header image
Aktualności arrow Imprezy szkolne
Imprezy szkolne
Urodziny Alberta Einsteina w Gimnazjum nr 3
Napisał nauczyciel   
 14 marca obchodziliśmy urodziny Alberta Einsteina. Z tej okazji w szkole przeprowadziliśmy quiz wiedzy o Albercie Einsteinie.
A oto wyniki tej konkurencji:
1 miejsce - Emil Bogdanowicz (3B),
2 miejsce - Patryk Bobowski (3B),
3 miejsce - Kacper Cecot (3B),
Adrian Moliński (2B).
Oprócz quizu głosowaliśmy na najfajniejszą karykaturę Einsteina. Do tej konkurencji zgłoszono 13 prac.
Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:
1 miejsce - Natasza Furmaniuk (1B), praca nr13,
2 miejsce - Patryk Bobowski (3B), praca nr 6,
3 miejsce - Julia Majewska (2A), praca nr 7.
Dodatkowo w konkurencji pt. „Wyglądasz jak Albert Einstein" nagrodziliśmy za przebranie Julię Strzałkowską (2A) oraz Emila Bogdanowicza (3B).
 Na koniec szkolnego dnia dyrektor Janusz Hwozdyk oraz dyrektor Zbigniew Prędkiewicz wręczyli najlepszym dyplomy i nagrody.
Ja ze swej strony OGROMNIE dziękuję WSZYSTKIM uczestnikom za świetną wspólną zabawę i zapraszam za rok ;-).
 
 Najsłynniejszy język świata
To zdjęcie musiało się tu znaleźć. Zrobił je Arthur Sasse podczas 72. urodzin Alberta Einsteina. Po zabawie w Princeton profesor wychodził już do domu gdy fotograf chciał uchwycić pożegnalny uśmiech fizyka. Zamiast tego zobaczył wywalony język.
Zdjęcie szybko stało się ikoną, a Albert Einstein je uwielbiał. Zamówił dla siebie 9 odbitek i rozesłał je w charakterze pocztówek.
Einstein i sandały
Albert Einstein miał słabość do dziwnych butów. Ale z tymi łączy się jeszcze świetna historia. Otóż lato 1939 roku Einstein spędzał w Peconic w stanie Nowy Jork. Pewnego dnia wszedł do domu towarowego Davida Rothmana. Ten oczywiście rozpoznał fizyka, ale postanowił go potraktować jak normalnego klienta. Zapytał czego Einstein szuka i usłyszał „sundials" (zegarów słonecznych). Lekko osłupiał, ale cóż - geniusz fizyki może mieć swoje dziwactwa.
Niestety pan Rothman nie miał w swoim sklepie zegarów słonecznych. Zaprosił jednak Einsteina na podwórko i pokazał swój prywatny zegar.
Albert Einstein zaczął się śmiać i wskazał na swoje nogi powtarzając z silnym niemieckim akcentem „sundials". Chodziło mu o „sandals", ale ten akcent... Sandały (jak widać) kupił, a z Davidem Rothmanem zaprzyjaźnił się.
Anna Czarnecka

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - 21.02.2016
Napisał nauczyciel   
 
  „...Żaby rzępolą na Rzeszowszczyźnie
W deszczu szczaw aż do Ustrzyk
Dżezują dżdżownice na Hrubieszowszczyźnie
A w puszczy piszczy puszczyk.
Czcigodnym czcicielom czystości w Pszczynie
Szeleszczą pszczoły w bluszczu
Trzeszczą trzewiki po szosach suszonych..."

Język polski jest dość trudnym językiem, ale coraz bardziej popularnym za granicą. Wiele osób uczy się go jako obcego. Ich liczbę szacuje się na 10000 osób na całym świecie, z czego około jedna trzecia studiuje język polski na uczelniach i w szkołach językowych w Polsce.
Wszyscy powinniśmy dbać o polską mowę, starać się mówić i pisać poprawnie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie naszego gimnazjum mogli „połamać sobie języki" odczytując „łamańce językowe" umieszczone na drzwiach gabinetów przedmiotowych. Okazało się to dla niektórych nie lada wyzwaniem. Ponadto, ci odważni, wzięli udział w teście językowym i zmagali się o tytuł Mistrza Poprawnej Polszczyzny Gimnazjum nr 3. Ten zaszczytny tytuł przypadł Mateuszowi Pogonowskiemu z klasy 3a, a na drugim miejscu znalazła się Zosia Horodeczna z tej samej klasy.
Serdecznie gratuluję!
Wychowawczyni i nauczycielka języka polskiego - Anna Sadowska.


Inspiracje
Napisał nauczyciel   

W dniach 23-24.02.16 uczniowie gimnazjum i liceum mieli możliwość obejrzenia w pomieszczeniu szkolnej kawiarenki prac wykonanych w ubiegłym roku przez licealistów w ramach lekcji wiedzy o kulturze.

 
 
 
 
 
  
Wystawa nosiła tytuł "Inspiracje". Uczniowie nawiązywali do bardziej lub mniej znanych dzieł oraz do wielu nurtów, np. surrealizmu, kubizmu, pop artu, abstrakcjonizmu, minimalizmu, ready made. Młodzi artyści wykazali się świetną umiejętnością obserwacji i analizy klasycznych obrazów oraz kreatywnego wykorzystywania wzorców. Oprócz prac malarskich pojawiły się też instalacje i rzeźby. Kuratorem wystawy oraz nauczycielem kierującym pracą autorów był p. Krzysztof Grygiel.

Zaproszenie na wystawę prac licealistów
Napisał nauczyciel   
 "Inspiracje"
Zapraszam serdecznie do obejrzenia prac wykonanych w ubiegłym roku szkolnym przez licealistów w ramach lekcji wiedzy o kulturze. Wystawa ta nosi tytuł "Inspiracje". Uczniowie nawiązywali w swoich pracach do bardziej lub mniej znanych dzieł oraz do wielu nurtów, np. surrealizmu, kubizmu, pop artu, abstrakcjonizmu, minimalizmu, ready made. Proponowana prezentacja na pewno zaskoczy odbiorców umiejętnością kreatywnego wykorzystywania wzorców. Wystawę można oglądać 22. i 23.02. w pomieszczeniu szkolnej kawiarenki.
Krzysztof Grygiel
Walentynkowy konkurs
Napisał nauczyciel   
   Wkrótce walentynki! Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Z tej okazji zachęcam Was do wzięcia udziału w konkursie literackim.
Zadaniem jest napisanie właśnie listu.
Pracę należy napisać własnoręcznie, ocenie poddana zostanie nie tylko część merytoryczna, ale również staranność, estetyka i oryginalność wykonania pracy. List należy oddać polonistce, pani A. Sadowskiej do dnia 12.02.2016. Wyniki zostaną podane w poniedziałek, 15.02.2016 w gablocie szkolnej oraz na stronie internetowej.
p. Anna Sadowska

WYNIKI KONKURSU O MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE
Napisał nauczyciel   
 
Najwyższe wyniki z etapu testowego uzyskali :
1.Koropczuk Wiktor 27p
2.Ostrowski Jakub 25p
3.Jocz Aleksandra 24p

Najciekawsze portrety Marii Skłodowskiej- Curie wykonali:

1.Furmaniuk Natasza
2.Rzetelna Gabriela
3.Koropczuk Wiktor

Zwycięzcom Gratulujemy a wszystkim pozostałym uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!

organizator konkursu

p. Jolanta Kulej


Uwaga! Konkurs!
Napisał nauczyciel   

 „Nikomu z nas życie, zdaje się, bardzo łatwo nie idzie,
ale cóż robić, trzeba mieć odwagę i głównie wiarę w siebie,
w to, że się jest do czegoś zdolnym i że do tego czegoś dojść potrzeba.A czasem wszystko się pokieruje dobrze, wtedy kiedy najmniej się człowiek tego spodziewa"
Z okazji 148 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej - Curie zapraszam wszystkich uczniów gimnazjum do udziału w Szkolnym Konkursie wiedzy o Marii Skłodowskiej- Curie.
Konkurs będzie składał się z dwóch odrębnych etapów:
- test wiedzy na temat życia i osiągnięć M. Skłodowskiej - Curie
- konkurs plastyczny (portret M. Skłodowskiej- Curie)

Prace plastyczne należy dostarczyć do gabinetu nr 18 do Pani Jolanty Kulej do 03.11.2015r.
Test wiedzy odbędzie się w przeddzień rocznicy urodzin 6.11.2015 o godzinie 8.00 w gabinecie nr 18 (osoby chętne do udziału w konkursie proszone są o zgłoszenie się do P. Jolanty Kulej do 30.10.2015).


Europejski Dzień Języków Obcych
Napisał nauczyciel   
 
W piątek 25 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w naszej szkole miał miejsce szereg imprez. Przez cały dzień wszyscy chodziliśmy z karteczkami, na których były ciekawe przysłowia, idiomy i powiedzenia w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim i włoskim. Odbył się konkurs na stroje - każda klasa przyszła ubrana w barwy wylosowanego kraju. Konkurs ten wygrała klasa 2A, która nosiła na sobie barwy Litwy. 
 
 Uczniowie gimnazjum mieli również przygotować potrawę albo deser z wybranego kraju. Najlepsza okazała się tu klasa 1B, która przyrządziła potrawę z Węgier. Korytarze zostały ozdobione przez plakaty promujące Dzień Języków Obcych oraz przedstawiające wyrażenia w różnych językach wykonane przez uczniów. W klasach licealnych uczniowie rozwiązywali quiz na temat języków europejskich. Na każdej przerwie w gabinecie filmowym uczniowie mogli oglądnąć fragment Shreka w różnych językach. Pod koniec dnia odbył się konkurs wiedzy kulturoznawczej z krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Oto miejsca, które zajęły poszczególne klasy:
Gimnazjum: 1) 3A, 2) 2A, 3) 2B
Liceum: 1) 2A, 2) 2B, 3) 3B
Znamy wyniki konkursu na Mistrza Ortografii Angielskiej!
Napisał nauczyciel   
 
 Test konkursowy składał się z 3 zadań, które polegały na zapisaniu bezbłędnie wysłuchanego tekstu, wyszukaniu błędów w zapisanym tekście, dokonaniu korekty nieprawidłowo zapisanych wyrazów, a także na bezbłędnym zapisaniu przeliterowanych przez prowadzącego konkurs 5 wyrazów. Należy podkreślić, iż rywalizacja w konkursie była zacięta, a uzyskane wyniki w przeważającej części bardzo wysokie. Jednak niepokonaną w tegorocznym konkursie okazała się uczennica kl. 2 a Maja Dąbrowska, która uzyskała wynik 33/35 pkt.
Kolejne miejsca w konkursie zajęli:
II MIEJSCE z wynikiem 32/35pkt. Wiktor Koropczuk ucz. kl.2 a,
III MIEJSCE z wynikiem 29/35 pkt. Julia Kłosek ucz. kl.2 a

Zwycięzcom, a także pozostałym uczestnikom gratulujemy uzyskanych wysokich wyników.

Czas na wycieczkę...
Napisał nauczyciel   
 
  Jest już coraz cieplej, więc pora na wycieczki, biwaki, zielone szkoły... Lubimy spędzać czas wspólnie, na świeżym powietrzu, beztrosko i bez szkoły...I tak właśnie było! My, uczniowie klas: 2a, 3a i 2b wyjechaliśmy nad jezioro Lipie do miejscowości Długie, by aktywnie spędzić wspólne chwile. Opiekunkami były nauczycielki: pani Anna Sadowska i Iwona Pacześna. Mimo, że pogoda nas nie rozpieszczała to dobrze się bawiliśmy.
  Tuż po przyjeździe od razu przeszliśmy szkolenie i kajakami popłynęliśmy daaaaaleko... Było fantastycznie! Niektórzy z nas pierwszy raz siedzieli w kajaku, więc było to dla nich ogromne przeżycie. Bez obaw, każdy miał na sobie kapok, a instruktor czuwał na motorówce. Wróciliśmy podekscytowani i głodni. Na szczęście było dużo smacznego jedzenia.
 
 Ten dzień dostarczył nam jeszcze innych przeżyć. Był paintball!!! Dostaliśmy specjalne ubrania moro, przeszliśmy szkolenie, próbę bólu, podzieliliśmy się na trzy zespoły, dostaliśmy karabiny zaopatrzone każdy w 200 kulek z farbą, nazwaliśmy swoje drużyny i mogliśmy udać się do lasu na bitwę!
 
 
 
 To było COŚ! Świetna zabawa, dużo emocji, zaangażowania, śmiechu, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Wygrała drużyna pani Ani Sadowskiej o wdzięcznej nazwie „Kubusie Puchatki". Wszyscy byliśmy zadowoleni z wojny, z której wyszliśmy o własnych siłach, bez obrażeń. To nie był koniec wrażeń w pierwszym dniu wycieczki, bo było ognisko, kiełbaski, wspólne granie na gitarze i śpiewanie, a niektórzy mało romantyczni udali się do świetlicy na telewizyjny mecz piłkarski.
 
 
 Drugi dzień zapowiadał się równie emocjonująco co pierwszy i taki był. Pływaliśmy żaglówką, odważni podjęli próbę nauki windsurfingu, pokonywaliśmy lęk wysokości wspinając się na ściankę, podzieleni na dwie drużyny bawiliśmy się w grę jeziorną, podczas której uczyliśmy się odpowiedzialności i współpracy w grupie. Nie zapomnieliśmy o nauce, wykonaliśmy zadania z języka polskiego i biologii, a w nagrodę mogliśmy pobawić się na dyskotece.
 
 
 Kolejny dzień był także edukacyjny. Uczyliśmy się orientacji w terenie, współpracy zespołowej, zręczności, uciekaliśmy, chowaliśmy się, wpadaliśmy w błoto i pokrzywy, a to za sprawą biegu na orientację. Podzieleni na drużyny dostaliśmy mapki i naszym zadaniem było w jak najkrótszym czasie trafić we wszystkie punkty zaznaczone na mapce, przynieść coś żywego i śmiesznego. W rekordowym czasie jako pierwsza wróciła drużyna, w skład której weszli chłopcy z klasy 2a.
 
Na koniec obejrzeliśmy slajdy z naszych zmagań nad jeziorem, zostały wręczone nagrody i wróciliśmy pełni wrażeń do Gorzowa. Wycieczkę jednogłośnie uznaliśmy za udaną!
Wieczór wzruszeń...
Napisał nauczyciel   
W piątek, 29.05.2015 odbył się wieczorek poetycki Wiktorii Wojciechowicz, uczennicy klasy 3a. W recytacji skrawka jej twórczości pomogli uczniowie klasy 2a: Julia Kłosek i Piotr Krasnowski, a chwile z wierszem umilił fantastyczną grą na gitarze Mateusz Pogonowski. Ponadto mogliśmy obejrzeć przepiękne prace Jakuba Przybylskiego.
 
 
 Na spotkanie przybyli goście: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i najważniejsi dla Wiktorii fani jej talentu - rodzice. W blasku świec, przy filiżance kawy lub herbaty, pysznym cieście, dźwiękach gitary wszyscy wsłuchiwaliśmy się w niebanalną twórczość Wiktorii, która zręcznie i z lekkością podejmuje wiele tematów, świetnie opisuje kruchość życia, przemijający czas, miłość, przyjaźń, egoizm.
 

  Doznaliśmy wielu wzruszeń, szczególnie podczas ostatniej recytacji wiersza, który szkolna poetka dedykowała swojej mamie. Nie tylko one płakały... Łzy popłynęły po policzkach wielu z nas... Było wzruszająco, sentymentalnie, marzycielsko, poważnie i radośnie... Każdy znalazł coś dla siebie.

 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 17 - 32 z 74
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 17 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: