header image
Aktualności arrow Sport
Sport
Nasze dziewczęta- brązowymi medalistkami w unihokeju w Mistrzostwach Gorzowa w ramach GSM 2013/2014
Napisał nauczyciel   

Zawody odbyły się 11 grudnia na sali sportowej Gimnazjum nr 7. W półfinałach udział wzięły następujące zespoły: Gimnazjum nr 21, 13, Sportowe 2. Dziewczęta w swojej grupie zajęły I miejsce i awansowały do turnieju finałowego, który odbył się 16 grudnia.

 W finałach zagrały następujące zespoły: Gimnazjum nr 7, SGSE, Gimnazjum nr 21 i Gimnazjum nr 3. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym", 2 x 7 min. Turniej był bardzo zacięty i do ostatniego meczu żadna z drużyn nie mogła być pewna końcowej klasyfikacji. Nasze dziewczęta spisały się świetnie, zajmując 3 miejsce w Gorzowie. Dodać należy, że w zawodach przegrały z drużyną ze szkoły sportowej, która na co dzień występuje w rozgrywkach. Srebrny medal przegrały tylko jedną bramką.
W naszej drużynie wystąpiły i na sukces zapracowały następujące dziewczęta: Pamela Imbiorska, Marta Spała, Patrycja Kosiór, Daria Rybarczyk, Daria Podlaszewska, Paulina Roszko, Weronika Dojczman, Iwona Kubiak, Patrycja Sokół, Oliwia Słomińska.
Opiekun: Bogumiła Szumińska
Dziewczętom serdecznie gratulujemy!!

ORLIK Volleymania
Napisał nauczyciel   
Na początku bieżącego roku szkolnego odbyła się trzecia edycja ogólnopolskiego turnieju ORLIK Volleymania.Rozgrywki organizowane są od 2011 roku na kompleksach wielofunkcyjnych „Orlik”, wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Organizatorami rozgrywek są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.
 

W tym roku jeden z turniejów eliminacyjnych oraz finał makroregionu  przeprowadzono na obiektach  sportowych przy Szkole Podstawowej nr 17.  W finale makroregionu wzięło udział 13 zespołów dziewcząt (2 zespoły z Gorzowa Wlkp., Koszalin, Lubsko, Szczecin, Banie, Zielona Góra, Pyrzyce, Kołobrzeg, 2 zespoły z Sulechowa, Świnoujście, Szczecin Bukowe i Szczecin Pomorzanie) i 10 zespołów chłopców (4 zespoły z Gorzowa Wlkp., Świnoujście, Tymień, Kołobrzeg, Nowa Sól, 2 zespoły z Pyrzyc).

 

Nasze miasto Gorzów Wlkp. w finale makroregionu reprezentowane było przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 z rocznika 2001 oraz Gimnazjum nr 3 z rocznika 2000. 

 
Do finału ogólnopolskiego, który został rozegrany 27 i 28 września br. w Poznaniu awansowały również nasze drużyny: dziewczęta i chłopcy z Gimnazjum nr 3. Dziewczętom i chłopcom  należą się duże brawa za zaangażowanie i wolę walki, co było widoczne podczas całego turnieju.
Wakacyjne wspomnienia...Obóz siatkarski w Międzyzdrojach!
Napisał nauczyciel   
 Pod koniec drugiego miesiąca wakacji razem z naszymi trenerkami: p. Beatą, p. Anią, p. Bogusią i trenerem: p. Tomkiem pojechaliśmy na 10 dni do Międzyzdrojów na obóz sportowy.
 Pomimo tego, że na treningach trzeba było ciężko pracować nasz obóz obfitował w wiele atrakcji, nie tylko tych sportowych, ale i kulturalnych i rozrywkowych.  Przykładem może być to, że udało nam się spotkać z Piotrem Gruszką, znanym polskim siatkarzem; w latach 1995-2011 reprezentantem kraju (rekordzistą pod względem liczby meczów rozegranych w kadrze). Mieliśmy okazję obserwować jego pracę trenerską, a po treningu poprosić o autograf i wykonać pamiątkowe zdjęcie.
   
   
  
W międzyczasie trenerzy nie pozwalali nam się nudzić. Zabrali nas do Parku Linowego, na koncert zespołu Ukeje i na wystawę LEGO. Było dużo śmiechu i świetnej zabawy.
   
 
Do domu wróciliśmy 25 sierpnia, zadowoleni z pobytu w Międzyzdrojach. Jeśli chcesz zdrowo i aktywnie spędzić czas polecam wyjazd na obóz w następne wakacje!
Zachęcam: Julia Miszczak z kl. 3B
LOM - podsumowanie
Napisał Kuba Kruszakin, IIa   

15.03.2013 r. uczennice naszej szkoły zajęły I miejsce w rozgrywkach piłki siatkowej dziewcząt w ramach Gorzowskiej Gimnazjady i zdobyły tytuł Mistrza Gorzowa Wlkp. oraz uzyskały prawo do reprezentowania miasta w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży. Tydzień później w Drezdenku nasze siatkarki brały udział w półfinale rejonowym. Na tym etapie były bezkonkurencyjne i z pierwszym miejscem weszły do finału rejonowego.
W Sulęcinie (tam organizowany był finał rejonowy LOM w piłce siatkowej dziewcząt) nasze siatkarki po ciężkiej walce uległy tylko zawodniczkom z Kostrzyna nad Odrą. Zdobywając II miejsce, dziewczęta zachowały szansę reprezentowania naszej Szkoły w finale wojewódzkim LOM.

19.04.2013 r. w Sulechowie odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKI Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce dziewcząt, podczas którego nasze siatkarki bardzo dzielnie i zacięcie walczyły o jak najwyższą lokatę. Mimo ogromnego trudu i wysiłku wróciły do Gorzowa Wlkp. z IV miejscem. Mimo, że nie udało się stanąć na podium, naszym reprezentantkom należą się ogromne brawa, gdyż poziom w tym roku był bardzo wysoki i wyrównany.

Skład reprezentacji: Dominika Cencelewicz, Dorota Plichowiec, Dominika Kościuszko, Paulina Kucharska, Natalia Jaroszyńska, Malwina Nowakowska, Aleksandra Jodłowska, Agata Stemerowicz, Oliwia Słomińska, Daria Rybarczyk, Sandra Mińczuk, Paula Borczyńska.

Trenerka - p. Anna Bujanowska


To jest sukces!
Napisał nauczyciel   

Nasze dwie drużyny siatkarek zwyciężyły w wojewódzkim etapie Orlik Volleymanii 2012! „To ogromny sukces, ale przed nami jeszcze sporo pracy” – mówi trenerka drużyn, Anna Bujanowska.
Drużyny grały w następujących składach:

 • Paulina Roszko
 • Julia Wiśniewska
 • Roksana Krzyżanowska
 • Julia Wierzbicka
 • Sandra Kulisz
 • Wioletta Blatkiewicz
 • Daria Podlaszewska
 • Weronika Dojczman
 •  Paulina Kucharska
 • Natalia Jaroszyńska
 • Dominika Kościuszko
 • Dorota Plichowiec
 • Dominika Cencelewicz
 • Oliwia Słomińska
 • Daria Rybarczyk
 • Sandra Mińczuk
Selekcjonerka powiedziała nam, że momentami było ciężko. „Miałyśmy trudne chwile, zwłaszcza w meczu z Lubskiem, ale na szczęście udało nam się pokonać wszystkie drużyny w województwie i jedziemy na finał do Sopotu” – wspomina. Zapytana o to, która z naszych siatkarek była najlepsza odpowiada: „Nasz sukces jest zasługą wszystkich zawodniczek, stworzyły świetny zespół”. Słowa te potwierdza Natalia Jaroszyńska: „Nie faworyzujemy nikogo, wszystkie grałyśmy dobrze.”
O treningach Dorota Plichowiec wypowiada się tak: „Wszystko jest według jednego schematu: rozgrzewka, ćwiczenia z piłką, gra.”
 - Ale zaraz, zaraz. Żeby nie wyszło na to, że jest nuda. Treningi siatkarek to nie tylko odbicia i gra. Mamy mnóstwo ćwiczeń ogólnorozwojowych, wytrzymałościowych, skocznościowych itp.. A same ćwiczenia z piłką są różne! Przecież doskonalimy technikę odbić, przyjęcie, rozegranie, atak, zagrywkę… - mówi wuefistka – więc wszystko jest zróżnicowane.
Pod koniec wywiadu p. Anna mówi redakcji: „Mam nadzieję, że nasze zwycięstwa zwrócą uwagę na siatkówkę dziewcząt w tym mieście”.
Finały mistrzostw odbędą się w Sopocie w dniach 6 - 7 października, mecze zaś rozpoczynają się każdego dnia o 10:00. Życzymy powodzenia!
Autor: Kuba Kruszakin, II a


(aktualizacja administratora strony) Z ostatniej chwili: niestety nie udało się awansować do grupy finałowej, ale i tak jesteśmy dumni z postawy naszych siatkarek! Życzymy powodzenia w przyszłorocznych rozgrywkach i zwycięstwa w finale  Orlik Volleymania 2013!


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 10 - 18 z 58
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 10 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: