header image
Aktualności arrow KOŁO FILMOWE TRÓJKI
KOŁO FILMOWE TRÓJKI
ZACZYNAMY ODLICZANIE...Filmowa Gra Miejska rusza w Gorzowie!
Napisał nauczyciel   

W sobotę grupa 27 uczniów Gimnazjum nr 3 i III LO miała odprawę przed Filmową Grą Miejską. Polegała ona na podsumowaniu dotychczasowych działań dotyczących organizacji gry, dopracowaniu szczegółów, znalezieniu rozwiązań dla ewentualnych "niespodzianek" na trasie gry. 

Istotnym elementem odprawy był spacer do punktów, przy których uczniowie w poniedziałek będą przyjmowali gości z innych szkół. A będzie ich sporo- bo do udziału w naszej grze zgłosiło się 12 zespołów!.

Filmowa Gra Miejska będzie dla organizatorów nie lada wyzwaniem, dla gości  mamy nadzieję okaże się dobrą zabawą, a dla wszystkich- ciekawą przygodą z filmem!

Koordynator Filmowej Gry Miejskiej, Małgorzata Miszczak


Przygotowania do Filmowej Gry Miejskiej nabierają tempa...
Napisał nauczyciel   
 
W ramach przygotowań do Filmowej Gry Miejskiej 28 kwietnia 2015r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z animatorem, panem Stanisławem Niemojewskim, który przyjechał do nas z Warszawy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. 
 
 Warto zacytować naszego animatora, który był bardzo zadowolony z tego, że zastał w naszej grupie pokłady energii, która przełożyła się na efektywną pracę. Nie można było stworzyć lepszej grupy organizatorów gry! Ambitni i kreatywni gimnazjaliści wraz z ekipą pomysłowych i zaangażowanych licealistów!
 

Mamy nadzieję, że wypracowane na warsztatach pomysły pozwolą na osiągnięcie naszego celu: świetnie zorganizowanej I Filmowej Gry  w naszym mieście.

A oto co o naszej grupie powiedział pan Stanisław: "Uczniowie z Gorzowa to wulkan energii! Prowadzone przeze mnie warsztaty odbyły się w sali, która na co dzień jest pracownią chemiczną, a wieczorami przekształca się w Pracownię Filmoteki Szkolnej. Grupa pracowała na pełnych obrotach. W efekcie stworzyli wspaniałą koncepcję gry, w której z wielką przyjemnością sam wziąłbym udział. Czeka ich jeszcze trochę pracy, ale po tym z jakim zaangażowaniem współpracowali na warsztacie, nie mam żadnych wątpliwości, że wyjdzie im coś świetnego. "

  Podczas warsztatów odwiedziło nas RADIO GORZÓW:

http://radiogorzow.fm/radio-gorzow/wiadomosci-radia-gorzow/szykuje-sie-w-gorzowie-i-filmowa-gra-miejska/


Warsztaty animacji KLATKA PO KLATCE
Napisał nauczyciel   
 „Klatka po klatce" to warsztaty poświęcone filmowi animowanemu i skierowane do uczniów i opiekunów szkół gimnazjalnych, uczestników 5. edycji Gimnazjalnych Spotkań Filmowych w Gorzowie Wlkp.
W programie warsztatów znalazły się m.in. prezentacja ogólnopolskiego programu edukacji filmowej „Filmoteka Szkolna" oraz krótki kurs animacji poklatkowej prowadzony przez uczniów z koła filmowego: Iwonę Janas, Jakuba Przybylskiego i Michała Gajdę oraz opiekuna p. Małgorzatę Miszczak.  O to, by nasi goście czuli się wyjątkowo zadbała p. Renata Smilgin -Roszczyk, która wraz z uczniami ze swojej klasy przygotowała wystrój sali i poczęstunek. Uczestnicy warsztatów oraz opiekunowie otrzymali upominki oraz materiały metodyczne Filmoteki Szkolnej przesłane z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
 
 
Jak zrealizować animację techniką pikselacji, w której wykorzystuje się wcześniej sfotografowane przedmioty lub postacie ludzkie w różnych fazach ruchu, dowiedzieli się w Pracowni Filmoteki Szkolnej nasi goście, gimnazjaliści z Czerwieńska.
 
Zanim jednak zaprosiliśmy ich na dziedziniec szkoły do wspólnej filmowej zabawy, pokazaliśmy jak filmy animowane robią profesjonaliści na przykładzie wybranych obrazów z pakietu Filmoteki Szkolnej. Na koniec, by przekonać uczniów, że animacja poklatkowa nie jest taka trudna jak się może wydawać, zaprezentowaliśmy nasze uczniowskie produkcje.

 Po takim solidnym przygotowaniu nie pozostało nic tylko oddać się magii filmu. Radość i entuzjazm ze wspólnego animowania widać na kilkudziesięciu zdjęciach, które trzeba było wykonać i zmontować, by zrealizować animację poklatkową. Rezultat wspólnej pracy można zobaczyć tutaj https://youtu.be/0sKZdJT01GQ

 
Już za rok planujemy kolejne warsztaty z udziałem uczestników Gimnazjalnych Spotkań Filmowych. Co tym razem zaproponujemy? Jeszcze się zastanawiamy, ale co by to nie było, wszystko co z filmem związane będzie niezwykle ciekawe i atrakcyjne!
Organizatorzy: Renata Smilgin- Roszczyk i Małgorzata Miszczak 

Za nami Finał V Gimnazjalnych Spotkań Filmowych
Napisał nauczyciel   
 V Gimnazjalne Spotkania Filmowe pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty, którego organizatorami są Gimnazjum nr 3 i Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wlkp. za nami! Temat 5. edycji: „Podpatrzone, zasłyszane". Do tegorocznych Spotkań zgłosiło się 9 grup z Nowej Soli, Gorzowa Wlkp., Drzonkowa oraz Czerwieńska. Uczniowie szkół gimnazjalnych województwa lubuskiego mieli okazję na pogłębienie wiedzy z zakresu sztuki filmowej, a także możliwość rozbudzenia zainteresowania światem ruchomych obrazów. Inspiracją do ich filmowych etiud były filmy z Filmoteki Szkolnej.
 
Temat Konkursu miał na celu skłonienie młodzieży do obserwacji życia wokół nich oraz przygotowania wypowiedzi twórczej przy użyciu kamery -medium, które może rejestrować, jak i kreować rzeczywistość. Konkurs zachęcał do wykorzystania materiałów Filmoteki Szkolnej oraz poszukiwania inspiracji w kinie polskim ( „Obserwacje codzienności", filmy: „Cześć Tereska", reż. R. Gliński, „Rodzina człowiecza", reż. W. Ślesicki). Młodzi filmowcy w trakcie przygotowań do konkursu, utrwalali nawyk samodzielnego poszukiwania i poszerzania wiedzy. Nabywali umiejętności pracy w grupie, podziału ról, pisania scenariusza oraz realizacji filmowej „od kuchni".
 
Laureaci zostali wyłonieni przez publiczność składającą się z reprezentantów gorzowskich liceów. Konkursowe filmy obejrzało młodzieżowe Jury złożone z przedstawicieli I, III, IV Liceum oraz Liceum Katolickiego św. Tomasza z Akwinu. Jury po obejrzeniu wszystkich filmów przyznało swoje głosy:
• 12 głosów zdobył film "Odcień szarości" grupy „Oryginalni" z Drzonkowa,
• 20 głosów - film "Ławka druga, rząd pod oknem" grupy „Chaos" z Nowej Soli,
• 25 głosów - film "Pani Czesia" grupy „Młodzi emeryci" z Czerwieńska.
• III miejsce i 30 głosów - film „Podpatrzone, nakręcone" grupy GIT Studio ze Społecznego Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego.
• II miejsce i 35 głosów - film "Ona" grupy „Zdarta płyta" z Gimnazjum w Czerwieńsku.
• I miejsce i 36 głosów - film "Moja wina" grupy „AB RH+" z Gimnazjum w Czerwieńsku.
Laureaci otrzymali statuetki, dyplomy oraz upominki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu oraz opiekunom grup!!!

Goście w Pracowni Filmoteki Szkolnej
Napisał nauczyciel   
Dzień Drzwi Otwartych w III LO i w Gimnazjum nr 3 był niewątpliwie dobrą okazją do zaprezentowania Pracowni Filmoteki Szkolnej przyszłym uczniom naszej szkoły oraz towarzyszącym im rodzicom.
Przybyli goście mogli nie tylko obejrzeć wybrane filmy z pakietu Filmoteki Szkolnej, ale i przekonać się, jakie atuty ma pracownia. Spotkanie z filmem było również okazją do pochwalenia się osiągnięciami i sukcesami uczniów z koła filmowego ZSO nr 3.
Uczestnicy zajęć koła filmowego zaprezentowali swoje filmy animowane oraz opowiedzieli o procesie ich powstawania. Zaprezentowali gościom stanowisko do animacji, podkreślając szczególną rolę światła i statycznego aparatu przy realizacji filmu techniką poklatkową.
 
 Dla przypomnienia, Pracownie Filmoteki Szkolnej to inicjatywa, za pośrednictwem której Polski Instytut Sztuki Filmowej upowszechnia edukację filmową w szkołach. Opiekunem merytorycznym jest liderka Filmoteki Szkolnej p. Małgorzata Miszczak, która podjęła się nie tylko prowadzenia lekcji przedmiotowych dla uczniów z danej szkoły, ale także warsztatów dla nauczycieli i młodzieży z całego regionu. W ZSO nr 3 odbywają się zatem lekcje z filmem, debaty, wieczory i noce filmowe. Realizowane są również projekty, które polegają na tworzeniu filmów. Powstają tu uczniowskie fabuły, dokumenty i animacje.

Sukces naszych filmowców w konkursie ogólnopolskim!
Napisał nauczyciel   

Na zajęciach artystycznych uczyli się jak pisać scenariusz. W międzyczasie p. Małgorzata Miszczak zaproponowała im udział w konkursie filmowo-geologicznym zorganizowanym przez Państwowy Instytut Geologiczny-Państwowy Instytut Badawczy wspólnie z Fundacją Instytut Innowacji.

Kacper Cesarek i Patryk Bobowski z kl. II b, bo o nich mowa, musieli więc porządnie przygotować się do zadania i zanim wpadli na pomysł o czym będzie ich film, sporo czasu poświęcili na zdobywanie wiedzy z zakresu geologii.

Konkurs „Młodzi o łupkach” polegał na przygotowaniu krótkiej historii na scenariusz filmowy, w którym będą zaprezentowane różne aspekty poszukiwania i wydobywania gazu z łupków. Uczniowie mieli dowolność w doborze konwencji i gatunku filmu, może być to zarówno film obyczajowy, przyrodniczy jak i komedia, kryminał czy science-fiction. 

 
Po wysłaniu pracy na konkurs okazało się, że znalazła się w finałowej 15 najciekawszych historii filmowych wybranych z całej Polski. W nagrodę chłopcy pojechali do Warszawy  na dwudniowe warsztaty filmowo-geologiczne.  To wielki sukces naszych naszych uczniów!
Uczestnicy warsztatów geologiczno-filmowych „Młodzi o łupkach 2015”, które odbyły się w dniach 27-28 kwietnia 2015 r., mieli okazję sprawdzić się w roli scenarzystów, reżyserów, operatorów oraz aktorów. Efektem pracy grupy, w której byli nasi chłopcy jest krótka etiuda filmowa – „Kaśka"- zobacz https://youtu.be/dA7A1nh3xiY
 
Zajęcia aktorskie prowadzone przez panią Annę Kerth. Świetna zabawa połączona z ogromną dawką wiedzy o technikach aktorskich.

 Nie zabrakło także czasu na zwiedzanie Muzeum Geologicznego w Warszawie i zdobywanie wiedzy z zakresu geologii.

 
 Kacprowi i Patrykowi gratulujemy i życzymy dalszych filmowych sukcesów!

UWAGA GIMNAZJALIŚCI I LICEALIŚCI! NADCHODZI CZAS NA MIEJSKĄ GRĘ FILMOWĄ!
Napisał nauczyciel   
 
Jeśli chcecie przeżyć niezwykłą przygodę z filmem, dobrze się bawić oraz dostarczyć innym uczniom niezwykłej rozrywki, nie przegapcie jedynej w swoim rodzaju okazji i zostańcie współorganizatorami pierwszej w naszym mieście Filmowej Gry Miejskiej.
Już niebawem do naszej szkoły przyjedzie animator p. Stanisław Niemojewski z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie i przeprowadzi dla organizatorów 5-godzinne warsztaty. Wszystkich zainteresowanych pomocą przy organizacji I Filmowej Gry Miejskiej serdecznie zapraszamy -szczegóły dotyczące spotkania w gab. 45 u pani M. Miszczak.

Organizatorzy I Filmowej Gry Miejskiej: R. Smilgin-Roszczyk i M.Miszczak


I Nocny Maraton Filmowy, czyli nocna lekcja z dobrym filmem
Napisał nauczyciel   
20 marca 2015 r. Pracownia Filmoteki Szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 wypełniła się licznie zgromadzonymi uczniami i opiekunami, którzy  gotowi byli bez zmrużenia oka spędzić całą noc na maratonie filmów dobrych, różnorodnych, a niektórych i niełatwych.
 
Projekcja filmów, m. in. z pakietu Filmoteki Szkolnej, o wysokich walorach artystycznych i poznawczych dostarczyła okazji do otwartej rozmowy i swobodnej wymiany poglądów oraz dzielenia się własnymi wrażeniami. Każdy seans filmowy poprzedzany był krótkim wykładem (przygotowanym przez p. Barbarę Stasiak, p. Małgorzatę Miszczak i p. Zbigniewa Prędkiewicza), nawiązującego do zagadnienia edukacyjnego. Obejrzane obrazy były doskonałym pretekstem do dyskusji, ale również do zainteresowania uczniów sztuką filmową i przekazania wiedzy na temat języka filmu, gatunków oraz motywów filmowych (przygotowane przez p. Małgorzatę Miszczak).
 
Szczególnym punktem maratonu było spotkanie z panem Ryszardem Kućko, operatorem i dokumentalistą, który zaprezentował nam autorskie filmy nagradzane w konkursach ogólnopolskich. Po projekcji nastąpiła dyskusja, w której reżyser dzielił się z uczniami tajnikami warsztatu filmowego. Uczniowie, a wśród nich bardzo aktywni filmowcy z koła filmowego, zadawali gościowi pytania dotyczące zabiegów technicznych związanych z realizacją filmów.
 
 
 
Nocne oglądanie filmów urozmaicaliśmy quizami i zabawami, które tematycznie związane były z filmem. Bezkompromisowym zwycięzcą kalamburów okazał się Janek z III a, który nie miał sobie równych w odgadywaniu tytułów filmów prezentowanych przez losowo wybranych uczestników maratonu. Dobrym sposobem na przebudzenie okazały się Nocne Podchody Filmotekowe. Dopasowanie zagadkowych przedmiotów do filmów z Filmoteki Szkolnej wychodziło uczniom dobrze, chociaż zaglądanie do różnych zakamarków szkolnych korytarzy w celu ich znalezienia było już wyzwaniem.
 
 
 
 
Duże podziękowania za organizację I Maratonu Filmowego w naszej szkole należą się uczniom z koła filmowego Gimnazjum nr 3: Iwonie Janas, Michałowi Gajdzie i Jakubowi Przybylskiemu.

Podziękowania kierujemy również do nauczycieli, jak się okazało, również pasjonatów kina, którzy pomogli przy organizacji oraz zgodzili się pełnić rolę opiekunów na maratonie: p. Ewie Szymońskiej, p. Barbarze Stasiak, p. Agnieszce Pawlus, p. Jolancie Kulej i p. dyrektorowi Zbigniewowi Prędkiewiczowi.
A jak I Maraton Filmowy oceniają uczniowie? Niecierpliwie pytają, kiedy będzie następny... I to chyba najlepsza ocena, jaką można wystawić organizatorom maratonu.
Piszą o nas. Przeczytaj: www.ceo.org.pl/pl/filmotekaszkolna/news/noc-z-dobrym-filmem 
 Opiekun koła filmowego- M. Miszczak

Ogólnopolski Konkurs na Plakat Filmowy
Napisał nauczyciel   

 Młodzi artyści, zachęcamy do spróbowania swoich sił w Ogólnopolskim Konkursie na Plakat Filmowy.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych. Zadanie polega na stworzeniu plakatu do jednego z filmów z Filmoteki Szkolnej:

  • Rodzina człowiecza, Władysław Ślesicki
  • Historia kina w Popielawach, Jan Jakub Kolski
  • Usłyszcie mój krzyk, Maciej Drygas
  • Dwaj ludzie z szafą, Roman Polański
  • Mój Nikifor, Krzysztof Krauze
  • Rękopis znaleziony w Saragossie, Wojciech Jerzy Has.

(filmy dostępne w Pracowni Filmoteki Szkolnej)
Na prace organizatorzy czekają do 30 kwietnia 2015 roku.

ORGANIZATORZY:
Dom Kultury „Zacisze" w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
Polski Instytut Sztuki Filmowej - Filmoteka Szkolna, Warszawska Szkoła Fillmowa.
Regulamin - do pobrania

Zainteresowanych konkursem prosimy o kontakt z p. Małgorzatą Miszczak


Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc ograniczona!
Napisał nauczyciel   

I Nocny Maraton Filmowy to wydarzenie kulturalno-edukacyjne, które kierujemy do uczniów Gimnazjum i LO. Ponieważ liczba miejsc w Pracowni Filmoteki Szkolnej jest ograniczona, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do podzielenia ich równo, pomiędzy obie społeczności naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że ta atrakcyjna forma lekcji z filmem, jaką jest Nocny Maraton Filmowy przyjmie się w naszej szkole i  stanie się tradycją i stałym punktem wśród innych działań filmowych.

Pamiętaj! Zanim przyniesiesz podpisaną zgodę rodzica, przeczytajcie wspólnie REGULAMIN Piszą o nas...
Napisał nauczyciel   
Przeczytajcie o warsztatach animacji poklatkowej i fotografii portretowej w Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wielkopolskim!-http://www.filmotekaszkolna.pl
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 49 - 64 z 106
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 11 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: