header image
Aktualności arrow KOŁO FILMOWE TRÓJKI
KOŁO FILMOWE TRÓJKI
ROK SZKOLNY 2011/2012
Napisał nauczyciel   


Hej gimnazjaliści!
 

Jeśli chcielibyście wiedzieć, co obecnie dzieje się w naszej szkole - to powiem krótko: ano wiele się dzieje. Mianowicie nasze koło filmowe składające się z uczniów naszej szkoły, a także uczniów klas  5-tych SP nr 17 pracuje pełną parą. Od momentu jak ruszyliśmy  z naszą pracą (miało to miejsce przypomnę na początku tego semestru)zdążyliśmy wybrać trzy legendy gorzowskie do sfilmowania, opracować do nich scenariusze, rozrysować storyboardy (jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się, co to znaczy proponuję odwiedzić odpowiednią stronę internetową) poza tym udało się młodym filmowcom rozrysować postaci do naszych przyszłych filmów animowanych i wybrać najlepsze z nich. Co więcej- ostatnio zaadoptowaliśmy sobie gabinet nr 34 na nasze studio filmowe. W studio tym można już obejrzeć gazetkę poświęconą powstawaniu filmu animowanego oraz podziwiać owoce naszej  dwumiesięcznej pracy: storyboardy, postaci z legend oraz scenariusze tych legend. Aktualnie nasi specjaliści od filmu będą wykonywać przy użyciu pasteli, farb oraz plasteliny plany filmowe i postaci do pierwszej legendy (możemy zdradzić sekret; będzie to legenda o zakochanej parze z Jeziora Błotnego).

Mamy nadzieję , że pierwszą legendę o naszym mieście będziecie mogli zobaczyć jeszcze w tym roku szkolnym!


Uwaga filmowcy!
Napisał nauczyciel   

Spotykamy się w poniedziałki i w czwartki (14.30 - 16.00)


Uwaga, filmowcy!
Napisał nauczyciel   
 Zapraszamy uczniów chętnych do udziału w warsztatach filmowych "TRÓJKA KRĘCI"  na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek o godz. 14.30 w pracowni informatycznej.

Informacje dotyczące efektów pracy nad filmem animowanym zamieszczać będziemy na szkolnej stronie internetowej w zakładce TRÓJKA KRĘCI. Zapraszamy do czytania relacji z poczynań naszych filmowców!Trójka kręci!
Napisał nauczyciel   

Oprócz zdjęć i zajęć montażowych, spotkania warsztatowe odbędą się na terenie szkoły, średnio 2 razy w tygodniu, według następującego harmonogramu:
• styczeń - spotkanie organizacyjno-kwalifikacyjne
• luty - etap scenariuszowy, omówienie przygotowania planu zdjęciowego w szkolnej pracowni filmowej, tworzenie oprawy plastycznej filmu
• marzec, kwiecień, - etap zdjęciowy - praca nad filmem animowanym
• maj - etap montażowy, udźwiękowienie filmu
• czerwiec - zakończenie projektu pokazem w Kinie 60 Krzeseł oraz w mediach lokalnych
Nie zwlekaj! Jeśli masz głowę pełną ciekawych pomysłów, jesteś kreatywny i posiadasz zmysł plastyczny - wstąp do koła filmowego w naszym gimnazjum!

Opiekunowie projektu: p. R. Smilgin-Roszczyk, p. M. Miszczak

 Zapraszamy
Kolejny sukces naszych uczniów
Napisał nauczyciel   
Znamy już wyniki konkursu na prezentację multimedialną dla gimnazjalistów pod hasłem „Przemoc w rodzinie – jednym głosem mówimy NIE!”. Na konkurs wpłynęły 73 prezentacje od gimnazjalistów z całego woj. lubuskiego. Wśród nich były 3 prace uczniów z koła filmowego naszej szkoły. Komisja konkursowa  w składzie: Przewodniczący Komisji: podinsp. Anna Kołodziejczak-Milewska, Członkowie Komisji:Grzegorz Rados - Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp.,Dorota Maciejewska - Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp.,Zbigniew Pytka - Przewodniczący Zarządu Fundacji „Contra Crimen"  postanowiła przyznać następujące miejsca:

 I MIEJSCE:
MAGDALENA SZYMCZAK
„Gdy wszystko dzieje się za zamkniętymi drzwiami"
Gimnazjum nr 3 im. Józefa Chełmońskiego Zielona Góra

II MIEJSCE:
DOROTA PLICHOWIEC z uczniami z koła filmowego „Jednym głosem - nie!"
Gimnazjum nr 3,  Gorzów Wlkp.

III MIEJSCE:
AGNIESZKA MIGAŁA
„Przemoc w rodzinie - jednym głosem mówimy NIE!"
Zespół Szkół w Przewozie

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu oraz pokaz nagrodzonych prezentacji odbędzie się 8 grudnia 2010 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Sikorskiego 107 w Gorzowie Wlkp. podczas Międzynarodowego Forum pn. „Przemoc w rodzinie - jednym głosem mówimy NIE!".

Konkurs zorganizował Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Fundacją „Contra Crimen” w Gorzowie Wlkp. i Lubuskim Kuratorium Oświaty. Zrealizowany został przy pomocy finansowej Wojewody Lubuskiego w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej”.

 G R A T U L U J E M Y !

Podwójny sukces naszych filmowców!
Napisał nauczyciel   
  16 listopada 2010 r. w Kinie HELIOS w Galerii Askana 100 gorzowskich gimnazjalistów obejrzało sześć najciekawszych jednominutowych spotów telewizyjnych w ramach  Finału Konkursu na spot telewizyjny pn. „Jestem e-ambasadorem w Sieci”.

Komisja Konkursowa w składzie Przewodniczący podinsp. Zbigniew Pytka Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp,. członkowie: podinsp. Anna Kołodziejczak – Milewska z Wydziału Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp., Iwona Bydłowska – st. wizytator Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., Dorota Maciejewska – Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp.,Monika Kowalska – Dyrektor Kina HELIOS w Gorzowie Wlkp.przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce

 Dominika Cencelewicz INTERNETOWY PATROL TRÓJKI
„Cyberprzemoc nie jest cool”, 

Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp.

 II miejsce

Marcin Jastrzemski

„STOP Cyberprzemocy”

  Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp.

 III miejsce

Wojciech Gliński

„Żarty w Sieci…”

Gimnazjum Językowe we Wschowie

 Wyróżnienia:

Damian Wachoński z Sulechowa,  Michał Zakrzewski z Zielonej Góry,  Rafał Pawlik z Trzebiela,  

Finaliści z I, II, III miejsca otrzymali dyplomy podpisane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. i Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz gadżety i kamery cyfrowe. Wyróżnieni otrzymali od Wydziału Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. i Fundacji Contra Crimen aparaty cyfrowe, dyplomy i gadżety.
 G R A T U L AC J E !


Dobre wiadomości dla filmowców!
Napisał nauczyciel   
 Zakończył się I etap Finału Konkursu na spot telewizyjny pn. „Jestem e-ambasadorem w Sieci”. Wśród 6 filmów wybranych do finału znalazły się dwa filmy naszych uczniów! 

Organizatorzy konkursu wybrali sześć najciekawszych jednominutowych spotów telewizyjnych.   W Konkursie na spot telewizyjnym pn. „Jestem e-ambasadorem w Sieci” realizowanym w ramach wojewódzkiego programu prewencyjnego „Bezpieczne Gimnazjum” (rządowy program „Razem bezpieczniej”), udział wzięło 10 twórców (gimnazjalistów) z całego woj. lubuskiego.

Przedmiotem konkursu było stworzenie krótkich (jednominutowych) spotów telewizyjnych, których treść będzie mówiła o odpowiedzialnych wyborach i reakcji na zjawisko cyberprzemocy oraz pomocy rówieśnikom dotkniętym cyberprzemocą. Zgodnie z Regulaminem Komisja Konkursowa w składzie: przewodniczący: podinsp. Zbigniew Pytka - Naczelnik Wydziału Prewencji KWP Gorzów Wlkp.,członkowie Komisji: podinsp. Anna Kołodziejczak-Milewska - Wydział Prewencji KWP Gorzów Wlkp., Piotr Wiśniewski - Fundacja Contra Crimen w Gorzowie Wlkp. oceniła i zakwalifikowała do Finału 6 najlepszych prac. Oto finaliści:

Lp.

Tytuł pracy/autor/szkoła

1.

„Żarty w Sieci…”, Wojciech Gliński, Gimnazjum Językowe we Wschowie

2.

„STOP Cyberprzemocy”, Damian Wachoński, Gimnazjum nr 2 w Sulechowie
im. Jana Pawła II

3.

„STOP Cyberprzemocy”, Michał Zakrzewski, Katolickie Gimnazjum Niepubliczne w Zielonej Górze

4.

„Na stołówce”, Rafał Pawlik, Zespół Szkół Publiczne Gimnazjum w Trzebielu

5.

„STOP Cyberprzemocy”, Marcin Jastrzemski, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3, Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp.

6.

„Cyberprzemoc nie jest cool”, Dominika Cencelewicz INTERNETOWY PATROL TRÓJKI, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3, Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp.

Finał Konkursu odbędzie się 16 listopada 2010 r. o godz. 10.00 w Sali Kina HELIOS
(Galeria Askana). W ramach Finału publiczność złożona z gimnazjalistów obejrzy zakwalifikowane spoty telewizyjne i przyzna nagrodę publiczności. Komisja Konkursowa przyzna I, II, III miejsce i trzy wyróżnienia.

Współorganizatorami Konkursu jest Fundacja Contra Crimen w Gorzowie Wlkp., Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. oraz Centrum Filmowe HELIOS w Gorzowie Wlkp.

 Filmowcy- trzymamy kciuki i życzymy wygranych!
Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie IDEA 2010
Napisał Adam   
W dniach 13-15 czerwca, gimnazjaliści naszej  szkoły:Aleksandra Pietrzak, Alicja Jaskulska i Michał Wiśniowski z panią Małgorzatą Miszczak wyruszyli do
Konstancina-Jeziornej k/o Warszawy, by walczyć o tytuł laureata w Konkursie na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie IDEA  2010.
 
 
 
13 czerwca mieli za zadanie umieścić na przydzielonej im tablicy, wcześniej przygotowany plakat. Nasi uczniowie świetnie przygotowali się do tego działania, dlatego powyższa akcja wcale do trudnych nie należała. Tego samego dnia prowadzone były dla wszystkich uczestników
konkursu i wychowawców zajęci a z aktorką Ewą Serwą i z wizażystką. Losowano również przez poszczególne  grupy
numery, według których mieli prezentować swoje  dokonania.
Kolejny zaś dzień przepełniony był stresem, gdyż od  godziny9.50 rozpoczynały się prezentacje przedsięwzięć  uczniowskich.
To w ciągu tej doby miało się rozstrzygnąć, które  grupy zdobędą trzy pierwsze miejsca.
 Nasi uczniow ie, z przedsięwzięciem Internetowy Patrol Trójki  występowali jako piętnasta grupa, a wszystkich było szesnaście.
Rywalizacja była bardzo zacięta. Reprezentanci  naszego gimnazjum byli  zadowoleni ze swojego występu. Komisji również się podobał!
 
Dlatego też przydzieliła im III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie IDEA 2010. Jest to wielki sukces!
  Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!

Sukces uczniów naszej szkoły

Kreatywność, ambicja, cierpliwość, umiejętność współpracy, odpowiedzialność... Głównie tymi cechami musieli wykazać się uczniowie naszej szkoły pracujący nad filmem, który nazwali Sieciowa pułapka. Ukazuje problem cyberprzemocy.

 Ulega jemu główna bohaterka, Kasia. Jest ona nastolatką mającą zainteresowania, cieszącą się z życia, pragnącej poszerzać grono swych znajomych. Warto wspomnieć, iż jej kolega z klasy, Bartek, jest w niej zakochany. Niestety, bez wzajemności. Dziewczyna pewnego dnia, spędzając czas przy komputerze, poznaje Tomka. Wydaje się on być miłym chłopcem... Dużo czasu spędza na rozmowach, myśli tylko o nim. Po kilkudniowej znajomości, Kasia postanawia się z nim spotkać w parku. Na miejscu schadzki okazuje się on czterdziestoletnim mężczyzną, który podawał się za kogoś, kim w rzeczywistości nie był. Zszokowana Kasia ucieka, a  w drodze do domu spotyka Bartka, który odprowadza ją do domu... Kilka dni później nastolatka zauważa w chłopaku miłość swego życia i zakochuje się w nim. Film stworzony przez uczniów naszej szkoły ma również drugi wątek. Opowiada o Rafale, koledze z klasy Kasi. Chłopak całe dnie spędza grając w różnorodne gry. Nawet podczas lekcji nie może się z nimi rozstać. Wkrótce nie starcza mu już pieniędzy na zakup nowych gier, więc obmyśla sposób, dzięki któremu mógłby kupić ich więcej. Pewnego dnia mama chłopaka zauważa, że zniknęły  pieniądze z konta oszczędnościowego. Rafał przyznaje się do popełnionego przez siebie błędu. Robi również pierwszy krok i oddaje swą konsolę na przechowanie pani pedagog. Film kończy się humorystycznym akcentem, gdy pani pedagog zaczyna się świetnie bawić podczas gry na konsoli... 

Film jest  tylko jednym ze wszystkich przedsięwzięć, których podjęli się uczniowie. Kolejnymi z nich było przeprowadzanie wywiadów, sondy, castingu, a także prezentacja uczniom SP17 materiałów multimedialnych, omawianie zagrożeń czyhających w Internecie i organizowanie happeningów oraz inne. 
 Łącznie, do Konkursu na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie IDEA 2010 zgłosiło się aż 741 drużyn z całej Polski! Spośród nich tylko 16, a w tym grupa uczniów naszej szkoły, której opiekunem jest pani Małgorzata Miszczak, zakwalifikowała się do finału! W Konstancinie w dniach 13-15 czerwca będzie walczyć o I miejsce. 

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w Konstancinie!


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 97 - 106 z 106
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 10 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: