Aktualności arrow Osiągnięcia arrow Mamy III miejsce w Polsce! Brawo filmowcy z Trójki!
Mamy III miejsce w Polsce! Brawo filmowcy z Trójki!
20 - 22 maja 2012r. przedstawicielki trójkowej ekipy filmowej: Paulina Janas, Julia Miszczak i Daria Pulkowska razem z p. Małgorzatą Miszczak wyruszyli do stolicy na Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie IDEA 2012, aby walczyć o tytuł laureata. Zanim jednak dostały się do finału musiały pokonać 420 drużyn z całej Polski! W finale konkursu w którym uczestniczyło 20 drużyn również nie było łatwo ponieważ poziom przedsięwzięć naszych rywali okazał się bardzo wysoki.
Hasłem przedsięwzięcia uczennic z naszego gimnazjum było: Nie taki smok straszny- jak go Trójka animuje! Jak się łatwo można domyśleć to właśnie filmy animowane LEGENDY GORZOWA były najważniejszym elementem przedsięwzięcia. Jednak nie można było ich w całości zaprezentować przed Komisją konkursową, co byłoby z pewnością najłatwiejsze.
Regulamin Konkursu zakłada, że uczestnicy przygotowują następujące materiały do oceny: szczegółową dokumentację przedsięwzięcia, prezentację graficzną, prezentację multimedialną oraz prezentację na żywo przed komisją. W tym roku przeprowadzono również indywidualne rozmowy uczestników Konkursu z członkami Jury.
Reprezentantki Gimnazjum nr 3 poradziły sobie wspaniale, wykazując kreatywność i zaangażowanie, umiejętności aktorskie, wokalne i przedsiębiorcze, które okazały się niezbędne do zdobycia tytułu laureata konkursu. Komisja była oczarowana występem dziewczyn i postanowiła przyznać im III miejsce!

Podsumujmy:
  • podjęliśmy działanie na rzecz lokalnego środowiska, które promuje miasto odkrywając historię jego pięknych zakątków- to zainspirowało nas do pracy nad przedsięwzięciem
  • stworzyliśmy ciekawe, wartościowe i atrakcyjne narzędzie edukacyjne (filmy animowane), zdobywając przy tym wiedzę i umiejętności dotyczące zawodów związanych z filmem,
  • rozbudziliśmy u siebie pasję filmową,
  • rozwinęliśmy umiejętność pracy w grupie, współpracy z instytucjami zewnętrznymi
  • rozwinęliśmy umiejętność prezentowania naszych pomysłów i efektów swojej pracy (Premiera filmów w Kinie 60 Krzeseł),
  • zdobyliśmy III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie IDEA 2012!