Aktualności arrow Imprezy szkolne arrow Urodziny Alberta Einsteina w Gimnazjum nr 3
Urodziny Alberta Einsteina w Gimnazjum nr 3
 14 marca obchodziliśmy urodziny Alberta Einsteina. Z tej okazji w szkole przeprowadziliśmy quiz wiedzy o Albercie Einsteinie.
A oto wyniki tej konkurencji:
1 miejsce - Emil Bogdanowicz (3B),
2 miejsce - Patryk Bobowski (3B),
3 miejsce - Kacper Cecot (3B),
Adrian Moliński (2B).
Oprócz quizu głosowaliśmy na najfajniejszą karykaturę Einsteina. Do tej konkurencji zgłoszono 13 prac.
Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:
1 miejsce - Natasza Furmaniuk (1B), praca nr13,
2 miejsce - Patryk Bobowski (3B), praca nr 6,
3 miejsce - Julia Majewska (2A), praca nr 7.
Dodatkowo w konkurencji pt. „Wyglądasz jak Albert Einstein" nagrodziliśmy za przebranie Julię Strzałkowską (2A) oraz Emila Bogdanowicza (3B).
 Na koniec szkolnego dnia dyrektor Janusz Hwozdyk oraz dyrektor Zbigniew Prędkiewicz wręczyli najlepszym dyplomy i nagrody.
Ja ze swej strony OGROMNIE dziękuję WSZYSTKIM uczestnikom za świetną wspólną zabawę i zapraszam za rok ;-).

Najsłynniejszy język świata
To zdjęcie musiało się tu znaleźć. Zrobił je Arthur Sasse podczas 72. urodzin Alberta Einsteina. Po zabawie w Princeton profesor wychodził już do domu gdy fotograf chciał uchwycić pożegnalny uśmiech fizyka. Zamiast tego zobaczył wywalony język.
Zdjęcie szybko stało się ikoną, a Albert Einstein je uwielbiał. Zamówił dla siebie 9 odbitek i rozesłał je w charakterze pocztówek.
Einstein i sandały
Albert Einstein miał słabość do dziwnych butów. Ale z tymi łączy się jeszcze świetna historia. Otóż lato 1939 roku Einstein spędzał w Peconic w stanie Nowy Jork. Pewnego dnia wszedł do domu towarowego Davida Rothmana. Ten oczywiście rozpoznał fizyka, ale postanowił go potraktować jak normalnego klienta. Zapytał czego Einstein szuka i usłyszał „sundials" (zegarów słonecznych). Lekko osłupiał, ale cóż - geniusz fizyki może mieć swoje dziwactwa.
Niestety pan Rothman nie miał w swoim sklepie zegarów słonecznych. Zaprosił jednak Einsteina na podwórko i pokazał swój prywatny zegar.
Albert Einstein zaczął się śmiać i wskazał na swoje nogi powtarzając z silnym niemieckim akcentem „sundials". Chodziło mu o „sandals", ale ten akcent... Sandały (jak widać) kupił, a z Davidem Rothmanem zaprzyjaźnił się.
Anna Czarnecka