header image
Aktualności
Czas na wycieczkę...
Napisał nauczyciel   
 
  Jest już coraz cieplej, więc pora na wycieczki, biwaki, zielone szkoły... Lubimy spędzać czas wspólnie, na świeżym powietrzu, beztrosko i bez szkoły...I tak właśnie było! My, uczniowie klas: 2a, 3a i 2b wyjechaliśmy nad jezioro Lipie do miejscowości Długie, by aktywnie spędzić wspólne chwile. Opiekunkami były nauczycielki: pani Anna Sadowska i Iwona Pacześna. Mimo, że pogoda nas nie rozpieszczała to dobrze się bawiliśmy.
  Tuż po przyjeździe od razu przeszliśmy szkolenie i kajakami popłynęliśmy daaaaaleko... Było fantastycznie! Niektórzy z nas pierwszy raz siedzieli w kajaku, więc było to dla nich ogromne przeżycie. Bez obaw, każdy miał na sobie kapok, a instruktor czuwał na motorówce. Wróciliśmy podekscytowani i głodni. Na szczęście było dużo smacznego jedzenia.
 
 Ten dzień dostarczył nam jeszcze innych przeżyć. Był paintball!!! Dostaliśmy specjalne ubrania moro, przeszliśmy szkolenie, próbę bólu, podzieliliśmy się na trzy zespoły, dostaliśmy karabiny zaopatrzone każdy w 200 kulek z farbą, nazwaliśmy swoje drużyny i mogliśmy udać się do lasu na bitwę!
 
 
 
 To było COŚ! Świetna zabawa, dużo emocji, zaangażowania, śmiechu, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Wygrała drużyna pani Ani Sadowskiej o wdzięcznej nazwie „Kubusie Puchatki". Wszyscy byliśmy zadowoleni z wojny, z której wyszliśmy o własnych siłach, bez obrażeń. To nie był koniec wrażeń w pierwszym dniu wycieczki, bo było ognisko, kiełbaski, wspólne granie na gitarze i śpiewanie, a niektórzy mało romantyczni udali się do świetlicy na telewizyjny mecz piłkarski.
 
 
 Drugi dzień zapowiadał się równie emocjonująco co pierwszy i taki był. Pływaliśmy żaglówką, odważni podjęli próbę nauki windsurfingu, pokonywaliśmy lęk wysokości wspinając się na ściankę, podzieleni na dwie drużyny bawiliśmy się w grę jeziorną, podczas której uczyliśmy się odpowiedzialności i współpracy w grupie. Nie zapomnieliśmy o nauce, wykonaliśmy zadania z języka polskiego i biologii, a w nagrodę mogliśmy pobawić się na dyskotece.
 
 
 Kolejny dzień był także edukacyjny. Uczyliśmy się orientacji w terenie, współpracy zespołowej, zręczności, uciekaliśmy, chowaliśmy się, wpadaliśmy w błoto i pokrzywy, a to za sprawą biegu na orientację. Podzieleni na drużyny dostaliśmy mapki i naszym zadaniem było w jak najkrótszym czasie trafić we wszystkie punkty zaznaczone na mapce, przynieść coś żywego i śmiesznego. W rekordowym czasie jako pierwsza wróciła drużyna, w skład której weszli chłopcy z klasy 2a.
 
Na koniec obejrzeliśmy slajdy z naszych zmagań nad jeziorem, zostały wręczone nagrody i wróciliśmy pełni wrażeń do Gorzowa. Wycieczkę jednogłośnie uznaliśmy za udaną!
Wieczór wzruszeń...
Napisał nauczyciel   
W piątek, 29.05.2015 odbył się wieczorek poetycki Wiktorii Wojciechowicz, uczennicy klasy 3a. W recytacji skrawka jej twórczości pomogli uczniowie klasy 2a: Julia Kłosek i Piotr Krasnowski, a chwile z wierszem umilił fantastyczną grą na gitarze Mateusz Pogonowski. Ponadto mogliśmy obejrzeć przepiękne prace Jakuba Przybylskiego.
 
 
 Na spotkanie przybyli goście: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i najważniejsi dla Wiktorii fani jej talentu - rodzice. W blasku świec, przy filiżance kawy lub herbaty, pysznym cieście, dźwiękach gitary wszyscy wsłuchiwaliśmy się w niebanalną twórczość Wiktorii, która zręcznie i z lekkością podejmuje wiele tematów, świetnie opisuje kruchość życia, przemijający czas, miłość, przyjaźń, egoizm.
 

  Doznaliśmy wielu wzruszeń, szczególnie podczas ostatniej recytacji wiersza, który szkolna poetka dedykowała swojej mamie. Nie tylko one płakały... Łzy popłynęły po policzkach wielu z nas... Było wzruszająco, sentymentalnie, marzycielsko, poważnie i radośnie... Każdy znalazł coś dla siebie.

 
ZACZYNAMY ODLICZANIE...Filmowa Gra Miejska rusza w Gorzowie!
Napisał nauczyciel   

W sobotę grupa 27 uczniów Gimnazjum nr 3 i III LO miała odprawę przed Filmową Grą Miejską. Polegała ona na podsumowaniu dotychczasowych działań dotyczących organizacji gry, dopracowaniu szczegółów, znalezieniu rozwiązań dla ewentualnych "niespodzianek" na trasie gry. 

Istotnym elementem odprawy był spacer do punktów, przy których uczniowie w poniedziałek będą przyjmowali gości z innych szkół. A będzie ich sporo- bo do udziału w naszej grze zgłosiło się 12 zespołów!.

Filmowa Gra Miejska będzie dla organizatorów nie lada wyzwaniem, dla gości  mamy nadzieję okaże się dobrą zabawą, a dla wszystkich- ciekawą przygodą z filmem!

Koordynator Filmowej Gry Miejskiej, Małgorzata Miszczak


Uwaga Gimnazjaliści!
Napisał nauczyciel   

Dnia 28.05.2015 r. (czwartek) odbędzie się konkurs w trakcie którego wybierzemy Mistrza Ortografii Angielskiej naszej szkoły. Zapisy na konkurs u p. Renaty Roszczyk do dnia 26.05.2015. (wtorek).


Przygotowania do Filmowej Gry Miejskiej nabierają tempa...
Napisał nauczyciel   
 
W ramach przygotowań do Filmowej Gry Miejskiej 28 kwietnia 2015r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z animatorem, panem Stanisławem Niemojewskim, który przyjechał do nas z Warszawy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. 
 
 Warto zacytować naszego animatora, który był bardzo zadowolony z tego, że zastał w naszej grupie pokłady energii, która przełożyła się na efektywną pracę. Nie można było stworzyć lepszej grupy organizatorów gry! Ambitni i kreatywni gimnazjaliści wraz z ekipą pomysłowych i zaangażowanych licealistów!
 

Mamy nadzieję, że wypracowane na warsztatach pomysły pozwolą na osiągnięcie naszego celu: świetnie zorganizowanej I Filmowej Gry  w naszym mieście.

A oto co o naszej grupie powiedział pan Stanisław: "Uczniowie z Gorzowa to wulkan energii! Prowadzone przeze mnie warsztaty odbyły się w sali, która na co dzień jest pracownią chemiczną, a wieczorami przekształca się w Pracownię Filmoteki Szkolnej. Grupa pracowała na pełnych obrotach. W efekcie stworzyli wspaniałą koncepcję gry, w której z wielką przyjemnością sam wziąłbym udział. Czeka ich jeszcze trochę pracy, ale po tym z jakim zaangażowaniem współpracowali na warsztacie, nie mam żadnych wątpliwości, że wyjdzie im coś świetnego. "

  Podczas warsztatów odwiedziło nas RADIO GORZÓW:

http://radiogorzow.fm/radio-gorzow/wiadomosci-radia-gorzow/szykuje-sie-w-gorzowie-i-filmowa-gra-miejska/


Warsztaty animacji KLATKA PO KLATCE
Napisał nauczyciel   
 „Klatka po klatce" to warsztaty poświęcone filmowi animowanemu i skierowane do uczniów i opiekunów szkół gimnazjalnych, uczestników 5. edycji Gimnazjalnych Spotkań Filmowych w Gorzowie Wlkp.
W programie warsztatów znalazły się m.in. prezentacja ogólnopolskiego programu edukacji filmowej „Filmoteka Szkolna" oraz krótki kurs animacji poklatkowej prowadzony przez uczniów z koła filmowego: Iwonę Janas, Jakuba Przybylskiego i Michała Gajdę oraz opiekuna p. Małgorzatę Miszczak.  O to, by nasi goście czuli się wyjątkowo zadbała p. Renata Smilgin -Roszczyk, która wraz z uczniami ze swojej klasy przygotowała wystrój sali i poczęstunek. Uczestnicy warsztatów oraz opiekunowie otrzymali upominki oraz materiały metodyczne Filmoteki Szkolnej przesłane z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
 
 
Jak zrealizować animację techniką pikselacji, w której wykorzystuje się wcześniej sfotografowane przedmioty lub postacie ludzkie w różnych fazach ruchu, dowiedzieli się w Pracowni Filmoteki Szkolnej nasi goście, gimnazjaliści z Czerwieńska.
 
Zanim jednak zaprosiliśmy ich na dziedziniec szkoły do wspólnej filmowej zabawy, pokazaliśmy jak filmy animowane robią profesjonaliści na przykładzie wybranych obrazów z pakietu Filmoteki Szkolnej. Na koniec, by przekonać uczniów, że animacja poklatkowa nie jest taka trudna jak się może wydawać, zaprezentowaliśmy nasze uczniowskie produkcje.

 Po takim solidnym przygotowaniu nie pozostało nic tylko oddać się magii filmu. Radość i entuzjazm ze wspólnego animowania widać na kilkudziesięciu zdjęciach, które trzeba było wykonać i zmontować, by zrealizować animację poklatkową. Rezultat wspólnej pracy można zobaczyć tutaj https://youtu.be/0sKZdJT01GQ

 
Już za rok planujemy kolejne warsztaty z udziałem uczestników Gimnazjalnych Spotkań Filmowych. Co tym razem zaproponujemy? Jeszcze się zastanawiamy, ale co by to nie było, wszystko co z filmem związane będzie niezwykle ciekawe i atrakcyjne!
Organizatorzy: Renata Smilgin- Roszczyk i Małgorzata Miszczak 

Za nami Finał V Gimnazjalnych Spotkań Filmowych
Napisał nauczyciel   
 V Gimnazjalne Spotkania Filmowe pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty, którego organizatorami są Gimnazjum nr 3 i Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wlkp. za nami! Temat 5. edycji: „Podpatrzone, zasłyszane". Do tegorocznych Spotkań zgłosiło się 9 grup z Nowej Soli, Gorzowa Wlkp., Drzonkowa oraz Czerwieńska. Uczniowie szkół gimnazjalnych województwa lubuskiego mieli okazję na pogłębienie wiedzy z zakresu sztuki filmowej, a także możliwość rozbudzenia zainteresowania światem ruchomych obrazów. Inspiracją do ich filmowych etiud były filmy z Filmoteki Szkolnej.
 
Temat Konkursu miał na celu skłonienie młodzieży do obserwacji życia wokół nich oraz przygotowania wypowiedzi twórczej przy użyciu kamery -medium, które może rejestrować, jak i kreować rzeczywistość. Konkurs zachęcał do wykorzystania materiałów Filmoteki Szkolnej oraz poszukiwania inspiracji w kinie polskim ( „Obserwacje codzienności", filmy: „Cześć Tereska", reż. R. Gliński, „Rodzina człowiecza", reż. W. Ślesicki). Młodzi filmowcy w trakcie przygotowań do konkursu, utrwalali nawyk samodzielnego poszukiwania i poszerzania wiedzy. Nabywali umiejętności pracy w grupie, podziału ról, pisania scenariusza oraz realizacji filmowej „od kuchni".
 
Laureaci zostali wyłonieni przez publiczność składającą się z reprezentantów gorzowskich liceów. Konkursowe filmy obejrzało młodzieżowe Jury złożone z przedstawicieli I, III, IV Liceum oraz Liceum Katolickiego św. Tomasza z Akwinu. Jury po obejrzeniu wszystkich filmów przyznało swoje głosy:
• 12 głosów zdobył film "Odcień szarości" grupy „Oryginalni" z Drzonkowa,
• 20 głosów - film "Ławka druga, rząd pod oknem" grupy „Chaos" z Nowej Soli,
• 25 głosów - film "Pani Czesia" grupy „Młodzi emeryci" z Czerwieńska.
• III miejsce i 30 głosów - film „Podpatrzone, nakręcone" grupy GIT Studio ze Społecznego Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego.
• II miejsce i 35 głosów - film "Ona" grupy „Zdarta płyta" z Gimnazjum w Czerwieńsku.
• I miejsce i 36 głosów - film "Moja wina" grupy „AB RH+" z Gimnazjum w Czerwieńsku.
Laureaci otrzymali statuetki, dyplomy oraz upominki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu oraz opiekunom grup!!!

Angelika Jaszkul laureatką!!!
Napisał nauczyciel   
Orlik Volleymania Miksty 2015
Napisał nauczyciel   

8 maja 2015 na boisku wielofunkcyjnym przy SP 17 w Gorzowie Wlkp. zorganizowano turniej „Orlik Volleymania Miksty 2015". W rywalizacji wzięło udział 89 dzieci, reprezentujących 18 zespołów.

Zmagania trwającego 5 godzin turnieju, odbywającego się przy słonecznej pogodzie, zakończyły się sukcesem drużyny SP17 (I) Gorzów Wlkp. Drugie miejsce zajął zespół SP17 (II) Gorzów Wlkp., trzeci był zespół SP 5(I).Zawody sędziowali uczniowie gorzowskiego S.O.S -u.
 
 
 
 
Nad organizacją turnieju czuwali trenerzy S.O.S przy Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp. Waldemar Malinowski i Tomasz Gornow oraz trenerki piłki siatkowej z SP 17 Anna Bujanowska, Beata Gerstenkorn i Bogumiła Szumińska.
Tomasz Gornow
S.O.S Gorzów Wlkp.
Goście w Pracowni Filmoteki Szkolnej
Napisał nauczyciel   
Dzień Drzwi Otwartych w III LO i w Gimnazjum nr 3 był niewątpliwie dobrą okazją do zaprezentowania Pracowni Filmoteki Szkolnej przyszłym uczniom naszej szkoły oraz towarzyszącym im rodzicom.
Przybyli goście mogli nie tylko obejrzeć wybrane filmy z pakietu Filmoteki Szkolnej, ale i przekonać się, jakie atuty ma pracownia. Spotkanie z filmem było również okazją do pochwalenia się osiągnięciami i sukcesami uczniów z koła filmowego ZSO nr 3.
Uczestnicy zajęć koła filmowego zaprezentowali swoje filmy animowane oraz opowiedzieli o procesie ich powstawania. Zaprezentowali gościom stanowisko do animacji, podkreślając szczególną rolę światła i statycznego aparatu przy realizacji filmu techniką poklatkową.
 
 Dla przypomnienia, Pracownie Filmoteki Szkolnej to inicjatywa, za pośrednictwem której Polski Instytut Sztuki Filmowej upowszechnia edukację filmową w szkołach. Opiekunem merytorycznym jest liderka Filmoteki Szkolnej p. Małgorzata Miszczak, która podjęła się nie tylko prowadzenia lekcji przedmiotowych dla uczniów z danej szkoły, ale także warsztatów dla nauczycieli i młodzieży z całego regionu. W ZSO nr 3 odbywają się zatem lekcje z filmem, debaty, wieczory i noce filmowe. Realizowane są również projekty, które polegają na tworzeniu filmów. Powstają tu uczniowskie fabuły, dokumenty i animacje.

Sukces naszych filmowców w konkursie ogólnopolskim!
Napisał nauczyciel   

Na zajęciach artystycznych uczyli się jak pisać scenariusz. W międzyczasie p. Małgorzata Miszczak zaproponowała im udział w konkursie filmowo-geologicznym zorganizowanym przez Państwowy Instytut Geologiczny-Państwowy Instytut Badawczy wspólnie z Fundacją Instytut Innowacji.

Kacper Cesarek i Patryk Bobowski z kl. II b, bo o nich mowa, musieli więc porządnie przygotować się do zadania i zanim wpadli na pomysł o czym będzie ich film, sporo czasu poświęcili na zdobywanie wiedzy z zakresu geologii.

Konkurs „Młodzi o łupkach” polegał na przygotowaniu krótkiej historii na scenariusz filmowy, w którym będą zaprezentowane różne aspekty poszukiwania i wydobywania gazu z łupków. Uczniowie mieli dowolność w doborze konwencji i gatunku filmu, może być to zarówno film obyczajowy, przyrodniczy jak i komedia, kryminał czy science-fiction. 

 
Po wysłaniu pracy na konkurs okazało się, że znalazła się w finałowej 15 najciekawszych historii filmowych wybranych z całej Polski. W nagrodę chłopcy pojechali do Warszawy  na dwudniowe warsztaty filmowo-geologiczne.  To wielki sukces naszych naszych uczniów!
Uczestnicy warsztatów geologiczno-filmowych „Młodzi o łupkach 2015”, które odbyły się w dniach 27-28 kwietnia 2015 r., mieli okazję sprawdzić się w roli scenarzystów, reżyserów, operatorów oraz aktorów. Efektem pracy grupy, w której byli nasi chłopcy jest krótka etiuda filmowa – „Kaśka"- zobacz https://youtu.be/dA7A1nh3xiY
 
Zajęcia aktorskie prowadzone przez panią Annę Kerth. Świetna zabawa połączona z ogromną dawką wiedzy o technikach aktorskich.

 Nie zabrakło także czasu na zwiedzanie Muzeum Geologicznego w Warszawie i zdobywanie wiedzy z zakresu geologii.

 
 Kacprowi i Patrykowi gratulujemy i życzymy dalszych filmowych sukcesów!

Niuton nie Pyton
Napisał nauczyciel   
 29.04.2015r. w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się konkurs fizyczny "Niuton nie Pyton". To druga edycja tego konkursu i nasze Gimnazjum nr 3 po raz drugi w nim uczestniczyło i dzielnie walczyło o punkty, gdyż konkurs jest pod patronatem Kuratorium Oświaty i punkty z niego są liczone na świadectwo.

Reprezentowała nas czteroosobowa drużyna:

 • Julia Krzyżaniak (kl. 3b),
 • Dariusz Abramek (kl. 3a),
 • Michał Dąbrowski (kl. 3a),
 • Damian Zawadzki (kl. 3a).

W części pierwszej konkursu każdy zmagał się indywidualnie z zadaniami teoretycznymi, natomiast w części drugiej , już jako drużyna czteroosobowa, zmierzyli się z doświadczeniem na wyznaczenie gęstości ciała. Niestety zabrakło nam kilku punktów, by cieszyć się dodatkowymi punktami na świadectwie. Najwyższy wynik z naszego team'u uzyskał Dariusz Abramek - dla Niego WIELKIE GRATULACJE. Ale gratulacje należą się całej drużynie....moi Drodzy....SERDECZNIE WAM DZIĘKUJĘ, za godne reprezentowanie naszego Gimnazjum nr 3, za wolę walki, a także za odwagę mierzenia się z fizyką.

Anna Czarnecka


Festyn Rodzinny Siatkogranie 2015
Napisał nauczyciel   
W sobotę 25 kwietnia na boiskach SP 17 odbył się finał Miejskiego Turnieju Szkół Podstawowych w mini siatkówce o puchar dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Gorzowie Wlkp. zorganizowany przez trenerów siatkówki i nauczycieli wychowania fizycznego ZSO nr 3.
 
 
 
 
 W zawodach wzięły udział szkoły należące do Gorzowskiej Akademii Siatkówki, w których prowadzone są grupy wstępnego szkolenia w piłce siatkowej chłopców. W sumie w turnieju wzięło udział 75 dzieci grających w kategoriach „2", „3" i „4". Zawody te były częścią Festynu Rodzinnego "Siatkogranie", w którym dodatkowymi atrakcjami były gry i zabawy rekreacyjne, zamek dmuchany, mała gastronomia, losowanie nagród za udział w konkurencjach pokazy straży pożarnej i straży granicznej i wiele innych.
.

Wyniki turnieju:
"dwójek" I i II miejsce zajęły drużyny SP 17, III miejsce drużyna SP 5;
"trójek" I miejsce SP 1, II miejsce SP15, III miejsce SP 20;
"czwórek" I miejsce SP 17, II i III  miejsce SP 5.

Tego samego dnia został rozegrany turniej rodzinny „Siatkogranie 2015", w którym brały udział drużyny składające się z rodzica i dziecka, rodzeństwa lub kuzynostwa. Rozpiętość wiekowa była bardzo duża - od klasy IV do licealistów. Do turnieju zgłosiło się 21 par w dwóch kategoriach wiekowych. Zawody rozgrywane były  systemem brazylijskim. Toczyła się zacięta rywalizacja do ostatniej piłki, ale wszyscy uczestnicy grali wg zasady fair- play. Drużyny, które zajęły miejsca od Ido III otrzymały nagrody rzeczowe, puchary i medale ufundowane przez Zbigniewa Kaniowskiego i Małgorzatę Krysę.

Tomasz Gornow, S.O.S. Gorzów Wlkp.


 

Turnieje mini siatkówki
Napisał nauczyciel   
 
Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Gimnazjum nr 3 Gorzów zorganizował dwa turnieje mini siatkówki chłopców. Pierwszy z nich dobył się na Sali sportowej SP nr 1 28.03.2015r. Rywalizowały w nim „2-ki" siatkarskie. Do turnieju przystąpiły 22 zespoły ze szkół z Gorzowa Wlkp. oraz Drezdenka. Pierwsze miejsce w turnieju zajął zespół SP17(1) , drugi był zespół SP5(1),a trzeci SP1 Drezdenko (3) . Najlepsze trzy zespoły uzyskały awans do turnieju wojewódzkiego.
 
11.04. bieżącego roku na hali gorzowskiego OSiR-u przy ulicy Słowiańskiej odbył się turniej mini siatkówki w kategorii „3" i „4" chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 9 zespołów trójek siatkarskich i 10 czwórek.
Do turnieju wojewódzkiego „3" zakwalifikowała się z pierwszego miejsca drużyna SP1, drugiego SP17(1) i trzeciego SP1 Drezdenko(1). W czwórkach siatkarskich zwyciężył zespół SP13(1), druga była drużyna SP5(1), a na trzecim miejscu zajęła SP15.

 
 W sumie w obydwu turniejach uczestniczyło 112 dzieci z 9 szkół, rozegrano 124 spotkania.
Wszystkie spotkania były sędziowane przez uczniów klasy I i III S.O.S. w Gorzowie Wlkp.
Dziękuję za pomoc organizacji turniejów Annie Bujanowskiej, Jerzemu Bogucie, Piotrowi Wójciakowi, Marcinowi Kurysiowi, Janowi Łojewskiemu i Łukaszowi Lamcha oraz zawodnikom S.O.S Gorzów Wlkp.

Tomasz Gornow, Trener S.O.S w Gorzowie Wlkp.


Mecz towarzyski I klas Gimnazjum nr 3 Gorzów Wlkp. i GMS Pyrzyce
Napisał nauczyciel   
 
14.04.2015r. w ramach treningu odbył się mecz towarzyski pomiędzy I klasą S.O.S. naszego gimnazjum a I klasą Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Pyrzyc. .
 
Spotkanie zostało zorganizowane w celu doskonalenia umiejętności technicznych i taktycznych siatkarzy, wymianie doświadczeń szkoleniowych pomiędzy trenerami, a także nawiązania współpracy pomiędzy S.O.S. z Pyrzyc i Gorzowa Wlkp.
Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla klasy I S.O.S. naszego gimnazjum.
Tomasz Gornow
Trener S.O.S Gorzów Wlkp.
WYNIKI KONKURSU KULTUROWEGO Z J. ANGIELSKIEGO
Napisał nauczyciel   
31.03.2015 r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o kulturze Australii oraz Nowej Zelandii. Wzięło w nim udział 4 uczniów z klasy 2 i 3. Uczniowie rozwiązywali test konkursowy składający się z 22 zadań zamkniętych oraz otwartych.
Najlepiej w tym współzawodnictwie poradził sobie uczeń klasy 2a Wiktor Koropczuk, który uzyskał 28pkt na 48 możliwych do zdobycia. Tuż za nim z wynikiem 26 pkt ulokował się Kacper Masłowski z kl. 3a. Trzecie miejsce przypadło Julii Wierzbickiej z 3b. Zwycięzcom gratulujemy, a już dziś zapraszam do wzięcia udziału w konkursie ortograficznym z języka angielskiego, który odbędzie się w maju. Zainteresowanych proszę o zapisy w gab. 21 u p. R. Roszczyk.
Gorzowska Akademia Siatkówki
Napisał nauczyciel   
 
W uroczystości uczestniczyli Zastępca Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. ds. Społecznych - Agnieszka Stanisławska, Kierownik Referatu ds. Sportu - Tomasz Kucharski, koordynator wojewódzki S.O.S. Zbigniew Zarzeczny, dyrektor ZSO nr 3 - Janusz Hwozdyk, oraz dyrektorzy i nauczyciele wychowania fizycznego szkół podstawowych zaproszonych do udział w akademii.
 
Spotkanie rozpoczął Pan dyrektor Janusz Hwozdyk, który występując w roli gospodarza przywitał gości uczestniczących w ceremonii. Następnie głos zabrał koordynator wojewódzki S.O.S. Zbigniew Zarzeczny, który przedstawił zebranym założenia szkoleniowe programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych oraz działalności Gorzowskiej Akademii Siatkówki. Następnie trenerzy sprawujący nadzór i opiekę nad młodymi adeptami siatkówki w Gimnazjum nr 3 pokazali przybyłym prezentację opisującą działania S.O.S-u oraz film promujący gorzowski ośrodek.
 
 W składzie Gorzowskiej Akademii Siatkówki znalazły się następujące szkoły podstawowe: SP1, SP 5, SP6, SP10, SP15 i SP17. Patronami projektu zostali: Jacek Wójcicki - Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Ambasadorem Gorzowskiej Akademii Siatkówki został Roman Bartuzi wychowanek Szkoły Podstawowej nr 17, utytułowany zawodnik klubu siatkarskiego „Stilon Gorzów", wielokrotny reprezentant Polski.
Celem powołania Akademii jest koordynowanie wspólnych działań prowadzonych w ramach programu szkolenia dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej w szkołach tworzących Akademię a także dalsza popularyzacja piłki siatkowej w Gorzowie Wlkp. oraz wstępne przygotowanie chłopców do naboru do klas sportowych w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym działającym przy Gimnazjum nr 3.
 
Tomasz Gornow
Trener S.O.S. w Gorzowie Wlkp.
Wojewódzki Konkurs Kaligraficzny Mistrz Kaligrafii
Napisał nauczyciel   
 Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie przepisz tekst piórem, piórkiem, patykiem, pędzlem lub pisakiem na papierze usztywnianym formatu A-4 lub A- 3 jednostronnie.
Kolor atramentu oraz tła dowolny. Wskazane jest, żeby teksty zostały ozdobione wybranymi iluminacjami (inicjałami, bordiurami, miniaturami, itp.) Technika ich wykonania jest dowolna (np. farby, kredki, złocenia, kolorowy atrament). Tekst dostępny u pani A. Sadowskiej.
Możesz także odręcznie wykonać wybrany przez siebie inicjał w dowolnej technice kaligraficznej na papierze usztywnianym formatu A-4.
Każdy uczestnik może wykonać maksymalnie 3 prace.
Termin składania swoich dzieł u p. A. Sadowskiej upływa 28.04.2015 i to ona udziela wszelkich informacji odnośnie konkursu.

UWAGA GIMNAZJALIŚCI I LICEALIŚCI! NADCHODZI CZAS NA MIEJSKĄ GRĘ FILMOWĄ!
Napisał nauczyciel   
 
Jeśli chcecie przeżyć niezwykłą przygodę z filmem, dobrze się bawić oraz dostarczyć innym uczniom niezwykłej rozrywki, nie przegapcie jedynej w swoim rodzaju okazji i zostańcie współorganizatorami pierwszej w naszym mieście Filmowej Gry Miejskiej.
Już niebawem do naszej szkoły przyjedzie animator p. Stanisław Niemojewski z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie i przeprowadzi dla organizatorów 5-godzinne warsztaty. Wszystkich zainteresowanych pomocą przy organizacji I Filmowej Gry Miejskiej serdecznie zapraszamy -szczegóły dotyczące spotkania w gab. 45 u pani M. Miszczak.

Organizatorzy I Filmowej Gry Miejskiej: R. Smilgin-Roszczyk i M.Miszczak


Zajęcia laboratoryjne w Stanowicach
Napisał nauczyciel   
 
  25.03.2015 uczniowie klasy 3a gimnazjum, pod opieką p.p. Iwony Pacześnej oraz Joli Kulej brali udział w zajęciach laboratoryjnych organizowanych w ramach działalności Klubu Młodego Wynalazcy na terenie kompleksu pałacowo-parkowego w Stanowicach.

Uczestnicy zajęć mieli szansę na samodzielne przeprowadzanie doświadczeń, tematycznie związanych z programem nauczania (m.in. Przebieg reakcji egzotermicznej, badanie pH roztworów) oraz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu chemii.

 
 
 
 
 
 Pozostaje wierzyć, że nowo nabyta wiedza pozwoli zabłysnąć uczestnikom warsztatów na lekcjach chemii.


I Nocny Maraton Filmowy, czyli nocna lekcja z dobrym filmem
Napisał nauczyciel   
20 marca 2015 r. Pracownia Filmoteki Szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 wypełniła się licznie zgromadzonymi uczniami i opiekunami, którzy  gotowi byli bez zmrużenia oka spędzić całą noc na maratonie filmów dobrych, różnorodnych, a niektórych i niełatwych.
 
Projekcja filmów, m. in. z pakietu Filmoteki Szkolnej, o wysokich walorach artystycznych i poznawczych dostarczyła okazji do otwartej rozmowy i swobodnej wymiany poglądów oraz dzielenia się własnymi wrażeniami. Każdy seans filmowy poprzedzany był krótkim wykładem (przygotowanym przez p. Barbarę Stasiak, p. Małgorzatę Miszczak i p. Zbigniewa Prędkiewicza), nawiązującego do zagadnienia edukacyjnego. Obejrzane obrazy były doskonałym pretekstem do dyskusji, ale również do zainteresowania uczniów sztuką filmową i przekazania wiedzy na temat języka filmu, gatunków oraz motywów filmowych (przygotowane przez p. Małgorzatę Miszczak).
 
Szczególnym punktem maratonu było spotkanie z panem Ryszardem Kućko, operatorem i dokumentalistą, który zaprezentował nam autorskie filmy nagradzane w konkursach ogólnopolskich. Po projekcji nastąpiła dyskusja, w której reżyser dzielił się z uczniami tajnikami warsztatu filmowego. Uczniowie, a wśród nich bardzo aktywni filmowcy z koła filmowego, zadawali gościowi pytania dotyczące zabiegów technicznych związanych z realizacją filmów.
 
 
 
Nocne oglądanie filmów urozmaicaliśmy quizami i zabawami, które tematycznie związane były z filmem. Bezkompromisowym zwycięzcą kalamburów okazał się Janek z III a, który nie miał sobie równych w odgadywaniu tytułów filmów prezentowanych przez losowo wybranych uczestników maratonu. Dobrym sposobem na przebudzenie okazały się Nocne Podchody Filmotekowe. Dopasowanie zagadkowych przedmiotów do filmów z Filmoteki Szkolnej wychodziło uczniom dobrze, chociaż zaglądanie do różnych zakamarków szkolnych korytarzy w celu ich znalezienia było już wyzwaniem.
 
 
 
 
Duże podziękowania za organizację I Maratonu Filmowego w naszej szkole należą się uczniom z koła filmowego Gimnazjum nr 3: Iwonie Janas, Michałowi Gajdzie i Jakubowi Przybylskiemu.

Podziękowania kierujemy również do nauczycieli, jak się okazało, również pasjonatów kina, którzy pomogli przy organizacji oraz zgodzili się pełnić rolę opiekunów na maratonie: p. Ewie Szymońskiej, p. Barbarze Stasiak, p. Agnieszce Pawlus, p. Jolancie Kulej i p. dyrektorowi Zbigniewowi Prędkiewiczowi.
A jak I Maraton Filmowy oceniają uczniowie? Niecierpliwie pytają, kiedy będzie następny... I to chyba najlepsza ocena, jaką można wystawić organizatorom maratonu.
Piszą o nas. Przeczytaj: www.ceo.org.pl/pl/filmotekaszkolna/news/noc-z-dobrym-filmem 
 Opiekun koła filmowego- M. Miszczak

Ogólnopolski Konkurs na Plakat Filmowy
Napisał nauczyciel   

 Młodzi artyści, zachęcamy do spróbowania swoich sił w Ogólnopolskim Konkursie na Plakat Filmowy.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych. Zadanie polega na stworzeniu plakatu do jednego z filmów z Filmoteki Szkolnej:

 • Rodzina człowiecza, Władysław Ślesicki
 • Historia kina w Popielawach, Jan Jakub Kolski
 • Usłyszcie mój krzyk, Maciej Drygas
 • Dwaj ludzie z szafą, Roman Polański
 • Mój Nikifor, Krzysztof Krauze
 • Rękopis znaleziony w Saragossie, Wojciech Jerzy Has.

(filmy dostępne w Pracowni Filmoteki Szkolnej)
Na prace organizatorzy czekają do 30 kwietnia 2015 roku.

ORGANIZATORZY:
Dom Kultury „Zacisze" w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
Polski Instytut Sztuki Filmowej - Filmoteka Szkolna, Warszawska Szkoła Fillmowa.
Regulamin - do pobrania

Zainteresowanych konkursem prosimy o kontakt z p. Małgorzatą Miszczak


Relacja fotograficzna z IMIENIN TRÓJKI
Napisał nauczyciel   
 
 
 
II Edycja Konkursu na Mikroopowiadanie
Napisał nauczyciel   

 Konkurs na Mikropowiadanie- skierowany jest do gimnazjalistów z Gorzowa i okolic.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Regulamin-pobierz

 
Artystycznie...
Napisał nauczyciel   
Konkurs przewiduje prezentacje zadań artystycznych uczniów
ze szkoły podstawowej i gimnazjum z zakresu:
-filmu
-literatury
-plastyki
-muzyki
Każda klasa z Gimnazjum zobowiązana jest do przygotowania co najmniej jednej pracy z każdej dziedziny. Szczegółowych informacji udzielają:
p.A. Starzyńska-Maniecka, p.K. Markiewicz, p.R. Haściło
PRZEWIDYWANY TERMIN REALIZACJI 17 KWIETNIA

Szkolenie w Gorzowie Wlkp.
Napisał nauczyciel   
21.03.2015r. Szkolny Ośrodek Siatkarski przy Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp. zorganizował warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego z powiatów gorzowskiego, strzelecko- drezdeneckiego, sulęcińskiego i międzyrzeckiego z podstaw nauczania piłki siatkowej. Szkolenie to było skierowane do osób chcących prowadzić zajęcia z piłki siatkowej w klasach IV-VI szkoły podstawowej.
Warsztaty składały się z części teoretycznej, na której swój wykład na temat coachingu wygłosił Przemysław Pieczyński. Część praktyczną rozpoczęła Małgorzata Bajurna przeprowadzając zajęcia ze stretchingu, a fizjoterapeutka Marlena Anton przedstawiła ćwiczenia z podstaw treningu funkcjonalnego przy wykorzystaniu taśm Thera-Band.
 Zagadnienia z zakresu piłki siatkowej przedstawił trener S.O.S. Tomasz Gornow, a obejmowały one technikę i metodykę nauczania zagrywek, ataku i bloku. W treningu uczestniczyli uczniowie I i III klasy S.O.S w Gorzowie Wlkp.
Szkolenie było drugim z cyklu zaplanowanych w roku szkolnym 2014/15, a ich uczestnicy otrzymają dodatkowo zaświadczenie o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego wydane przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. W szkoleniu wzięło udział 20 nauczycieli.
 
  Tomasz Gornow
S.O.S. Gorzów Wlkp.
Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc ograniczona!
Napisał nauczyciel   

I Nocny Maraton Filmowy to wydarzenie kulturalno-edukacyjne, które kierujemy do uczniów Gimnazjum i LO. Ponieważ liczba miejsc w Pracowni Filmoteki Szkolnej jest ograniczona, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do podzielenia ich równo, pomiędzy obie społeczności naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że ta atrakcyjna forma lekcji z filmem, jaką jest Nocny Maraton Filmowy przyjmie się w naszej szkole i  stanie się tradycją i stałym punktem wśród innych działań filmowych.

Pamiętaj! Zanim przyniesiesz podpisaną zgodę rodzica, przeczytajcie wspólnie REGULAMIN Konkurs kulturowy o krajach anglojęzycznych
Napisał nauczyciel   
Drodzy Uczniowie,
Oto zbliża się wielkimi krokami kolejny już konkurs kulturowy o krajach anglojęzycznych. Tym razem kolej jest na Australię i Nową Zelandię. Dokładny termin konkursu zostanie podany pod koniec tego miesiąca. Najprawdopodobniej odbędzie się on w ostatnim tygodniu przed Świętami Wielkanocnymi.
Zainteresowanych konkursem proszę o kontakt ze mną (gabinet nr 21).
Renata Roszczyk

Turniej mini-siatkówki dwójek
Napisał nauczyciel   
 
  W sobotę 7 lutego bieżącego roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Dąbrowskiego zorganizowano Turniej mini-siatkówki „2" chłopców szkół podstawowych. Organizatorem rozgrywek był Siatkarski Ośrodek Szkolny (S.O.S.) przy Gimnazjum nr 3, SP nr 1 oraz gorzowski Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.
 Zawody zorganizowano dla chłopców z klas 4 gorzowskich szkół podstawowych. Celem turnieju było zachęcenie dzieci do gry w piłkę siatkową, porównanie umiejętności siatkarskich oraz konsultacje trenerów. W turnieju wzięli udział reprezentanci siedmiu gorzowskich szkół podstawowych, w których prowadzone są zajęcia szkoleniowe z zakresu piłki siatkowej. Łącznie do udziału zgłoszono 40 dzieci grających w 18 zespołach. Rozegrano 78 spotkań, które sędziowali uczniowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.
   
 
 W rozgrywkach 1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 (2 zespół), druga była SP 10 (1 zespół), a na trzecim miejscu uplasował się zespół SP nr 1 (1 zespół).
Serdeczne podziękowania za pomoc organizacji turnieju Jerzemu Bogucie, Piotrowi Wójciakowi i Marcinowi Kurysiowi oraz zawodnikom S.O.S Gorzów Wlkp.
Tomasz Gornow
Trener S.O.S w Gorzowie Wlkp.
Nasze siatkarki - mistrzyniami Gorzowa!
Napisał nauczyciel   
 
 Miło mi poinformować, iż uczennice naszej szkoły zdobyły złoty medal i Mistrzostwo Gorzowa Wlkp. w piłce siatkowej dziewcząt!!!
 
Reprezentacja Gimnazjum nr 3 w składzie: Dojczman Weronika, Krajkowska Iga, Krzyżaniak Julia, Krzyżanowska Roksana, Kukurowska Sandra, Podlaszewska Daria, Roszko Paulina, Sokół Patrycja, Wierzbicka Julia, Wiśniewska Julia (nauczyciel: Anna Bujanowska) awansowały do etapu rejonowego.
Mocno trzymamy kciuki i życzymy dziewczynom dalszych sukcesów!
p. Anna Bujanowska
Zebranie z rodzicami
Napisał nauczyciel   
W środę 04.02.2015 r. odbędzie się zebranie z rodzicami - podsumowanie wyników klasyfikacji semestralnej.  

Dzień Przebierańców
Napisał nauczyciel   
Od wsi do wsi ze śpiewami,
Muzyką i tańcem -
Chodzą, ludzi odwiedzają
Dzisiaj przebierańce.
Jest tam Turoń, Herod, Niedźwiedź,
Diabeł i Śmierć z kosą...
Wszyscy roześmianą radość
Razem z Gwiazdą niosą.
W mieście też występują,
Czasem na ulicach...
Idą, idą przebierańce,
A z nimi - tradycja
Ryszard Przymus "Przebierańce

6 lutego 2015 roku w naszej szkole odbędzie się Dzień pod hasłem „Karnawał inaczej - czyli Dzień Przebierańców". W tym dniu uczniowie przebrani nie będą pytani, a na najlepsze przebranie będzie czekała niespodzianka. Dodatkowo nagrodzona zostanie klasa, w której przebierze się największa ilość osób. O wynikach karnawałowej rywalizacji dowiecie się na apelu podsumowującym I półrocze.

ZACHĘCAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!!!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

p. Jolanta Kulej


Piszą o nas...
Napisał nauczyciel   
Przeczytajcie o warsztatach animacji poklatkowej i fotografii portretowej w Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wielkopolskim!-http://www.filmotekaszkolna.pl
Warsztaty animacji poklatkowej i fotografii portretowej w naszym gimnazjum
Napisał nauczyciel   
Tak jak w poprzednich latach, w ramach zajęć artystycznych dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem: "Warsztaty Młodego Filmowca" w Pracowni Filmoteki Szkolnej gimnazjaliści zorganizowali wieczór z animacją i fotografią dla kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 17. Zaproszeni uczniowie klasy szóstej z wychowawczynią p. Anną Miszczyńską wzięli udział w dwóch warsztatach artystycznych.
 

Warsztat animacji poklatkowej przygotowali uczniowie gimnazjum, z koła filmowego TRÓJKA KRĘCI, pod kierunkiem lidera Filmoteki Szkolnej p. Małgorzaty Miszczak. Uczestnicy warsztatu poznali krótką historię animacji, a także różne techniki animacji poklatkowej (animacja rysunkowa, lalkowa, plastelinowa, wycinankowa, pikselacja oraz techniki kombinowane). W Pracowni Filmoteki Szkolnej obejrzeli filmy animowane gimnazjalistów, a po projekcji zabrali się za tworzenie swojego własnego krótkiego filmu. Zajęcia pozwoliły pobudzić kreatywność i odkryć możliwości twórcze u uczniów. Zabawa doskonale rozwijała wyobraźnię, a przy okazji  uczyła cierpliwości i pracy w grupie.

 
Drugi warsztat poprowadził pan Krzysztof Grygiel, nauczyciel j. polskiego, fotograf, zwycięzca ogólnoeuropejskiego konkursu fotograficznego firmy Canon "Przygoda z EOS". Uczniowie poznali tajniki fotografii portretowej w szkolnym studio fotograficznym. Wykonując portrety wchodzili w interakcję z drugim człowiekiem, a w naszym przypadku z wieloma ludźmi naraz. Liczył się więc nie tylko rezultat, ale też komfort pracy i atmosfera. O te dwa ważne aspekty zadbał prowadzący warsztaty, pan Krzysztof. W czasie warsztatów pokazał podstawowe techniki oświetlania i triki, które mogą się przydać każdemu miłośnikowi fotografii.
 
Podsumowaniem wizyty uczniów SP nr 17 w naszym gimnazjum była filmowa niespodzianka w Pracowni Filmoteki Szkolnej. Młodsi koledzy i koleżanki obejrzeli film Andrzeja Maleszki pt. "Sto minut wakacji". Po seansie nastąpiła dyskusja, w czasie której uczniowie przedstawili swoje poglądy na temat relacji, które zachodziły pomiędzy bohaterami filmu ciekawie argumentując i broniąc swoich racji. Kolejne warsztaty dla naszych młodszych kolegów już za rok.

Już jutro...
Napisał nauczyciel   

Sobota z Filmoteką Szkolną! 

Zaprezentujemy Wam film, który będzie doskonałą okazją do rozmów, pobudzi do myślenia i wypowiadania się w grupie, dając możliwość konfrontacji własnego zdania z opiniami innych osób. A po dyskusji kolejna filmowa niespodzianka! Do jutra!

Uwaga! Konkursy Filmoteki Szkolnej!
Napisał nauczyciel   

 Konkurs na recenzję filmową

Adresaci: Młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
Opis zadania: Waszym zadaniem jest przygotowanie krótkiej, max. 1 stronicowej (ok. 2500 znaków bez spacji) recenzji wybranego filmu z pakietu Filmoteki Szkolnej.

Niech Twoja recenzja ukazuje problemy poruszane w filmach z perspektywy nastoletniego człowieka. Unikaj sztampy, pisz od siebie! Liczyć się będzie oryginalność, pomysłowość, ciekawy punkt widzenia i dobry styl. Zwróć uwagę na to, co właśnie ciebie poruszyło najbardziej w filmie, o którym piszesz.

Termin: Na prace konkursowe czekamy do 15 stycznia 2015r.

 • Nagrody: Laureatom zostaną przyznane dwie nagrody: NAGRODA INTERNAUTÓW i NAGRODA FILMOTEKI SZKOLNEJ. AKCJA! (pakiety filmów kanonu filmów polskich, książki, dyplomy). Najlepsza recenzja zostanie opublikowana na stronie internetowej programu. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie CEO: www.ceo.org.pl oraz oficjalnej stronie programu www.filmotekaszkolna.pl

 Konkurs na film

Adresaci: Młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
Opis zadania: Waszym zadaniem jest przygotowanie krótkiej, max. 5 minutowej etiudy filmowej inspirowanej treścią bądź formą filmów z pakietu Filmoteka Szkolna.. W swojej pracy możecie wykorzystać różne gatunki i środki filmowe np.: dokument, reportaż, fabułę, animację... Ważne, aby forma była ciekawa, a temat wam bliski.

 
Termin: Na prace konkursowe czekamy do 15 stycznia 2015r.
 • Nagrody: Laureatom zostaną przyznane dwie nagrody (programy do montażu, książki, dyplomy):  NAGRODA INTERNAUTÓW i NAGRODA FILMOTEKI SZKOLNEJ. AKCJA! Centrum Edukacji Obywatelskiej ufundowało specjalne wyróżnienie dla filmu, który będzie poruszał tematy o znaczeniu społecznym.  Najlepsze filmy będą miały swoją premierę kinową w czasie Festiwalu Filmoteki Szkolnej.
Szczegółowych informacji dotyczących konkursów udziela p. M. Miszczak i p. A. Sadowska

 Materiały dodatkowe: http://www.ceo.org.pl/pl/filmotekaszkolna/news/materialy-dodatkowe-konkursy-filmoteki-szkolnej


Świąteczne życzenia
Napisał nauczyciel   
  Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Rodzicom i Uczniom serdeczne życzenia Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych rodzinnego ciepła oraz szczęśliwego i udanego Nowego 2015 Roku.

Gimnazjalne kolędowanie
Napisał nauczyciel   
 
Aby wprowadzić nas w atmosferę świąt uczniowie klasy 3a przygotowali Kolędników. Zależało nam na pielęgnowaniu starego zwyczaju kolędowania. Miło było sprawić niespodziankę uczniom naszego gimnazjum a także uczniom liceum, którzy w dowód wdzięczności zaprosili nas na wspólne kolędowanie. Dzięki temu mieliśmy okazję brać udział w programie artystycznym z okazji świąt w Liceum i wspólnie z nimi śpiewać kolędy.
Serdecznie dziękuję tym uczniom i rodzicom, którzy zaangażowali się w Kolędników i przygotowali przebrania.
Katechetka

MIĘDZYNARODOWE BOŻE NARODZENIE W GIMNAZJUM NR 3
Napisał nauczyciel   
   17.12.2014 (środa) na 4 lekcji odbędzie się już 3-cia z kolei edycja imprezy szkolnej pod hasłem "MIĘDZYNARODOWE BOŻE NARODZENIE". Z tej okazji wszystkie klasy gimnazjum zobowiązane są do wywiązania się z następujących zadań:
 • Wylosowania kraju niemiecko- lub anglojęzycznego, który będą reprezentować na w/w imprezie. (wszyscy uczniowie danej klasy przychodzą przebrani w barwach flagi danego kraju+ czapka Mikołaja na każdej głowie mile widziana),
 • Wykonania własnoręcznie kartki świątecznej o formacie A4 oraz bombki i dostarczenia ich do dnia 15.12.2014 do gab. 21 do p. Renaty Roszczyk lub gab. 17 do p. Adriany Olek (kartka i bombka ma być z motywem danego kraju),
 • Zaprezentowania na imprezie wcześniej wylosowanej kolędy/ piosenki świątecznej (mile widziany akompaniament, interpretacja),
 • Przygotowania życzeń świątecznych w języku wylosowanego kraju (tzn. po angielsku lub niemiecku). Życzenia składamy po zaprezentowaniu się grupy na imprezie (wspólnie;cała klasa lub indywidualnie)
 • Wybrania 2 osób, które odpowiedzą na pytania kwizu w dniu imprezy. (pytania m.in. dotyczyć będą zwyczajów bożonarodzeniowych krajów anglo- i niemieckojęzycznych.-w tym celu prosimy o uzupełnienie swojej wiedzy na ten temat)
 • Przyłączenia się do akcji „Szlachetna paczka" tzn. zebrania do dnia imprezy produktów żywnościowych trwałych lub/i chemicznych dla rodzin potrzebujących oraz ładnego zapakowania paczki, bowiem w dniu imprezy złożona będzie ona pod choinką w szkolnej auli.

Mamy nadzieję, że i w tym roku wszystkie klasy nas nie zawiodą: stawią się w komplecie i spiszą się na medal podczas imprezy!

organizator: R. Smilgin-Roszczyk


Spotkanie z dietetykiem. Zebrania dla rodziców
Napisał nauczyciel   
Zapraszamy rodziców, chętnych poszerzyć swoją wiedzę o żywieniu na spotkanie z dietetykiem, które odbędzie się 17 grudnia 2014r. o godz. 16.30 w gabinecie nr 18.

Podczas prelekcji specjalista ds. żywienia opowie o konsekwencjach wynikających z nieprawidłowej diety oraz wskaże, jak komponować pełnowartościowy jadłospis dla całej rodziny.

Po spotkaniu zapraszamy na zebranie obowiązkowe dla wszystkich rodziców – informacja o przewidywanych ocenach edukacyjnych i z zachowania na miesiąc przed Radą Klasyfikacyjną za I semestr.


Objazdowy Festiwal Filmów WATCH DOCS - Prawa Człowieka w Filmie. Byliśmy tam i pokazaliśmy nasz film
Napisał nauczyciel   

Zainspirowani filmem z pakietu Filmoteki Szkolnej "Gadające głowy" K. Kieślowskiego chwycili za kamery, mikrofony i nakręcili film!

Mowa o chłopcach z II b, którzy ochoczo przystanęli na propozycję udziału w projekcie filmowym zaproponowanym przez panią Iwonę Bartnicką, filmoznawcę i teoretyk mediów, z Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wlkp. Zachęcili do realizacji wspólnego filmu także uczniów z innych gorzowskich szkół: I LO im. T. Kościuszki i Technikum Ekonomicznego.

Zanim jednak sięgnęli po kamery i mikrofony, obejrzeli "Gadające głowy" Krzysztofa Kieślowskiego w nowo otwartej Pracowni Filmoteki Szkolnej w Gimnazjum nr 3. Dzieło reżysera okazało się doskonałym punktem wyjścia do dyskusji na temat środków filmowych stosowanych w obrazach, w których zadaje się ludziom pytania. Uczniowie dokonali analizy filmu, obserwując zabiegi reżysera, które pozwalają widzowi skupić uwagę na prezentowanych wypowiedziach (statyczny kadr, filmowanie osoby w jednym ujęciu, przedstawienie postaci w jej naturalnym środowisku). Zainspirowani formą filmu, zrealizowali swój własny, którego bohaterami są gorzowianie i ich sny.

Projekcja filmu odbyła się 28 listopada 2014 r. w Kinie 60 Krzeseł podczas 12. Objazdowego Festiwalu Filmów WATCH DOCS - Prawa Człowieka w Filmie. Obraz uczniów był odpowiedzią na film festiwalowy pt. „Dzień zwyciężył noc", w którym reżyser Jean-Gabriel Periot pytanie o sny kieruje do więźniów.  Po projekcji obu filmów rozpoczęła się dyskusja widzów przybyłych na seans. Autorzy filmu opowiedzieli o inspiracji filmem z pakietu Filmoteki Szkolnej oraz o spostrzeżeniach i wrażeniach, które towarzyszyły im podczas kręcenia filmu. Zaznaczyli również, że już myślą o następnych realizacjach, do których natchnienia szukać będą w filmach Filmoteki Szkolnej.

Opiekun koła filmowego, Małgorzata Miszczak

 

 „Ten drugi film był bardziej spontaniczny" - stwierdził jeden z widzów obecnych podczas rozpoczęcia gorzowskiej edycji Objazdowego Festiwalu Watch Docs. Prawa Człowieka Filmie. Młodzi twórcy zaproszeni przez nas do współpracy zaproponowali własną, filmową wypowiedź na temat tego o czym śnią ludzie. W zestawieniu z festiwalową produkcją „Dzień zwyciężył noc" zbudowali ciekawy kontrast pomiędzy treścią snów i sposobem opowiadania o nich przez więźniów oraz przez (wolnych) mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego. Zdołali uchwycić naturalność każdej z wypowiadających się osób oraz ich zamknięte w snach historie, marzenia, pragnienia - bardziej lub mniej związane z rzeczywistością. Jak się okazuje w wielu przypadkach odmienne od snów ludzi, których wolność została ograniczona.
Młodzi autorzy odwołali się do klasyki polskiego dokumentu - „Gadających głów" K. Kieślowskiego, wykorzystując podobną konstrukcję w swojej wypowiedzi twórczej. Zastosowana kompozycja okazała się trafna, gdyż dodatkowo ukazała jak zmienia się treść snów w zależności od wieku i doświadczeń ludzi. Cenne jest to, że potrafili w sposób kreatywny wykorzystać filmowe inspiracje i zastosować je dla osiągnięcia określonego wyrazu swojej realizacji.

Filmoznawca i teoretyk mediów, Iwona Bartnicka


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnia >>

Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 5 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: