header image
Aktualności arrow Sport
Sport
Drużyna młodzików brązowym medalistą województwa lubuskiego w siatkówce!
Napisał nauczyciel   

Po rundzie zasadniczej nasz zespół plasował się na czwartym miejscu za drużynami z Gubina, Sulęcina i Zielonej Góry. O ostatecznej klasyfikacji decydowały dwa turnieje dodatkowe odbywające się w Sulęcinie i Gubinie, w których spotkały się wszystkie te drużyny. W pierwszym turnieju mimo dobrej dyspozycji nasi chłopcy wygrali tylko jeden mecz z Zieloną Górą 2:0, natomiast w spotkaniach z Volley Gubin przegrali 0:2, a z Olimpią Sulęcin 1:2. Po tych spotkaniach drużyna GSZS Gorzów Wlkp. Awansowała w klasyfikacji ogólnej na trzecie miejsce. W drugim turnieju nasi chłopcy potwierdzili bardzo dobrą formę i nie dali szans rywalom wygrywając wszystkie pojedynki umacniając się tym samym na miejscu trzecim w tabeli rozgrywek Lubuskiej Ligii Młodzików. Zdobywając brązowy medal województwa lubuskiego w siatkówce drużyna GSZS Gorzów Wlkp. zapewniła sobie udział w 1/8 Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 20-21.03 w Rybniku.

Drużyna wystąpiła w składzie: Bednarek Michał, Bednarek Paweł, Ebert Michał, Kuś Tomasz, Kubaczka Wiktor, Kokociński Kamil, Mazurkiewicz Rafał, Marcinkiewicz Piotr, Zadka Radosław, Łotoczko Sebastian, Lewiński Patryk, Wiśniewski Adam, Śnieguła Przemysław, Śnieguła Przemysław, Szeląg Paweł, Szymański Arkadiusz. Trenerem zespołu jest Tomasz Gornow.

Tabela po 2 turnieju:

http://www.lzps.pl/modzicy/dodatkowy-turnieje-modzikow-w-sezonie-20092010.htmlMamy Mistrzów Gorzowa!
Napisał nauczyciel   

 W środę - 24.03. 2010r. w naszym Gimnazjum odbyły się finały Mistrzostw Gorzowa w siatkówce chłopców. W półfinale nasi uczniowie bez problemu pokonali Gimnazjum Społeczne 2:0 i czekali na wynik drugiego półfinału. Tam zmierzyły się drużyny Gimnazjum nr 21 oraz Gimnazjum nr 12. Wygrała „dwunastka" i właśnie z nimi mieliśmy zagrać w finale rozgrywek. Faworytem oczywiście byli nasi uczniowie, którzy jak się okazało z wielka łatwością pokonali Gimnazjum nr 12. Nie mogło być inaczej żeby nie zdobyć złotego medalu. Wygrana w mistrzostwach naszego miasta pozwala na reprezentowanie Gorzowa w rozgrywkach rejonowych, które odbędą się w czwartek (25.03.2010r.) w Drezdenku. Tam nasi siatkarze zagrają z gospodarzem, czyli Drezdenkiem oraz Kostrzynem. Następnym etapem będą już Mistrzostwa Województwa Lubuskiego, które dają awans do Mistrzostwa Polski.
Gratulujemy uczniom naszego Gimnazjum oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Skład mistrzowskiej drużyny: Jacek Bogdanowicz, Bartosz Brzeziński, Michał Hyra, Jarosław Jasiński, Adrian Kamiński, Dawid Kornecki, Piotr Kramer, Dawid Olczykowski, Kornel Orłowski, Marcin Pulkowski oraz Jakub Roszko (wszyscy klasa III b) oraz Michał Ebert i Tomasz Kuś (obaj klasa II b)

red. sport.: Jacek Bogdanowicz


 

W drodze po mistrzostwo
 
W drodze po mistrzostwo

Chłopcy z klasy III b oraz dwójka uczniów z klasy II b rozpoczęli 8 marca zmagania w mistrzostwa miasta Gorzowa Wlkp. W pierwszym dniu rozgrywek spotkali się z Gimnazjum nr 7. Podopieczni trenera Andrzeja Stanulewicza szybko poradzili sobie wygrywając 2:0. W środę - 10 marca nasi uczniowie mieli zmierzyć się z Gimnazjum nr 9. Tak samo jak w poniedziałek łatwo i bez problemu wygrali 2:0. Miejmy nadzieję że kolejne mecze będę również łatwe i będziemy mieli w naszym Gimnazjum mistrzów Gorzowa.
Zaskakujące było zajęcie II miejsca w Gorzowie dziewczyn z klasy II b i III b. Przegrały one w finale z Gimnazjum nr 20. Wszyscy sobie zadają pytanie - jak to się stało? Otóż odpowiedź znają tylko dziewczyny i one dobrze wiedzą jak można było przegrać w Gorzowie.

redaktor sportowy: Jacek Bogdanowicz


Brązowe medalistki w unihokeju
Napisał nauczyciel   
Drużyna dziewcząt w składzie: Marta Mrozowska, Agnieszka Maczulis, Angelika Lochert, Ola Zielińska, Magda Lubańska, Sandra Jaworska, Emanuela Mickiewicz, Ola Kabza, Kinga Kucharska, Karolina Stawowa, Paula Klimek, Daria Pulkowska, Ada Milanowska, Magda Szałek brała udział w rozgrywkach unihokeja w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. W finale nasze zawodniczki rozegrały trzy mecze: z Gimnazjum nr 7, 21 i społecznym. Dziewczęta walczyły bardzo ambitnie wygrywając mecz ze szkołą  nr 21, zremisowały z gimnazjum społecznym. Nasza drużyna uległa tylko z trenującą „unihoka" szkołą nr 7 po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu. Dla wszystkich uczestniczek - WIELKIE BRAWA
Zielona Góra zdobyta
W sobotę (09.01.2010r.) od rana sypał śnieg. Dla większości z nas to był dobry znak, że wreszcie przyjdzie prawdziwa zima w naszym mieście. Pomimo takiej pogody, nasi uczniowie z klasy III b musieli pojechać na mecz do naszych „przyjaciół” z południa województwa – Zielonej Góry. Mecz ważny jak każdy inny, ale oczywiście z wieloma podtekstami. W pierwszym meczu niestety przegraliśmy 3:0.

Bardzo chcieliśmy odkuć się za tę porażkę. Wiedzieliśmy, że rywale nam tego nie ułatwią. Dlatego na mecz musieliśmy wyjść  maksymalnie zdeterminowani. Do Zielonej Góry z powodu kontuzji nie mógł pojechać atakujący Filip Dilc, a z powodu choroby zespół opuścił libero Tomasz Kuś. Z takiej kolejności rzeczy na pozycji libero z konieczności musiał zagrać Sebastian Kałużny. Mecz nie rozpoczął się dobrze dla naszych siatkarzy. Duża ilość prostych błędów i masa zepsutych zagrywek przyczyniła się do wygrania I seta przez zielonogórzan 25:18. II partia pokazała się zupełnie z innej strony. Od samego początku przewagę objęli gorzowianie. Po bardzo dobrych zagrywkach Kornela Orłowskiego prowadziliśmy już 10:4. Przewagę zespół gości utrzymał już do końca seta, pewnie wygrywając 25:19. W partii numer III kilku punktowe prowadzenie najpierw objęli zielonogórzanie, żeby potem łatwo je stracić. Kiedy gorzowianie prowadzili kilkoma punktami to oni popełnili proste błędy i na prowadzenie wyszli gospodarze. Walka toczyła się do samego końca i ostatecznie górą byli zielonogórzanie wygrywając 27:25. Żeby uczniowie naszego gimnazjum wygrali mecz musieli wygrać seta IV i potem wygrać jeszcze tie – breaka. Zadanie trudne, ale wykonalne. Odsłonę IV zaczęli dobrze goście, kilku punktowa przewaga utrzymała się do końca seta i ostatecznie zakończyła się wygrana 25:22. Na tablicach widniał więc wynik 2:2 w setach. Podczas przerwy przed tie – breakiem. Trener Marcin Zarzycki powiedział nam, że jesteśmy mistrzami V seta. Była w tym prawda, ponieważ wygrywaliśmy już tie – breaki w po horrorze w Sulęcinie oraz u siebie z liderem Gubinem. Zmotywowani tymi słowami wyszliśmy na ostatnią partie meczu. Jak na mistrzów V seta przystało zaczęliśmy rewelacyjnie. Zielonogórzanie nie mogli przebić się przez fantastycznie funkcjonujący w tym dniu blok gości. Najpierw na prawym skrzydle blokiem popisał się atakujący Jacek Bogdanowicz, a chwilę później Maciej Polański. Po trzecim bloku na tym samym zawodniku, mocno zdenerwowany kopnął w skrzynie na której stał sędzia. Za nie sportowe zachowanie został on ukarany żółtą kartką. Do sukcesu w tym secie doszły skuteczne ataki Piotra Kramera i Kornela Orłowskiego. Po zepsutej zagrywce zawodnika gospodarzy na tablicy wyników było 14:6 dla gorzowian. Wiedzieliśmy, że nic złego się już stać nie może. Chwila rozluźnienia szybko przekształciła się w wynik meczu. Trener Marcin Zarzycki dwa razy musiał prosić o przerwę. Ostatecznie po zepsutej zagrywce zawodnika z Zielonej Góry cały mecz 3:2 wygrał zespół GSZS Gorzów Wlkp.

Wygrana ta i zainkasowanie dwóch punktów meczowych pozwoli nam cały czas jeszcze mieć nadzieję, że wejdziemy do czwórki najlepszych zespołów i powalczyć wtedy o awans na Mistrzostwa Polski. Następny mecz nasi uczniowie rozegrają w środę (13.01.2010r.) w hali przy ulicy Przemysłowej z Olimpią Sulęcin.

red. sport.: Jacek Bogdanowicz


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 37 - 45 z 58
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 7 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: