header image
Aktualności
UWAGA UCZNIOWIE !!!
Napisał nauczyciel   
 PRZYPOMINAMY O MOŻLIWOŚCI UBIEGANIA SIĘ
O PRZYZNANIE STYPENDIUM SZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Kwalifikujący się uczniowie muszą spełniać wszystkie poniżej wymienione warunki:
1) zamieszkują na terenie Miasta Gorzowa Wlkp.,
2) średni dochód w przeliczeniu na 1 osobę w rodzinie ucznia, w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku, nie przekracza 456,00 zł netto,
3) złożą odpowiedni wniosek o przyznanie stypendium w terminie do 15.09.2015 r.

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego można pobrać w każdej gorzowskiej szkole, Wydziale Edukacji ul. Kombatantów 34 (budynek Watrala) lub ze strony internetowej www.edu.gorzow.pl (w e-publikacjach Wydziału Edukacji, kategoria: Stypendia i zasiłki szkolne, plik: Regulamin i wzory wniosków).
Wypełniony wniosek wraz z wymaganymi załącznikami (dokumenty potwierdzające dochody uzyskane w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku) należy złożyć w ww. terminie w szkole, do której uczęszcza uczeń. Osoby realizujące naukę poza Gorzowem Wlkp. składają wniosek w Wydziale Edukacji.
Słuchacze publicznych kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych mogą złożyć wniosek o przyznanie stypendium szkolnego w terminie do 15.10.2015 r. w Wydziale Edukacji.
Przyznane stypendium szkolne realizowane będzie na zasadzie refundacji kosztów poniesionych przez ucznia lub jego rodziców w celach edukacyjnych np.: zakup podręczników, przyborów i pomocy szkolnych, atlasów, wydawnictw o charakterze encyklopedycznym, słowników, stroju gimnastycznego, oprogramowania związanego z kształceniem, a w przypadku uczniów szkół ponadgimnazjalnych również pokrycie kosztów dojazdu do szkoły. W celu uzyskania zwrotu wyżej wymienionych kosztów należy gromadzić wszystkie rachunki i faktury z okresu, na który zostało przyznane stypendium.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Edukacji ul. Kombatantów 34 pokój 1031 w godz. 7.30 - 15.15 (we wtorki 7.30 - 16.30), pocztą elektroniczną: lub telefonicznie - 95 735 58 57.


FINAŁ WOJEWÓDZKI w piłce siatkowej
Napisał nauczyciel   
  
 
17 kwietnia 2015 w Kostrzynie nad Odrą odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKI w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, podczas którego nasze uczennice (Dojczman Weronika, Krajkowska Iga, Krzyżaniak Julia, Krzyżanowska Roksana, Podlaszewska Daria, Roszko Paulina, Sokól Patrycja, Wierzbicka Julia, Wiśniewska Julia (klasa 3B), Kukurowska Sandra (klasa 2B), Łężak Anna, Matuszak Maja i Dębińska Natalia (klasa 1B) pod opieką p. Anny Bujanowskiej) zmierzyły się z zespołami z Nowej Soli, Sulechowa i Kostrzyna nad Odrą. W tym roku poziom, jaki reprezentowały wszystkie drużyny był zaskakująco wysoki. Po ciężkich bojach wyniki przedstawiają się następująco:

I - Sulechów, II - Nowa Sól, III - Kostrzyn nad Odrą i IV - Gim. 3 Gorzów Wlkp.
Mimo, iż naszym dziewczętom nie udało się stanąć na podium - jesteśmy z nich bardzo dumni! 
 

Dojczman Weronika, Krajkowska Iga, Krzyżaniak Julia, Krzyżanowska Roksana, Podlaszewska Daria, Roszko Paulina, Sokól Patrycja, Wierzbicka Julia, Wiśniewska Julia (klasa 3B), Kukurowska Sandra, Cichocka Karolina (klasa 2B), Łężak Anna, Matuszak Maja i Dębińska Natalia (klasa 1B) pod opieką p. Anny Bujanowskiej w Sulęcinie w dniu 24 marca 2015 r. w rejonowych rozgrywkach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt zajęły II miejsce i prawo udziału w finale wojewódzkim. W turnieju brały udział drużyny z Gorzowa Wlkp., Kostrzyna nad Odrą i Sulęcina - drużyna z Ośna Lubuskiego nie dotarła na rozgrywki. Nasza drużyna uległa nieznacznie zespołowi z Kostrzyna nad Odrą, ale w finale wojewódzkim będzie mieć szansę na rewanż.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za występy w Kostrzynie.

p. Anna Bujanowska


Podsumowanie pracy Pracowni Filmoteki Szkolnej - wywiad w TVP Gorzów
Napisał nauczyciel   
  
Wizyta w studio TVP Gorzów-rozmowa o projektach filmowych organizowanych w Pracowni FS w ZSO nr 3 oraz ostatnim przedsięwzięciu I Filmowej Grze Miejskiej.
 kliknij i zobacz:

Byliśmy gośćmi IV Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych halo echo!
Napisał nauczyciel   
  

Na Przeglądzie zaprezentowano ponad 200 dzieł filmowych autorstwa dzieci i młodzieży z całej Polski.  Sukcesem naszych uczniów jest zdobycie I WYRÓŻNIENIA za film pt: „Tam, gdzie są grzyby, tam jest przygoda!”, którego autorkami są Julita Michalak i Marta Harasimowicz z SP 17, które pod opieką p. M. Miszczak zrealizowały animację.

 

Wielkim wyróżnieniem było zaproszenie do Wrocławia na tegoroczny Przegląd Dziecięcych Filmów Animowanych „halo echo" ekipy animatorów z opiekunem M. Miszczak.

Dyrektor artystyczny p. Aniela Lubieniecka (reżyser, scenarzysta, scenograf, animator) od momentu sukcesu w poprzedniej edycji Przeglądu, na którym uczniowie z koła filmowego SP17 zdobyli nagrodę i wyróżnienie, śledziła w mediach nasze filmowe działania i sukcesy. Uznała, że skoro realizujemy edukację filmową to warto nas zaprosić do Wrocławia, byśmy reprezentowali Gorzów, jako miasto, w którym dzieci i młodzież robią ciekawe filmy animowane.

Mieliśmy zatem okazję opowiedzieć o pasji filmowej na specjalnym panelu MISTRZ I UCZEŃ, na którym oprócz nas prezentowali się też młodzi filmowcy z Warszawy i Legnicy.  Był tam również gość specjalny tegorocznej edycji Przeglądu, Stanisław Lenartowicz wybitny reżyser, scenarzysta, scenograf, animator - autor kilkudziesięciu filmów i laureat wielu nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Mogliśmy poznać  twórczość pana Stanisława i obejrzeć  kilka filmów, a także dowiedzieć się o szczegółach koncepcyjnych i warsztatowych jego pracy z filmem.

Pobyt we Wrocławiu był okazją do spotkań z twórcami, bo we Wrocławiu gościł młodych filmowców z całej Polski. Podczas pokazów, koncertów i warsztatów oraz spotkań autorskich, na których wymienialiśmy się doświadczeniami w pracy z filmem animowanym z innymi twórcami. Ciekawym elementem naszej wizyty we Wrocławiu była możliwość udziału w ciekawych warsztatach artystycznych. Byliśmy w Akademii Sztuk Pięknych- Centrum Sztuk Użytkowych, gdzie animowaliśmy filmy pod hasłem OBRAZ OPRAWIONY W DŹWIĘKI, a także w Centrum Technologii Audiowizualnych, w nowoczesnym Studio CeTA na warsztatach: OD OŁÓWKA DO KOMPUTERA. Wrażenia z pobytu w obu tych szczególnych miejscach- niesamowite!
 
 
 
 
 
 
 
Teraz piękne filmy echo rozniesie po całej Polsce. Będzie je można oglądać w 64 ośrodkach w całym kraju, a do Pracowni Filmoteki ZSO nr 3 zawitają już w pierwszych miesiącach nowego roku szkolnego.
Filmowa Gra Miejska
Napisał nauczyciel   
   1 czerwca 2015 r. w Gorzowie Wlkp. odbyła się I Filmowa Gra Miejska.

Organizatorem wydarzenia była Pracownia Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3, we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej, które od kilku lat biorą udział w organizacji Filmowych Gier Miejskich na terenie całej Polski. W tym roku do grona 16 miast uczestniczących w Miejskich Grach Filmowych po raz pierwszy dołączył Gorzów. 

Partnerami wydarzenia (fundatorami nagród), którzy wspierali młodych organizatorów od samego początku realizacji projektu byli: Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej a także: Macmillan, Studio Komputerowe Digitech, Kino Helios, Kino „60 Krzeseł", Urząd Promocji Miasta Gorzowa, Rada Rodziców III LO, Miejski Ośrodek Sztuki, Filharmonia Gorzowska, Koło teatralne "AS" SP nr 17.

W imprezie uczestniczyli uczniowie 12 gorzowskich szkół ponadpodstawowych: Gimnazjum nr 20, Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 13, I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Budowlanych, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Odzieżowych, III Liceum Ogólnokształcące, VIII Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych i Gimnazjum nr 3.

I Filmowej Grze Miejskiej pod hasłem "CASTING" przyświecał główny cel: upowszechnienie wiedzy o filmie wśród młodzieży, wpisanie się w przestrzeń miejską, a także ożywienie pewnych jej obszarów.

Osiem wyjątkowych miejsc w Gorzowie wybranych przez uczniów Trójki zamieniło się w plany filmowe, stanowiska castingów i punkty wykazania się wiedzą z wybranych przez organizatorów filmów. 

 
 Prawie cała ekipa organizatorów gorzowskiej FGM!
 
Rozpoczęcie gry w ZSO nr 3
 
 Wyruszamy w trasę...
 
 
 Stacja: Tańczący z trupami
 
Stacja: Droga do zwycięstwa
 
 Stacja: Spotkanie ze Sztuką
 
 Stacja: Kącik poetów
 
 
 
 Stacja: Kreatywna akcja!
 
 Stacja: Łowcy pierścienia
 
 Stacja: Emocjonalny challenge

Wszystkie zadania były tak zaplanowane, by w ciekawy sposób zainspirować młodzież do oglądania dobrych filmów. Po grze, kiedy to nastąpił równie przyjemny moment na jej podsumowanie- losowanie nagród, zaproszeni goście oraz organizatorzy jednogłośnie orzekli, że koniecznie trzeba powtórzyć to przedsięwzięcie za rok!

Media o Filmowej Grze Miejskiej:

http://radiogorzow.fm/radio-gorzow/wiadomosci-radia-gorzow/w-gorzowie-odbywa-sie-dzis-i-filmowa-gra-miejska/

http://www.gorzow.com/informacje/48894/

http://egorzow.pl/aktualnosci/I-Filmowa-Gra-Miejska-w-Gorzowie_66645.html

http://www.gorzow.pl/przystan/archiwum-aktualnosci/48-miasto/22748-i-filmowa-gra-miejska-za-nami-relacja


Znamy wyniki konkursu na Mistrza Ortografii Angielskiej!
Napisał nauczyciel   
 
 Test konkursowy składał się z 3 zadań, które polegały na zapisaniu bezbłędnie wysłuchanego tekstu, wyszukaniu błędów w zapisanym tekście, dokonaniu korekty nieprawidłowo zapisanych wyrazów, a także na bezbłędnym zapisaniu przeliterowanych przez prowadzącego konkurs 5 wyrazów. Należy podkreślić, iż rywalizacja w konkursie była zacięta, a uzyskane wyniki w przeważającej części bardzo wysokie. Jednak niepokonaną w tegorocznym konkursie okazała się uczennica kl. 2 a Maja Dąbrowska, która uzyskała wynik 33/35 pkt.
Kolejne miejsca w konkursie zajęli:
II MIEJSCE z wynikiem 32/35pkt. Wiktor Koropczuk ucz. kl.2 a,
III MIEJSCE z wynikiem 29/35 pkt. Julia Kłosek ucz. kl.2 a

Zwycięzcom, a także pozostałym uczestnikom gratulujemy uzyskanych wysokich wyników.

Czas na wycieczkę...
Napisał nauczyciel   
 
  Jest już coraz cieplej, więc pora na wycieczki, biwaki, zielone szkoły... Lubimy spędzać czas wspólnie, na świeżym powietrzu, beztrosko i bez szkoły...I tak właśnie było! My, uczniowie klas: 2a, 3a i 2b wyjechaliśmy nad jezioro Lipie do miejscowości Długie, by aktywnie spędzić wspólne chwile. Opiekunkami były nauczycielki: pani Anna Sadowska i Iwona Pacześna. Mimo, że pogoda nas nie rozpieszczała to dobrze się bawiliśmy.
  Tuż po przyjeździe od razu przeszliśmy szkolenie i kajakami popłynęliśmy daaaaaleko... Było fantastycznie! Niektórzy z nas pierwszy raz siedzieli w kajaku, więc było to dla nich ogromne przeżycie. Bez obaw, każdy miał na sobie kapok, a instruktor czuwał na motorówce. Wróciliśmy podekscytowani i głodni. Na szczęście było dużo smacznego jedzenia.
 
 Ten dzień dostarczył nam jeszcze innych przeżyć. Był paintball!!! Dostaliśmy specjalne ubrania moro, przeszliśmy szkolenie, próbę bólu, podzieliliśmy się na trzy zespoły, dostaliśmy karabiny zaopatrzone każdy w 200 kulek z farbą, nazwaliśmy swoje drużyny i mogliśmy udać się do lasu na bitwę!
 
 
 
 To było COŚ! Świetna zabawa, dużo emocji, zaangażowania, śmiechu, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Wygrała drużyna pani Ani Sadowskiej o wdzięcznej nazwie „Kubusie Puchatki". Wszyscy byliśmy zadowoleni z wojny, z której wyszliśmy o własnych siłach, bez obrażeń. To nie był koniec wrażeń w pierwszym dniu wycieczki, bo było ognisko, kiełbaski, wspólne granie na gitarze i śpiewanie, a niektórzy mało romantyczni udali się do świetlicy na telewizyjny mecz piłkarski.
 
 
 Drugi dzień zapowiadał się równie emocjonująco co pierwszy i taki był. Pływaliśmy żaglówką, odważni podjęli próbę nauki windsurfingu, pokonywaliśmy lęk wysokości wspinając się na ściankę, podzieleni na dwie drużyny bawiliśmy się w grę jeziorną, podczas której uczyliśmy się odpowiedzialności i współpracy w grupie. Nie zapomnieliśmy o nauce, wykonaliśmy zadania z języka polskiego i biologii, a w nagrodę mogliśmy pobawić się na dyskotece.
 
 
 Kolejny dzień był także edukacyjny. Uczyliśmy się orientacji w terenie, współpracy zespołowej, zręczności, uciekaliśmy, chowaliśmy się, wpadaliśmy w błoto i pokrzywy, a to za sprawą biegu na orientację. Podzieleni na drużyny dostaliśmy mapki i naszym zadaniem było w jak najkrótszym czasie trafić we wszystkie punkty zaznaczone na mapce, przynieść coś żywego i śmiesznego. W rekordowym czasie jako pierwsza wróciła drużyna, w skład której weszli chłopcy z klasy 2a.
 
Na koniec obejrzeliśmy slajdy z naszych zmagań nad jeziorem, zostały wręczone nagrody i wróciliśmy pełni wrażeń do Gorzowa. Wycieczkę jednogłośnie uznaliśmy za udaną!
Wieczór wzruszeń...
Napisał nauczyciel   
W piątek, 29.05.2015 odbył się wieczorek poetycki Wiktorii Wojciechowicz, uczennicy klasy 3a. W recytacji skrawka jej twórczości pomogli uczniowie klasy 2a: Julia Kłosek i Piotr Krasnowski, a chwile z wierszem umilił fantastyczną grą na gitarze Mateusz Pogonowski. Ponadto mogliśmy obejrzeć przepiękne prace Jakuba Przybylskiego.
 
 
 Na spotkanie przybyli goście: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i najważniejsi dla Wiktorii fani jej talentu - rodzice. W blasku świec, przy filiżance kawy lub herbaty, pysznym cieście, dźwiękach gitary wszyscy wsłuchiwaliśmy się w niebanalną twórczość Wiktorii, która zręcznie i z lekkością podejmuje wiele tematów, świetnie opisuje kruchość życia, przemijający czas, miłość, przyjaźń, egoizm.
 

  Doznaliśmy wielu wzruszeń, szczególnie podczas ostatniej recytacji wiersza, który szkolna poetka dedykowała swojej mamie. Nie tylko one płakały... Łzy popłynęły po policzkach wielu z nas... Było wzruszająco, sentymentalnie, marzycielsko, poważnie i radośnie... Każdy znalazł coś dla siebie.

 
ZACZYNAMY ODLICZANIE...Filmowa Gra Miejska rusza w Gorzowie!
Napisał nauczyciel   

W sobotę grupa 27 uczniów Gimnazjum nr 3 i III LO miała odprawę przed Filmową Grą Miejską. Polegała ona na podsumowaniu dotychczasowych działań dotyczących organizacji gry, dopracowaniu szczegółów, znalezieniu rozwiązań dla ewentualnych "niespodzianek" na trasie gry. 

Istotnym elementem odprawy był spacer do punktów, przy których uczniowie w poniedziałek będą przyjmowali gości z innych szkół. A będzie ich sporo- bo do udziału w naszej grze zgłosiło się 12 zespołów!.

Filmowa Gra Miejska będzie dla organizatorów nie lada wyzwaniem, dla gości  mamy nadzieję okaże się dobrą zabawą, a dla wszystkich- ciekawą przygodą z filmem!

Koordynator Filmowej Gry Miejskiej, Małgorzata Miszczak


Uwaga Gimnazjaliści!
Napisał nauczyciel   

Dnia 28.05.2015 r. (czwartek) odbędzie się konkurs w trakcie którego wybierzemy Mistrza Ortografii Angielskiej naszej szkoły. Zapisy na konkurs u p. Renaty Roszczyk do dnia 26.05.2015. (wtorek).


Przygotowania do Filmowej Gry Miejskiej nabierają tempa...
Napisał nauczyciel   
 
W ramach przygotowań do Filmowej Gry Miejskiej 28 kwietnia 2015r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z animatorem, panem Stanisławem Niemojewskim, który przyjechał do nas z Warszawy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. 
 
 Warto zacytować naszego animatora, który był bardzo zadowolony z tego, że zastał w naszej grupie pokłady energii, która przełożyła się na efektywną pracę. Nie można było stworzyć lepszej grupy organizatorów gry! Ambitni i kreatywni gimnazjaliści wraz z ekipą pomysłowych i zaangażowanych licealistów!
 

Mamy nadzieję, że wypracowane na warsztatach pomysły pozwolą na osiągnięcie naszego celu: świetnie zorganizowanej I Filmowej Gry  w naszym mieście.

A oto co o naszej grupie powiedział pan Stanisław: "Uczniowie z Gorzowa to wulkan energii! Prowadzone przeze mnie warsztaty odbyły się w sali, która na co dzień jest pracownią chemiczną, a wieczorami przekształca się w Pracownię Filmoteki Szkolnej. Grupa pracowała na pełnych obrotach. W efekcie stworzyli wspaniałą koncepcję gry, w której z wielką przyjemnością sam wziąłbym udział. Czeka ich jeszcze trochę pracy, ale po tym z jakim zaangażowaniem współpracowali na warsztacie, nie mam żadnych wątpliwości, że wyjdzie im coś świetnego. "

  Podczas warsztatów odwiedziło nas RADIO GORZÓW:

http://radiogorzow.fm/radio-gorzow/wiadomosci-radia-gorzow/szykuje-sie-w-gorzowie-i-filmowa-gra-miejska/


Warsztaty animacji KLATKA PO KLATCE
Napisał nauczyciel   
 „Klatka po klatce" to warsztaty poświęcone filmowi animowanemu i skierowane do uczniów i opiekunów szkół gimnazjalnych, uczestników 5. edycji Gimnazjalnych Spotkań Filmowych w Gorzowie Wlkp.
W programie warsztatów znalazły się m.in. prezentacja ogólnopolskiego programu edukacji filmowej „Filmoteka Szkolna" oraz krótki kurs animacji poklatkowej prowadzony przez uczniów z koła filmowego: Iwonę Janas, Jakuba Przybylskiego i Michała Gajdę oraz opiekuna p. Małgorzatę Miszczak.  O to, by nasi goście czuli się wyjątkowo zadbała p. Renata Smilgin -Roszczyk, która wraz z uczniami ze swojej klasy przygotowała wystrój sali i poczęstunek. Uczestnicy warsztatów oraz opiekunowie otrzymali upominki oraz materiały metodyczne Filmoteki Szkolnej przesłane z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
 
 
Jak zrealizować animację techniką pikselacji, w której wykorzystuje się wcześniej sfotografowane przedmioty lub postacie ludzkie w różnych fazach ruchu, dowiedzieli się w Pracowni Filmoteki Szkolnej nasi goście, gimnazjaliści z Czerwieńska.
 
Zanim jednak zaprosiliśmy ich na dziedziniec szkoły do wspólnej filmowej zabawy, pokazaliśmy jak filmy animowane robią profesjonaliści na przykładzie wybranych obrazów z pakietu Filmoteki Szkolnej. Na koniec, by przekonać uczniów, że animacja poklatkowa nie jest taka trudna jak się może wydawać, zaprezentowaliśmy nasze uczniowskie produkcje.

 Po takim solidnym przygotowaniu nie pozostało nic tylko oddać się magii filmu. Radość i entuzjazm ze wspólnego animowania widać na kilkudziesięciu zdjęciach, które trzeba było wykonać i zmontować, by zrealizować animację poklatkową. Rezultat wspólnej pracy można zobaczyć tutaj https://youtu.be/0sKZdJT01GQ

 
Już za rok planujemy kolejne warsztaty z udziałem uczestników Gimnazjalnych Spotkań Filmowych. Co tym razem zaproponujemy? Jeszcze się zastanawiamy, ale co by to nie było, wszystko co z filmem związane będzie niezwykle ciekawe i atrakcyjne!
Organizatorzy: Renata Smilgin- Roszczyk i Małgorzata Miszczak 

Za nami Finał V Gimnazjalnych Spotkań Filmowych
Napisał nauczyciel   
 V Gimnazjalne Spotkania Filmowe pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty, którego organizatorami są Gimnazjum nr 3 i Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wlkp. za nami! Temat 5. edycji: „Podpatrzone, zasłyszane". Do tegorocznych Spotkań zgłosiło się 9 grup z Nowej Soli, Gorzowa Wlkp., Drzonkowa oraz Czerwieńska. Uczniowie szkół gimnazjalnych województwa lubuskiego mieli okazję na pogłębienie wiedzy z zakresu sztuki filmowej, a także możliwość rozbudzenia zainteresowania światem ruchomych obrazów. Inspiracją do ich filmowych etiud były filmy z Filmoteki Szkolnej.
 
Temat Konkursu miał na celu skłonienie młodzieży do obserwacji życia wokół nich oraz przygotowania wypowiedzi twórczej przy użyciu kamery -medium, które może rejestrować, jak i kreować rzeczywistość. Konkurs zachęcał do wykorzystania materiałów Filmoteki Szkolnej oraz poszukiwania inspiracji w kinie polskim ( „Obserwacje codzienności", filmy: „Cześć Tereska", reż. R. Gliński, „Rodzina człowiecza", reż. W. Ślesicki). Młodzi filmowcy w trakcie przygotowań do konkursu, utrwalali nawyk samodzielnego poszukiwania i poszerzania wiedzy. Nabywali umiejętności pracy w grupie, podziału ról, pisania scenariusza oraz realizacji filmowej „od kuchni".
 
Laureaci zostali wyłonieni przez publiczność składającą się z reprezentantów gorzowskich liceów. Konkursowe filmy obejrzało młodzieżowe Jury złożone z przedstawicieli I, III, IV Liceum oraz Liceum Katolickiego św. Tomasza z Akwinu. Jury po obejrzeniu wszystkich filmów przyznało swoje głosy:
• 12 głosów zdobył film "Odcień szarości" grupy „Oryginalni" z Drzonkowa,
• 20 głosów - film "Ławka druga, rząd pod oknem" grupy „Chaos" z Nowej Soli,
• 25 głosów - film "Pani Czesia" grupy „Młodzi emeryci" z Czerwieńska.
• III miejsce i 30 głosów - film „Podpatrzone, nakręcone" grupy GIT Studio ze Społecznego Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego.
• II miejsce i 35 głosów - film "Ona" grupy „Zdarta płyta" z Gimnazjum w Czerwieńsku.
• I miejsce i 36 głosów - film "Moja wina" grupy „AB RH+" z Gimnazjum w Czerwieńsku.
Laureaci otrzymali statuetki, dyplomy oraz upominki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu oraz opiekunom grup!!!

Angelika Jaszkul laureatką!!!
Napisał nauczyciel   
Orlik Volleymania Miksty 2015
Napisał nauczyciel   

8 maja 2015 na boisku wielofunkcyjnym przy SP 17 w Gorzowie Wlkp. zorganizowano turniej „Orlik Volleymania Miksty 2015". W rywalizacji wzięło udział 89 dzieci, reprezentujących 18 zespołów.

Zmagania trwającego 5 godzin turnieju, odbywającego się przy słonecznej pogodzie, zakończyły się sukcesem drużyny SP17 (I) Gorzów Wlkp. Drugie miejsce zajął zespół SP17 (II) Gorzów Wlkp., trzeci był zespół SP 5(I).Zawody sędziowali uczniowie gorzowskiego S.O.S -u.
 
 
 
 
Nad organizacją turnieju czuwali trenerzy S.O.S przy Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp. Waldemar Malinowski i Tomasz Gornow oraz trenerki piłki siatkowej z SP 17 Anna Bujanowska, Beata Gerstenkorn i Bogumiła Szumińska.
Tomasz Gornow
S.O.S Gorzów Wlkp.
Goście w Pracowni Filmoteki Szkolnej
Napisał nauczyciel   
Dzień Drzwi Otwartych w III LO i w Gimnazjum nr 3 był niewątpliwie dobrą okazją do zaprezentowania Pracowni Filmoteki Szkolnej przyszłym uczniom naszej szkoły oraz towarzyszącym im rodzicom.
Przybyli goście mogli nie tylko obejrzeć wybrane filmy z pakietu Filmoteki Szkolnej, ale i przekonać się, jakie atuty ma pracownia. Spotkanie z filmem było również okazją do pochwalenia się osiągnięciami i sukcesami uczniów z koła filmowego ZSO nr 3.
Uczestnicy zajęć koła filmowego zaprezentowali swoje filmy animowane oraz opowiedzieli o procesie ich powstawania. Zaprezentowali gościom stanowisko do animacji, podkreślając szczególną rolę światła i statycznego aparatu przy realizacji filmu techniką poklatkową.
 
 Dla przypomnienia, Pracownie Filmoteki Szkolnej to inicjatywa, za pośrednictwem której Polski Instytut Sztuki Filmowej upowszechnia edukację filmową w szkołach. Opiekunem merytorycznym jest liderka Filmoteki Szkolnej p. Małgorzata Miszczak, która podjęła się nie tylko prowadzenia lekcji przedmiotowych dla uczniów z danej szkoły, ale także warsztatów dla nauczycieli i młodzieży z całego regionu. W ZSO nr 3 odbywają się zatem lekcje z filmem, debaty, wieczory i noce filmowe. Realizowane są również projekty, które polegają na tworzeniu filmów. Powstają tu uczniowskie fabuły, dokumenty i animacje.

Sukces naszych filmowców w konkursie ogólnopolskim!
Napisał nauczyciel   

Na zajęciach artystycznych uczyli się jak pisać scenariusz. W międzyczasie p. Małgorzata Miszczak zaproponowała im udział w konkursie filmowo-geologicznym zorganizowanym przez Państwowy Instytut Geologiczny-Państwowy Instytut Badawczy wspólnie z Fundacją Instytut Innowacji.

Kacper Cesarek i Patryk Bobowski z kl. II b, bo o nich mowa, musieli więc porządnie przygotować się do zadania i zanim wpadli na pomysł o czym będzie ich film, sporo czasu poświęcili na zdobywanie wiedzy z zakresu geologii.

Konkurs „Młodzi o łupkach” polegał na przygotowaniu krótkiej historii na scenariusz filmowy, w którym będą zaprezentowane różne aspekty poszukiwania i wydobywania gazu z łupków. Uczniowie mieli dowolność w doborze konwencji i gatunku filmu, może być to zarówno film obyczajowy, przyrodniczy jak i komedia, kryminał czy science-fiction. 

 
Po wysłaniu pracy na konkurs okazało się, że znalazła się w finałowej 15 najciekawszych historii filmowych wybranych z całej Polski. W nagrodę chłopcy pojechali do Warszawy  na dwudniowe warsztaty filmowo-geologiczne.  To wielki sukces naszych naszych uczniów!
Uczestnicy warsztatów geologiczno-filmowych „Młodzi o łupkach 2015”, które odbyły się w dniach 27-28 kwietnia 2015 r., mieli okazję sprawdzić się w roli scenarzystów, reżyserów, operatorów oraz aktorów. Efektem pracy grupy, w której byli nasi chłopcy jest krótka etiuda filmowa – „Kaśka"- zobacz https://youtu.be/dA7A1nh3xiY
 
Zajęcia aktorskie prowadzone przez panią Annę Kerth. Świetna zabawa połączona z ogromną dawką wiedzy o technikach aktorskich.

 Nie zabrakło także czasu na zwiedzanie Muzeum Geologicznego w Warszawie i zdobywanie wiedzy z zakresu geologii.

 
 Kacprowi i Patrykowi gratulujemy i życzymy dalszych filmowych sukcesów!

Niuton nie Pyton
Napisał nauczyciel   
 29.04.2015r. w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się konkurs fizyczny "Niuton nie Pyton". To druga edycja tego konkursu i nasze Gimnazjum nr 3 po raz drugi w nim uczestniczyło i dzielnie walczyło o punkty, gdyż konkurs jest pod patronatem Kuratorium Oświaty i punkty z niego są liczone na świadectwo.

Reprezentowała nas czteroosobowa drużyna:

  • Julia Krzyżaniak (kl. 3b),
  • Dariusz Abramek (kl. 3a),
  • Michał Dąbrowski (kl. 3a),
  • Damian Zawadzki (kl. 3a).

W części pierwszej konkursu każdy zmagał się indywidualnie z zadaniami teoretycznymi, natomiast w części drugiej , już jako drużyna czteroosobowa, zmierzyli się z doświadczeniem na wyznaczenie gęstości ciała. Niestety zabrakło nam kilku punktów, by cieszyć się dodatkowymi punktami na świadectwie. Najwyższy wynik z naszego team'u uzyskał Dariusz Abramek - dla Niego WIELKIE GRATULACJE. Ale gratulacje należą się całej drużynie....moi Drodzy....SERDECZNIE WAM DZIĘKUJĘ, za godne reprezentowanie naszego Gimnazjum nr 3, za wolę walki, a także za odwagę mierzenia się z fizyką.

Anna Czarnecka


Festyn Rodzinny Siatkogranie 2015
Napisał nauczyciel   
W sobotę 25 kwietnia na boiskach SP 17 odbył się finał Miejskiego Turnieju Szkół Podstawowych w mini siatkówce o puchar dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Gorzowie Wlkp. zorganizowany przez trenerów siatkówki i nauczycieli wychowania fizycznego ZSO nr 3.
 
 
 
 
 W zawodach wzięły udział szkoły należące do Gorzowskiej Akademii Siatkówki, w których prowadzone są grupy wstępnego szkolenia w piłce siatkowej chłopców. W sumie w turnieju wzięło udział 75 dzieci grających w kategoriach „2", „3" i „4". Zawody te były częścią Festynu Rodzinnego "Siatkogranie", w którym dodatkowymi atrakcjami były gry i zabawy rekreacyjne, zamek dmuchany, mała gastronomia, losowanie nagród za udział w konkurencjach pokazy straży pożarnej i straży granicznej i wiele innych.
.

Wyniki turnieju:
"dwójek" I i II miejsce zajęły drużyny SP 17, III miejsce drużyna SP 5;
"trójek" I miejsce SP 1, II miejsce SP15, III miejsce SP 20;
"czwórek" I miejsce SP 17, II i III  miejsce SP 5.

Tego samego dnia został rozegrany turniej rodzinny „Siatkogranie 2015", w którym brały udział drużyny składające się z rodzica i dziecka, rodzeństwa lub kuzynostwa. Rozpiętość wiekowa była bardzo duża - od klasy IV do licealistów. Do turnieju zgłosiło się 21 par w dwóch kategoriach wiekowych. Zawody rozgrywane były  systemem brazylijskim. Toczyła się zacięta rywalizacja do ostatniej piłki, ale wszyscy uczestnicy grali wg zasady fair- play. Drużyny, które zajęły miejsca od Ido III otrzymały nagrody rzeczowe, puchary i medale ufundowane przez Zbigniewa Kaniowskiego i Małgorzatę Krysę.

Tomasz Gornow, S.O.S. Gorzów Wlkp.


 

Turnieje mini siatkówki
Napisał nauczyciel   
 
Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Gimnazjum nr 3 Gorzów zorganizował dwa turnieje mini siatkówki chłopców. Pierwszy z nich dobył się na Sali sportowej SP nr 1 28.03.2015r. Rywalizowały w nim „2-ki" siatkarskie. Do turnieju przystąpiły 22 zespoły ze szkół z Gorzowa Wlkp. oraz Drezdenka. Pierwsze miejsce w turnieju zajął zespół SP17(1) , drugi był zespół SP5(1),a trzeci SP1 Drezdenko (3) . Najlepsze trzy zespoły uzyskały awans do turnieju wojewódzkiego.
 
11.04. bieżącego roku na hali gorzowskiego OSiR-u przy ulicy Słowiańskiej odbył się turniej mini siatkówki w kategorii „3" i „4" chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 9 zespołów trójek siatkarskich i 10 czwórek.
Do turnieju wojewódzkiego „3" zakwalifikowała się z pierwszego miejsca drużyna SP1, drugiego SP17(1) i trzeciego SP1 Drezdenko(1). W czwórkach siatkarskich zwyciężył zespół SP13(1), druga była drużyna SP5(1), a na trzecim miejscu zajęła SP15.

 
 W sumie w obydwu turniejach uczestniczyło 112 dzieci z 9 szkół, rozegrano 124 spotkania.
Wszystkie spotkania były sędziowane przez uczniów klasy I i III S.O.S. w Gorzowie Wlkp.
Dziękuję za pomoc organizacji turniejów Annie Bujanowskiej, Jerzemu Bogucie, Piotrowi Wójciakowi, Marcinowi Kurysiowi, Janowi Łojewskiemu i Łukaszowi Lamcha oraz zawodnikom S.O.S Gorzów Wlkp.

Tomasz Gornow, Trener S.O.S w Gorzowie Wlkp.


Mecz towarzyski I klas Gimnazjum nr 3 Gorzów Wlkp. i GMS Pyrzyce
Napisał nauczyciel   
 
14.04.2015r. w ramach treningu odbył się mecz towarzyski pomiędzy I klasą S.O.S. naszego gimnazjum a I klasą Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Pyrzyc. .
 
Spotkanie zostało zorganizowane w celu doskonalenia umiejętności technicznych i taktycznych siatkarzy, wymianie doświadczeń szkoleniowych pomiędzy trenerami, a także nawiązania współpracy pomiędzy S.O.S. z Pyrzyc i Gorzowa Wlkp.
Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla klasy I S.O.S. naszego gimnazjum.
Tomasz Gornow
Trener S.O.S Gorzów Wlkp.
WYNIKI KONKURSU KULTUROWEGO Z J. ANGIELSKIEGO
Napisał nauczyciel   
31.03.2015 r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o kulturze Australii oraz Nowej Zelandii. Wzięło w nim udział 4 uczniów z klasy 2 i 3. Uczniowie rozwiązywali test konkursowy składający się z 22 zadań zamkniętych oraz otwartych.
Najlepiej w tym współzawodnictwie poradził sobie uczeń klasy 2a Wiktor Koropczuk, który uzyskał 28pkt na 48 możliwych do zdobycia. Tuż za nim z wynikiem 26 pkt ulokował się Kacper Masłowski z kl. 3a. Trzecie miejsce przypadło Julii Wierzbickiej z 3b. Zwycięzcom gratulujemy, a już dziś zapraszam do wzięcia udziału w konkursie ortograficznym z języka angielskiego, który odbędzie się w maju. Zainteresowanych proszę o zapisy w gab. 21 u p. R. Roszczyk.
Gorzowska Akademia Siatkówki
Napisał nauczyciel   
 
W uroczystości uczestniczyli Zastępca Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. ds. Społecznych - Agnieszka Stanisławska, Kierownik Referatu ds. Sportu - Tomasz Kucharski, koordynator wojewódzki S.O.S. Zbigniew Zarzeczny, dyrektor ZSO nr 3 - Janusz Hwozdyk, oraz dyrektorzy i nauczyciele wychowania fizycznego szkół podstawowych zaproszonych do udział w akademii.
 
Spotkanie rozpoczął Pan dyrektor Janusz Hwozdyk, który występując w roli gospodarza przywitał gości uczestniczących w ceremonii. Następnie głos zabrał koordynator wojewódzki S.O.S. Zbigniew Zarzeczny, który przedstawił zebranym założenia szkoleniowe programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych oraz działalności Gorzowskiej Akademii Siatkówki. Następnie trenerzy sprawujący nadzór i opiekę nad młodymi adeptami siatkówki w Gimnazjum nr 3 pokazali przybyłym prezentację opisującą działania S.O.S-u oraz film promujący gorzowski ośrodek.
 
 W składzie Gorzowskiej Akademii Siatkówki znalazły się następujące szkoły podstawowe: SP1, SP 5, SP6, SP10, SP15 i SP17. Patronami projektu zostali: Jacek Wójcicki - Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Ambasadorem Gorzowskiej Akademii Siatkówki został Roman Bartuzi wychowanek Szkoły Podstawowej nr 17, utytułowany zawodnik klubu siatkarskiego „Stilon Gorzów", wielokrotny reprezentant Polski.
Celem powołania Akademii jest koordynowanie wspólnych działań prowadzonych w ramach programu szkolenia dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej w szkołach tworzących Akademię a także dalsza popularyzacja piłki siatkowej w Gorzowie Wlkp. oraz wstępne przygotowanie chłopców do naboru do klas sportowych w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym działającym przy Gimnazjum nr 3.
 
Tomasz Gornow
Trener S.O.S. w Gorzowie Wlkp.
Wojewódzki Konkurs Kaligraficzny Mistrz Kaligrafii
Napisał nauczyciel   
 Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie przepisz tekst piórem, piórkiem, patykiem, pędzlem lub pisakiem na papierze usztywnianym formatu A-4 lub A- 3 jednostronnie.
Kolor atramentu oraz tła dowolny. Wskazane jest, żeby teksty zostały ozdobione wybranymi iluminacjami (inicjałami, bordiurami, miniaturami, itp.) Technika ich wykonania jest dowolna (np. farby, kredki, złocenia, kolorowy atrament). Tekst dostępny u pani A. Sadowskiej.
Możesz także odręcznie wykonać wybrany przez siebie inicjał w dowolnej technice kaligraficznej na papierze usztywnianym formatu A-4.
Każdy uczestnik może wykonać maksymalnie 3 prace.
Termin składania swoich dzieł u p. A. Sadowskiej upływa 28.04.2015 i to ona udziela wszelkich informacji odnośnie konkursu.

UWAGA GIMNAZJALIŚCI I LICEALIŚCI! NADCHODZI CZAS NA MIEJSKĄ GRĘ FILMOWĄ!
Napisał nauczyciel   
 
Jeśli chcecie przeżyć niezwykłą przygodę z filmem, dobrze się bawić oraz dostarczyć innym uczniom niezwykłej rozrywki, nie przegapcie jedynej w swoim rodzaju okazji i zostańcie współorganizatorami pierwszej w naszym mieście Filmowej Gry Miejskiej.
Już niebawem do naszej szkoły przyjedzie animator p. Stanisław Niemojewski z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie i przeprowadzi dla organizatorów 5-godzinne warsztaty. Wszystkich zainteresowanych pomocą przy organizacji I Filmowej Gry Miejskiej serdecznie zapraszamy -szczegóły dotyczące spotkania w gab. 45 u pani M. Miszczak.

Organizatorzy I Filmowej Gry Miejskiej: R. Smilgin-Roszczyk i M.Miszczak


Zajęcia laboratoryjne w Stanowicach
Napisał nauczyciel   
 
  25.03.2015 uczniowie klasy 3a gimnazjum, pod opieką p.p. Iwony Pacześnej oraz Joli Kulej brali udział w zajęciach laboratoryjnych organizowanych w ramach działalności Klubu Młodego Wynalazcy na terenie kompleksu pałacowo-parkowego w Stanowicach.

Uczestnicy zajęć mieli szansę na samodzielne przeprowadzanie doświadczeń, tematycznie związanych z programem nauczania (m.in. Przebieg reakcji egzotermicznej, badanie pH roztworów) oraz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu chemii.

 
 
 
 
 
 Pozostaje wierzyć, że nowo nabyta wiedza pozwoli zabłysnąć uczestnikom warsztatów na lekcjach chemii.


I Nocny Maraton Filmowy, czyli nocna lekcja z dobrym filmem
Napisał nauczyciel   
20 marca 2015 r. Pracownia Filmoteki Szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 wypełniła się licznie zgromadzonymi uczniami i opiekunami, którzy  gotowi byli bez zmrużenia oka spędzić całą noc na maratonie filmów dobrych, różnorodnych, a niektórych i niełatwych.
 
Projekcja filmów, m. in. z pakietu Filmoteki Szkolnej, o wysokich walorach artystycznych i poznawczych dostarczyła okazji do otwartej rozmowy i swobodnej wymiany poglądów oraz dzielenia się własnymi wrażeniami. Każdy seans filmowy poprzedzany był krótkim wykładem (przygotowanym przez p. Barbarę Stasiak, p. Małgorzatę Miszczak i p. Zbigniewa Prędkiewicza), nawiązującego do zagadnienia edukacyjnego. Obejrzane obrazy były doskonałym pretekstem do dyskusji, ale również do zainteresowania uczniów sztuką filmową i przekazania wiedzy na temat języka filmu, gatunków oraz motywów filmowych (przygotowane przez p. Małgorzatę Miszczak).
 
Szczególnym punktem maratonu było spotkanie z panem Ryszardem Kućko, operatorem i dokumentalistą, który zaprezentował nam autorskie filmy nagradzane w konkursach ogólnopolskich. Po projekcji nastąpiła dyskusja, w której reżyser dzielił się z uczniami tajnikami warsztatu filmowego. Uczniowie, a wśród nich bardzo aktywni filmowcy z koła filmowego, zadawali gościowi pytania dotyczące zabiegów technicznych związanych z realizacją filmów.
 
 
 
Nocne oglądanie filmów urozmaicaliśmy quizami i zabawami, które tematycznie związane były z filmem. Bezkompromisowym zwycięzcą kalamburów okazał się Janek z III a, który nie miał sobie równych w odgadywaniu tytułów filmów prezentowanych przez losowo wybranych uczestników maratonu. Dobrym sposobem na przebudzenie okazały się Nocne Podchody Filmotekowe. Dopasowanie zagadkowych przedmiotów do filmów z Filmoteki Szkolnej wychodziło uczniom dobrze, chociaż zaglądanie do różnych zakamarków szkolnych korytarzy w celu ich znalezienia było już wyzwaniem.
 
 
 
 
Duże podziękowania za organizację I Maratonu Filmowego w naszej szkole należą się uczniom z koła filmowego Gimnazjum nr 3: Iwonie Janas, Michałowi Gajdzie i Jakubowi Przybylskiemu.

Podziękowania kierujemy również do nauczycieli, jak się okazało, również pasjonatów kina, którzy pomogli przy organizacji oraz zgodzili się pełnić rolę opiekunów na maratonie: p. Ewie Szymońskiej, p. Barbarze Stasiak, p. Agnieszce Pawlus, p. Jolancie Kulej i p. dyrektorowi Zbigniewowi Prędkiewiczowi.
A jak I Maraton Filmowy oceniają uczniowie? Niecierpliwie pytają, kiedy będzie następny... I to chyba najlepsza ocena, jaką można wystawić organizatorom maratonu.
Piszą o nas. Przeczytaj: www.ceo.org.pl/pl/filmotekaszkolna/news/noc-z-dobrym-filmem 
 Opiekun koła filmowego- M. Miszczak

Ogólnopolski Konkurs na Plakat Filmowy
Napisał nauczyciel   

 Młodzi artyści, zachęcamy do spróbowania swoich sił w Ogólnopolskim Konkursie na Plakat Filmowy.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych. Zadanie polega na stworzeniu plakatu do jednego z filmów z Filmoteki Szkolnej:

  • Rodzina człowiecza, Władysław Ślesicki
  • Historia kina w Popielawach, Jan Jakub Kolski
  • Usłyszcie mój krzyk, Maciej Drygas
  • Dwaj ludzie z szafą, Roman Polański
  • Mój Nikifor, Krzysztof Krauze
  • Rękopis znaleziony w Saragossie, Wojciech Jerzy Has.

(filmy dostępne w Pracowni Filmoteki Szkolnej)
Na prace organizatorzy czekają do 30 kwietnia 2015 roku.

ORGANIZATORZY:
Dom Kultury „Zacisze" w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
Polski Instytut Sztuki Filmowej - Filmoteka Szkolna, Warszawska Szkoła Fillmowa.
Regulamin - do pobrania

Zainteresowanych konkursem prosimy o kontakt z p. Małgorzatą Miszczak


Relacja fotograficzna z IMIENIN TRÓJKI
Napisał nauczyciel   
 
 
 
II Edycja Konkursu na Mikroopowiadanie
Napisał nauczyciel   

 Konkurs na Mikropowiadanie- skierowany jest do gimnazjalistów z Gorzowa i okolic.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Regulamin-pobierz

 
Artystycznie...
Napisał nauczyciel   
Konkurs przewiduje prezentacje zadań artystycznych uczniów
ze szkoły podstawowej i gimnazjum z zakresu:
-filmu
-literatury
-plastyki
-muzyki
Każda klasa z Gimnazjum zobowiązana jest do przygotowania co najmniej jednej pracy z każdej dziedziny. Szczegółowych informacji udzielają:
p.A. Starzyńska-Maniecka, p.K. Markiewicz, p.R. Haściło
PRZEWIDYWANY TERMIN REALIZACJI 17 KWIETNIA

Szkolenie w Gorzowie Wlkp.
Napisał nauczyciel   
21.03.2015r. Szkolny Ośrodek Siatkarski przy Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp. zorganizował warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego z powiatów gorzowskiego, strzelecko- drezdeneckiego, sulęcińskiego i międzyrzeckiego z podstaw nauczania piłki siatkowej. Szkolenie to było skierowane do osób chcących prowadzić zajęcia z piłki siatkowej w klasach IV-VI szkoły podstawowej.
Warsztaty składały się z części teoretycznej, na której swój wykład na temat coachingu wygłosił Przemysław Pieczyński. Część praktyczną rozpoczęła Małgorzata Bajurna przeprowadzając zajęcia ze stretchingu, a fizjoterapeutka Marlena Anton przedstawiła ćwiczenia z podstaw treningu funkcjonalnego przy wykorzystaniu taśm Thera-Band.
 Zagadnienia z zakresu piłki siatkowej przedstawił trener S.O.S. Tomasz Gornow, a obejmowały one technikę i metodykę nauczania zagrywek, ataku i bloku. W treningu uczestniczyli uczniowie I i III klasy S.O.S w Gorzowie Wlkp.
Szkolenie było drugim z cyklu zaplanowanych w roku szkolnym 2014/15, a ich uczestnicy otrzymają dodatkowo zaświadczenie o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego wydane przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. W szkoleniu wzięło udział 20 nauczycieli.
 
  Tomasz Gornow
S.O.S. Gorzów Wlkp.
Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc ograniczona!
Napisał nauczyciel   

I Nocny Maraton Filmowy to wydarzenie kulturalno-edukacyjne, które kierujemy do uczniów Gimnazjum i LO. Ponieważ liczba miejsc w Pracowni Filmoteki Szkolnej jest ograniczona, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do podzielenia ich równo, pomiędzy obie społeczności naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że ta atrakcyjna forma lekcji z filmem, jaką jest Nocny Maraton Filmowy przyjmie się w naszej szkole i  stanie się tradycją i stałym punktem wśród innych działań filmowych.

Pamiętaj! Zanim przyniesiesz podpisaną zgodę rodzica, przeczytajcie wspólnie REGULAMIN Konkurs kulturowy o krajach anglojęzycznych
Napisał nauczyciel   
Drodzy Uczniowie,
Oto zbliża się wielkimi krokami kolejny już konkurs kulturowy o krajach anglojęzycznych. Tym razem kolej jest na Australię i Nową Zelandię. Dokładny termin konkursu zostanie podany pod koniec tego miesiąca. Najprawdopodobniej odbędzie się on w ostatnim tygodniu przed Świętami Wielkanocnymi.
Zainteresowanych konkursem proszę o kontakt ze mną (gabinet nr 21).
Renata Roszczyk

Turniej mini-siatkówki dwójek
Napisał nauczyciel   
 
  W sobotę 7 lutego bieżącego roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Dąbrowskiego zorganizowano Turniej mini-siatkówki „2" chłopców szkół podstawowych. Organizatorem rozgrywek był Siatkarski Ośrodek Szkolny (S.O.S.) przy Gimnazjum nr 3, SP nr 1 oraz gorzowski Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.
 Zawody zorganizowano dla chłopców z klas 4 gorzowskich szkół podstawowych. Celem turnieju było zachęcenie dzieci do gry w piłkę siatkową, porównanie umiejętności siatkarskich oraz konsultacje trenerów. W turnieju wzięli udział reprezentanci siedmiu gorzowskich szkół podstawowych, w których prowadzone są zajęcia szkoleniowe z zakresu piłki siatkowej. Łącznie do udziału zgłoszono 40 dzieci grających w 18 zespołach. Rozegrano 78 spotkań, które sędziowali uczniowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.
   
 
 W rozgrywkach 1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 (2 zespół), druga była SP 10 (1 zespół), a na trzecim miejscu uplasował się zespół SP nr 1 (1 zespół).
Serdeczne podziękowania za pomoc organizacji turnieju Jerzemu Bogucie, Piotrowi Wójciakowi i Marcinowi Kurysiowi oraz zawodnikom S.O.S Gorzów Wlkp.
Tomasz Gornow
Trener S.O.S w Gorzowie Wlkp.
Nasze siatkarki - mistrzyniami Gorzowa!
Napisał nauczyciel   
 
 Miło mi poinformować, iż uczennice naszej szkoły zdobyły złoty medal i Mistrzostwo Gorzowa Wlkp. w piłce siatkowej dziewcząt!!!
 
Reprezentacja Gimnazjum nr 3 w składzie: Dojczman Weronika, Krajkowska Iga, Krzyżaniak Julia, Krzyżanowska Roksana, Kukurowska Sandra, Podlaszewska Daria, Roszko Paulina, Sokół Patrycja, Wierzbicka Julia, Wiśniewska Julia (nauczyciel: Anna Bujanowska) awansowały do etapu rejonowego.
Mocno trzymamy kciuki i życzymy dziewczynom dalszych sukcesów!
p. Anna Bujanowska
Zebranie z rodzicami
Napisał nauczyciel   
W środę 04.02.2015 r. odbędzie się zebranie z rodzicami - podsumowanie wyników klasyfikacji semestralnej.  

Dzień Przebierańców
Napisał nauczyciel   
Od wsi do wsi ze śpiewami,
Muzyką i tańcem -
Chodzą, ludzi odwiedzają
Dzisiaj przebierańce.
Jest tam Turoń, Herod, Niedźwiedź,
Diabeł i Śmierć z kosą...
Wszyscy roześmianą radość
Razem z Gwiazdą niosą.
W mieście też występują,
Czasem na ulicach...
Idą, idą przebierańce,
A z nimi - tradycja
Ryszard Przymus "Przebierańce

6 lutego 2015 roku w naszej szkole odbędzie się Dzień pod hasłem „Karnawał inaczej - czyli Dzień Przebierańców". W tym dniu uczniowie przebrani nie będą pytani, a na najlepsze przebranie będzie czekała niespodzianka. Dodatkowo nagrodzona zostanie klasa, w której przebierze się największa ilość osób. O wynikach karnawałowej rywalizacji dowiecie się na apelu podsumowującym I półrocze.

ZACHĘCAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!!!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

p. Jolanta Kulej


Piszą o nas...
Napisał nauczyciel   
Przeczytajcie o warsztatach animacji poklatkowej i fotografii portretowej w Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wielkopolskim!-http://www.filmotekaszkolna.pl
Warsztaty animacji poklatkowej i fotografii portretowej w naszym gimnazjum
Napisał nauczyciel   
Tak jak w poprzednich latach, w ramach zajęć artystycznych dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem: "Warsztaty Młodego Filmowca" w Pracowni Filmoteki Szkolnej gimnazjaliści zorganizowali wieczór z animacją i fotografią dla kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 17. Zaproszeni uczniowie klasy szóstej z wychowawczynią p. Anną Miszczyńską wzięli udział w dwóch warsztatach artystycznych.
 

Warsztat animacji poklatkowej przygotowali uczniowie gimnazjum, z koła filmowego TRÓJKA KRĘCI, pod kierunkiem lidera Filmoteki Szkolnej p. Małgorzaty Miszczak. Uczestnicy warsztatu poznali krótką historię animacji, a także różne techniki animacji poklatkowej (animacja rysunkowa, lalkowa, plastelinowa, wycinankowa, pikselacja oraz techniki kombinowane). W Pracowni Filmoteki Szkolnej obejrzeli filmy animowane gimnazjalistów, a po projekcji zabrali się za tworzenie swojego własnego krótkiego filmu. Zajęcia pozwoliły pobudzić kreatywność i odkryć możliwości twórcze u uczniów. Zabawa doskonale rozwijała wyobraźnię, a przy okazji  uczyła cierpliwości i pracy w grupie.

 
Drugi warsztat poprowadził pan Krzysztof Grygiel, nauczyciel j. polskiego, fotograf, zwycięzca ogólnoeuropejskiego konkursu fotograficznego firmy Canon "Przygoda z EOS". Uczniowie poznali tajniki fotografii portretowej w szkolnym studio fotograficznym. Wykonując portrety wchodzili w interakcję z drugim człowiekiem, a w naszym przypadku z wieloma ludźmi naraz. Liczył się więc nie tylko rezultat, ale też komfort pracy i atmosfera. O te dwa ważne aspekty zadbał prowadzący warsztaty, pan Krzysztof. W czasie warsztatów pokazał podstawowe techniki oświetlania i triki, które mogą się przydać każdemu miłośnikowi fotografii.
 
Podsumowaniem wizyty uczniów SP nr 17 w naszym gimnazjum była filmowa niespodzianka w Pracowni Filmoteki Szkolnej. Młodsi koledzy i koleżanki obejrzeli film Andrzeja Maleszki pt. "Sto minut wakacji". Po seansie nastąpiła dyskusja, w czasie której uczniowie przedstawili swoje poglądy na temat relacji, które zachodziły pomiędzy bohaterami filmu ciekawie argumentując i broniąc swoich racji. Kolejne warsztaty dla naszych młodszych kolegów już za rok.

Już jutro...
Napisał nauczyciel   

Sobota z Filmoteką Szkolną! 

Zaprezentujemy Wam film, który będzie doskonałą okazją do rozmów, pobudzi do myślenia i wypowiadania się w grupie, dając możliwość konfrontacji własnego zdania z opiniami innych osób. A po dyskusji kolejna filmowa niespodzianka! Do jutra!

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnia >>

Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 6 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: