header image
Aktualności arrow Osiągnięcia
Nasze osiągnięcia
XXIV Konkurs Krasomówczy "Lubuskie historia i współczesność"
Napisał nauczyciel   
W piątek, 17 października 2008 r. w Grodzkim Domu Kultury w Gorzowie Wlkp. odbył się Wojewódzki Konkurs Krasomówczy, w którym udział wzięli uczniowie z naszego gimnazjum: Alicja Jaskulska z klasy 2a (nauczyciel Krzysztof Grygiel) oraz chłopcy z klasy 2b: Dawid Olczykowski, Jacek Bogdanowicz, Rafał Koropczuk i Michał Wiśniowski (nauczycielka Anna Sadowska).
Uczniowie mieli za zadanie przygotować temat popularyzujący swoją lub najbliższą miejscowość - związaną z historią, legendami, walorami krajoznawczymi, dziedzictwem kulturowym, dorobkiem współczesności, itp., a następnie wygłosić tekst z pamięci. Jacek Bogdanowicz został wyróżniony, a Alicja Jaskulska zdobyła tytuł laureata i będzie reprezentować nasze województwo w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym, który odbędzie się w Legnicy.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a wyróżnieni i laureaci nagrody książkowe. Gratulujemy!

Gratulacje Karino!
Nadesłał actiplile   
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Fundacją „Contra Crimen" w Gorzowie Wlkp. podsumował wakacyjny konkurs fotograficzny „Moje BEZPIECZNE wakacje". Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów woj. lubuskiego przysłali 26 prac fotograficznych. Miło nam zakomunikować, że I miejsce oraz wyróżnienie przyznano uczennicom z naszego gimnazjum. Są to: Karina Olszewska oraz Jagoda Radzewicz z klasy III b. Opiekunem dziewcząt jest pan Krzysztof Grygiel. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!
Oto zdjęcie wykonane przez Karinę -zwyciężczynię konkursu fotograficznego pt."Moje bezpieczne wakacje".
 

  Udało nam się złapać ją na korytarzu szkolnym i zadać kilka pytań.

- Jak się czujesz jako zwycięzca konkursu fotograficznego?

- Bardzo się cieszę. Byłam zaskoczona, że to właśnie moje zdjęcie zajęło pierwsze miejsce.

- Co było główną nagrodą?

- Aparat cyfrowy SONY.

- Czy jesteś zadowolona z nagrody?

- Oczywiście! Aparat jest super, taki, o jakim marzyłam. Wygrana pozwoli mi nauczyć się robić naprawdę dobre zdjęcia.

- Skąd pomysł na zrobienie tego zdjęcia?

- Zastanawiałam się nad tym, jak zrobić zdjęcie, które zwróci uwagę jurorów, będzie czytelne i jasne. Sam pomysł wpadł mi do głowy nagle.

- Czy masz zamiar brać udział w innych konkursach fotograficznych?

- Tak. Z nowym aparatem praca nad zdjęciami będzie jeszcze przyjemniejsza, więc wezmę udział w niejednym konkursie.

- Bardzo dziękuję za wywiad i życzę dalszych sukcesów.

- Dziękuję.

  Napisała Jagoda Radzewicz


Walczyły o złote pióro!
Napisał nauczyciel   

 W czwartek (15. 05.) reprezentacja naszego gimnazjum (Partycja Gurgul z klasy III e, Katarzyna Rozkosz z klasy III f oraz Aleksandra Pietrzak z klasy I a) wzięła udział w Konkursie Ortograficznym O złote pióro. Organizatorem zmagań było Gimnazjum nr 13. Uczestniczki wykazały się nie tylko ogromną wiedzą na temat zasad polskiej ortografii, ale także umiejętnościami w tym zakresie. Bez kłopotów poradziły sobie z niezwykle trudnym tekstem dyktanda.

Oto jego fragment: Spotkanie karciarzy odbywało się pół legalnie, pół konspiracyjnie w domku przy rosochatej wierzbie. To niezwykłe spotkanie zawodników, rozpoczęte nieco zawadiackimi uśmieszkami, przechodzącymi z rzadka w ciężkie rzężenie Bonifacego, w okamgnieniu zaczęło się zmieniać w awanturę. Na początku Wilhelm zaproponował, by najpierw zjeść małe co nieco. Proponował smażonego węgorza w sosie chrzanowym i półtwarde renklody oraz różnokolorową sałatkę.
Nasza reprezentacja znalazła się na podium - uczennice Gimnazjum nr 3 zajęły III miejsce.
Podczas konkursu uczniowie byli także oceniani indywidualnie. Eleganckie pióro, nagrodę za zajęcie II miejsca, otrzymała Patrycja Gurgul.
Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem p. Krzysztofa Grygiela i p. Anny Radziwanowskiej - Krajewskiej.
Gratulujemy!
Kolejny sukces naszych uczniów
Napisał nauczyciel   
 W piątek ( 9. 05. ) reprezentacja naszego gimnazjum wzięła udział w Konkursie Wiedzy o Polskich Laureatach Literackiej Nagrody Nobla, który jest cyklicznie organizowany przez Gimnazjum nr 4. W tym roku pytania dotyczyły życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Uczennice klasy I a (Aleksandra Pietrzak, Paulina Listowska i Alicja Jaskulska) doskonale poradziły sobie z wszystkimi konkurencjami. Rozpoznały przedmioty związane z rozmaitymi utworami literackimi, odpowiedziały na pytania związane z życiem i twórczością Litwosa, zaprezentowały scenkę na podstawie powieści historycznej Quo vadis? Punkty zebrane w zmaganiach pozwoliły na zajęcie III miejsca. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem p. Anny Radziwanowskiej - Krajewskiej. Gratulujemy!


Sukces za sukcesem
Napisał Administrator   
SUKCES ZA SUKCESEM

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zakwalifikowała przedsięwzięcie „Jak tworzyć, żeby stworzyć - historia ulotki",  realizowane przez uczniów naszego gimnazjum, do finału Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie „IDEA 2008".
Komisja Konkursu wyłoniła 15 spośród 437 przedsięwzięć zgłoszonych i udokumentowanych, przesłanych z terenu całej Polski. Finał odbędzie się w dniach 1-3 czerwca br. W Konstancinie koło Warszawy. W prezentacjach weźmie udział 3-osobowa drużyna, reprezentująca realizatorów przedsięwzięcia: Alicja Jaskulska - 1a, Wojciech Łazor - 3c, Łukasz Wieczorek - 3c wraz z opiekunem, panią Anną Starzyńską-Maniecką.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zajęć i życzymy powodzenia reprezentantom.


Zbiórka baterii
Nadesłał actiplile   

 BATERIE-NASZ WSPÓLNY SUKCES !!! 

 Dzień 22 kwietnia 2008 roku zapisze się na długo w pamięci naszej szkoły. Właśnie tego dnia nasze gimnazjum zajęło trzecie miejsce w kategorii BATERIE w VI edycji konkursu ZIELONA SZKOŁA - ZIELONE PRZEDSZKOLE organizowanego przez Zakład Utylizacji Odpadów, Prezydenta Miasta oraz Organizację Odzysku REBA S.A..Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej oraz nauczycieli udało nam się zebrać 279 kg baterii. Łącznie uzyskaliśmy 319 punktów, które możemy zamienić na nagrody - pomoce dydaktyczne dla szkoły.
Podczas miejskich obchodów Dnia Ziemi w gorzowskim amfiteatrze uczennice klasy ekologicznej III D: Ola Skaskiewicz i Asia Ignyś z rąk przedstawicielek ZUO odebrały dyplom i upominki. Należy dodać, iż klasa ta zebrała najwięcej baterii: 58 kg.
Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w zbiórkę baterii GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY za pomoc. Jednocześnie prosimy o dalszą aktywną zbiórkę baterii. Pamiętajcie każdy kilogram baterii to 1 punkt i czyste środowisko!!!
Szkolny organizator zbiórki: p.Iwona Pacześna


DialNet Masters
Napisał nauczyciel   

Jak już wcześniej informowaliśmy uczniowie naszej szkoły dostali się do półfinału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie „DialNet Masters". Półfinał odbył się 4.04.08r. w Poznaniu, był on bardzo dobrze zorganizowany. Odbyło się pięć konkurencji, które wyłoniły cztery najlepsze drużyny i one uzyskały awans do Wielkiego Finału, który odbędzie się we Wrocławiu. Reprezentanci naszej szkoły uplasowali się na 12 pozycji, pozostawiając za sobą wiele drużyn z województw lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Nie udało nam się wejść do finału, ale i tak wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni i jest to dla nas ogromny sukces.


   
     

  Począwszy od etapu wojewódzkiego online  otrzymaliśmy dyplomy i zaświadczenia potwierdzające nasze zaangażowanie oraz osiągnięcia w Olimpiadzie. Podczas Meczów Mastersów w Poznaniu organizatorzy przygotowali dla nas pamiątkowe koszulki i inne gadżety oraz sympatyczne pendrivy USB, ale tak naprawdę satysfakcja z udziału we wspólnej zabawie i nauce jest najcenniejszą nagrodą.W konkursie wzięło udział 2941 drużyn, rywalizowały one ze sobą w testach on-line, które dawały awans najpierw do etapu wojewódzkiego, a później do półfinału, który odbywał się już na żywo. Drużyny te były podzielone na 14 okręgów, my wraz z województwami zachodniopomorskim i wielkopolskim należeliśmy do okręgu trzeciego. W naszym okręgu zajęliśmy 12 miejsce i jest to dla nas bardzo wielkie osiągnięcie.

Skład drużyny Kamikadze: Łukasz Wieczorek, Paweł Puźniak, Daniel Pęczkowski, Paweł Nowak, opiekun: Małgorzata Miszcza

autor tekstu: Paweł Puźniak 


Jesteśmy w półfinale Ogólnoposkiej Olimpiady Wiedzy o Internecie
Napisał nauczyciel   

21 marca na portalu dialnetmasters.pl zostały umieszczone wyniki II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie. 

Miło nam poinformować, że drużyna z naszej szkoły znalazła się w dziesiątce najlepszych z okręgu1(województwo lubuskie i pomorsko-zachodnie), które zakwalifikowały się do półfinałów ogólnopolskich.  Zostawiliśmy za sobą 46 drużyn z II etapu. Nadszedł czas, aby zmierzyć się z najlepszymi na  Meczach Mastersów, które  odbędą się dla naszego okręgu 4 kwietnia w Poznaniu. Następny etap to Wielki Finał we Wrocławiu, do którego przechodzą tylko 4 najlepsze drużyny.

Drugi etap okręgowy online przebiegał podobnie jak pierwszy,  jednakże testy były trudniejsze. Drużyny, które zakwalifikowały się do II etapu  mogły zamieszczać na swoich podstronach na portalu dialnetmasters.pl krótkie spoty reklamowe Dialogu. Nasz spot nagraliśmy w sali gimnastycznej gimnazjum, aktorami byli uczniowie klasy 3 c.  Sportowe podejście do tematu naszej reklamy nie powinno nikogo dziwić. Nagrywając film bawiliśmy się wyśmienicie. Eksperci oceniający reklamy docenili fakt, że muzykę do spotu skomponował nasz starszy kolega z 3 Liceum i przyznali nam premię, która niewątpliwie wzmocniła naszą pozycję w dziesiątce najlepszych.


 
Sukces naszych szkolnych informatyków
Napisał nauczyciel   

Prawie 35000 uczniów i nauczycieli w całej Polsce przystąpiło do Olimpiady DialNet Masters. Wg informacji z formularzy zgłoszeniowych w eliminacjach wewnątrzszkolnych uczestniczyło ponad 8300 drużyn. Łącznie z ok. 1500 nauczycielami daje nam to ogromną liczbę blisko 35000 Mastersów ! Drużyny biorące udział w Olimpiadzie składają się z 4 członków + nauczyciel prowadzący.

Nasze gimnazjum reprezentuje drużyna w składzie: Łukasz Wieczorek, Paweł Nowak, Paweł Puźniak oraz Daniel Pęczkowski. Dzięki ich zaangażowaniu oraz wiedzy internetowej, spośród 100 drużyn w naszym okręgu (województwa: lubuskie i zachodniopomorskie) znaleźli się wśród 50 najlepszych, plasując się na 16 miejscu etapu wojewódzkiego! 

Dzięki współpracy z Politechniką Wrocławską konkurs zyskał wysoki poziom naukowy. Inżynierowie z Instytutu Teleinformatyki i Telekomunikacji PWr weszli w skład Jury oraz stworzyli i nadzorowali realizację testów sprawdzających wiedzę uczestników.

Przed naszą drużyną kolejne zmagania internetowe w następnych etapach Olimpiady. Podkreślić jednak należy, że dotarcie do II etapu z tak dobrym wynikiem to już  duży sukces. Opiekunem drużyny jest nauczyciel informatyki - Małgorzata Miszczak.

Gratulujemy i życzymy powodzenia! 

 

 

 

 

 


III miejsce w konkursie matematyczno - fizycznym
Napisał nauczyciel   
 Światowy dzień liczby PI

14 marca 2008 roku w III LO odbył się konkurs matematyczno-fizyczny dla gorzowskich gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Wieczorek, Daniel Pęczkowski oraz Paweł Puźniak. Zmagania konkursowe zakończyły się dla nich zaszczytnym 3 miejscem, chociaż emocji zwłaszcza w ostatnich chwilach turnieju nie brakowało...

Konkurs był przeprowadzony z okazji "Światowego dnia liczby PI". Naszym uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym poznawaniu tajemnic matematyki i fizyki.

Opiekunem drużyny jest pani Anna Wieczorek. 

Rok szkolny 2006/2007
Napisał nauczyciel   
Osiągnięcia w roku szkolnym 2006/2007
 
  I miejsce (na 9 szkół startujących) w Międzyszkolnym Konkursie Prorodzinnym  "Czas dla Rodziny”. Reprezentowali nas: Katarzyna Ganicz (III b), Anna Bogdanowicz (III e), Karolina Balana (III e)

II miejsce (laureat) VI edycji Konkursu "Młody Biznesmen"  -  Damian Romanów, (kl.IIIc)
 
Do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych zakwalifikowali się:
Język polski: Borowy Klaudia (IIIb), Ganicz  Katarzyna (IIIb), Hałas Monika (IId), Kęcik Magda (IIId), Radkiewicz Liliana (IIc), Sosnowski Marcin (IIIg), Stolarek Agnieszka (IIIg), Kopczyńska Dominika(IIIf).
Biologia: Czarnywojtek Maciej (IIIc), Bukała Mateusz (IIIc), Sokolnicki Tomasz (IIIe), Bogdanowicz Anna (IIIe), Miłoszewska Milena (IIc), Mazurkiewicz Karolina (IIIb), Nowakowska Dorota (IIIe), Prędkiewicz Natalia (IIIb), Zaborowska Katarzyna (IIIf), Sosnowski Marcin (IIIg), Depta Patrycja (IIIe).
Geografia: Romanów Damian (IIIc).
Matematyka: Romanów Damian (IIIc).
Historia: Banak Jarosław (IIIc), Borowy Klaudia (IIIb), Hałas Monika (IId), Bogdanowicz Anna (IIIe).

  Klaudia Borowy (kl. III b) zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 53 - 63 z 63
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 3 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: