header image
Aktualności arrow Osiągnięcia arrow Nasze sukcesy w I semestrze r. szk. 2012/2013
Nasze sukcesy w I semestrze r. szk. 2012/2013
Napisał nauczyciel   
 
 Osiągnięcia naukowe:
W miesiącu listopadzie odbyły się szkolne etapy konkursów przedmiotowych. Uczniowie zakwalifikowani do etapu rejonowego:
  • w konkursie języka polskiego:
Dorota Plichowiec 3b, Agata Stemerowicz 3b, Paula Olszta 3b
  • w konkursie matematycznym:
Agata Stemerowicz 3b, Dorota Plichowiec 3b, Natalia Gawron 3a, Horacy Błocki 3b, Emil Karpiński 2a
  • w konkursie biologicznym:
Kuba Kruszakin 2a, Patryk Cybulski 3a
  • w konkursie historycznym:
Natalia Gawron 3a (zakwalifikowana do wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z historii), Patryk Cybulski 3a
  • w konkursie języka angielskiego:
Agata Stemerowicz 3b
Inne konkursy:
  • w Międzyszkolnym Konkursie z języka niemieckiego „Kennst du die Sprichwӧrter" nasi uczniowie zajęli III, IV i V miejsce.
  •  w Ogólnopolskim Konkursie języka polskiego „ Złota Żaba"; do finału doszły uczennice klasy 3b: Dorota Plichowiec i Karolina Szymczak
  • uczniowie którzy, uczestniczą w pracach szkolnego koła filmowego zdobyli:
II miejsce za film animowany pt."Zanim klikniesz", w Wojewódzkim Konkursie na spot telewizyjny „Jestem e-ambasadorem w Sieci",
wyróżnienie za film pt."Cyberpopularność" w Wojewódzkim Konkursie na spot telewizyjny „Jestem e - ambasadorem w Sieci",
wyróżnienie za film animowany pt. "Zabójcze zioło" w Konkursie Wojewódzkim na spot telewizyjny „Narkotyki - rozmazane życie"
Filmowcy z Trójki to: Iwona Janas, Jakub Przybylski, Michał Gajda, Piotr Tokarski z kl.1a, Damian Kazimierczyk, Patrycja Sokół z kl.1b, Aleksandra Lechocka, Barnaba Gut, Julia Ulańska, Jakub Opora, Marta Matwij z kl.2a, Julia Miszczak, Daria Rybarczyk, Sandra Mińczuk z kl.2b, Paulina Janas z kl.3a
Obecnie szkolna ekipa filmowa mocno zajęta jest pracą nad filmem, który został zgłoszony do udziału w III Wojewódzkich Gimnazjalnych Spotkaniach Filmowych organizowanych corocznie przez MOS oraz nasze Gimnazjum.
 Osiągnięcia sportowe:
Sportem dominującym w naszej szkole jest siatkówka i w tej dziedzinie sportu nasi uczniowie mogą poszczycić się dobrymi osiągnięciami:
  • Zdobycie przez nasze siatkarki mistrzostwa Gorzowa Wlkp. w turnieju Orlik Volleymania 2012
  • Zdobycie I miejsca w finale wojewódzkim Orlik 2012 w Gubinie
  • Udział w finale mistrzostw Polski Orlik 2012 w Sopocie
Nasze mistrzynie siatkówki w kategorii młodszej to: uczennice klasy 1b: Wierzbicka Julia, Dojczman Weronika, Wiśniewska Julia, Kulisz Sandra, Krzyżanowska Roksana, Roszko Paulina, Podlaszewska Daria, Blatkiewicz Wioletta.
W kategorii starszej uczennice klasy 3b i 2b: Kucharska Paulina, Kościuszko Dominika Jaroszyńska Natalia, Plichowiec Dorota, Cencelewicz Dominika, Rybarczyk Daria, Mińczuk Sandra, Słomińska Oliwia
  • Nasi siatkarze: uczniowie klasy 2b brali udział w listopadzie i w grudniu w trzech turniejach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych woj. lubuskiego. Wszystkie turnieje wygrali, zajmując wysokie III miejsce.
  • Dwóch uczniów klasy 2b zostało członkami kadry woj. lubuskiego młodzików: Dominik Kontowicz oraz Jakub Kaczmarek
Osiągnięcia w innych dyscyplinach sportowych:
  • IV miejsce w GSM w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt wywalczyły: Julia Miszczak, Daria Rybarczyk, Sandra Mińczuk, Natalia Jaroszyńska, Aleksandra Jodłowska, Paulina Kucharska, Karolina Szymczak, Maja Olkowicz, Ada Pawlak oraz Ada Marciniak
  • Grupa dziewcząt z naszego Gimnazjum zajęła III miejsce w unihokeju Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży,
  • Dziewczęta reprezentujące naszą Szkołę w tej Spartakiadzie w tenisie stołowym zajęły V miejsce, a chłopcy VII miejsce.
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 21 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: