Aktualności arrow KOŁO FILMOWE TRÓJKI arrow II Filmowa Gra Miejska w Gorzowie Wlkp. zaliczona!
II Filmowa Gra Miejska w Gorzowie Wlkp. zaliczona!
30 września 2016 r. odbyła się w Gorzowie II Filmowa Gra Miejska zorganizowana przez Pracownię Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3. Pięcioosobowe zespoły uczniów wraz z opiekunami ze szkół ponadgimnazjalnych wzięły udział w interaktywnym spacerze po mieście śladami niezapomnianych filmów. Tegoroczna Gra była pełna niespodzianek oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji przygotowanych przez filmowych bohaterów, sprytnie przemykających na trasie gry. Na uczestników w różnych miejscach miasta czekało osiem stacji, na których organizatorzy prezentowali ciekawe zadania dotyczące wiedzy o filmach.
Uczniowie musieli wykazać się również kreatywnością, poczuciem humoru i sprawnością fizyczną, m.in. odgrywając role żołnierzy z filmu pt. „Karbala” K. Łukaszewicza, szukając antidotum dla bohaterów filmu animowanego „Arka” G. Jonkajtysa, czy rozwiązując zagadkę muzyczną z serialu „Polskie drogi”.

Organizatorami Filmowej Gry Miejskiej byli uczniowie III LO i Gimnazjum nr 3. Swoim zaangażowaniem przy realizacji przedsięwzięcia udowodnili, że wspólna inicjatywa potrafi zintegrować i przełożyć się na satysfakcję zarówno ich jako organizatorów jak i uczestników gry.

Filmowa relacja z Gry

Partnerzy II Filmowej Gry Miejskiej:

TMA Zone, Miejski Ośrodek Sztuki, Sklep Muzyczny Elvis, Koło Teatralne „As” Szkoła Podstawowa nr 17.

Lokalni Sponsorzy:

Filharmonia Gorzowska, Kino 60 Krzeseł, Kino Helios, Biuro Promocji Miasta Gorzów, Rada Rodziców III LO.

Filmowa Gra Miejska w Gorzowie Wlkp. realizowana jest w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” we współpracy z Filmoteką Narodową i Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Opiekunowie projektu: Małgorzata Miszczak, Renata Smilgin-Roszczyk, Grzegorz Trześniowski

zdjęcia poniżej....