Aktualności arrow KOŁO FILMOWE TRÓJKI arrow Byliśmy gośćmi IV Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych halo echo!

Na Przeglądzie zaprezentowano ponad 200 dzieł filmowych autorstwa dzieci i młodzieży z całej Polski.  Sukcesem naszych uczniów jest zdobycie I WYRÓŻNIENIA za film pt: „Tam, gdzie są grzyby, tam jest przygoda!”, którego autorkami są Julita Michalak i Marta Harasimowicz z SP 17, które pod opieką p. M. Miszczak zrealizowały animację.

Wielkim wyróżnieniem było zaproszenie do Wrocławia na tegoroczny Przegląd Dziecięcych Filmów Animowanych „halo echo" ekipy animatorów z opiekunem M. Miszczak.

Dyrektor artystyczny p. Aniela Lubieniecka (reżyser, scenarzysta, scenograf, animator) od momentu sukcesu w poprzedniej edycji Przeglądu, na którym uczniowie z koła filmowego SP17 zdobyli nagrodę i wyróżnienie, śledziła w mediach nasze filmowe działania i sukcesy. Uznała, że skoro realizujemy edukację filmową to warto nas zaprosić do Wrocławia, byśmy reprezentowali Gorzów, jako miasto, w którym dzieci i młodzież robią ciekawe filmy animowane.

Mieliśmy zatem okazję opowiedzieć o pasji filmowej na specjalnym panelu MISTRZ I UCZEŃ, na którym oprócz nas prezentowali się też młodzi filmowcy z Warszawy i Legnicy.  Był tam również gość specjalny tegorocznej edycji Przeglądu, Stanisław Lenartowicz wybitny reżyser, scenarzysta, scenograf, animator - autor kilkudziesięciu filmów i laureat wielu nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Mogliśmy poznać  twórczość pana Stanisława i obejrzeć  kilka filmów, a także dowiedzieć się o szczegółach koncepcyjnych i warsztatowych jego pracy z filmem.

Pobyt we Wrocławiu był okazją do spotkań z twórcami, bo we Wrocławiu gościł młodych filmowców z całej Polski. Podczas pokazów, koncertów i warsztatów oraz spotkań autorskich, na których wymienialiśmy się doświadczeniami w pracy z filmem animowanym z innymi twórcami. Ciekawym elementem naszej wizyty we Wrocławiu była możliwość udziału w ciekawych warsztatach artystycznych. Byliśmy w Akademii Sztuk Pięknych- Centrum Sztuk Użytkowych, gdzie animowaliśmy filmy pod hasłem OBRAZ OPRAWIONY W DŹWIĘKI, a także w Centrum Technologii Audiowizualnych, w nowoczesnym Studio CeTA na warsztatach: OD OŁÓWKA DO KOMPUTERA. Wrażenia z pobytu w obu tych szczególnych miejscach- niesamowite!

Teraz piękne filmy echo rozniesie po całej Polsce. Będzie je można oglądać w 64 ośrodkach w całym kraju, a do Pracowni Filmoteki ZSO nr 3 zawitają już w pierwszych miesiącach nowego roku szkolnego.