MEDIACJE JAKO SPOSÓB POROZUMIENIA I ROZPOZNAWANIA SWOICH POTRZEB
 W tym roku szkolnym wszyscy uczniowie gimnazjum mieli okazję poznać mediację jako sprzyjający porozumieniu sposób komunikowania się.

Udział w lekcjach wychowawczych, podczas których spotkali się ze stałym mediatorem sądowym,  umożliwił im powiązanie  informacji z zakresu prawa i psychologii z praktycznymi działaniami, sprzyjającymi rozwiązywaniu konfliktu w początkowej jego fazie. Wielu z Was odkryło, że ma predyspozycje do bycia mediatorem a pozostali, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

Przypominam, że wiele informacji dotyczących mediacji znajdziecie na stronie Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim oraz Ministerstwa Sprawiedliwości.

Anna Starzyńska-Maniecka