header image
Aktualności arrow Konkursy szkolne
Konkursy szkolne
Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe, obchodzone co roku 11 listopada, "dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego" w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję.

Z okazji 11 listopada wszyscy uczniowie mieli ubrać się na biało-czerwono. Prośba ta w większości została zrealizowana:

Klasa Ilość osób w klasie Ilość przebranych Wyniki
Ia 16 27 59%
Ib 19 10 52%
Ic 17 7 41%
IIa 20 12 60%
Ib 21 17 81%
IIc 20 9 (z wych.) 45%
IIIa 23 17 (z wych.) 70%
IIIb 23 23 100%
IIIc 14 7 50%


Halloween - wyniki

Dyniowe konkursy stały się już tradycją w naszej szkole. Zawsze cieszą się one niemałą popularnością. W tym roku uczniowie jak zwykle wykazali się pomysłowością i oryginalnością.

 WYNIKI :

I miejsce -2A

II miejsce - 3B

III miejsce - 3C

IV miejsce - 2C

V miejsce - 2B

Zwycięzcy tegorocznego konkursu mają do dyspozycji jeden dzień wolny od niezapowiedzianych kartkówek i pytania.

 Wszystkim serdecznie gratulujemy!

   I MIEJSCE

 

 II MIEJSCE
   III MIEJSCE


Turniej szachowy
Napisał nauczyciel   
W dniach 01.10.2010r. oraz 04.10.2010r. w dwóch turach w naszej szkole miał miejsce turniej szachowy. Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczestnicy ocenili poziom turnieju jako wysoki. Szczególnie wyrównany był pojedynek finałowy. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I m-ce: Kutyłowski Aleksander (kl. IIc)

II m-ce: Górecki Wojciech (kl. I a)

III m-ce: Małycha Mateusz (kl. IIc)

Zwycięzcy turnieju otrzymali słodkie nagrody. Gratulujemy !!!

 

Równolegle z turniejem szachowym odbywały się zawody w warcabach, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zwycięzcy konkursu:

I m-ce: Drelich Karolina (kl. II b)

II m-ce: Wierzbicki Rafał (kl. II c)

II m-ce: Stawowa Karolina (kl. IIb)

Wszystkim serdecznie gratulujemy wygranych!

 

Weź udział w konkursie filmowym! Nagrody czekają!
Napisał nauczyciel   
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zaprasza do udziału w Konkursie na spot telewizyjny pn. „Jestem e-ambasadorem w Sieci" realizowanym w ramach wojewódzkiego programu prewencyjnego "Bezpieczne Gimnazjum".
Zadaniem gimnazjalistów będzie stworzenie krótkiego (jednominutowego) spotu telewizyjnego, którego treść będzie mówiła o odpowiedzialnych wyborach i reakcji na zjawisko cyberprzemocy oraz pomocy rówieśnikom dotkniętym cyberprzemocą.

Spot można przygotować w dowolnej formie (np. animacja komputerowa, plansze i głos lektora, udział rówieśników w roli aktorów itd.).  Współorganizatorami Konkursu jest Fundacja Contra Crimen w Gorzowie Wlkp., Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. oraz Centrum Filmowe HELIOS w Gorzowie Wlkp.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy na temat przeciwdziałania cyberprzemocy, kształtowanie postaw asertywnych wobec zjawiska cyberprzemocy,zainspirowanie środowiska szkolnego (nauczycieli oraz uczniów) w zakresie działań ograniczających zjawisko cyberprzemocy w szkole oraz promowanie postawy młodych ludzi jako liderów szkolnych działań profilaktycznych związanych z przeciwdziałaniem cyberprzemocy.

Autorzy najlepszych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, a finał konkursu odbędzie się w sali kinowej Centrum Filmowego HELIOS w Gorzowie Wlkp. !

 Masz już pomysł na scenariusz? Nie czekaj, napisz i przyjdź do nauczyciela informatyki, a zorganizujemy ekipę filmową, która pomoże Ci w realizacji spotu!

Więcej szczegółów u nauczyciela informatyki. Zapraszam!

Pani od j. polskiego informuje...
Napisał nauczyciel   
  Uczniowie!
Przeczytajcie książkę pt. "Ala Makota Maksymalnie ja", a następnie napiszcie opowiadanie "Maksymalnie zakręcony dzień z życia Ali". Praca do dwóch stron A4, czcionka Times New Roman 12, termin oddania opowiadań upływa 25.10.2010. Wypracowania dostarczcie do gab. nr 16, do pani Anny Sadowskiej i wspólnie wypełnijcie formularz zgłoszenia. Książka dostępna jest w szkolnej bibliotece. Zapraszam.
 KONKURS LITERACKI
Czy wiesz, że... Co roku wiele osób, przeważnie młodych, wyjeżdża za granice, z nadzieja na znalezienie lepszej pracy. Wielu z nich odnosi sukces, jednak wielu pada ofiara zorganizowanych grup przestępczych, zajmujących się handlem ludźmi. Poniżani zastraszani, zmuszani są do niewolniczej pracy na farmach, czy w domach publicznych.
Pomóż Unii Europejskiej zwalczyć problem handlu ludźmi. Napisz opowiadanie na temat "Otwarta i bezpieczna Europa".
Prace (nie więcej niż 6 stron A4, interlinia 1,5, zapisanych czcionka Times New Roman 12) oddajcie pani A. Sadowskiej do 11.10.2010, gabinet nr 16 i wspólnie wypełnijcie formularz. Zachęcam do udziału w konkursie! Atrakcyjne nagrody czekają! A. Sadowska.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW- podsumowanie
Napisał nauczyciel   

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 Gimnazjum nr 3 oraz Lubuski Urząd Marszałkowski zorganizowali wspólnie konkursy z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.

I Część- Szkoły Podstawowe

W konkurencjach udział wzięły następujące szkoły:

- Szkoła Podstawowa nr 21 z Gorzowa

- Szkoła Podstawowa nr 12 z Gorzowa

- Szkoła Podstawowa nr 13 z Gorzowa

- Szkoła Podstawowa nr 4 z Międzyrzecza

- Szkoła Podstawowa ze Strzelec Krajeńskich

- Szkoła Podstawowa nr 4 z Gorzowa

- Zespół Szkół Sportowych z Gorzowa

- Szkoła Podstawowa nr 17 z Gorzowa


   

Zadania:

I. Uczniowie po obejrzeniu i wysłuchaniu krótkich opowieści, jakie przygotowali uczniowie Gimnazjum nr 3 musieli stworzyć Europejska Mapę Bajek

II. Zadaniem uczniów było wykazanie się znajomością jak największej ilości zwrotów grzecznościowych w języku angielskim i niemieckim

III. Konkurs karaoke - zgodnie z decyzją uczniów piosenka wykonywana mogła być w j. polskim lub angielskim.

Uczniowie wielu szkół przygotowali plakaty promujące naukę języków obcych.

Wyniki konkurencji:

I miejsce SP ze Strzelec Krajeńskich

II miejsce SP nr 4 z Gorzowa

III miejsce SP nr 13 z Gorzowa

IV miejsce SP nr 17 z Gorzowa

V miejsce SP nr 4 z Międzyrzecza

VI miejsce SP nr 12 i 21 z Gorzowa

VII miejsce Zespół Szkół Sportowych z Gorzowa

 
 Uczniowie, którzy zdobyli pierwsze trzy miejsca otrzymali nagrody związane z nauką języków obcych - puzzle językowe oraz słowniki

 II część Gimnazja

W konkurencjach udział wzięły następujące szkoły: 

- Gimnazjum nr 21 z Gorzowa

- Gimnazjum nr 13 z Gorzowa

- Gimnazjum nr 6 z Gorzowa

- Gimnazjum nr 1 ze Skwierzyny

- Gimnazjum z Dobiegniewa

- Zespół Szkół Sportowych z Gorzowa

- Gimnazjum nr 3 z Gorzowa

- Gimnazjum nr 2 z Międzyrzecza


 
 Zadania

I. Uczniowie musieli przejść 11 stacji, na których czekały na nich różne zadania do wykonania, min. rozpoznawanie twarzy znanych Europejczyków, umiejętność ułożenia puzzli językowych (Hymn Unii Europejskiej w języku polskim, niemieckim i angielskim), rozpoznawanie hymnów państw europejskich, test wiedzy itp.

II. Konkurs karaoke - - zgodnie z decyzją uczniów piosenka wykonywana mogła być w j. polskim lub angielskim.

 Wyniki konkurencji:

I miejsce Gimnazjum nr 2 z Międzyrzecza (uczniowie zostali nagrodzeni dodatkowo przez jury za oryginalne nakrycia głowy)

II miejsce Gimnazjum nr 1 ze Skwierzyny

III miejsce Gimnazjum nr 21 z Gorzowa

IV miejsce Gimnazjum nr 6 z Gorzowa

Vmiejsce Zespół Szkół Sportowych z Gorzowa

VI miejsce Gimnazjum nr 3 z Gorzowa

VII miejsce Gimnazjum z Dobiegniewa

VIII miejsce Gimnazjum nr 13 z Gorzowa

 
Uczniowie, którzy uzyskali trzy najwyższe miejsca wygrali dla swoich szkół sprzęt RTV oraz słowniki i książki służące do nauki języków, sami otrzymali również książki pomocne w nauce języków obcych.
    
   
 W jury zasiadali: p. Irena Łuczak - Studium Języków Obcych Centrum Tłumaczeń, p. Adriana Olek - nauczyciel j. niemieckiego w Gimnazjum nr 3 w Gorzowie, p. Natalia Janowska - nauczyciel j. angielskiego w Gimnazjum nr 3 w Gorzowie, w I części pani Sylwia Płucienniczak, w II części pan Krzysztof Wasilewski - przedstawiciele Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego

Pragniemy podziękować naszym sponsorom: Lubuski Urząd Marszałkowski, Studium Języków Obcych Perfect Centrum Tłumaczeń p. Irena Łuczak, Księgarnia Językowa POLANGLO, Wydawnictwo WSIP, Gimnazjum nr 3/ Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3

 Anna Łapińska - osoba odpowiedzialna za organizację imprezy

Nauczyciele zainteresowani zdjęciami z imprezy proszeni są o kontakt:


Otrzęsiny klas pierwszych
Napisał nauczyciel   
 8 września 2010 roku pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Stało się to za sprawą otrzęsin, podczas których kotki musiały przejść chrzest bojowy. Starsi koledzy postarali się jednak o imprezę pełną śmiechów i zabawy, ale i starali się pokazać trudy czekające ich w Gimnazjum nr 3.
Przed wejściem na sale pierwszaki tradycyjnie zostały umalowane w kocie atrybuty, a później zaczęła się ostra i zacięta rywalizacja o miano najlepszej klasy pierwszej. Na początek sprawdzone zostały umiejętności fizyczne uczniów. Odbył się wyścig z piłeczką pingpongową na łyżce.
Po konkurencji, która tylko z pozorów wydawała się prosta, przyszedł czas na wykazanie się przez chłopców wydolnością płuc. Zasady były bardzo proste, a mianowicie należało jak najszybciej zagwizdać. Kruczkiem rozgrywki okazała się bułka tarta, którą kociaki zjadły przed rozpoczęciem. Po uporaniu się z zapchanymi gardłami otrzęsiny nie oddaliły się od konkurencji kulinarnych. Tym razem jednak połączono je ze zręcznością - jabłka trzymane przez starsze koleżanki na nitce trzeba było zjeść bez użycia rąk.
Kolejna część imprezy miała na celu pokazanie najmłodszym uczniom, że czasy gimnazjum to czasy własnego stylu, oryginalności. I właśnie takich rysunków kotów komisja oczekiwała od pierwszoklasistów.
   
Na niemalże każdej imprezie szkoły odbywa się konkurencja przeciągania liny.  Dlatego i na otrzęsinach nie zabrakło rywalizacji pomiędzy klasami na tym polu sportowym.
    

Na początku sprawdzono możliwości płuc chłopców, na dziewczyny też musiał przyjść czas. Nowe koleżanki dostały balony, a ich zadaniem było nadmuchanie ich jak najszybciej. Konkurencja jednak nie okazała się tak łatwa dla świeżo upieczonych gimnazjalistek.

Pierwszoklasiści już na początku swojej przygody z nową szkołą dostali możliwość poczucia się jak modele. Może nie na prawdziwym wybiegu, ale zabawa również była bardzo dobra przy prezentowaniu się w stroju kota, które należało wcześniej przygotować.

  
 Co prawdziwe kotki lubią najbardziej? Mleko. Dlatego też nie mogło zabraknąć konkurencji z nim związanej. Uczniowie starali się jak mogli, jednak przy pośpiechu  bez oblania się nie obeszło. Wybaczamy, ale pierwszaki musza pamiętać, że nauczyciele już nie będą tacy łaskawi w trakcie roku szkolnego - tempo będzie się tylko z każdą chwilą zwiększać.
   

  Później chłopcy mogli zaprezentować swoje głęboko ukryte zdolności kręcenia biodrami. Niestety, konkurs z hula - hopami pokazał, że te kolorowe obręcze na długo pozostaną jeszcze domeną dziewczyn. Na tym etapie edukacji nieraz trzeba wykazać się współpracą i wyczuciem. W związku z tym na środku pojawiły się po dwie osoby z każdej klasy, którym zawiązano oczy. Jeden z kotków dostał do ręki jogurt i musiał nakarmić kolegę. Sala długo była czyszczona po tej konkurencji.

 
   
Mówi się, że nie ma nic gorszego do przeżycia jak gimnazjum. Czas  buntów, kłótni... A i w szkoła daje popalić. Pokazać to pierwszakom trzeba było na dość łagodnym przykładzie. Dostali do zjedzenia mieszankę smaków - przysmak kotów. Skład jedzenia niech pozostanie tajemnicą organizatorów, ale można powiedzieć, iż dobrze się stało, że nikt nie zwymiotował.
   
Nowa szkoła, nowi nauczyciele, nowe zasady... Ale również nowe klasy. Uczniowie musieli wykazać się już na początku swoich znajomości zgraniem i współpracą.  W 10 osób musieli zmieścić się na 6 krzesłach, których z czasem ubywało. Zwycięska klasa ustała na 2 krzesełkach.
      
    
 Po wyczerpującej rywalizacji nadszedł czas na podsumowanie. Wyniki mówiły same za siebie - było ciężko. Efektem tego było wspólne I miejsce kl. IB i IC, które wyprzedziły kl. IA. Zwycięzcom gratulujemy i przypominamy, że w nagrodę organizują przyszłoroczne otrzęsiny!
    
 red.: Marta Kaniowska
Wyniki szkolnego konkursu

W czwartek (10.06.) odbył się konkurs z języka angielskiego. Uczniowie wspominali, że nie był trudny. Jednak, jak się okazało, niektóre słówka były im nieznane. Poniżej zamieszczamy wyniki zmagań pomiędzy gimnazjalistami:

Klasy I:

I miejsce: Paulina Salwa, Martyna Rosół

II miejsce: Adam Skubień

III miejsce: Magda Skrzypczyk

Klasy II i III:

I miejsce: Adrianna Jaworska

II miejsce: Malwina Radzewicz, Ola Kabza, Dawid Olczykowski

III miejsce: Aleksandra Zielińska

Serdecznie gratulujemy!


 

Zmagania z X muzą
Napisał Administrator   
Uwaga

Termin szkolnego etapu konkurs „Zmagania z X muzą" zostaje zmieniony.
Gra o reprezentowanie szkoły na kolejnym etapie odbędzie się 19 kwietnia, w poniedziałek, podczas 6 godziny lekcyjnej w gabinecie 34.

Anna Starzyńska-Maniecka


Reprezentanci Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego
Nadesłał actiplile   
Szkolne eliminacje do rejonowego etapu Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego odbyły się 25 marca 2010 o godz. 12.35. W szranki stanęło sześcioro uczestników. Zaprezentowali oni wybrane przez siebie utwory poetyckie. Oceniało ich jury w składzie:
p. A. Sadowska,
p. A. Starzyńska-Maniecka,
p. K. Grygiel.

Spośród uczestników wybrano trzy osoby, które wystąpią 22.04.10 r. w Grodzkim Domu Kultury:
Alicję Jaskulską z kl. III a,
Aleksandrę Pietrzak z kl. III a,
Michała Wiśniowskiego z kl. III b.

Rywalizować oni będą ze zwycięzcami szkolnych eliminacji przeprowadzonych w gimnazjach naszego rejonu. Konkurencja na pewno będzie silna, ale liczymy na naszych uczniów i życzymy im sukcesów.

Podsumowanie zmagań z j.polskiego
Napisał nauczyciel   
W tym roku do szkolnego etapu konkursu polonistycznego przystąpiło 13 uczniów naszego gimnazjum:
kl. 1 b
kl. 2 b
 kl. 3 b
Agata Ługowska
Marta Kaniowska
Magdalena Kołodziej
Adrianna Milanowska

 Adrianna Jaworska
Malwina Radzewicz
Aleksandra Kabza
Angelika Hlebik
 Jarosław Jasiński
Jakub Sągajłło-Frączkiewicz
Rafał Koropczuk
Michał Wiśniowski
Jacek Bogdanowicz
Pierwsza część zmagań polegała na napisaniu pracy literackiej na jeden z zaproponowanych tematów. Osoby, które uzyskały co najmniej 80% możliwych do zdobycia punktów, musiały zmierzyć się jeszcze z tekstem sprawdzającym umiejętność czytania ze zrozumieniem. Z tych prób trzy osoby wyszły obronną ręką:
Agata Ługowska (zdobyła łącznie 87% punktów)
Marta Kaniowska (83%)
Jarosław Jasiński (80%)

Spośród reprezentantów naszej szkoły najlepszy wynik osiągnęła Agata Ługowska, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego odbywającego się w Żarach. Tam pisała pracę, za którą otrzymała 68% punktów. Niestety, nie pozwoliło to na wzięcie udziału w części ustnej konkursu, ale warto zauważyć, iż Agata jest uczennicą klasy pierwszej, więc wynik należy uznać za wielki sukces. Życzymy tytułu laureata w kolejnej edycji!


Matematyka bez granic
Napisał nauczyciel   
 4 marca 2010 r. odbyła się w kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu MatematycznegoMatematyka bez granic" adresowanego do uczniów trzecich klas gimnazjów i pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych. Udział w konkursie wzięli uczniowie dwóch klas trzecich naszego gimnazjum: III a i III b.

Pod okiem nauczyciela i obserwatora wyznaczonego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty uczniowie rozwiązywali 10 zadań. Pierwsze zadanie podane w języku angielskim należało przetłumaczyć, rozwiązać i rozwiązanie podać w języku angielskim. W rozwiązywaniu zadań konkursowych uczestniczyły całe klasy (np. pracując w odpowiednio dobranych grupach). Czas na rozwiązanie zadań wynosił 90 minut. Uczniowie mogli korzystać za słowników językowych, przyborów geometrycznych, nożyczek, kredek i flamastrów pracując nad stroną graficzną i estetyką przedstawionych rozwiązań.

Etap finałowy konkursu każdego roku odbywa się w tym samym dniu w ponad 40 krajach świata. Polega on na pisemnym, samodzielnym rozwiązywaniu zadań konkursowych. Prace konkursowe są sprawdzane przez członków Komisji Sprawdzających powoływanych przez Regionalne Komitety Organizacyjne MK "MbG".

Elżbieta Noworyta


Casting-wyniki

8 stycznia o godzinie 10.35 przed drzwiami szkolnej biblioteki panował duży tłok. Dlaczego? Tego dnia odbył się casting do filmiku o Bezpiecznym Internecie. Przybyło na niego około 40 uczniów! Niektórzy ubiegali się o główne role, a inni pragnęli zagrać statystów. Niewątpliwie, panowała bardzo napięta atmosfera. Jurorzy zadawali zagranie pewnych scenek, a później oceniali kolejne wykonania. Wszyscy musieli wykazać się przede wszystkim pomysłowością i talentem aktorskim.  
Zapewniamy, iż takich osób było bardzo dużo! Wielu uczniów zaskoczyło pozytywnie. Uczniowie gimnazjum grali swe role zdecydowanie i z olbrzymim zaangażowaniem. Jurorzy nie spodziewali się, iż decyzja wyłonienia osób grających główne role będzie aż tak trudna! Jednakże po długiej naradzie ustalono, że odbędzie się casting uzupełniający, który odbędzie się jutro. Poniżej wymienione osoby proszone są o zgłoszenie się na szóstej godziny lekcyjnej (13:30) do gabinetu informatycznego:

Spośród dziewczyn wybrano czwórkę:

Agnieszka Pulkowska kl. 3a

Angelika Sówka kl. 3b

Daria Pulkowska kl. 1b

Angelika Hlebik 2b.

Ze wszystkich chłopaków wyłoniono trójkę:

Jacek Bogdanowicz kl. 3b

Kacper Garus kl. 1b

Tomek Łaszkiewicz kl. 2a.

Osoby, które pragnęły zagrać główną rolę, a nie zakwalifikowały się do jutrzejszego castingu, mają szansę odegrania ról drugoplanowych lub statystów.Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i talentu aktorskiego! 


Najlepszy rachmistrz
Został rozstrzygnięty przedświąteczny konkurs wyłaniający najlepiej liczącego ucznia. Tytuł Najlepszego rachmistrza Gimnazjum nr 3 otrzymało troje uczniów:
Marta Mrozowska - kl. 3b
Jacek Bogdanowicz - kl. 3b
Damian Kasperski - kl. 3a
V-ce rachmistrzem została Alicja Jaskulska - kl. 3a. Tytuł II v-ce rachmistrza otrzymało exe quo czworo uczniów:
Dawid Ciemcioch - kl. 3a
Adrian Kamiński - kl. 3b
Agnieszka Pulkowska - kl. 3a
Damian Szalbierz - kl. 3a

Najlepszy rachmistrz naszego gimnazjum
Napisał nauczyciel   

Celem konkursu było wyłonienie najlepiej liczącej osoby. Wyniki poznamy wkrótce.
Organizatorem konkursu jest  p. Elżbieta Noworyta

Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej
Napisał nauczyciel   
 Z okazji 11 listopada - Dnia Niepodległości odbył się w naszej szkole konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Impreza miała miejsce w małej sali gimnastycznej. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: pani Dorota Szymankiewicz i pani Małgorzata Skurska oraz pan Krzysztof Grygiel, który był przewodniczącym. Uczestnicy konkursu wykazali się się wysokimi umiejętnościami recytatorskimi i wokalnymi. Po intensywnej naradzie, jury postanowiło wyróżnić Dawida Kaźmierczaka grającego na akordeonie wraz z zespołem. III miejsce zajęła Ola Pietrzak, która recytowała wiersz autora nieznanego "Żołnierzom 690 zgrupowania", II miejsce wyśpiewała akompaniując sobie na gitarze Agnieszka Pulkowska. Na czele wyróżnionych stanęła Ala Jaskulska śpiewając pieśń "Biały Krzyż" i recytując wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "Elegia o chłopcu polskim". Wszystkie nagrodzone dziewczęta były przedstawicielkami klasy 3 a. Gratulujemy!

<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 21 - 40 z 40
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 10 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: