Aktualności arrow Imprezy szkolne arrow ŚWIĘTO KOTA. Kici, kici- czyli otrzęsiny klas I
ŚWIĘTO KOTA. Kici, kici- czyli otrzęsiny klas I

28 września 2016r. uczniowie klasy 2b (ubiegłoroczni zwycięzcy) przygotowali dla uczniów klas pierwszych otrzęsiny. Zarówno każda klasa, jak i wychowawcy otrzymali zadanie otrzęsinowe - niespodziankę. Były one pewnym wyzwaniem, ale i okazją do sympatycznej zabawy oraz życzliwej rywalizacji, a także wzajemnego poznania się uczniów i integracji społeczności klas pierwszych.
 Przygotowano konkurencje, w których uczniowie mieli okazję wykazać się inwencją twórczą, błysnąć intelektem, a także zaprezentować się w rywalizacji sportowej.
Zabawę rozpoczęto od rozgrzewki dla klas pierwszych pt."WYŚCIG DO SZKOŁY", w której udział brały całe klasy. Potem klasy PREZENTOWAŁY SIĘ na forum publicznym w sposób dowcipny, wesoły i interesujący - wiersz lub piosenka.

Kolejna konkurencja sprawdzała UMIEJĘTNOŚCI MALARSKIE. Wychowawcy rysowali portret swojego SZEFA czyli Dyrektora, natomiast uczniowie - portret wychowawcy. Pan Dyrektor wyłonił zwycięzców konkursu.
Następne zadanie - "WYWIAD Z WYCHOWAWCĄ", czyli, co uczniowie wiedzą o swoim wychowawcy?- zespół dziennikarzy miał ok. 3 minuty na szybkie przeprowadzenie wywiadu z wychowawcą, po czym nastąpił test na zbieżność odpowiedzi.

Sprawność „ kociaków" sprawdzała „1 PRÓBA MLEKA" - picie mleka przez dziurawą słomkę, później była „PRÓBA MĄDROŚCI" - w której reprezentanci każdej klasy odpowiadali na 3 wylosowane przez siebie pytania.
Najzabawniej wypadło zadanie „PORA NA ŚWISTAKA!", w którym uczniowie biorący udział  w tej konkurencji mieli za zadanie zagwizdać przed „wypiciem" kieliszka z bułką tartą i po jej zjedzeniu.
 Kolejne zadanie - „2 PRÓBA MLEKA" polegała na przelaniu mleka z jednego naczynia do drugiego łyżeczką, bez rozlewania.
Koty lubią harcować, więc kolejne zadanie polegało na USYPIANIU CZUJNOŚCI WYCHOWAWCY. Uczniowie klas pierwszych śpiewali kołysankę usypiając swojego wychowawcę. Ostatnim zadaniem był „BIEG KULAWYCH STRUSIÓW".
W czasie podliczania punktów przez Komisję pod przewodnictwem p. Dyrektora uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do pamiątkowych zdjęć otrzymując wcześniej plastry cytryny do zjedzenia.

Pan Dyrektor pogratulował wszystkim „kociakom" pasowania na gimnazjalistę i ogłosił wyniki. Wygrała klasa 1b. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodką nagrodę.
Wszyscy pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp.
 p. Elżbieta Noworyta