header image
Aktualności arrow KOŁO FILMOWE TRÓJKI
KOŁO FILMOWE TRÓJKI
Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej 2016 za nami
Napisał nauczyciel   
15 stycznia na specjalnej internetowej stronie festiwalowej Filmoteki Szkolnej wszyscy wielbiciele kina, a wśród nich- nasi uczniowie mogli rozwiązywać filmowe zadania i quizy, sprawdzać znajomość polskich filmów, wygrywać nagrody i wspaniale się bawić!
 
 Tegoroczne zmagania z festiwalowymi zadaniami podjęły się trzy zespoły uczniowskie: jeden z gimnazjum i dwa z liceum. Bawiąc się na Wirtualnym Festiwalu i wspólnie rozwiązując łamigłówki uczniowie  mieli okazję poznać ciekawe wydarzenia kulturalne i zagadnienia związane ze sztuką filmową. Niezwykle ciekawym zadaniem, którego wykonania podjęła się grupa z liceum była realizacja filmu, osadzonego w konwencji wybranego gatunku. Uczniowie wykazali się pomysłowością w pisaniu fabuły, stworzyli ciekawe kreacje aktorskie. Montaż filmu okazał się zadaniem z którym poradzili sobie doskonale.


Nocny Maraton Filmowy
Napisał nauczyciel   
 
 Regulamin i zgoda rodzica na udział ucznia w Nocnym Maratonie Filmowym

Wrocławskie HALO ECHO w Pracowni Filmoteki Szkolnej
Napisał nauczyciel   
 
W styczniu br., do Pracowni Filmoteki Szkolnej zawitali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 na warsztaty animacji poklatkowej. "Czy trudno zrealizować film animowany metodą poklatkową?- o tym opowiadali uczniowie-filmowcy i animatorzy, którzy są autorami filmów animowanych i laureatami Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Halo Echo we Wrocławiu. Najważniejszym punktem spotkania był pokaz filmów animowanych autorstwa dzieci i młodzieży. Przegląd „halo echo” to najpopularniejsze w Polsce forum prezentacji dziecięcej twórczości filmowej. W edycji ubiegłorocznej zgłoszono do konkursu ponad 200 filmów animowanych, których treści ujawniały dziecięce problemy, emocje i fascynacje. Zrealizowane w różnych technikach i metrażach, stanowiły zjawisko wyjątkowo atrakcyjne.
 
Nakręć się!
Napisał nauczyciel   
   Nie zwlekaj! Zainspiruj się filmem z Filmoteki Szkolnej i do dzieła!!!

 


Zapraszam do współpracy-liderka Filmoteki Szkolnej, Małgorzata Miszczak

Trójkowe spotkania z... przyrodą
Napisał nauczyciel   
 
  19.11.2015 w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 odbyła się projekcja filmu Artura Homana pt: "Rytmy natury w Dolinie Baryczy".

Akcja była zorganizowana przez nauczycielki: biologii Panią Iwonę Pacześną oraz języka niemieckiego i pasjonatkę przyrody, Panią Ewę Szymońską. Po projekcji, która odbyła się w kameralnym gronie, rozmawialiśmy na temat walorów obejrzanego filmu oraz autorskich zdjęć natury Pani Ewy.

Całość dopełniła rozmowa telefoniczna z twórcą filmu, w której mogliśmy poznać tajniki powstawania tego dzieła.

Osobiście wyszłam ze spotkania usatysfakcjonowana. Film przybliżył mi życie w Dolinie Baryczy, co dla mnie, jako dla osoby uwielbiającej przyrodę było naprawdę ciekawe i fascynujące. Jedyną wadą spotkania była mała frekwencja, a szkoda - ludzie nie wiedzą ile tracą oddalając się od przyrody i zatracając w wielkomiejskim szumie.


Monika Stechlińska-Szylka, uczennica klasy III a LO

Trójkowe spotkania z... przyrodą
Napisał nauczyciel   
Zapraszamy wszystkich uczniów Gimnazjum nr 3 i III Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Szafera do Pracowni Filmoteki Szkolnej na „Trójkowe spotkania z ... przyrodą".
 

Rusza KINO PAUZA!
Napisał nauczyciel   
Już w najbliższy czwartek, i każdy następny, na długiej przerwie w Pracowni Filmoteki Szkolnej odbędą się projekcje filmów animowanych! Prezentowane będą ciekawe, krótkie animacje z pakietu filmów Filmoteki Szkolnej, Ninateki oraz szkolne produkcje, czyli filmy uczniów Gimnazjum nr 3.
Filmy pokazywane będą w tematycznych cyklach: "Miesiąc z Tomkiem Bagińskim", "Literatura na ekranie", "W świecie bajek",  "Sztuka animacji", "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Czeka nas zatem spora dawka dobrych filmów oraz dyskusje na ich temat.  Inicjatorką filmowych długich przerw jest nauczycielka języka polskiego, pani Magdalena Steblecka-Jankowska. Zapraszamy!

Uwaga! Konkursy Filmoteki Szkolnej
Napisał nauczyciel   
 

Skrytykuj i zostań Jurorem Międzynarodowego Festiwalu „Ale kino!”

 

Zabytkomania – konkurs który łączy historię i film


Spotkanie z reżyserem, czyli lepszej lekcji z filmem być nie mogło!
Napisał nauczyciel   
  
 W minionym tygodniu w kinie Helios, uczniowie z klasy 3b i 3a Gimnazjum nr 3 oraz 2a III LO uczestniczyli w spotkaniu z cyklu „Kino na Temat” z udziałem reżysera filmu pt.”Karbala”, Krzysztofem Łukaszewiczem.
Film ten to fascynująca opowieść o jednej z największych współczesnych bitew z udziałem polskich żołnierzy. Po projekcji mieliśmy wyjątkową okazję spotkania oko w oko z reżyserem i zadania trudnych pytań. Rozmawialiśmy o walce z własnymi słabościami oraz o tym kim jest współczesny bohater. Podczas spotkania Krzysztof Łukaszewicz odkrył przed nami najciekawsze kulisy powstawania „Karbali”. Dowiedzieliśmy się m.in. że film inspirowany jest prawdziwą historią ppłk. Grzegorza Kaliciaka, który dowodził oddziałem polskich i bułgarskich żołnierzy w Karbali. Jako uczestnik tamtych wydarzeń był również konsultantem merytorycznym filmu. Część zdjęć kręcona była na Bliskim Wschodzie w Jordanii. Niemałym zaskoczeniem było to, że wiele scen powstało w Polsce, chociaż cała akcja filmu dzieje się w miejscowości Karbala. Świetną kreację aktorską zaprezentował Bartłomiej Topa, który wcielił się w postać ppłk. Grzegorza Kaliciaka.
 

Podsumowując: kinomaniacy z Trójki mają nadzieję, że  jeszcze wiele razy będzie okazja do udziału w tak ciekawej lekcji z filmem, jaką było spotkanie z "Karbalą" i reżyserem  Krzysztofem Łukaszewiczem.

Opiekun koła filmowego, Małgorzata Miszczak


W pracowni Filmoteki Szkolnej- Mobilna Akademia Telewizyjna
Napisał nauczyciel   
Warsztaty Mobilnej Akademii Telewizyjnej w Pracowni Filmoteki Szkolnej III LO w Gorzowie Wlkp. 
 mobtel.jpg
 Zobacz relację Mobilnej TVP

Wielki Test o Polskim Filmie- weź udział!
Napisał nauczyciel   
   Telewizja Polska i Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na trzecią edycję „Wielkiego Testu o Polskim Filmie”. 28 września w TVP1 o godz. 20:25, zaproszeni do studia goście oraz widzowie sprawdzą swoją filmową wiedzę. Tym razem motywem przewodnim testu będą uwielbiane przez widzów polskie komedie. Z okazji 40-lecia Festiwalu Filmowego w Gdyni przypomniane zostaną również fragmenty filmów wybranych w plebiscycie przez internautów w kategoriach: najlepszy film, najlepsza aktorka i najlepszy aktor.

  Spróbuj swoich sił w quizie

Aby lepiej przygotować się do 3. Wielkiego Testu o Polskim Filmie zajrzyjcie już w piątek na stronę Gazeta.pl. W  popularnym cyklu „Kocham quizy” rusza  quiz przygotowany we współpracy z PISF – Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Test  „13 polskich filmów, które musisz znać” znajdziesz tutaj.


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 33 - 48 z 105
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 24 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: