header image
Aktualności arrow Imprezy szkolne
Imprezy szkolne
Uwaga gimnazjaliści!
Napisał nauczyciel   

Tegoroczny konkurs będzie przebiegał pod hasłem „What do you know about the Americans and their country?" Nie przegap szansy i zgłoś swój udział w konkursie! Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z p. Renatą Roszczyk do dn. 07.05.2014.
Materiały, z których możecie skorzystać przygotowując się do konkursu dostępne są TUTAJ .
Poszukajcie także co nieco w książkach lub Internecie.


Powitaliśmy Wiosnę
Napisał nauczyciel   
Uczestnicy mieli okazję pożegnać zimę poprzez utopienie marzanny. Zadanie nie było jednak łatwe, gdyż należało trafić kukłą do symbolicznego zbiornika wodnego znajdującego się w odległości kilku metrów.
Nie lada wyzwaniem okazał się także tor przeszkód wymagający od startujących współpracy. Osoba z zawiązanymi oczami musiała zebrać kwiaty, przejść suchą nogą przez kałużę oraz wykonać rysunek, a wszystko z pomocą asystenta, który mógł pomagać jedynie za pomocą instrukcji przekazywanych ustnie.
Uczniowie musieli ponadto wykazać się wiedzą z zakresu botaniki, rozpoznając gatunki wiosennych kwiatów. Wykorzystywali też zmysł węchu, kiedy odgadywali zapachy. Oceniane były poza tym ułożone przez drużyny wiersze o wiośnie, przygotowane wcześniej plakaty oraz prezentacja przebrań za znane postacie.
Najwięcej punktów zdobyła klasa 2a, zajmując pierwsze miejsce. Druga lokata przypadła klasie 1a, a trzecia 3a. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę.
Konkursy fotograficzne!
Napisał nauczyciel   
 Lubuskie pięknieje – 10 lat Polski w Unii Europejskiej

Zadanie polega na wykonaniu zdjęć przedstawiających zmiany, jakie zaszły w regionie dzięki funduszom unijnym w ostatnich 10 latach. Termin nadsyłania prac do 18 kwietnia 2014r. Do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody: smartfon, tablet, odtwarzacz mp4.

Dodatkowo przewidziano nagrodę publiczności wyłonioną podczas głosowania na Facebooku: www.facebook.com/EDZielonaGora .

Taka codzienność - konkurs fotograficzny

Zwróć uwagę na to, co codziennie mijasz, spotykasz, czego doświadczasz. Sfotografuj miejsca, sytuacje, ludzi, ich problemy i radości. Masz ogromne pole do wykazania się kreatywnością i wrażliwością. Spróbuj swoich sił!

Każdy może wygrać aparat cyfrowy, tablet lub statyw fotograficzny! Należy wysłać nie więcej niż 5 prac (pojedyncze lub serie) do 18.04.2014r.

Porady, wsparcie oraz dodatkowe informacje można uzyskać u p. Krzysztofa Grygiela.


Wycieczka na szóstkę!
Napisał nauczyciel   
17.12.2013 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Fabryki Bombek w Wolsztynie. Podczas zwiedzania zapoznaliśmy się ze wszystkimi działami fabryki i technologią produkcji bombek. Mogliśmy także kupić wcześniej już zamówioną bombkę z wybranym przez siebie napisem np. życzeniami świątecznymi.
 
 
Po zwiedzeniu fabryki udaliśmy się do wsi Kluczewo, gdzie w gospodarstwie Wujka Krzysia uczestniczyliśmy we wspólnej zabawie świątecznej. Najpierw wspólnie ubieraliśmy choinkę i zjedliśmy świąteczny posiłek tzn. bigos, barszcz czerwony i pierniczki, a później przejechaliśmy zaprzęgiem konnym. Kiedy wróciliśmy do gospodarstwa przyszedł do nas Święty Mikołaj, z którym zrobiliśmy sobie zdjęcia i wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Ciekawym elementem wycieczki było oglądanie starego sprzętu domowego, używanego kiedyś w gospodarstwach wiejskich. Mogliśmy również pobawić się starymi zabawkami, a także zaopiekować się zwierzętami: króliczkami, owcami, kozami, a nawet krowami :)

 

 
Po doskonałej zabawie udaliśmy się do kuźni, w której Wujek Krzysiu pokazał nam jak się robi podkowę i wytłumaczył na czym polega praca kowala. Po ciekawej lekcji pojechaliśmy bryczką na punkt widokowy, z którego podziwialiśmy wiejskie widoki. Na koniec dnia Wujek Krzysiu rozpalił ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski. Tak właśnie skończył się miło, ciekawie i pouczająco spędzony dzień. Jednym słowem, wycieczka była super! Dziękujemy organizatorom i opiekunom: p. A. Czarneckiej, p. K. Parkole, p. I. Pacześnej, p. M. Bajurnej.
 
 

 Julia Miszczak
TURNIEJ PIĘCIU PODAŃ = ZABAWA NA 102!
Napisał nauczyciel   
 

Wydawać by się mogło, że piątek, 13-go będzie pechowy, a jednak taki nie był. Podczas piątej i szóstej godziny lekcyjnej w dużej sali gimnastycznej gimnazjaliści wspólnie ze swoimi wychowawcami wspaniale bawili się podczas turnieju pięciu podań.

Niby konkurencja banalna, ale uczniowie stanęli na wysokości zadania i potraktowali ją ambicjonalnie nie odpuszczając nikomu. Dawali na boisku z siebie wszystko stosując się do reguł fair-play. Lał się pot, a kibice zdzierali sobie gardła dopingując koleżanki i kolegów. Zabawa była rewelacyjna! Należy tutaj pochwalić wszystkich uczniów, bo fantastycznie się do niej przygotowali. Rolę gospodarzy turnieju dzielnie sprawowali Julia Ulańska i Kuba Opora.

Jednym z zadań na ten dzień było przygotowanie wspólnych strojów klasowych. Wszystkie klasy potraktowały temat poważnie i zadziwiły wymyślnymi przebraniami organizatorów (panią Beatę Łopacińską i pana Andrzeja Rokitę - nauczycieli wychowania fizycznego), dlatego nie wyróżniono żadnej klasy w tej kategorii. Byłoby to niesamowicie trudne i niesprawiedliwe ponieważ wszyscy prezentowali się bardzo dobrze, począwszy od kibiców Stali Gorzów (klasa 1a), poprzez uczniów śpiochów, którzy pojawili się w piżamach (klasa 1b), gości z Krainy Deszczowców (klasa 1c), żołnierzy z klasy 2a, malarzy z klasy 2b, robotników z klasy 3a, skończywszy na bezdomnych (uczniowie z klasy 3b). Warto zaznaczyć, że przebrani nie byli tylko uczniowie, ale również wychowawcy, organizatorzy i pan dyrektor- Zbigniew Prędkiewicz, który w stroju króla ogłosił wygranych wręczając puchary, dyplomy i słodkości.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy 3a, drugie z klasy 1b, a trzecie przypadło uczniom z klasy 2b. I wygrani, i przegrani, ale na pewno wszyscy roześmiani ze słodkościami w rękach rozeszli się do gabinetów. Było zabawnie, kolorowo i wesoło. Może w przyszłym roku znów się spotkamy?
A kto wie, czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem?
Napisał nauczyciel   
Imprezę prowadziła jedna z naszych anglistek - Pani Renata Smilgin-Roszczyk, której pomagała Mikołajka, czyli Julia Ulańska z klasy 3a, jak również inni uczniowie klas trzecich i drugich.
Przygotowania do wydarzenia rozpoczęły się już dwa tygodnie wcześniej. Najpierw odbyło się losowanie krajów - wszystkie klasy losowały kraj niemiecko- lub anglojęzyczny, który miały zaprezentować podczas imprezy. Każda klasa musiała przygotować się do zabawy, wykonując własnoręcznie skarpetę, kartkę świąteczną i bombkę w barwach narodowych wylosowanego przez siebie kraju. Ponadto, każda klasa przygotowała paczkę świąteczną dla potrzebujących rodzin. W trakcie imprezy jedna wytypowana przez daną klasę osoba opowiadała o tradycjach świątecznych wylosowanego kraju. Co więcej, każda klasa grupą śpiewała kolędę lub piosenkę świąteczną.
 Poszczególne elementy prezentacji podlegały ocenie. W jury zasiadła Pani Katarzyna Parkoła oraz Pan Dyrektor Zbigniew Prędkiewicz. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1a, natomiast 2 miejsce ex aequo zajęły klasy 3a oraz 1c.
Serdecznie gratulujemy wygranej oraz zapraszamy do mobilizacji w przygotowaniach do następnej imprezy!
Uwaga! Zbliża się...Kangur 2014!
Napisał nauczyciel   

Konkurs odbędzie się 20 marca 2014r. Prawo uczestnictwa w Konkursie zapewnisz sobie, jeżeli zostanie dokonana wpłata w wysokości 8 zł od osoby do dnia 15 stycznia 2014 r. u nauczyciela matematyki. Zapraszam! Weź udział! Sprawdź się!

SZKOLNY OPIEKUN KONKURSU Elżbieta Noworyta


MIKOŁAJKI 2013 W GIMNAZJUM NR 3
Napisał Kuba Kruszakin, IIa   
W dniu 5.12.2013 (czwartek) obchodzone będą Mikołajki w naszej szkole. W związku z tym przedstawiciele poszczególnych klas w dniu dzisiejszym (poniedziałek 25.11.2013) wylosowali nazwę kraju, który będą reprezentować na imprezie szkolnej.

Po dokonaniu przydziału, klasy przygotowują:

  • ·         Własnoręcznie wykonaną bombkę oraz ozdobę w kształcie skarpety na prezenty (formatu co najmniej A4), przygotowane do zawieszenia na choinkę szkolną (a więc zaopatrzone w zawieszki  wraz z nazwą klasy, lub nazwa klasy może być wkomponowana w bombkę i skarpetę). W/w ozdoby powinny być wykonane w kolorach flagi kraju, który klasa reprezentuje. Dekoracje należy przynieść ze sobą na imprezę szkolną.
  • ·         Własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną zawierającą życzenia świąteczne po angielsku i niemiecku, którą również przynoszą na pokaz.
  • ·         Paczkę świąteczną dla rodzin potrzebujących, którą także przynosimy na imprezę i składamy pod choinką szkolną.
  • ·         Piosenkę świąteczną lub kolędę po angielsku, niemiecku lub polsku (lub w innym języku ?) zaśpiewaną na imprezie szkolnej przez całą klasę. Jeśli potrzebny będzie podkład, dostarczamy go wcześniej do organizatorów, najpóźniej na dzień przed przyjęciem, czyli do środy.
  • ·         Krótkie wystąpienie 1 osoby – „Mikołaja”, która opowie w ciekawy sposób o tradycjach bożonarodzeniowych wylosowanego kraju; 3 - 4 o tym co jest interesujące bądź bardzo inne. Reprezentant nie czyta z kartki.
  • ·         Napis „Wesołych Świąt” w danym języku, który należy dostarczyć do 02.12.2013(poniedziałek) do gab. 21.

Ponadto uczniowie powinni być przebrani w barwy kraju, który ich klasa reprezentuje oraz (w miarę możliwości) mieć czapki Mikołaja.
Wierzymy, że wszyscy uczniowie dobrze przygotują się do imprezy i razem będziemy dobrze się bawić. Mamy również nadzieję, że być może w tym dniu zawita do nas św. Mikołaj z czymś słodkim.

Organizatorzy

PS Chętnych do pomocy przy organizacji Mikołajek szkolnych prosimy o zgłoszenie się do p. Renaty Smilgin – Roszczyk.


Wiec patriotyczny
Napisał Kuba Kruszakin, IIa   
  Najpierw rozległo się bicie dzwonów, później do gabinetów wbiegali uczniowie, wołając, że Polska jest niepodległa. Był to sygnał do wyjścia z klas i uczestnictwa w spotkaniu przypominającym o rocznicy odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości.

  Na korytarzu powitali przybyłych kolporterzy ulotek, na których wypisane były najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń z 1918 roku. Kiedy zgromadzono się wokół grupy występujących, odśpiewano wspólnie „Rotę”. Następnie wysłuchano montażu słowno-muzycznego, w którym liryczne pieśni przeplatały się z poezją i patriotycznymi hasłami. Na koniec wygłoszona została ważna myśl, iż wolność nie jest nam dana raz na zawsze i trzeba o nią dbać oraz pielęgnować.

W przygotowanym przez p. Dorotę Szymankiewicz i p. Krzysztofa Grygiela programie wystąpili: Roksana Szymańska, Linda Czeponis, Wiktor Koropczuk, Mateusz Pogonowski, Julia Kłosek, Piotr Krasnowski, Emil Bogdanowicz, Oskar Demczur, Rafał Kucułyma, Mateusz Śmigiel, Patrycja Sokół, Weronika Dojczman, Daria Rybarczyk i Julia Miszczak.

Dziękując im za wspaniałą inicjatywę, apelujemy, by pamiętać, że patriotą trzeba być każdego dnia.


Konkurs fotograficzny
Napisał nauczyciel   
 
 Jego celem jest ukazanie postaw patriotyczno-religijnych człowieka we współczesnym świecie. Dotyczy to zarówno zachowań jak i praktyk oraz postaw ludzi w życiu codziennym, rodzinnym, społecznym i zawodowym. Na prace czekamy do 10.11.2013. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 zdjęcia. Szczegółowe informacje, porady oraz pomoc uzyskać można u p. Krzysztofa Grygiela, u którego należy także składać fotografie.
PO TO ZGINĘLI TAMCI, ABYŚMY MY MOGLI ŻYĆ...
Napisał nauczyciel   
W czwartek, 03.10.2013r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Razem z występującymi uczniami, mogliśmy się przenieść do okupowanej Warszawy, zobaczyć odwagę i determinację Polaków, którzy walczyli nie tylko w kraju, ale również na wszystkich frontach II wojny.
 
 
 Oprócz pięknych wierszy i piosenek, zostały zaprezentowane filmy i spoty dotyczące tamtych tragicznych wydarzeń. Duże wrażenie wywarła opowieść o Powstaniu Warszawskim w wykonaniu zespołu LAO CHE. Na zakończenie aktorzy otrzymali gorące brawa.
 
 
Apel odbywał się pod hasłem „ ...PO TO ZGINĘLI TAMCI,ABYŚMY MY MOGLI ŻYĆ". Wojna to dla nas odległa historia, ale musimy pielęgnować pamięć o tamtych wydarzeniach, o bohaterach, bez odwagi których, nie byłoby dziś wolnej Polski.
 

 Wystąpili: Mateusz Pogonowski i Piotr Krasnowski z kl. I a, Ola Polowczyk, Dawid Cyfer, Rafał Kucułyma, Mateusz Śmigiel z kl. I b, Sandra Mińczuk, Kamila Grusza, Julia Miszczak z kl. III b. Nad sprzętem dźwiękowym czuwał Damian Kaźmierczak z kl. II b.

Koordynatorzy: p. D. Szymankiewicz i p. M. Miszczak<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 49 - 64 z 74
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 29 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: