Aktualności arrow Siatkarski Ośrodek Szkolny arrow Szkolenie w Gorzowie Wlkp.
Szkolenie w Gorzowie Wlkp.
21.03.2015r. Szkolny Ośrodek Siatkarski przy Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp. zorganizował warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego z powiatów gorzowskiego, strzelecko- drezdeneckiego, sulęcińskiego i międzyrzeckiego z podstaw nauczania piłki siatkowej. Szkolenie to było skierowane do osób chcących prowadzić zajęcia z piłki siatkowej w klasach IV-VI szkoły podstawowej.
Warsztaty składały się z części teoretycznej, na której swój wykład na temat coachingu wygłosił Przemysław Pieczyński. Część praktyczną rozpoczęła Małgorzata Bajurna przeprowadzając zajęcia ze stretchingu, a fizjoterapeutka Marlena Anton przedstawiła ćwiczenia z podstaw treningu funkcjonalnego przy wykorzystaniu taśm Thera-Band.
 Zagadnienia z zakresu piłki siatkowej przedstawił trener S.O.S. Tomasz Gornow, a obejmowały one technikę i metodykę nauczania zagrywek, ataku i bloku. W treningu uczestniczyli uczniowie I i III klasy S.O.S w Gorzowie Wlkp.
Szkolenie było drugim z cyklu zaplanowanych w roku szkolnym 2014/15, a ich uczestnicy otrzymają dodatkowo zaświadczenie o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego wydane przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. W szkoleniu wzięło udział 20 nauczycieli.

Tomasz Gornow
S.O.S. Gorzów Wlkp.