header image
Aktualności arrow KOŁO FILMOWE TRÓJKI
KOŁO FILMOWE TRÓJKI
Zapraszamy utalentowanych uczniów do realizacji teledysku!
Napisał nauczyciel   
 

Chcesz wziąć udział w realizacji teledysku świątecznego?

A może piszesz teksty piosenek albo tworzysz muzykę?

Jesteś kreatywny i chętny do wspólnego działania?

Koniecznie zgłoś się do nas! Spotkanie koła filmowego już w ten czwartek

na 7, 8 i 9 godzinie lekcyjnej.

Zapraszamy! Małgorzata Miszczak


Mamy jedyną w województwie lubuskim Pracownię Filmoteki Szkolnej, czyli kino w klasie!
Napisał nauczyciel   
  Pracownia nie wygląda jak zwykła klasa, chociaż klasą pozostała ponieważ odbywają się w niej lekcje. Została dostosowana do projekcji filmów - wyremontowana i wyposażona w profesjonalny sprzęt: projektor i ekran, system nagłaśniający oraz podłączenie do Internetu, umożliwiające odtwarzanie filmów on-line.
Uroczyste otwarcie odbyło się w czwartek, 09 października 2014 r. Gościliśmy przedstawicieli Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej z Warszawy, wśród których byli m.in. Pełnomocnik Dyrektor PISF do spraw Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji, p.Anna Sienkiewicz-Rogowska, filmoznawca dr Artur Majer, krytyczki filmowe p.Anna Bielak i p.Kaja Klimek, dziennikarze TVP Kultura oraz gość specjalny- aktorka Sandra Staniszewska, znana m.in. z filmu pt. "Kamienie na Szaniec". Na konferencji prasowej towarzyszącej otwarciu Pracowni byli przedstawiciele władz oświatowych i lokalnych: Lubuski Kurator Oświaty p. Bogna Ferensztajn, Zastępca prezydenta miasta ds. społecznych p. Alina Nowak, przedstawiciel Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.z Wydziału Edukacji, kierownik Działu Film w MOS p. Iwona Bartnicka, dyrektorzy i nauczyciele oraz uczniowie zaproszonych szkół.
 
 
 Inauguracja Pracowni Filmoteki Szkolnej wzbogacona była o warsztaty dziennikarskie prowadzone przez dziennikarzy TVP Kultura, na których szkolni filmowcy zrealizowali reportaż (do obejrzenia poniżej)
 

 
W ramach otwarcia Pracowni Filmoteki Szkolnej odbyły się również warsztaty dla młodzieży, które prowadziły krytycy filmowi. Nauczyciele mogli wziąć udział w wykładach filmoznawcy oraz obejrzeć prezentację lidera Filmoteki Szkolnej.

Otwarcie Pracowni Filmoteki Szkolnej było dla nas niezwykłym wydarzeniem i świętem filmu w szkole.

 Media o nas:

http://www.tvp.pl/gorzow-wielkopolski/informacja/informacje-lubuskie/wideo (od 00:16:13)

http://www.tvgorzow.pl/archiwum/2014/100903filmoteka.html 

http://www.pisf.pl/pl/kinematografia/news/otwarcie-pracowni-filmoteki-szkolnej-w-lesznie-gorze-i-gorzowie-wielkopolskim

http://gorzow.gazeta.pl/gorzow

http://radiogorzow.fm/radio-gorzow/wiadomosci-radia-gorzow/kino-w-klasie-takie-rzeczy-tylko-w-zso-nr-3/

http://gorzow24.pl/news/17385/w-trzecim-lo-byla-aktorka-i-ekspert-od-filmu-otworzyli-kino-w-klasie-foto.html

 http://www.echogorzowa.pl/news/1/mija-dzien/2014-10-08/pracownia-filmoteki-szkolnej-takze-w-gorzowie-9051.html


Pracownia Filmowa Filmoteki Szkolnej! Koło Filmowe Gimnazjum nr 3 docenione!
Napisał nauczyciel   
 Dzięki działaniom uczniów ze Szkolnego Koła Filmowego Gimnazjum nr 3 oraz wielu przedsięwzięciom filmowym realizowanym przez panią Małgorzatę Miszczak staliśmy się jedną ze szkół w Polsce, w której Polski Instytut Sztuki Filmowej postanowił stworzyć Pracownię Filmoteki Szkolnej. Prace adaptacyjne zmieniły zwykłą klasę lekcyjną w szkolną salę kinową, dostosowaną do projekcji filmów, wyremontowaną i wyposażoną w profesjonalny sprzęt: projektor i ekran, system nagłaśniający oraz podłączenie do Internetu, umożliwiające odtwarzanie filmów on-line.

Już w ten czwartek (09 października 2014 r.) odbędzie się uroczyste otwarcie Pracowni. W trakcie wydarzenia, nauczyciele i dyrektorzy szkół wezmą udział w wykładach o miejscu filmu w edukacji szkolnej. Uczniowie odbędą debaty filmowe „Skrytykuj.pl", które poprowadzą krytyczki filmowe: Anna Bielak i Kaja Klimek. Poza tym spotkają się też z Sandrą Staniszewską, aktorką znaną m.in. z filmu "Kamienie na szaniec" w reż. Roberta Glińskiego oraz wezmą udział w warsztatach dziennikarskich.
Od marca 2014 PISF otworzył już trzynaście Pracowni Filmoteki Szkolnej, które służyć mają popularyzacji szkolnej edukacji filmowej. Opiekunowie merytoryczni pracowni to nauczyciele - liderzy Filmoteki Szkolnej, którzy podjęli się nie tylko prowadzenia lekcji przedmiotowych dla uczniów z danej szkoły, ale także warsztatów dla nauczycieli i młodzieży z całego regionu. W ten sposób budowany jest kolejny element systemu wsparcia metodycznego w całej Polsce.

PROGRAM INAUGURACJI FILMOTEKI SZKOLNEJ:

11:00 – Konferencja prasowa z udziałem gości oficjalnych, dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów oraz mediów

Dla nauczycieli i dyrektorów szkół:

12:00-13:00 – wykład filmoznawcy

13:00-13:30 – prezentacja dobrych praktyk edukacji filmowej – liderka Filmoteki Szkolnej

Dla uczniów:

12:00-13:30 – pokaz filmu i debata poprowadzona przez krytyczki filmowe


Byliśmy na 5. Festiwalu Filmoteki Szkolnej!
Napisał nauczyciel   
  
Do Warszawy 9-10 czerwca, na festiwal przyjechało 200 młodych pasjonatów kina
z całej Polski.  Wśród nich znalazła się nasza ekipa filmowa: Julka, Jakub i ja oraz opiekun koła filmowego Pani Małgorzata Miszczak.
Pierwszego dnia odwiedziliśmy TPS Studio Film, gdzie m.in. sprawdzaliśmy jak kręci się film w technice slow motion i jakie efekty można dzięki tej metodzie uzyskać. Cały pobyt w studiu dostarczył nam wiele radości i śmiechu, ale także filmowej wiedzy.
 
 
Wieczorem przyszła pora na oglądanie filmów wszystkich uczestników festiwalu razem z ekspertem- młodym scenarzystą i reżyserem Maciejem Prykowskim. Każdy z uczestników miał okazję opowiedzieć o swoich inspiracjach, pomysłach i posłuchać jak film jest odbierany przez rówieśników oraz co na temat filmu do powiedzenia ma ekspert. Musimy przyznać, że nasz film pt. TAKIE MIEJSCE został bardzo dobrze oceniony, z czego jesteśmy dumni, a uwagi które zostały skierowane w naszą stronę wcale nie zniechęciły nas, a tylko zmotywowały do doskonalenia przyszłych działań filmowych.
 
Drugiego dnia nadszedł czas na targi projektów filmowych, które realizowaliśmy w szkole. Staraliśmy się zaprezentować je jak najlepiej. Wszyscy, którzy mijali nasze stanowisko mieli okazję obejrzeć nasze filmy, skosztować "trójkowego ciasteczka" , "połamać język" odczytując losowo wybrane trudne sformułowania oraz sprawdzić znajomość popularnych cytatów z filmów. Świetlnego koguta, który zachęcał do obejrzenia naszych spotów o cyberprzemocy było widać na drugim końcu sali. Tego dnia mieliśmy okazję porozmawiać z Sandrą Staniszewską, która była naszym ekspertem.
 
 Aktorka przekazała nam wiele cennych wskazówek, które pomogą doskonalić nasze działania. Powiedziała, że nasz film podobał jej się najbardziej ze wszystkich prezentowanych na festiwalu. Usłyszeliśmy od niej dużo miłych i cennych słów, które na pewno nie pójdą w zapomnienie. Jednak najbardziej ucieszyło nas to, że aktorka wyraziła chęć ponownego spotkania w naszym gimnazjum. Oprócz Sandry Staniszewskiej na festiwalu można było zamienić parę słów, zrobić zdjęcie czy poprosić o autograf innych ludzi filmu. Byli to: Anna Bielak (filmoznawca, programerka, dziennikarka filmowa), Marek Brodzki (reżyser), Piotr Głowacki (aktor), Błażej Hrapkowicz (krytyk filmowy), Julia Kijowska (aktorka), Kamil Polak (reżyser filmów animowanych), Maciej Prykowski (scenarzysta i reżyser), Marcel Sabat (aktor) i Wojciech Stuchlik (producent filmowy).
Festiwal dostarczył nam wiele emocji ale przede wszystkim radości. Mogliśmy poznać wielu interesujących ludzi, a także zobaczyć siebie nawzajem w różnych ciekawych sytuacjach.

 napisała: Daria Rybarczyk


Pamiętacie? Szkolny Festiwal Filmowy-fotorelacja
Napisał nauczyciel   

 
 
 
 
 foto: Julia Pernet, Jakub Opora

Nasi filmowcy-laureatami ogólnopolskiego konkursu filmowego!
Napisał nauczyciel   

Spośród dziesięciu filmów zakwalifikowanych do finału (a na konkurs nadesłano blisko 100 etiud filmowych) jury konkursu wybrało czterech laureatów. Wśród nich znalazł się nasz film pt.TAKIE MIEJSCE, który otrzymał nagrodę specjalną CEO w kategorii "film zaangażowany społecznie".

Dzieła filmowe wszystkich czterech laureatów zostaną zaprezentowane podczas V Festiwalu Filmoteki Szkolnej, który odbędzie się w czerwcu 2014r. w Warszawie, wykorzystane zostaną również jako przykłady dobrych etiud uczniowskich i być może ukażą się na płycie DVD.

Konkurs jest prestiżowy- etiudy oceniali ludzie związani z branżą filmową. W skład profesjonalnego jury weszli: Kinga Gałuszka- Polski Instytut Sztuki Filmowej, Grzegorz Emanuel - aktor i reżyser, Maciej Jakubczyk - Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej i Anna Mirska-Czerwińska - kierownik działu Kultura i media Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Jednym z założeń regulaminu konkursu było to, by młodzież realizująca swoją etiudę inspirowała się filmami z pakietu Filmoteki Szkolnej. Nawiązania mogły być różnorodne, np. inspiracja tematem, klimatem, osobą reżysera, specyficzną formą.  Najważniejsze jednak i jak na początku pracy okazało się najtrudniejsze dla naszej ekipy - było znaleźć ciekawy pomysł. Na szczęście nie zabrakło im drugiego ważnego czynnika do sukcesu: zaangażowania! Podsumowując: uważna obserwacja tego co nas otacza, w celu znalezienia pomysłu na film, doświadczenie (Daria, Julka i Kuba już trzeci rok pracują w kole filmowym) oraz pracowitość i kreatywność. To cechy naszych laureatów, dzięki którym zrealizowali film.
Darii, Julii i Jakubowi gratulujemy i życzymy wielu filmowych sukcesów również po ukończeniu gimnazjum!

FILMOTEKA SZKOLNA powstała z inicjatywy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i została sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Polskiego Wydawnictwa Audiowizualnego. Obecnie program prowadzony jest przez PISF we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Warszawską Szkołą Filmową, Fundacją Generator i Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty. Partnerem programu jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich.


Sukces filmowców z Trójki!
Napisał nauczyciel   

 Film pt. TAKIE MIEJSCE, którego autorami są nasi uczniowie: Daria Rybarczyk, Julia Miszczak i Jakub Opora znalazł się w finałowej dziesiątce najlepszych filmów nadesłanych na ogólnopolski konkurs Filmoteka Szkolna Akcja!

Niebawem werdykt Jury....

„Będzie to dokument o szpitalu. Będziemy obserwować  ludzi, którzy tam przebywają, jak i codzienne ich zachowania. Chcemy pokazać, że można spotkać tam różne pokolenia, od starszych ludzi do niemowląt, które dopiero przyszły na świat. Aktorami będą ludzie, którzy akurat w tym okresie przebywać będą w szpitalu w Skwierzynie."

Jak zaplanowali - tak zrobili! Zobaczcie sami.


Spośród prawie 100 nadesłanych prac Jury wybrało 10 najlepszych filmów, a w związku z tym- nie miało łatwego zadania. Etiudy filmowe oceniali: Kinga Gałuszka- Polski Instytut Sztuki Filmowej, Grzegorz Emanuel - aktor i ekspert na kursach Filmoteki Szkolnej. Akcji!, Maciej Jakubczyk - Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej i Anna Mirska-Czerwińska - kierownik działu programów kulturalnych CEO. Jury wzięło pod uwagę następujące kryteria oceny prac:

  • Ogólne wrażenie artystyczne ( oryginalność pomysłu, indywidualny i twórczy charakter wypowiedzi, scenariusz, reżyseria aktorstwo)
  • Strona techniczna (montaż, dźwięk, muzyka)

28 lutego zostaną ogłoszone wyniki głosowania internautów, przyznana zostanie nagroda jury oraz specjalne wyróżnienie w kategorii "gimnazjum" dla najciekawszej etiudy filmowej nadesłanej ze szkoły gimnazjalnej.

Już teraz możecie zagłosować na nasz film. Wystarczy kliknąć w formularzu na tytuł: TAKIE MIEJSCE.

http://www.ceo.org.pl/pl/filmotekaszkolna/news/poznaj-finalistow-i-zaglosuj

Głosowanie trwa  do 27 lutego do godz. 12:00

Dziękujemy :))

Uwaga filmowcy i pasjonaci filmu!
Napisał nauczyciel   

Masz pomysł na fabułę albo dokument dotyczący tematu związanego z pokoleniami? A może chcesz opowiedzieć o sobie i o swoich bliskich dołączając do ekipy filmowej, która zrealizuje film? Nie zwlekaj! Czekamy na Ciebie i Twoją ciekawą historię!

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych województwa lubuskiego. Tegoroczna edycja dotyczy tematu filmów: "Tam, gdzie spotykają się pokolenia".

-kartę zgłoszenia należy dostarczyć w terminie do 27 stycznia 2014 r. na adres MOS: ul. Pomorska 73, 66-400 Gorzów Wlkp. lub faxem: 095 733 25 60

- Prace konkursowe należy przesłać (decyduje data stempla pocztowego) lub dostarczyć osobiście do: MOS w Gorzowie Wlkp., ul. Pomorska z dopiskiem „IV GSF" do 24 marca 2014 r.

- Głosowanie oraz finał Konkursu odbędzie się: pomiędzy 7 a 28 kwietnia 2014r. (dokładne daty zostaną podane w późniejszym terminie).

Wszelkie  informacje dotyczące konkursu u p. M. Miszczak-opiekun koła filmowego


Biała pułapka na podium!
Napisał nauczyciel   
28 zgłoszonych spotów telewizyjnych z całego województwa lubuskiego oraz sześciu finalistów - oto podsumowanie konkursu "NARKOTYKI - rozmazane życie". Prezentacja prac konkursowych odbyła się 10 grudnia 2013 roku w kinie Helios w Gorzowie.
Komisja gorąco debatowała i wybrała trzech laureatów.

I MIEJSCE -  Albert Iwanicki, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku, spot pt. „Pizza”;

II MIEJSCE - Julia Miszczak, Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp., spot pt.  „Biała pułapka”;

III MIEJSCE - Patryk Wolniewicz, Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze, spot pt. „Redline”

WYRÓŻNIENIA: Jakub Woźniak, Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze, spot pt. „Marihuana – w prawo”, Dawid Nowakowski, Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp., spot pt. „Twoje życie – Twoja decyzja”, Paulina Smolnik Gimnazjum im. Ludzi Pojednania w Witnicy, spot pt. „Może być za późno”.

Julce gratulujemy i życzymy dalszych filmowych sukcesów!
Organizatorem Konkursu jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Fundacja Contra Crimen w Gorzowie Wlkp., a współorganizatorami Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. oraz Kino HELIOS w Gorzowie Wlkp., Solvay/Rhodia Polyamide Polska sp z.o.o. w Gorzowie Wlkp.i Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp.


Mamy bardzo dobrą wiadomość! FILM NASZEJ UCZENNICY W FINALE KONKURSU!
Napisał nauczyciel   

 W bieżącym roku filmowcy z Trójki nakręcili 3 spoty o narkomanii, które zostały wysłane na konkurs filmowy pod hasłem „NARKOTYKI – rozmazane życie” organizowany przez KWP w Gorzowie Wlkp. Komisja po obejrzeniu naszych spotów oraz innych filmów uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubuskiego (a było ich wszystkich 28!) wybrała do finału konkursu sześć najciekawszych prac. Wśród finalistów znalazła się nasza uczennica Julia Miszczak z klasy 3 b, która zrealizowała film pt. "Biała pułapka".

 

Jak podkreśla Komisja wybór był bardzo trudny bo poziom merytoryczny spotów był bardzo wysoki. Szczególnie spodobał się sposób podejścia przez młodzież do tematu narkomanii. Ten ostatni aspekt uświadomił członkom Komisji ważną rzecz - młodzież dużo wie o narkotykach i zna się dobrze na sztuce montażu.

10 grudnia 2013 r. o godz. 9.30 w Kinie HELIOS w Galerii Askana w Gorzowie Wlkp. zorganizowany zostanie Finał Konkursu „NARKOTYKI – rozmazane życie”. Tam Komisja przyzna I, II i III miejsce oraz 3 wyróżnienia. Publiczność odda również swój głos i wręczona zostanie nagroda publiczności autorowi pracy z największa ilością punktów w głosowaniu. 

Konkurs realizowany jest w ramach Wojewódzkiego Programu Edukacyjno-Wychowawczego pn. „Bezpieczne Gimnazjum” – rządowy program „Razem Bezpieczniej”
(ZREALIZOWANO PRZY POMOCY FINANSOWEJ WOJEWODY LUBUSKIEGO). Patronat medialny nad konkursem objęło Radio ESKA.

Organizatorem Konkursu jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji
w Gorzowie Wlkp. i Fundacja Contra Crimen w Gorzowie Wlkp., a współorganizatorami Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp.
oraz Kino HELIOS w Gorzowie Wlkp., Solvay/Rhodia Polyamide Polska sp z.o.o. w Gorzowie Wlkp. i Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp.


Weź kamerę lub aparat fotograficzny albo komórkę do ręki! Nakręć krótki spot!
Napisał nauczyciel   
Filmowcy z Trójki, do dzieła! Filmowego- rzecz jasna!
Przedmiotem pierwszego konkursu, którego organizatorem jest Fundacja Contra Crimen w Gorzowie Wlkp. oraz Wydział Prewencji Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. jest przygotowanie spotu telewizyjnego (czas trwania spotu: do jednej minuty), którego treść zachęcać będzie do podejmowania odpowiedzialnych wyborów - reakcja na cyberprzemoc, pomoc rówieśnikom dotkniętym cyberprzemocą.
 
Uwaga! Autorem spotu może być TYLKO JEDNA OSOBA.

Autorzy najlepszych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe zakupione przez Fundację "Contra Crimen" w Gorzowie Wlkp. i ufundowane przez Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. Pracę należy przesyłać za pośrednictwem szkół do 28 listopada 2013 r.

 

 

Przedmiotem drugiego konkursu, którego organizatorem jest Fundacja Contra Crimen w Gorzowie Wlkp. oraz Wydział Prewencji Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp.  jest stworzenie 45 sekundowego spotu telewizyjnego tematycznie pokazującego zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków i możliwości pomocy osobie uzależnionej np.: przybliżenie informacji dot. telefonu zaufania 801 199 990

Uwaga! Autorem spotu może być TYLKO JEDNA OSOBA.

Autorzy najlepszych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe zakupione przez Fundację "Contra Crimen" w Gorzowie Wlkp. i ufundowane przez Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. Pracę należy przesyłać za pośrednictwem szkół do 19 listopada 2013 r.,

 Więcej informacji: u opiekuna koła filmowego p. M. Miszczak
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 65 - 80 z 106
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 6 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: