header image
Aktualności arrow Imprezy szkolne
Imprezy szkolne
Artystycznie...
Napisał nauczyciel   
Konkurs przewiduje prezentacje zadań artystycznych uczniów
ze szkoły podstawowej i gimnazjum z zakresu:
-filmu
-literatury
-plastyki
-muzyki
Każda klasa z Gimnazjum zobowiązana jest do przygotowania co najmniej jednej pracy z każdej dziedziny. Szczegółowych informacji udzielają:
p.A. Starzyńska-Maniecka, p.K. Markiewicz, p.R. Haściło
PRZEWIDYWANY TERMIN REALIZACJI 17 KWIETNIA

Konkurs kulturowy o krajach anglojęzycznych
Napisał nauczyciel   
Drodzy Uczniowie,
Oto zbliża się wielkimi krokami kolejny już konkurs kulturowy o krajach anglojęzycznych. Tym razem kolej jest na Australię i Nową Zelandię. Dokładny termin konkursu zostanie podany pod koniec tego miesiąca. Najprawdopodobniej odbędzie się on w ostatnim tygodniu przed Świętami Wielkanocnymi.
Zainteresowanych konkursem proszę o kontakt ze mną (gabinet nr 21).
Renata Roszczyk

Gimnazjalne kolędowanie
Napisał nauczyciel   
 
Aby wprowadzić nas w atmosferę świąt uczniowie klasy 3a przygotowali Kolędników. Zależało nam na pielęgnowaniu starego zwyczaju kolędowania. Miło było sprawić niespodziankę uczniom naszego gimnazjum a także uczniom liceum, którzy w dowód wdzięczności zaprosili nas na wspólne kolędowanie. Dzięki temu mieliśmy okazję brać udział w programie artystycznym z okazji świąt w Liceum i wspólnie z nimi śpiewać kolędy.
Serdecznie dziękuję tym uczniom i rodzicom, którzy zaangażowali się w Kolędników i przygotowali przebrania.
Katechetka

MIĘDZYNARODOWE BOŻE NARODZENIE W GIMNAZJUM NR 3
Napisał nauczyciel   
   17.12.2014 (środa) na 4 lekcji odbędzie się już 3-cia z kolei edycja imprezy szkolnej pod hasłem "MIĘDZYNARODOWE BOŻE NARODZENIE". Z tej okazji wszystkie klasy gimnazjum zobowiązane są do wywiązania się z następujących zadań:
 • Wylosowania kraju niemiecko- lub anglojęzycznego, który będą reprezentować na w/w imprezie. (wszyscy uczniowie danej klasy przychodzą przebrani w barwach flagi danego kraju+ czapka Mikołaja na każdej głowie mile widziana),
 • Wykonania własnoręcznie kartki świątecznej o formacie A4 oraz bombki i dostarczenia ich do dnia 15.12.2014 do gab. 21 do p. Renaty Roszczyk lub gab. 17 do p. Adriany Olek (kartka i bombka ma być z motywem danego kraju),
 • Zaprezentowania na imprezie wcześniej wylosowanej kolędy/ piosenki świątecznej (mile widziany akompaniament, interpretacja),
 • Przygotowania życzeń świątecznych w języku wylosowanego kraju (tzn. po angielsku lub niemiecku). Życzenia składamy po zaprezentowaniu się grupy na imprezie (wspólnie;cała klasa lub indywidualnie)
 • Wybrania 2 osób, które odpowiedzą na pytania kwizu w dniu imprezy. (pytania m.in. dotyczyć będą zwyczajów bożonarodzeniowych krajów anglo- i niemieckojęzycznych.-w tym celu prosimy o uzupełnienie swojej wiedzy na ten temat)
 • Przyłączenia się do akcji „Szlachetna paczka" tzn. zebrania do dnia imprezy produktów żywnościowych trwałych lub/i chemicznych dla rodzin potrzebujących oraz ładnego zapakowania paczki, bowiem w dniu imprezy złożona będzie ona pod choinką w szkolnej auli.

Mamy nadzieję, że i w tym roku wszystkie klasy nas nie zawiodą: stawią się w komplecie i spiszą się na medal podczas imprezy!

organizator: R. Smilgin-Roszczyk


KONKURS RECYTATORSKI
Napisał nauczyciel   

„Więc naprzód, niech broń rozdziera,
niech kula szyje jak nić.
Trzeba nam teraz umierać,
by Polska umiała znów żyć."
14.11.2014 W ODBYŁY SIĘ ELIMINACJE DO XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO O LAUR SZTUKI I NARODU (BACZYŃSKI- GAJCY- STROIŃSKI)
Nasza szkoła była organizatorem tej uroczystości.Wśród uczestników konkursu znalazła się Paulina Roszko z kl. 3b, która pomyślnie przeszła szkolne eliminacje. W jury zasiedli:
przewodnicząca - pani Grażyna Gapska, pani Joanna Sonder, pan Konrad Stala, nasza nauczycielka języka polskiego pani Anna Sadowska.
Uroczystego otwarcia konkursu dokonał dyrektor naszego gimnazjum- pan Zbigniew Prędkiewicz, a całość poprowadzili uczniowie z klasy 2a: Julka Kłosek oraz Mateusz Pogonowski.

 • I MIEJSCE zajął Kamil Saczkowski- reprezentant Grodzkiego Domu Kultury,
 • II MIEJSCE zajął Adrian Jeliński z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp.,
 • III MIEJSCE zajęła Agnieszka Mazur z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp.

Ci uczniowie, jak również Ernestyna Niewiarczuk (z naszego liceum) oraz Eliza Religa ( z ZSTiO) będą reprezentować nasz region na XV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim,
który odbędzie się w Świebodzinie, 06.12.2014.


Patriotyczne śpiewanie
Napisał nauczyciel   

 11 listopada 2014 r. obchodzimy 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany Konkurs Pieśni Patriotycznej.
Wszystkie klasy gimnazjalne oraz pierwsze klasy licealne zaprezentowały wylosowane i przygotowane wcześniej pieśni. Jury w składzie: Pan Dyrektor Janusz Hwozdyk, Pani Katarzyna Markiewicz oraz przedstawiciele uczniów: Julia Wiśniewska i Filip Wilczyński, oceniali występy biorąc pod uwagę wykonanie, ale również zaprezentowane stroje, rekwizyty, akompaniament...
Największy aplauz zdobyli uczniowie klasy III B Gimnazjum wykonując piosenkę" Przybyli ułani pod okienko", i to oni zdobyli pierwsze miejsce. Kolejne wyróżnione miejsca zajęły klasy: I C LO i II A Gimnazjum. Na zwycięzców czekała słodka nagroda- pyszne cukierki i pamiątkowy dyplom.
Mamy nadzieję, że tym konkursem zapoczątkujemy tradycję wspólnego śpiewania.

Konkurs Piosenki Patriotycznej
Napisał nauczyciel   
  10 listopada 2014r. w auli na czwartej godzinie lekcyjnej odbędzie się Konkurs Piosenki Patriotycznej z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 
Wszystkie klasy gimnazjalne oraz pierwsze klasy licealne zaprezentują przygotowane wcześniej pieśni. Jury będzie oceniać wykonanie, stroje, rekwizyty...
Na zwycięzców (oprócz możliwości zaprezentowania swojego talentu przed szeroką publicznością ) będzie czekać niespodzianka od Pana Dyrektora!

Otrzęsiny klas I
Napisał nauczyciel   

17.09.2014r. o godzinie 16.30 w auli szkolnej Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp. odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Zgodnie z tradycją szkoły organizatorami imprezy byli zeszłoroczni zwycięzcy, czyli klasa II B.
Przed wejściem na aulę, każdy pierwszoklasista musiał przejść po specjalnym torze przeszkód, którym był szyszkowy korytarz, a następnie poddać się kociemu makijażowi twarzy. Po przywitaniu przybyłych pierwszaków wraz z wychowawcami: panią Adrianą Olek i panem Krzysztofem Grygielem, prowadzący Mateusz Śmigiel i Karolina Cichocka rozpoczęli zabawę. Nad przebiegiem imprezy czuwało jury, w skład którego weszli: pan dyrektor Zbigniew Prędkiewicz, pani Anna Sadowska i pani Jolanta Kulej oraz dwie uczennice z klasy II a, Aleksandra Korczyc i Linda Czeponis. Po oficjalnym otwarciu imprezy przez Pana dyrektora uczniowie wzięli udział w konkurencjach zwinnościowych, takich jak: wyścig z jajkiem, picie mleka na czas, jak najszybsze wyciąganie chusteczek z pudełka, rysowanie z zamkniętymi oczami, karmienie ucznia jogurtem przez wychowawcę, który miał przewiązane szalikiem oczy. Wszyscy wykazali się niezwykłą sprawnością i dużym poczuciem humoru.
Wśród wielu atrakcyjnych konkurencji znalazły się i takie, które wymagały od pierwszoklasistów skupienia i wiedzy (quiz na temat naszej szkoły).
Najciekawszą konkurencją, która wywołała niemałe poruszenie na widowni i na scenie było przygotowanie fryzury na pokaz Koci Top Model. Uczniowie musieli w pomysłowy sposób z wdziękiem i gracją przejść po wybiegu prezentując fryzjerskie dzieła swoich kolegów.
Po podsumowaniu punktów okazało się, że jest remis. Rozstrzygającą konkurencją był koci taniec w parach. Po bardzo zaciętej i pełnej humoru rywalizacji, z różnicą tylko 1 punktu w klasyfikacji ogólnej zwyciężyła klasa I b.
Pod koniec złożono uroczyste ślubowanie oraz podsumowano Otrzęsiny ‘2014. Pan dyrektor przyjął kocięta w poczet pełnoprawnych uczniów Gimnazjum nr 3 i wręczył pamiątkowe certyfikaty przedstawicielom klas. Organizatorzy: klasa II b z opiekunem Małgorzatą Miszczak
Justyna Kontowicz

Otrzęsiny klas pierwszych!
Napisał nauczyciel   
 
 • termin: 17. 09. 2014r. (środa)
 • godzina: 16.30 do ok.18.00
 • miejsce: aula szkolna
 • organizator: klasa II b i II a
 • obowiązują przebrania kotów, koteczków, kociaków, kocurków, kiciusiów...
  Przed nami KONKURSY- NIESPODZIANKI i dobra zabawa !!!

Obecność uczniów klas I jest obowiązkowa!!! Zapraszamy !


Wycieczka pełna interaktywnych niespodzianek!
Napisał nauczyciel   
W poniedziałek 9.06.2014r. uczniowie naszego gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Szczecina wraz z opiekunami: p.A.Czarnecką, p.I. Pacześną, p. K.Parkołą, p.D. Szymankiewicz.
Celem wycieczki była interaktywna wystawa doświadczeń "Eureka", która działa pod patronatem Uniwersytetu Szczecińskiego, wydziału fizycznego. Nasza młodzież bardzo czynnie uczestniczyła w wykonywaniu wszelakich doświadczeń. Mianowicie...dzięki sile mięśni Janka Majewskiego mogliśmy posłuchać radia ;), Grzesiu Olszowiak jednym palcem podniósł 20 kg bloczek betonowy i tym samym przypomniał nam o działaniu maszyn prostych, a nasze panie nauczycielki okazały się bardzo dobrymi przewodnikami prądu. Doświadczeń było bardzo wiele.
 
 
 
Udając się spacerem odwiedziliśmy Wały Chrobrego, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie pod fontanną. Następnie udaliśmy się na Zamek Książąt Pomorskich oraz podziwialiśmy odrestaurowane kamienice (tzw. Stare-Nowe miasto).
Po bardzo dzielnych marszach...zważywszy na to, iż dzień był upalny...uwieńczyliśmy naszą wyprawę ciepłymi posiłkami, kawą ze Starbucks oraz lodami z McDonald's...a niektórzy z nas mieli bliskie spotkanie z dinozaurami ;).
Bardzo dziękuję uczestnikom wycieczki oraz opiekunom. Do następnego razu!
Anna Czarnecka
Podsumowanie konkursu z języka niemieckiego-Dyktando 2014
Napisał nauczyciel   
 

Tekst nawiązywał do święta wszystkich mam, który obchodzony był w tygodniu, w którym odbywał się konkurs.

Najlepiej poradziła sobie Sandra Mińczuk. Drugie miejsce zajęła Kamila Grusza. Trzecie miejsce przypadło dwóm uczennicom: Julii Miszczak i Anicie Aksentowicz. Wszystkie dziewczyny uczą się w klasie III b. Dla zwyciężczyń zostaną rozdane nagrody na uroczystym apelu z okazji zakończenia roku szkolnego.
Serdecznie dziękuję wszystkim za udział i zapraszam na kolejną edycję.
Katarzyna Parkoła


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 33 - 48 z 74
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 17 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: