Aktualności arrow KOŁO FILMOWE TRÓJKI arrow PAMIĘCI ANDRZEJA WAJDY
PAMIĘCI ANDRZEJA WAJDY

Uczniowie klas drugich przygotowali projekty na temat twórczości i życia zmarłego 9 października 2016 r. Andrzeja Wajdy, wybitnego reżysera teatralnego i filmowego.
Każdy uczeń miał za zadanie wybrać i obejrzeć trzy filmy oraz wykonać plakat, na którym znajdą się informacje o tym, jakie wrażenie zrobiły na nim i jakie myśli przywołały.
Drugim etapem pracy było zaprezentowanie, przed pozostałymi uczniami klasy, swoich doznań i przemyśleń dotyczących obejrzanych filmów.
Muszę przyznać, że zadanie nie było proste, ale uczniowie obu klas poradzili sobie z nim bez trudu, za co należą im się ogromne brawa!

Warto zauważyć, że najczęściej wybieranymi filmami były: „Człowiek z marmuru", „Człowiek z żelaza", „Wałęsa. Człowiek z nadziei", „Panna Nikt", „Katyń", „Kanał", „Popiół i diament".
Opiekunem działań była pani Anna Starzyńska-Maniecka.
 Julia Sztachańska