header image
Aktualności arrow Sport
Sport
Kolejne sportowe zwycięstwa naszego gimnazjum - Mistrzowie Gorzowa, zwycięzcy mistrzostw rejonowych!
Napisał nauczyciel   

Skład drużyny:  

 • Marek Miszczak kapitan (rozgrywający)
 • Mateusz Czerwiński (rozgrywający)
 • Damian Boroń (atakujący)
 • Igor Kościuszko (środkowy)
 • Piotr Kramer (środkowy)
 • Jan Zarychta (atakujący)
 • Bartek Szmytkowski (atakujący)
 • Przemek Sulej (atakujący)
 • Karol Kiczka (atakujący)
 • Mariusz Lubczyński (atakujący)
 • Kornel Orłowski (atakujący)
 • Eryk Świątek atakujący
 • Waldemar Malinowski trener

 Rozmowa z Markiem Miszczakiem, Mateuszem Czerwińskim oraz Damianem Boroniem - uczniami klasy III b, przedstawicielami mistrzowskiej drużyny siatkarskiej Gorzowa.

Mistrzowie Gorzowa oraz zwycięzcy zawodów regionalnych - to podwójny sukces waszego zespołu, jak się z tym czujecie ?

Wygraliśmy mistrzostwa Gorzowa i zdobyliśmy 1 miejsce w zawodach regionalnych. Jesteśmy silniejsi oraz bardziej pewni siebie. Cieszymy się, że udało się nam dojść tak wysoko, pokonując wszystkich naszych rywali.

Czy to Wasz pierwszy większy sukces w zawodach sportowych?

Trenujemy od czwartej klasy podstawówki. Obecnie jest to nasz największy sukces sportowy. Znaleźliśmy się w półfinale mistrzostw województwa lubuskiego. Jesteśmy też czterokrotnymi mistrzami Gorzowa. Zdobyliśmy je w czwartej, piątej, szóstej klasie szkoły podstawowej i teraz w trzeciej gimnazjum.

W jaki sposób przygotowywaliście się do Spartakiady?

Treningi przed spartakiadą nie różniły się specjalnie od zwykłych treningów. Na początku rozgrzewka, później rozgrzewka z piłkami, następnie atak, zagrywka i gra. Przed spartakiadą więcej czasu poświęciliśmy na opracowanie taktyki i ustawienia oraz dokładności w grze. Zawsze spotykamy się 5 razy w tygodniu, trenujemy po 1,5 godziny.

Czy spodziewaliście się zwycięstwa?

Jeśli chodzi o zawody w Gorzowie, to obawialiśmy się tylko Gimnazjum nr 13. Udało się jednak ich pokonać po dramatycznym meczu, wynikiem 2:1 w setach. Na regionalnych nie byliśmy już tacy pewni zwycięstwa. Obawialiśmy się gospodarza, Drezdenka. Jednak okazaliśmy się lepsi i wygraliśmy 2:1 w setach. Później bez większych problemów pokonaliśmy Kostrzyn.

Czy ciężko było osiągnąć taki sukces, który przeciwnik okazał się najtrudniejszy?

Aby dojść do półfinałów województwa, musieliśmy wygrać 7 meczy, z czego do trudnych można zaliczyć dwa: z Gimnazjum nr 13 i Gimnazjum z Drezdenka. Pozostałe zespoły: Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 9, Gimnazjum nr 12, Gimnazjum Społeczne oraz Gimnazjum z Kostrzyna nie stanowiły dla nas większego problemu.

Należy podkreślić, że nasz sukces zawdzięczamy ciężkiej pracy na treningach, zgraniu zespołu jak i współpracy z naszym trenerem - p. Waldemarem Malinowskim, któremu, korzystając z okazji dziękujemy w imieniu całej drużyny siatkarskiej.

Gratulujemy oraz życzymy dalszych sportowych sukcesów!


Nasze siatkarki - mistrzyniami Gorzowa!
Napisał nauczyciel   
1. Jak czujecie się jako mistrzynie Gorzowa ?
Jest to niezmiernie przyjemne uczucie, gdy po ciężkich treningach dochodzi się do czegoś więcej, zawdzięczamy wszystko pani Beacie Gerstenkorn, która jest dla nas jak taka szkolna mama. Nie można zapomnieć tu o pani Bogusi Szumińskiej, która również dba o to byśmy odnosiły sukcesy.

Skład Drużyny UKS Płomień Gorzów Wielkopolski :
 • Marcela Serafin (kapitan, środkowa)
 • Karolina Bocheńska (rozgrywająca)
 • Monika Napierała (przyjmująca)
 • Marysia Milcuszek (prawoskrzydłowa)
 • Karolina Gazdowska (lewoskrzydłowa)
 • Martyna Popiel (przyjmująca)
 • Patrycja Klimkiewicz (lewoskrzydłowa)
 • Magda Drelich (przyjmująca)
 • Jagoda Radzewicz (rozgrywająca)
 • Agnieszka Maczulis (prawoskrzydłowa)
 • Sylwia Bociańska (przyjmująca)
 • Anna Ignatowicz (lewoskrzydłowa)

2.Czy to Wasz pierwszy większy sukces w zawodach sportowych ?
To nie jest nasz pierwszy sukces. Przez 6 lat trenowania co roku wygrywałyśmy Gorzowską Spartakiadę Młodzieży. Z zawodów rejonowych przeważnie wychodziłyśmy na pierwszym miejscu. W roku 2004, grając zespołami trójkowymi, zakwalifikowałyśmy się do Mistrzostw Polski. W roku 2005/2006 weszłyśmy jako druga drużyna z Lubuskiej Ligi Kadetek i byłyśmy na Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Jaworznie, gdzie rywalizowałyśmy z zespołami z Jaworzna, Mysłowic i Gwardii Wrocław. W 2006/2007 tę samą ligę zakończyłyśmy na tym samym miejscu co w poprzednich latach i walkę podjęłyśmy w Nysie z gospodarzem, Wrocławiem i Gedanią Gdańsk.
3. Czy przygotowywaliście się do Spartakiady?
(śmiech) Do rozgrywek zaczęłyśmy przygotowania już w sierpniu na obozie sportowym w Rewalu. Było tam ciężko. Po powrocie wznowiłyśmy treningi. Trenujemy 5 dni w tygodniu po 1,5h ;)
4. Czy spodziewałyście się zwycięstwa?
Spodziewałyśmy się zwycięstwa. W Gorzowie nie miałyśmy sobie równych i pokonałyśmy wszystkie z gimnazjów 2:0. Jednak podczas rozgrywek rejonowych bardzo niespodziewanie przegrałyśmy mecz z Drezdenkiem.
5. Czy ciężko było osiągnąć taki sukces?
Jak wiadomo każdy sukces ma własną cenę, doszłyśmy do tego ciężką pracą. Podczas zawodów rejonowych najtrudniejszym zespołem okazało się Drezdenko. Jednak to nie koniec naszych rozgrywek. W Lubuskiej Lidze Kadetek najtrudniejszym rywalem jest Zawisza Sulechów. Mamy nadzieję, że pomimo porażki będziemy nadal sumiennie pracować na treningach, aby zrewanżować się w dalszej rundzie i pokazać, że jesteśmy najlepsze.

Rozmowa z Marcelą Serafin, Karoliną Bocheńską i Karoliną Gazdowską - uczennicami klasy III b, przedstawicielkami mistrzowskiej drużyny siatkarskiej Gorzowa. 

Gratulujemy oraz życzymy dalszych sportowych sukcesów! 


Kolejny sukces naszych uczniów
Nadesłał AclorysockeiFau   

Patrycja, Karolina, Michał i Tomasz to finaliści szkolnego turnieju tenisa stołowego. Wkrótce nasza ekipa wzięła udział w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży, zdobywając zaszczytne II miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców.

Red.: Skąd wasze zamiłowanie do tenisa stołowego?
Michał: moje początki w tenisie sięgają dzieciństwa. Mama wpadła na pomysł, abym trenował ten sport. Zapisała mnie do klubu sportowego, gdzie systematycznie trenowałem. Swoją pasję kontynuuję do dziś. Jestem teraz zawodnikiem Gorzovii, reprezentuję ten klub w III lidze.

Czytaj całość...
Spartakiada. Wywiad z Damianem Boroniem
Nadesłał AclorysockeiFau   

Wywiad z Damianem Boroniem, uczniem naszego gimnazjum, zwycięzcą"Gorzowskiej Spartakiady Biegów Przełajowych".

Red.:Witaj Damianie! Czy udzieliłbyś nam odpowiedzi na kilka pytań?
Damian: Oczywiście! Z największą przyejmniością!
Red.: Jak czujesz się jako zwycięzca Spartakiady Gorzowskiej?

Damian:Jestem bardzo zadowolony z tego, że wygrałem. Było ciężko, ale systematyczne treningi i duch walki dały rezultaty. Cieszę się niezmiernie ze złotego medalu. Wygrana jest dla mnie niezwykle mobilizująca.

Red.: Od ilu lat trenujesz?

Damian: Trenuję blisko dwóch i pół roku. Robię to, co radzi mi trener i staram się to wykonywać jak najlepiej. Ćwiczenia są ważne, urozmaicone, mające na celu poprawić moją kondycję, szybkość i technikę.

Red.: Jaka dyscyplina jest Twoją ulubioną?
Damian: Zdecydowanie piłka nożna, ale jestem także fanem tenisa ziemnego i siatkówki.


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 55 - 58 z 58
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 37 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: