header image
Aktualności arrow Imprezy szkolne
Imprezy szkolne
Bożonarodzeniowe spotkanie
Napisał nauczyciel   
 

 

 Tuż przed przerwą świąteczną odbyło się w naszej szkole bożonarodzeniowe spotkanie, w którym uczestniczyły wszystkie klasy wraz z wychowawcami. Spotkanie to miało szczególny charakter, gdyż powiązane było z językami, których młodzież naszej szkoły uczy się na lekcjach; mianowicie z językiem angielskim i niemieckim.
Należy przyznać,że uczniowie świetnie się do tego spotkania przygotowali i znakomicie wywiązali się z powierzonych im zadań.
Każda klasa wykonała niesamowite bombki z motywami flag Polski, W.Brytanii oraz Niemiec, które ozdabiają choinkę w szkolnej auli (przyznajemy, że każdy pomysł na wykonanie bombki był doskonały). Co więcej każda klasa przygotowała też stroik świąteczny zdobiący stolik, przy którym drużyny zmagały się w konkursie językowym.
 
 
 
Przedstawiciele poszczególnych klas musieli wykazać się znajomością słownictwa angielskiego i niemieckiego dotyczącego zimy oraz samego Bożego Narodzenia. Należy przyznać, że rywalizacja między klasami była zacięta i właściwie o zwycięstwie zdecydowały przebranie klasy w motyw zimowy oraz zaprezentowana kolęda lub piosenka świąteczna w jednym z trzech języków. W rezultacie zwycięzcą w tych zmaganiach okazała się klasa 2b, która nie tylko niemal bez wyjątku przebrana była za anioły (wraz z wychowawcą p. Anną Starzyńską), ale także świetnie wykonała świąteczną piosenkę.
 
 
 
 
   
Zwycięzcy otrzymali słodkie prezenty oraz wybrany dzień wolny od pytania na lekcjach. Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym klasom dziękujemy za poważne potraktowanie przygotowań do całej imprezy. Mamy nadzieję, że przyszłoroczne językowe spotkanie bożonarodzeniowe wypadnie jeszcze lepiej.
 
Przy okazji imprezy bożonarodzeniowej w naszej szkole odbyła się też zbiórka żywności dla rodzin potrzebujących i dzięki temu odkryliśmy, iż młodzież naszej szkoły: Gimnazjum nr 3 ma naprawdę gorące serca. Dzięki ich ofiarności udało nam się zrobić aż czternaście dużych paczek!! Wszystkim ofiarodawcom oraz tym, którzy wykonali dekorację do szkolnej auli dziękujemy.

Organizatorzy: nauczyciele j. angielskiego i j. niemieckiego

Renata Smilgin-Roszczyk

Zdjęcia: Julia Pernet, Kuba Opora, Julia Ulańska


Dzień Dziecka = Dzień Sportu!
Napisał nauczyciel   
 

Podczas całego wydarzenia obserwowaliśmy i kibicowaliśmy 6- osobowym składom dziewczyn z poszczególnych klas. Zabawa była wyśmienita zarówno dla nich jak i dla obserwatorów.

Podczas zawodów nie obyło się bez kontuzji, ale na szczęście niezbyt poważnych. Konkurencje zaproponowane przez nauczycieli wychowania fizycznego były ciekawe i urozmaicone, a niektóre z nich niejedną z naszych koleżanek zaskoczyły.

 W czołówce najsprawniejszych i najsprytniejszych znalazły się dziewczęta z poszczególnych klas: 1miejsce - 2b, 2miejsce - 2a, 1b, 3miejsce - 2c+3a, kolejne lokaty przypadły dziewczętom z klas: 4 miejsce -1a, a 5 miejsce - 1c. Zabawa była przednia, więc w całym sportowym wydarzeniu rywalizacja nie grała głównej roli.
 red.: Kuba Opora, kl. 1 a
 

Uff! Były kiepskie warunki pogodowe, ale udało nam się -1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka na Orliku! Od 9:00 do 11:30 trwały zmagania klas I a, I b, I c, II a, II b, II c, III a, III b w piłce nożnej. Najpierw grały klasy I a i I b. Klasa sportowa (I b) oczywiście, zwyciężyła wynikiem 2-1. Potem grały II a i II b, wygrała II b wynikiem 3-0. Dramatyczne i długie były zmagania klas trzecich (III a oraz III b), ale w dogrywce zwyciężyła III b wynikiem 1-0.

 
Potem kl. I a ponownie zagrała, tym razem z I c. I tutaj porażka klasy „a" była jeszcze bardziej dotkliwa niż w poprzednim meczu (3-0 na korzyść klasy „c"). Następnie grały klasy II a i II c - wygrała II c (1-0). Żaden wynik w tych meczach jednak nie był zaskoczeniem.
Niespodzianką natomiast było zwycięstwo kl. I c nad wcześniej wspomnianą klasą sportową. I to w jakim stylu! Kl. I c w rekordowym tempie zdobyła prowadzenie. I b dopiero w drugiej połowie zaczęła porządnie grać, co było przyczyną ich tragicznej porażki (4-3). I wtedy było już wiadomo, kto będzie zwycięzcą. I rzeczywiście - oto wyniki: I miejsce - I c, II miejsce - III b, III miejsce - II b. O ostatecznym zwycięstwie zdecydowała liczba zdobytych bramek. I tak zakończył się turniej sportowy w naszym gimnazjum. Kolejny  Dzień Dziecka w wydaniu sportowym za rok!
 red.: Kuba Kruszakin, kl. 1a

Otrzęsiny klas I
Napisał nauczyciel   
 
 Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Już wakacje!
Napisał nauczyciel   
 
Podczas jego trwania dyplomami, nagrodami książkowymi, listami pochwalnymi i gratulacyjnymi wyróżnieni zostali uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce bądź różnorodnych konkursach.
   
Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza dwoje z nich: Natalia Gawron z klasy I a oraz Maciej Kapłan z klasy II a. Wielokrotnie wychodzili, by odebrać swe trofea. Oboje też za osiągnięcie najwyższych średnich w swoich poziomach wiekowych otrzymali nagrodę specjalną - bilety na wycieczkę do Torunia!
   
Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do gabinetów na spotkania z wychowawcami. 
Klasy trzecie przybyły na uroczystość kończącą ich trzyletnią edukację w gimnazjum do auli o godz. 12.00. Na twarzach elegancko ubranej młodzieży radość mieszała się z żalem, ulga z niepewnością. Nastrój wyjątkowości towarzyszył uczestnikom spotkania
   
Na początku uczniów żegnał, gratulując im osiągniętych sukcesów i życząc kolejnych, dyrektor ZSO nr 3, pan Janusz Hwozdyk. Następnie głos zabrał dyrektor gimnazjum, pan Zbigniew Prędkiewicz.
   
Przedstawiciele każdej z klas zrewanżowali się odczytaniem listów, w których dziękowali swoim wychowawcom, nauczycielom oraz dyrekcji.
Najbardziej ujmujące było wystąpienie uczennicy klasy IIIc. Emanowała z niego szczerość i ogromne emocje, gdy w sposób szczególny dziękowała wychowawcy, Andrzejowi Rokicie. Trudno mu było ukryć zaskoczenie i wzruszenie, gdy odbierał wręczony tak oficjalnie prezent.  
Po tych wystąpieniach absolwenci wręczyli nauczycielom i dyrekcji kwiaty, a następnie ich młodsi koledzy zaprezentowali humorystyczny program artystyczny podsumowujący naukę w gimnazjum.
   
Kolejnym punktem programu było złożenie gratulacji oraz wręczenie nagród tym, którzy swoją pracą i talentem zasłużyli na szczególne wyróżnienie. Listy pochwalne i upominki książkowe za uzyskanie wysokich ocen w nauce i wzorowe zachowanie dostali następujący uczniowie: Kinga Kucharska – klasa 3b, Adriana Jaworska – klasa 3b, Malwina Radzewicz – klasa 3b, Aleksandra Kabza – klasa3, Natalia Łabiak – klasa 3b. Listy gratulacyjne za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie otrzymali: Michał Rodak – klasa 3a, Wiktor Kubaczka – klasa 3b,Sebastian Łotoczko – klasa 3b.
 
 
Dyrektor Janusz Hwozdyk wręczył Kindze Kucharskiej zaświadczenie Lubuskiego Kuratora Oświaty o otrzymaniu tytułu finalisty konkursu przedmiotowego z języka polskiego w roku szkolnym 2010/2011, a Adrianie Jaworskiej o otrzymaniu tytułu laureata IV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Filmie „Zmagania z X Muzą".
   
Pani Elżbieta Noworyta wręczyła dyplomy za uczestnictwo w Konkursie matematycznym im. Majki oraz w Konkursie Matematycznym „Matematyka Plus".
Następnie podziękowania otrzymali członkowie samorządu uczniowskiego, a trenerzy wręczyli upominki siatkarzom i siatkarkom z klasy 3b.
  
 

 

Ostatni etap pożegnania ze szkołą odbył się za zamkniętymi drzwiami gabinetów podczas spotkania z wychowawcami. Owiany jest dla nas mgiełką tajemnicy, jednak łatwo się domyślić (a potwierdzają to dochodzące nas głosy uczestników), że było miło, serdecznie i wzruszająco.
Życzymy naszym absolwentom samych sukcesów!
Wspaniały prezent z okazji Dnia Dziecka
Napisał nauczyciel   
  1 czerwca, w Dniu Dziecka, oddano do użytku nowy kompleks boisk wielofunkcyjnych, które znajdują się na dachu podziemnego parkingu Filharmonii Gorzowskiej.
Budowa pochłonęła ponad 2 mln złotych. Za te pieniądze powstało boisko do piłki nożnej i ręcznej, trzy boiska do koszykówki i tyleż samo do siatkówki, które można wykorzystać również do gry w tenisa ziemnego.
Na obiekcie można prowadzić również zajęcia lekkoatletyczne; jest tam bieżnia o dł. 60 metrów wraz z rozbieżnią do skoku w dal i trójskoku oraz skocznią wypełnioną piaskiem.
  
 Wszystkie boiska wyposażone są w sztuczne oświetlenie, cały zespół jest ogrodzony, a przy każdym z boisk znajdują się ławki. Całkowita powierzchnia obiektu sportowego wynosi ok. 4,8 tys. metrów kwadratowych.
  W uroczystości uczestniczyło wiele ważnych osobistości miasta, m.in. wiceprezydent Tadeusz Tomasik, a także dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Janusz Hwozdyk.
 Mecz otwarcia, pomiędzy siatkarzami III b a zawodnikami liceum, sędziował pan Gerstenkorn.
Było wiele pięknych akcji, jednak wiatr nie pozwalał chłopakom pokazać wszystkich swoich umiejętności.
   
Następnie uczniowie wypróbowali wszystkie boiska. Miejmy nadzieję, że ta inwestycja będzie nam długa i owocnie służyć.
   
 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.
SIATKARSKIE POTYCZKI RODZINNE PAMIĘCI ROBERTA KOWALSKIEGO
Napisał nauczyciel   
14.05.2011 roku już po raz kolejny odbyły się SIATKARSKIE POTYCZKI RODZINNE
PAMIĘCI ROBERTA KOWALSKIEGO

Do Turnieju zgłosiły się 24 pary (11 par w grupie młodszej i 13 par w grupie starszej). Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim. Każdy zespół został obdarowany drobnym upominkiem i dyplomem uczestnictwa.   
 Drużyny, które zajęły I-III miejsca otrzymały również medale i puchary. Toczyła się zacięta rywalizacja, ale wszyscy uczestnicy grali wg zasady fair- play.
  Najlepszymi okazali się:

GRUPA MŁODSZA:
I m. - Jakub i Paulina Roszko
II m. -Daria i Artur Podlaszewscy
III m. -Julia i Adam Wiśniewscy
IV m. -Wioletta Blatkiewicz i Dawid Kornecki

 
   GRUPA STARSZA:
Im. -Radosław i Piotr Zadka
II m. -Jagoda i Malwina Radzewicz
III m. -Magdalena i Karolina Drelich
IV m. -Magda Szałek i Jakub Bartczak
   
 GRATULUJEMY!X GIMNAZJALNE KONFRONTACJE TEATRALNE CZAS ZACZĄĆ...
Napisał nauczyciel   
 

Już dziesiąty raz nasze gimnazjum organizuje Gimnazjalne Konfrontacje Teatralne, które mają zasięg wojewódzki. Uroczystość odbędzie się w Teatrze im. J.Osterwy, 23.05.2011 o godz. 9:00. 

Młodzież będzie miała możliwość skonfrontowania swoich umiejętności aktorskich, zaprezentowania talentów na prawdziwej scenie pod czujnym okiem jury, w skład którego wejdą gorzowscy aktorzy i młodzież ze Studium Teatralnego działającego przy teatrze. Ta świetna zabawa jednoczy młodzież, zachęca do działań artystycznych i uwrażliwia.Warto "bawić się" w teatr, poznać ludzi interesujących się tą sztuką, zdobyć nowe umiejętności i skonfrontować własne. Udanej zabawy i powodzenia!
 Główny Sponsor X Gimnazjalnych Konfrontacji Teatralnych: Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku oddział w Gorzowie Wlkp.

Imieniny szkoły
Napisał nauczyciel   

3 marca na sali gimnastycznej odbyły się imieniny naszej szkoły. Organizatorem zabawy były uczniowie oraz nauczyciele wchodzący w skład Samorządu Szkolnego. 

 Zabawa rozpoczęła się na drugiej godzinie lekcyjnej. Rozentuzjazmowany tłum, który zebrał się na sali, zachowywał się bardzo głośno. Jednak prowadzący Adam Skubiej i Rafał Wierzbicki dzielnie sobie z tym poradzili. Wszystkie klasy miały obowiązek przebrać się w stroje odzwierciedlające ich charaktery. Dzięki kreatywności naszych uczniów mogliśmy zobaczyć między innymi mimów, ninja, postaci z filmów oraz dzieci.

 Pierwszą konkurencją był korowód. Klasy musiały kolejno przejść po sali, aby zaprezentować swoje stroje. Najwięcej punktów w tej konkurencji otrzymała klasa 1A, drugie miejsce zajęła klasa 2B, a trzecie ex equo 1B i 2A. Kolejną konkurencją był konkurs na Maskotkę Szkoły. Każda klasa musiała dostarczyć plakat z rysunkiem proponowanego wizerunku postaci. Uczniowie i nauczyciele przez tydzień będą mogli wybierać najciekawszą według nich propozycję.

Trzecia konkurencja wzbudziła wiele emocji. Zadaniem reprezentantów poszczególnych klas miało być jak najszybsze zjedzenie pączka zawieszonego na sznurku bez użycia rąk. Najpierw do zadania przystąpiły klasy pierwsze. Najskuteczniejsi okazali się być członkowie klasy 1C, zaraz za nimi uplasowała się klasa 1B. Ostatni był reprezentant klasy 1A. Przy występie klas drugich największym sprytem popisała się klasa 2A, kolejna była 2B, a ostatnia 2C. W klasach trzecich największym poświęceniem wykazał się Michał, reprezentant klasy 3B, który swojego pączka zjadł z podłogi. Mimo tego ukończył zadanie jako pierwszy, dzięki czemu do konta jego klasy dopisane zostały trzy punkty.

 
 

 Rundę konkurencji sportowych otworzyły rzuty do kosza. Każda klasa w krótkim czasie miała oddać jak najwięcej celnych rzutów. Najwięcej, bo aż 15 koszy zaliczyła klasa 2B, kolejni byli reprezentanci klas 3A i 3C uzyskując wynik 13. Trzeba jednak przyznać, że wszyscy uczestnicy zabawy mogą się pochwalić niemałymi umiejętnościami, gdyż najniższym wynikiem jest 8 trafień.

 Następnie uczestnicy zabawy musieli wykazać się skocznością. 6 osób z każdej klasy musiało uzyskać jak najwyższy wynik w skoku przez skakankę. Największą ilość punktów zgarnęły klasy 3B i 2B. Kolejna była 1A.

 

  Konkurencją, w której uczniowie mogli wykazać się talentem wokalnym, był śpiew z okazji imienin szkoły. Uczestnicy zaprezentowali teksty swojego autorstwa, których tematem miała być nasza szkoła. Średnie nagłośnienie sprawiło, że nie wszyscy widzowie usłyszeli twórczość swoich znajomych, jednak jury nie miało problemu z oceną. Najbardziej spodobały im się piosenki klas 1A, 2A i 2B.

Quiz z „Trójką” okazał się być dość trudny. Z niektórymi pytaniami uczestnicy mieli niemałe problemy. Warto wspomnieć, że w każdej odpowiedzi musiała się pojawić liczba trzy.
Największą wiedzą w quizie wykazała się klasa 3B. Po zsumowaniu wszystkich punktów uzyskanych przez klasę nastąpiło wręczenie nagród. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2B, która uzyskała 67 punktów. Wygrała tym samym pączki oraz dzień wolny. Drugie miejsce zajęła klasa 2A, zdobywając 56 punktów, a trzecie 1A z ilością 54 punktów na koncie. Gratulujemy!

napisała: Agata


Międzyszkolny Turniej Mikołajkowy

W turnieju wzięły udział dzieci z następujących szkół:

- Szkoła Podstawowa nr 1,
- Szkoła Podstawowa nr 5,
- Szkoła Podstawowa nr 9,
- Szkoła Podstawowa nr 11,
- Szkoła Podstawowa nr 16,
- Szkoła Podstawowa nr 17.

Każda drużyna składała się z 12 zawodników (10 na boisku i 2 rezerwowych; 6 dziewczynek i 6 chłopców). Drużyny podzielone były na dwie grupy. Mecze rozgrywane były system „każdy z każdym". W finale o 5 miejsce walczyły zespoły, które zajęły III miejsca w swoich grupach,  o 3 – II, natomiast o zwycięstwo w turnieju rywalizowały drużyny z I miejsc. Mecze rozgrywane były na czas (10 min.) po 5 minutach  następowała zmiana boisk.

Celem turnieju było:
- wdrożenie najmłodszych w aktywność ruchową,
- rozpowszechnienie gry w „Dwa ognie”,
- nauka współdziałania w zespole.
Atmosfera na sali była wspaniała. Uczniowie angażowali w grę całe serce, wszystkie umiejętności i siły. Zawodnicy dopingowali swoje drużyny. Panowała przyjazna sportowa rywalizacja.
Na koniec drużyna dostawały pamiątkowe dyplomy, a każdy uczestnik otrzymywał słodki upominek.


APEL PAPIESKI
 W piątek odbył się w naszej szkole apel poświęcony Dniu Papieża Jana Pawła II. Uczniowie klasy I b wraz z katechetami w piękny sposób przypomnieli nam postać wielkiego Polaka. Wzruszyły nas momenty prezentowania historii Karola Wojtyły, słuchając jego ulubionych pieśni w wykonaniu młodszych koleżanek z podstawówki... Uśmiechnąć można było się przy piosence „ Nie ma lepszego od Jana Pawła II”. Oby ten uśmiech pozostał nam na zawsze... Bo mieliśmy na Ziemi kiedyś  człowieka wspaniałego, który na pewno chciałby, abyśmy teraz byli szczęśliwi.

     

    
     


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 65 - 74 z 74
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 5 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: