header image
Aktualności arrow Imprezy szkolne arrow Zajęcia z jajem
Zajęcia z jajem
Napisał nauczyciel   
 
Święta Wielkanocne za pasem, więc przygotowując się do nich postanowiliśmy wybrać się w czwartek (17.03.2016r.) do Stanowic i poznać tajniki farbowania jajek, by kolorowo prezentowały się na naszych stołach świątecznych. My, tzn. klasa 1b oraz p. Anna Czarnecka i p. Iwona Pacześna.
 
„Klub Młodego Wynalazcy" zaprosił nas do laboratorium chemiczno-biologicznego, gdzie pokazał nam jak za pomocą natki pietruszki, pończoszki i wywaru z łupinek cebuli uzyskać pięknie udekorowane jajko. Wykorzystaliśmy również bibułę by zabarwiła nasze skorupki jajek. Dowiedzieliśmy się, że z liści młodego szpinaku możemy uzyskać zieloną barwę skorupki jajka... pewnie spróbujemy tych wszystkich sposobów przygotowując wielkanocny koszyczek ;-).
To nie był koniec naszych zmagań z ozdabianiem jajek. Atrakcją co niemiara były laboratoria Elektroniki i Cybernetyki gdzie samodzielnie zaprogramowaliśmy robota, by przeniósł nasz rysunek z komputera na jajko . Stworzyliśmy własne „cyfrowe" pisanki, na miarę XXI wieku ;-).
 
Dziękuję wszystkim uczestnikom za świetną zabawę.
Życzę WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY!!!!
p.s. Nie zapomnijcie wykorzystać w domu poznanych sposobów farbowania jajek. ;-)
Anna Czarnecka
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 6 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: