Aktualności arrow SIATKARSKI OŚRODEK SZKOLNY
Siatkarski Ośrodek Szkolny

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S.), powołane z inicjatywy PZPS przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia br., skupiają szerokie grono tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i w większości uczęszczają do klas ze specjalistycznym wychowaniem fizycznym.

Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp. od początku roku przystąpiło do programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
W ramach tego programu nasza szkoła otrzymała sprzęt o wartości ok. 54000 zł w tym:

• notebooki, kamery, rzutniki, drukarki,
  • dużą ilość profesjonalnych piłek do siatkówki,
  • trenażery do nauki gry w piłkę siatkową,
  • stroje sportowe (koszulki, dresy),
  • sprzęt do ćwiczeń siłowych.

W ramach programu w listopadzie i grudniu ubiegłego roku odbyły się trzy turnieje S.O.S w województwie lubuskim, w których zawodnicy z klasy II b okazali się najlepsi, a chłopcy z klasy I b zajęli w tych turniejach dwa razy II, a raz III miejsce.

Uczniowie naszej szkoły powołani do kadry wojewódzkiej to:

klasa 1b
Michał Kaniowski, Mateusz Gniatkowski, Maciej Olejniczak