Aktualności arrow Siatkarski Ośrodek Szkolny arrow Warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego
Warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego

W dniach 11-12.03.2016r. Szkolny Ośrodek Siatkarski przy Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp. zorganizował warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego z powiatów gorzowskiego, strzelecko- drezdeneckiego, sulęcińskiego i międzyrzeckiego z podstaw nauczania piłki siatkowej. Szkolenie zorganizowane było w dwóch częściach. W części pierwszej przeprowadzono zajęcia teoretyczne, na których zaprezentowano program S.O.S., oraz podstawowe informacje na temat platformy MAS. Trenerzy pokazali na czym polega ich praca przy wykorzystaniu portalu, kamer wideo, zaprezentowano filmy szkoleniowe i promujące gorzowski S.O.S. Dr Przemysław Pieczyński wygłosił wykład na temat relacji coachingowej pomiędzy nauczycielem a uczniem.
W części praktycznej odbył się trening pokazowy, w którym uczestniczyli uczniowie klasy II i I gorzowskiego S.O.S-u. Nauczyciele biorący udział w warsztatach opanowywali technikę i metodykę nauczania postawy siatkarskiej, przemieszczania się, odbić piłki sposobem górnym i dolnym, przyjęcia, rozegrania, ataku, zagrywki i bloku. Szkolenie prowadzili trenerzy S.O.S Tomasz Gornow i Waldemar Malinowski oraz nasi goście Krzysztof Gierczyński i Jerzy Boguta W szkoleniu wzięło udział 19 nauczycieli, którzy otrzymają dodatkowo zaświadczenie o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego wydane przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp.
Tomasz Gornow
S.O.S. Gorzów Wlkp.