header image
Aktualności arrow KOŁO FILMOWE TRÓJKI arrow Byliśmy gośćmi IV Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych halo echo!
Byliśmy gośćmi IV Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych halo echo!
Napisał nauczyciel   
  

Na Przeglądzie zaprezentowano ponad 200 dzieł filmowych autorstwa dzieci i młodzieży z całej Polski.  Sukcesem naszych uczniów jest zdobycie I WYRÓŻNIENIA za film pt: „Tam, gdzie są grzyby, tam jest przygoda!”, którego autorkami są Julita Michalak i Marta Harasimowicz z SP 17, które pod opieką p. M. Miszczak zrealizowały animację.

 

Wielkim wyróżnieniem było zaproszenie do Wrocławia na tegoroczny Przegląd Dziecięcych Filmów Animowanych „halo echo" ekipy animatorów z opiekunem M. Miszczak.

Dyrektor artystyczny p. Aniela Lubieniecka (reżyser, scenarzysta, scenograf, animator) od momentu sukcesu w poprzedniej edycji Przeglądu, na którym uczniowie z koła filmowego SP17 zdobyli nagrodę i wyróżnienie, śledziła w mediach nasze filmowe działania i sukcesy. Uznała, że skoro realizujemy edukację filmową to warto nas zaprosić do Wrocławia, byśmy reprezentowali Gorzów, jako miasto, w którym dzieci i młodzież robią ciekawe filmy animowane.

Mieliśmy zatem okazję opowiedzieć o pasji filmowej na specjalnym panelu MISTRZ I UCZEŃ, na którym oprócz nas prezentowali się też młodzi filmowcy z Warszawy i Legnicy.  Był tam również gość specjalny tegorocznej edycji Przeglądu, Stanisław Lenartowicz wybitny reżyser, scenarzysta, scenograf, animator - autor kilkudziesięciu filmów i laureat wielu nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Mogliśmy poznać  twórczość pana Stanisława i obejrzeć  kilka filmów, a także dowiedzieć się o szczegółach koncepcyjnych i warsztatowych jego pracy z filmem.

Pobyt we Wrocławiu był okazją do spotkań z twórcami, bo we Wrocławiu gościł młodych filmowców z całej Polski. Podczas pokazów, koncertów i warsztatów oraz spotkań autorskich, na których wymienialiśmy się doświadczeniami w pracy z filmem animowanym z innymi twórcami. Ciekawym elementem naszej wizyty we Wrocławiu była możliwość udziału w ciekawych warsztatach artystycznych. Byliśmy w Akademii Sztuk Pięknych- Centrum Sztuk Użytkowych, gdzie animowaliśmy filmy pod hasłem OBRAZ OPRAWIONY W DŹWIĘKI, a także w Centrum Technologii Audiowizualnych, w nowoczesnym Studio CeTA na warsztatach: OD OŁÓWKA DO KOMPUTERA. Wrażenia z pobytu w obu tych szczególnych miejscach- niesamowite!
 
 
 
 
 
 
 
Teraz piękne filmy echo rozniesie po całej Polsce. Będzie je można oglądać w 64 ośrodkach w całym kraju, a do Pracowni Filmoteki ZSO nr 3 zawitają już w pierwszych miesiącach nowego roku szkolnego.
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 4 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: