header image
Aktualności
DZIEŃ OTWARTY-11 kwietnia 2014r. o godzinie 16.30
Napisał nauczyciel   

Nasi siatkarze- najlepsi!
Napisał nauczyciel   

W siatkarskich zmaganiach najlepszą drużyną turnieju okazali się reprezentanci naszej szkoły- Michał Woźny, Michał Napierała i Jakub Kaczmarek. Na następnych miejscach znaleźli się uczniowie z Gimnazjum nr 12 i Gimnazjum nr 20. Organizatorzy przyznali także nagrodę dla najlepszego zawodnika, którym okazał się Michał Woźny. Zwycięzcy dostali pamiątkowe puchary.

Reprezentantom naszej szkoły gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Julia, 3B
zdjęcia: Zespół Szkół Budowlanych w Gorzowie Wlkp.

Powitaliśmy Wiosnę
Napisał nauczyciel   
Uczestnicy mieli okazję pożegnać zimę poprzez utopienie marzanny. Zadanie nie było jednak łatwe, gdyż należało trafić kukłą do symbolicznego zbiornika wodnego znajdującego się w odległości kilku metrów.
Nie lada wyzwaniem okazał się także tor przeszkód wymagający od startujących współpracy. Osoba z zawiązanymi oczami musiała zebrać kwiaty, przejść suchą nogą przez kałużę oraz wykonać rysunek, a wszystko z pomocą asystenta, który mógł pomagać jedynie za pomocą instrukcji przekazywanych ustnie.
Uczniowie musieli ponadto wykazać się wiedzą z zakresu botaniki, rozpoznając gatunki wiosennych kwiatów. Wykorzystywali też zmysł węchu, kiedy odgadywali zapachy. Oceniane były poza tym ułożone przez drużyny wiersze o wiośnie, przygotowane wcześniej plakaty oraz prezentacja przebrań za znane postacie.
Najwięcej punktów zdobyła klasa 2a, zajmując pierwsze miejsce. Druga lokata przypadła klasie 1a, a trzecia 3a. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę.
Konkursy fotograficzne!
Napisał nauczyciel   
 Lubuskie pięknieje – 10 lat Polski w Unii Europejskiej

Zadanie polega na wykonaniu zdjęć przedstawiających zmiany, jakie zaszły w regionie dzięki funduszom unijnym w ostatnich 10 latach. Termin nadsyłania prac do 18 kwietnia 2014r. Do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody: smartfon, tablet, odtwarzacz mp4.

Dodatkowo przewidziano nagrodę publiczności wyłonioną podczas głosowania na Facebooku: www.facebook.com/EDZielonaGora .

Taka codzienność - konkurs fotograficzny

Zwróć uwagę na to, co codziennie mijasz, spotykasz, czego doświadczasz. Sfotografuj miejsca, sytuacje, ludzi, ich problemy i radości. Masz ogromne pole do wykazania się kreatywnością i wrażliwością. Spróbuj swoich sił!

Każdy może wygrać aparat cyfrowy, tablet lub statyw fotograficzny! Należy wysłać nie więcej niż 5 prac (pojedyncze lub serie) do 18.04.2014r.

Porady, wsparcie oraz dodatkowe informacje można uzyskać u p. Krzysztofa Grygiela.


21 marca-Dzień Wiosny
Napisał nauczyciel   
Na drugiej lekcji w auli odbędzie się konkurs wiosenny.
Każda klasa wybiera pięcioosobową reprezentację, która przyniesie:
 • ok. 30-centymetrową marzannę -powinna być w miarę trwała, gdyż będzie musiała odbyć kilka lotów ;-),
 • wykonany dowolną techniką plakat pt. „Radośnie o wiośnie" - format co najmniej A3.
Poza tym jedna osoba z zespołu (może być więcej) przebiera się za znaną postać, którą później zaprezentuje.
Zawodnicy zmierzą się w konkurencjach wymagających użycia sprytu, rozumu oraz wszystkich zmysłów. Będzie wesoło!
Pozostali uczniowie, którzy nie wezmą udziału w zabawach, będą mieli lekcje.

Każdy uczeń posiadający w tym dniu kwiat (najlepiej własnoręcznie wykonany) będzie zwolniony z odpowiedzi ustnej.

Proponujemy też wszystkim szalone przebrania! Niech będzie kolorowo i radośnie!

Wszelkich wyjaśnień udzieli p. Krzysztof Grygiel

KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW!
Napisał nauczyciel   
W związku ze zbliżającym się DNIEM OTWARTYM
w naszym gimnazjum,  prosimy wszystkich uczniów
o przyniesienie do szkoły w najbliższym czasie swoich dyplomów i nagród z okresu gimnazjum. Zostaną one wykorzystane do zaprezentowania naszych osiągnięć.

Nasi filmowcy-laureatami ogólnopolskiego konkursu filmowego!
Napisał nauczyciel   

Spośród dziesięciu filmów zakwalifikowanych do finału (a na konkurs nadesłano blisko 100 etiud filmowych) jury konkursu wybrało czterech laureatów. Wśród nich znalazł się nasz film pt.TAKIE MIEJSCE, który otrzymał nagrodę specjalną CEO w kategorii "film zaangażowany społecznie".

Dzieła filmowe wszystkich czterech laureatów zostaną zaprezentowane podczas V Festiwalu Filmoteki Szkolnej, który odbędzie się w czerwcu 2014r. w Warszawie, wykorzystane zostaną również jako przykłady dobrych etiud uczniowskich i być może ukażą się na płycie DVD.

Konkurs jest prestiżowy- etiudy oceniali ludzie związani z branżą filmową. W skład profesjonalnego jury weszli: Kinga Gałuszka- Polski Instytut Sztuki Filmowej, Grzegorz Emanuel - aktor i reżyser, Maciej Jakubczyk - Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej i Anna Mirska-Czerwińska - kierownik działu Kultura i media Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Jednym z założeń regulaminu konkursu było to, by młodzież realizująca swoją etiudę inspirowała się filmami z pakietu Filmoteki Szkolnej. Nawiązania mogły być różnorodne, np. inspiracja tematem, klimatem, osobą reżysera, specyficzną formą.  Najważniejsze jednak i jak na początku pracy okazało się najtrudniejsze dla naszej ekipy - było znaleźć ciekawy pomysł. Na szczęście nie zabrakło im drugiego ważnego czynnika do sukcesu: zaangażowania! Podsumowując: uważna obserwacja tego co nas otacza, w celu znalezienia pomysłu na film, doświadczenie (Daria, Julka i Kuba już trzeci rok pracują w kole filmowym) oraz pracowitość i kreatywność. To cechy naszych laureatów, dzięki którym zrealizowali film.
Darii, Julii i Jakubowi gratulujemy i życzymy wielu filmowych sukcesów również po ukończeniu gimnazjum!

FILMOTEKA SZKOLNA powstała z inicjatywy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i została sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Polskiego Wydawnictwa Audiowizualnego. Obecnie program prowadzony jest przez PISF we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Warszawską Szkołą Filmową, Fundacją Generator i Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty. Partnerem programu jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich.


Sukces filmowców z Trójki!
Napisał nauczyciel   

 Film pt. TAKIE MIEJSCE, którego autorami są nasi uczniowie: Daria Rybarczyk, Julia Miszczak i Jakub Opora znalazł się w finałowej dziesiątce najlepszych filmów nadesłanych na ogólnopolski konkurs Filmoteka Szkolna Akcja!

Niebawem werdykt Jury....

„Będzie to dokument o szpitalu. Będziemy obserwować  ludzi, którzy tam przebywają, jak i codzienne ich zachowania. Chcemy pokazać, że można spotkać tam różne pokolenia, od starszych ludzi do niemowląt, które dopiero przyszły na świat. Aktorami będą ludzie, którzy akurat w tym okresie przebywać będą w szpitalu w Skwierzynie."

Jak zaplanowali - tak zrobili! Zobaczcie sami.


Spośród prawie 100 nadesłanych prac Jury wybrało 10 najlepszych filmów, a w związku z tym- nie miało łatwego zadania. Etiudy filmowe oceniali: Kinga Gałuszka- Polski Instytut Sztuki Filmowej, Grzegorz Emanuel - aktor i ekspert na kursach Filmoteki Szkolnej. Akcji!, Maciej Jakubczyk - Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej i Anna Mirska-Czerwińska - kierownik działu programów kulturalnych CEO. Jury wzięło pod uwagę następujące kryteria oceny prac:

 • Ogólne wrażenie artystyczne ( oryginalność pomysłu, indywidualny i twórczy charakter wypowiedzi, scenariusz, reżyseria aktorstwo)
 • Strona techniczna (montaż, dźwięk, muzyka)

28 lutego zostaną ogłoszone wyniki głosowania internautów, przyznana zostanie nagroda jury oraz specjalne wyróżnienie w kategorii "gimnazjum" dla najciekawszej etiudy filmowej nadesłanej ze szkoły gimnazjalnej.

Już teraz możecie zagłosować na nasz film. Wystarczy kliknąć w formularzu na tytuł: TAKIE MIEJSCE.

http://www.ceo.org.pl/pl/filmotekaszkolna/news/poznaj-finalistow-i-zaglosuj

Głosowanie trwa  do 27 lutego do godz. 12:00

Dziękujemy :))

Sukces naszych siatkarzy - awans do 1/4 finału Mistrzostw Polski Młodzików w piłce siatkowej
Napisał nauczyciel   

Siatkarze Gimnazjum nr 3 z klas 2b i 1b reprezentujący zespół GSZS Gorzów Wlkp. zajęli w rozgrywkach Lubuskiej Ligi Młodzików trzecie miejsce i tym samym awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

 Po wygraniu grupy południowej przez nasz zespół spotkaliśmy się na dwóch turniejach finałowych LLM z zespołami z Gubina, Krosna Odrzańskiego i Sulęcina. Pierwszy z nich odbył się w Gorzowie Wlkp. gdzie na naszej sali i mimo ogromnego dopingu kibiców udało się nam wygrać tylko jedno spotkanie. W pierwszym dniu zawodów graliśmy z zespołem UKS ‘Tęcza” Krosno Odrzańskie, któremu po ładnej walce ulegliśmy 1:2, oraz zespołem MLKS  „Volley” Gubin, przegrana 0:2. W drugim dniu turnieju rozegraliśmy zacięte spotkanie z zespołem STS „Olimpia” Sulęcin z którym wygraliśmy 2:0.

W drugim turnieju odbywającym się w Gubinie udało nam się wygrać z zespołem z Sulęcina, i znów przegraliśmy z zespołami z Gubina i Krosna Odrzańskiego zajmując w finale Lubuskiej Ligi Młodzików trzecie miejsce premiowane awansem do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

W skład zespołu wchodzą: Michał Kaniowski, Mateusz Gniatkowski, Maciej Olejniczak, Damian Każmierczak, Jabłoński Dominik  (kl. 2b), Oskar Demczur, Kacper Cesarek, Mateusz Śmigiel, Emil Bogdanowicz, Dawid Cyfer, Tomasz Wesoły, Kacper Woźniak, Patryk Bobowski (kl. 1b) Grzegorz Kontowicz (SP 21). Trenerem zespołu jest Tomasz Gornow.

Wyniki spotkań oraz terminarz znajduje się na stronie internetowej LZPS:
http://lzps.pl

 

 Turniej ćwierćfinałowy MP odbędzie się w Gubinie 7-9.03.2014r.
 Tomasz Gornow
ZWYCIĘSTWO!
Napisał Kuba Kruszakin, IIa   

Uczniowie z SP 17 zostali laureatami konkursu "Tesco dla szkół"!

15 stycznia 2014 ogłoszono wyniki. Nasi koledzy są laureatami regionalnymi i w nagrodę otrzymują szkolną salę kinową!

Gratulujemy, a dla wszystkich, którzy wsparli tę szkołę, małe podziękowania:


Wycieczka na szóstkę!
Napisał nauczyciel   
17.12.2013 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Fabryki Bombek w Wolsztynie. Podczas zwiedzania zapoznaliśmy się ze wszystkimi działami fabryki i technologią produkcji bombek. Mogliśmy także kupić wcześniej już zamówioną bombkę z wybranym przez siebie napisem np. życzeniami świątecznymi.
 
 
Po zwiedzeniu fabryki udaliśmy się do wsi Kluczewo, gdzie w gospodarstwie Wujka Krzysia uczestniczyliśmy we wspólnej zabawie świątecznej. Najpierw wspólnie ubieraliśmy choinkę i zjedliśmy świąteczny posiłek tzn. bigos, barszcz czerwony i pierniczki, a później przejechaliśmy zaprzęgiem konnym. Kiedy wróciliśmy do gospodarstwa przyszedł do nas Święty Mikołaj, z którym zrobiliśmy sobie zdjęcia i wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Ciekawym elementem wycieczki było oglądanie starego sprzętu domowego, używanego kiedyś w gospodarstwach wiejskich. Mogliśmy również pobawić się starymi zabawkami, a także zaopiekować się zwierzętami: króliczkami, owcami, kozami, a nawet krowami :)

 

 
Po doskonałej zabawie udaliśmy się do kuźni, w której Wujek Krzysiu pokazał nam jak się robi podkowę i wytłumaczył na czym polega praca kowala. Po ciekawej lekcji pojechaliśmy bryczką na punkt widokowy, z którego podziwialiśmy wiejskie widoki. Na koniec dnia Wujek Krzysiu rozpalił ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski. Tak właśnie skończył się miło, ciekawie i pouczająco spędzony dzień. Jednym słowem, wycieczka była super! Dziękujemy organizatorom i opiekunom: p. A. Czarneckiej, p. K. Parkole, p. I. Pacześnej, p. M. Bajurnej.
 
 

 Julia Miszczak
Nasze dziewczęta- brązowymi medalistkami w unihokeju w Mistrzostwach Gorzowa w ramach GSM 2013/2014
Napisał nauczyciel   

Zawody odbyły się 11 grudnia na sali sportowej Gimnazjum nr 7. W półfinałach udział wzięły następujące zespoły: Gimnazjum nr 21, 13, Sportowe 2. Dziewczęta w swojej grupie zajęły I miejsce i awansowały do turnieju finałowego, który odbył się 16 grudnia.

 W finałach zagrały następujące zespoły: Gimnazjum nr 7, SGSE, Gimnazjum nr 21 i Gimnazjum nr 3. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym", 2 x 7 min. Turniej był bardzo zacięty i do ostatniego meczu żadna z drużyn nie mogła być pewna końcowej klasyfikacji. Nasze dziewczęta spisały się świetnie, zajmując 3 miejsce w Gorzowie. Dodać należy, że w zawodach przegrały z drużyną ze szkoły sportowej, która na co dzień występuje w rozgrywkach. Srebrny medal przegrały tylko jedną bramką.
W naszej drużynie wystąpiły i na sukces zapracowały następujące dziewczęta: Pamela Imbiorska, Marta Spała, Patrycja Kosiór, Daria Rybarczyk, Daria Podlaszewska, Paulina Roszko, Weronika Dojczman, Iwona Kubiak, Patrycja Sokół, Oliwia Słomińska.
Opiekun: Bogumiła Szumińska
Dziewczętom serdecznie gratulujemy!!

Uwaga filmowcy i pasjonaci filmu!
Napisał nauczyciel   

Masz pomysł na fabułę albo dokument dotyczący tematu związanego z pokoleniami? A może chcesz opowiedzieć o sobie i o swoich bliskich dołączając do ekipy filmowej, która zrealizuje film? Nie zwlekaj! Czekamy na Ciebie i Twoją ciekawą historię!

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych województwa lubuskiego. Tegoroczna edycja dotyczy tematu filmów: "Tam, gdzie spotykają się pokolenia".

-kartę zgłoszenia należy dostarczyć w terminie do 27 stycznia 2014 r. na adres MOS: ul. Pomorska 73, 66-400 Gorzów Wlkp. lub faxem: 095 733 25 60

- Prace konkursowe należy przesłać (decyduje data stempla pocztowego) lub dostarczyć osobiście do: MOS w Gorzowie Wlkp., ul. Pomorska z dopiskiem „IV GSF" do 24 marca 2014 r.

- Głosowanie oraz finał Konkursu odbędzie się: pomiędzy 7 a 28 kwietnia 2014r. (dokładne daty zostaną podane w późniejszym terminie).

Wszelkie  informacje dotyczące konkursu u p. M. Miszczak-opiekun koła filmowego


Waszym zdaniem: "Obietnica"
Napisał Kuba Kruszakin, IIa   

Szanowni Czytelnicy!

Dokładnie wczoraj swoją premierę miał film pt. "Obietnica". Reklamowany jako druga "Sala Samobójców", lecz na Filmweb (przynajmniej jak na razie) zbiera mniej chlubne noty.

Czy słusznie? Co Wy sądzicie o tym filmie? Swoje opinie można wysłać na adres:

5 najciekawszych prac zostanie opublikowanych na naszej stronie. Macie czas do 19 kwietnia.

Do dzieła!

Redakcja

PS Przepraszamy, iż nie opublikowaliśmy waszych listów o edukacji, kłopot w tym, iż żaden nie wpłynął na czas...


Kawałek... żenady, czyli najgorsze utwory minionego roku
Napisał Kuba Kruszakin, IIa   

Przeczytałem niedawno, iż rok 2013 był bardziej apokaliptyczny od 2012. Po obejrzeniu telewizji bądź posłuchaniu „sh*tów na czasie” można pomyśleć, że coś w tym jest…


Czytaj całość...
TURNIEJ PIĘCIU PODAŃ = ZABAWA NA 102!
Napisał nauczyciel   
 

Wydawać by się mogło, że piątek, 13-go będzie pechowy, a jednak taki nie był. Podczas piątej i szóstej godziny lekcyjnej w dużej sali gimnastycznej gimnazjaliści wspólnie ze swoimi wychowawcami wspaniale bawili się podczas turnieju pięciu podań.

Niby konkurencja banalna, ale uczniowie stanęli na wysokości zadania i potraktowali ją ambicjonalnie nie odpuszczając nikomu. Dawali na boisku z siebie wszystko stosując się do reguł fair-play. Lał się pot, a kibice zdzierali sobie gardła dopingując koleżanki i kolegów. Zabawa była rewelacyjna! Należy tutaj pochwalić wszystkich uczniów, bo fantastycznie się do niej przygotowali. Rolę gospodarzy turnieju dzielnie sprawowali Julia Ulańska i Kuba Opora.

Jednym z zadań na ten dzień było przygotowanie wspólnych strojów klasowych. Wszystkie klasy potraktowały temat poważnie i zadziwiły wymyślnymi przebraniami organizatorów (panią Beatę Łopacińską i pana Andrzeja Rokitę - nauczycieli wychowania fizycznego), dlatego nie wyróżniono żadnej klasy w tej kategorii. Byłoby to niesamowicie trudne i niesprawiedliwe ponieważ wszyscy prezentowali się bardzo dobrze, począwszy od kibiców Stali Gorzów (klasa 1a), poprzez uczniów śpiochów, którzy pojawili się w piżamach (klasa 1b), gości z Krainy Deszczowców (klasa 1c), żołnierzy z klasy 2a, malarzy z klasy 2b, robotników z klasy 3a, skończywszy na bezdomnych (uczniowie z klasy 3b). Warto zaznaczyć, że przebrani nie byli tylko uczniowie, ale również wychowawcy, organizatorzy i pan dyrektor- Zbigniew Prędkiewicz, który w stroju króla ogłosił wygranych wręczając puchary, dyplomy i słodkości.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy 3a, drugie z klasy 1b, a trzecie przypadło uczniom z klasy 2b. I wygrani, i przegrani, ale na pewno wszyscy roześmiani ze słodkościami w rękach rozeszli się do gabinetów. Było zabawnie, kolorowo i wesoło. Może w przyszłym roku znów się spotkamy?
A kto wie, czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem?
Napisał nauczyciel   
Imprezę prowadziła jedna z naszych anglistek - Pani Renata Smilgin-Roszczyk, której pomagała Mikołajka, czyli Julia Ulańska z klasy 3a, jak również inni uczniowie klas trzecich i drugich.
Przygotowania do wydarzenia rozpoczęły się już dwa tygodnie wcześniej. Najpierw odbyło się losowanie krajów - wszystkie klasy losowały kraj niemiecko- lub anglojęzyczny, który miały zaprezentować podczas imprezy. Każda klasa musiała przygotować się do zabawy, wykonując własnoręcznie skarpetę, kartkę świąteczną i bombkę w barwach narodowych wylosowanego przez siebie kraju. Ponadto, każda klasa przygotowała paczkę świąteczną dla potrzebujących rodzin. W trakcie imprezy jedna wytypowana przez daną klasę osoba opowiadała o tradycjach świątecznych wylosowanego kraju. Co więcej, każda klasa grupą śpiewała kolędę lub piosenkę świąteczną.
 Poszczególne elementy prezentacji podlegały ocenie. W jury zasiadła Pani Katarzyna Parkoła oraz Pan Dyrektor Zbigniew Prędkiewicz. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1a, natomiast 2 miejsce ex aequo zajęły klasy 3a oraz 1c.
Serdecznie gratulujemy wygranej oraz zapraszamy do mobilizacji w przygotowaniach do następnej imprezy!
Kennst du Sprichwörter auf Deutsch?
Napisał nauczyciel   
 

Do konkursu swój udział zgłosiły następujące gimnazja gorzowskie:

 • Gimnazjum nr 3
 • Gimnazjum nr 7
 • Gimnazjum nr 13
 • Gimnazjum nr 16
 • Gimnazjum nr 20
 • Gimnazjum nr 21
 • Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością 40 przysłów w języku polskim i niemieckim. Reprezentantki naszej szkoły Sandra Mińczuk i Paula Borczyńska z klasy III B wypadły bardzo dobrze, zajmując następujące miejsca: 5 miejsce - Sandra, a Paula zdobywając największą ilość punktów w konkursie - 1 miejsce. Dziewczętom- gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Uczennice przygotowała pani Katarzyna Parkoła.


  Biała pułapka na podium!
  Napisał nauczyciel   
  28 zgłoszonych spotów telewizyjnych z całego województwa lubuskiego oraz sześciu finalistów - oto podsumowanie konkursu "NARKOTYKI - rozmazane życie". Prezentacja prac konkursowych odbyła się 10 grudnia 2013 roku w kinie Helios w Gorzowie.
  Komisja gorąco debatowała i wybrała trzech laureatów.

  I MIEJSCE -  Albert Iwanicki, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku, spot pt. „Pizza”;

  II MIEJSCE - Julia Miszczak, Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp., spot pt.  „Biała pułapka”;

  III MIEJSCE - Patryk Wolniewicz, Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze, spot pt. „Redline”

  WYRÓŻNIENIA: Jakub Woźniak, Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze, spot pt. „Marihuana – w prawo”, Dawid Nowakowski, Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp., spot pt. „Twoje życie – Twoja decyzja”, Paulina Smolnik Gimnazjum im. Ludzi Pojednania w Witnicy, spot pt. „Może być za późno”.

  Julce gratulujemy i życzymy dalszych filmowych sukcesów!
  Organizatorem Konkursu jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Fundacja Contra Crimen w Gorzowie Wlkp., a współorganizatorami Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. oraz Kino HELIOS w Gorzowie Wlkp., Solvay/Rhodia Polyamide Polska sp z.o.o. w Gorzowie Wlkp.i Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp.


  Klub Dobrej Książki: 5 rzeczy, które przewidział Ray Bradbury, pisząc "451 stopni Fahrenheita"
  Napisał Kuba Kruszakin, IIa   
  Kadr z filmu na podstawie powieści.

  Niekiedy aż trudno uwierzyć, jak bliska rzeczywistości była ta książka. A było to w roku 1953!


  Czytaj całość...
  Uwaga! Zbliża się...Kangur 2014!
  Napisał nauczyciel   

  Konkurs odbędzie się 20 marca 2014r. Prawo uczestnictwa w Konkursie zapewnisz sobie, jeżeli zostanie dokonana wpłata w wysokości 8 zł od osoby do dnia 15 stycznia 2014 r. u nauczyciela matematyki. Zapraszam! Weź udział! Sprawdź się!

  SZKOLNY OPIEKUN KONKURSU Elżbieta Noworyta


  ZMOBILIZUJMY SIĘ!
  Napisał Kuba Kruszakin, IIa   
  No, halo, zapomnieliście, o co gramy?

  Chcecie, żeby Wasi koledzy mieli dobrze wyposażoną szkołę?

  TO GŁOSUJCIE TUTAJ!

  Kuba Kruszakin


  Mamy bardzo dobrą wiadomość! FILM NASZEJ UCZENNICY W FINALE KONKURSU!
  Napisał nauczyciel   

   W bieżącym roku filmowcy z Trójki nakręcili 3 spoty o narkomanii, które zostały wysłane na konkurs filmowy pod hasłem „NARKOTYKI – rozmazane życie” organizowany przez KWP w Gorzowie Wlkp. Komisja po obejrzeniu naszych spotów oraz innych filmów uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubuskiego (a było ich wszystkich 28!) wybrała do finału konkursu sześć najciekawszych prac. Wśród finalistów znalazła się nasza uczennica Julia Miszczak z klasy 3 b, która zrealizowała film pt. "Biała pułapka".

   

  Jak podkreśla Komisja wybór był bardzo trudny bo poziom merytoryczny spotów był bardzo wysoki. Szczególnie spodobał się sposób podejścia przez młodzież do tematu narkomanii. Ten ostatni aspekt uświadomił członkom Komisji ważną rzecz - młodzież dużo wie o narkotykach i zna się dobrze na sztuce montażu.

  10 grudnia 2013 r. o godz. 9.30 w Kinie HELIOS w Galerii Askana w Gorzowie Wlkp. zorganizowany zostanie Finał Konkursu „NARKOTYKI – rozmazane życie”. Tam Komisja przyzna I, II i III miejsce oraz 3 wyróżnienia. Publiczność odda również swój głos i wręczona zostanie nagroda publiczności autorowi pracy z największa ilością punktów w głosowaniu. 

  Konkurs realizowany jest w ramach Wojewódzkiego Programu Edukacyjno-Wychowawczego pn. „Bezpieczne Gimnazjum” – rządowy program „Razem Bezpieczniej”
  (ZREALIZOWANO PRZY POMOCY FINANSOWEJ WOJEWODY LUBUSKIEGO). Patronat medialny nad konkursem objęło Radio ESKA.

  Organizatorem Konkursu jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji
  w Gorzowie Wlkp. i Fundacja Contra Crimen w Gorzowie Wlkp., a współorganizatorami Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp.
  oraz Kino HELIOS w Gorzowie Wlkp., Solvay/Rhodia Polyamide Polska sp z.o.o. w Gorzowie Wlkp. i Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp.


  MIKOŁAJKI 2013 W GIMNAZJUM NR 3
  Napisał Kuba Kruszakin, IIa   
  W dniu 5.12.2013 (czwartek) obchodzone będą Mikołajki w naszej szkole. W związku z tym przedstawiciele poszczególnych klas w dniu dzisiejszym (poniedziałek 25.11.2013) wylosowali nazwę kraju, który będą reprezentować na imprezie szkolnej.

  Po dokonaniu przydziału, klasy przygotowują:

  • ·         Własnoręcznie wykonaną bombkę oraz ozdobę w kształcie skarpety na prezenty (formatu co najmniej A4), przygotowane do zawieszenia na choinkę szkolną (a więc zaopatrzone w zawieszki  wraz z nazwą klasy, lub nazwa klasy może być wkomponowana w bombkę i skarpetę). W/w ozdoby powinny być wykonane w kolorach flagi kraju, który klasa reprezentuje. Dekoracje należy przynieść ze sobą na imprezę szkolną.
  • ·         Własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną zawierającą życzenia świąteczne po angielsku i niemiecku, którą również przynoszą na pokaz.
  • ·         Paczkę świąteczną dla rodzin potrzebujących, którą także przynosimy na imprezę i składamy pod choinką szkolną.
  • ·         Piosenkę świąteczną lub kolędę po angielsku, niemiecku lub polsku (lub w innym języku ?) zaśpiewaną na imprezie szkolnej przez całą klasę. Jeśli potrzebny będzie podkład, dostarczamy go wcześniej do organizatorów, najpóźniej na dzień przed przyjęciem, czyli do środy.
  • ·         Krótkie wystąpienie 1 osoby – „Mikołaja”, która opowie w ciekawy sposób o tradycjach bożonarodzeniowych wylosowanego kraju; 3 - 4 o tym co jest interesujące bądź bardzo inne. Reprezentant nie czyta z kartki.
  • ·         Napis „Wesołych Świąt” w danym języku, który należy dostarczyć do 02.12.2013(poniedziałek) do gab. 21.

  Ponadto uczniowie powinni być przebrani w barwy kraju, który ich klasa reprezentuje oraz (w miarę możliwości) mieć czapki Mikołaja.
  Wierzymy, że wszyscy uczniowie dobrze przygotują się do imprezy i razem będziemy dobrze się bawić. Mamy również nadzieję, że być może w tym dniu zawita do nas św. Mikołaj z czymś słodkim.

  Organizatorzy

  PS Chętnych do pomocy przy organizacji Mikołajek szkolnych prosimy o zgłoszenie się do p. Renaty Smilgin – Roszczyk.


  MÓJ BIEGUN czyli w życiu wszystko jest możliwe...
  Napisał nauczyciel   
  Gdy dowiedziałam się, że pani Anna Sadowska, moja polonistka organizuje wyjście do kina, postanowiłam, że też pójdę. Sam tytuł filmu nic mi nie mówił, ale pomyślałam, dlaczego nie iść... Gdy pani przybliżyła mi tematykę filmu, opowiedziała w skrócie historię życia Jaśka Meli - głównego bohatera , pomyślałam, że może mnie to zainteresować i nie myliłam się. To niesamowity, poruszający film, który dostarczył mi wielu wzruszeń. Nie spodziewałam się, że tak go odbiorę, tak go przeżyję. Polecam wszystkim.

  (uczennica z klasy 1a)

  Film pt. „Mój biegun" w reżyserii Marcina Głowackiego obejrzałam z zapartym tchem. To dramat obyczajowy, w którym główną rolę odegrał Maciej Musiał, a wcielił się on w postać Jaśka Meli. Nie spodziewałam się, że ta ekranizacja dostarczy mi tak wielu wzruszeń.
  To dramat opowiadający prawdziwą historię życia Jaśka Meli, który jako pierwszy niepełnosprawny zdobył w ciągu roku biegun północny i południowy. Zanim jednak tego dokonał, jego rodzina przeżyła pasmo nieszczęść i tragedii. Świetna obsada, aktorzy dobrze odegrali swoje role, ale szczególnie w pamięci zapadła mi kreacja Bartłomieja Topy (ojca Jaśka).
  Cieszę się, że mogłam obejrzeć ten film, który uzmysłowił mi, że chcieć to móc.

  (Zosia z klasy 1a)

    „Mój biegun" opisuje fragment życia Jaśka Meli. Choć tytuł sugeruje zdobywanie przez głównego bohatera bieguna, w istocie tak nie jest. Widz poznaje przejmującą historię życia rodziny państwa Melów. Zaczyna się od tragicznej śmierci brata Jaśka, Piotrusia, a potem ukazany jest niefortunny wypadek Jaśka, w którym on traci rękę i nogę.
  Film pokazuje zmagania z przeciwnościami losu oraz walkę z samym sobą.
  Uważam, że aktorzy zostali znakomicie dobrani do swoich ról, zagrali je fantastycznie, a reżyser świetnie uchwycił obrazy z życia Jaśka Meli.
  Film głęboko wpływa na emocje widza i bardzo wzrusza. Polecam go wszystkim.

  (Paulina z klasy 1a)


  Ośla ławka" bardzo nam się spodobała...
  Napisał nauczyciel   
   W listopadzie mieliśmy okazję zwiedzić wystawę znajdującą się w Bibliotece Pedagogicznej pt. „Ośla ławka". Wysłuchaliśmy na niej ciekawych opowieści na temat „dawnej" edukacji, mogliśmy usiąść w oślej ławce, poklęczeć na grochu, a także doświadczyć czy łatwo pisze się piórem maczanym w kałamarzu. Cóż się okazało? Szczerze współczuliśmy tym, którzy pieszo pokonywali kilka kilometrów dziennie do szkoły, nie zważając na deszcz czy mróz. Zrozumieliśmy, że teraz mamy o wiele łatwiej i wygodniej, czyli nic, tylko się uczyć!
  Zosia, 1a
  „Wystawa bardzo mi się podobała. Dzięki niej dowiedziałam się w jak trudnych warunkach uczyli się nasi dziadkowie, z jakich przyborów korzystali zdobywając wiedzę i jak byli karani za nieposłuszeństwa, np. za spóźnienie- 10 minut klęczenia na grochu."
   Ania, 1a
  „Było ciekawie, a pisanie piórem maczanym w kałamarzu okropnie brudzi ręce. Super, że są długopisy."
   Kacper, 1a
  „Ośla ławka" była niesamowicie ciekawa, a najciekawsze były kary - klęczenie na grochu."
   Piotrek, 1a
  „Bawiłem się rewelacyjnie. Pisanie piórem maczanym w kałamarzu sprawiło mi ogromną frajdę. Wystawa pouczająca ,przeniosła nas na chwilę w dawne czasy."
   Linda, 1a
  „Dzięki tej wystawie dowiedziałam się jak kiedyś wyglądały szkoły i w jakich warunkach się w nich uczono. Pisanie piórem z kałamarza było ciekawym doświadczeniem."
   Hubert, 1a
  „Fajnie było zobaczyć jak kiedyś uczyli się nasi rodzice, dziadkowie...Chyba polubiłem wystawy i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś na równie ciekawą się wybierzemy."
  Wiec patriotyczny
  Napisał Kuba Kruszakin, IIa   
    Najpierw rozległo się bicie dzwonów, później do gabinetów wbiegali uczniowie, wołając, że Polska jest niepodległa. Był to sygnał do wyjścia z klas i uczestnictwa w spotkaniu przypominającym o rocznicy odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości.

    Na korytarzu powitali przybyłych kolporterzy ulotek, na których wypisane były najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń z 1918 roku. Kiedy zgromadzono się wokół grupy występujących, odśpiewano wspólnie „Rotę”. Następnie wysłuchano montażu słowno-muzycznego, w którym liryczne pieśni przeplatały się z poezją i patriotycznymi hasłami. Na koniec wygłoszona została ważna myśl, iż wolność nie jest nam dana raz na zawsze i trzeba o nią dbać oraz pielęgnować.

  W przygotowanym przez p. Dorotę Szymankiewicz i p. Krzysztofa Grygiela programie wystąpili: Roksana Szymańska, Linda Czeponis, Wiktor Koropczuk, Mateusz Pogonowski, Julia Kłosek, Piotr Krasnowski, Emil Bogdanowicz, Oskar Demczur, Rafał Kucułyma, Mateusz Śmigiel, Patrycja Sokół, Weronika Dojczman, Daria Rybarczyk i Julia Miszczak.

  Dziękując im za wspaniałą inicjatywę, apelujemy, by pamiętać, że patriotą trzeba być każdego dnia.


  ORLIK Volleymania
  Napisał nauczyciel   
  Na początku bieżącego roku szkolnego odbyła się trzecia edycja ogólnopolskiego turnieju ORLIK Volleymania.Rozgrywki organizowane są od 2011 roku na kompleksach wielofunkcyjnych „Orlik”, wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Organizatorami rozgrywek są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.
   

  W tym roku jeden z turniejów eliminacyjnych oraz finał makroregionu  przeprowadzono na obiektach  sportowych przy Szkole Podstawowej nr 17.  W finale makroregionu wzięło udział 13 zespołów dziewcząt (2 zespoły z Gorzowa Wlkp., Koszalin, Lubsko, Szczecin, Banie, Zielona Góra, Pyrzyce, Kołobrzeg, 2 zespoły z Sulechowa, Świnoujście, Szczecin Bukowe i Szczecin Pomorzanie) i 10 zespołów chłopców (4 zespoły z Gorzowa Wlkp., Świnoujście, Tymień, Kołobrzeg, Nowa Sól, 2 zespoły z Pyrzyc).

   

  Nasze miasto Gorzów Wlkp. w finale makroregionu reprezentowane było przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 z rocznika 2001 oraz Gimnazjum nr 3 z rocznika 2000. 

   
  Do finału ogólnopolskiego, który został rozegrany 27 i 28 września br. w Poznaniu awansowały również nasze drużyny: dziewczęta i chłopcy z Gimnazjum nr 3. Dziewczętom i chłopcom  należą się duże brawa za zaangażowanie i wolę walki, co było widoczne podczas całego turnieju.
  Naszych trzeba wspierać!
  Napisał Kuba Kruszakin, IIa   

  18 listopada rozpoczął się plebiscyt na najlepszy filmik promujący niemarnowanie żywności!

  Powiązana z nami SP 17 może wygrać, trzeba tylko jej pomóc…

  Wystarczy wejść w ten link, zarejestrować się i zagłosować. Możesz oddać aż 29 głosów na  film (głosując 1 raz dziennie od 18 XI do 16 XII).

  Naprawdę warto, gramy bowiem o nowoczesny sprzęt multimedialny!

  Będąc zalogowanym możesz włączyć się w grę internetową (wystartuje od 18 XI) i zdobyte punkty przekazać na nasz film.
  Prześlij informację z prośbą o głosowanie rodzinie i swoim znajomym. Umieść  Link do strony internetowej Siedemnastki na swoim Facebooku. - KAŻDY GŁOS JEST CENNY i może zdecydować o wygranej!!! NIE ZWLEKAJ!!!
  A oto filmik:

  Pozdrowienia z Niemiec,

  Kuba Kruszakin

  P. S. Niedługo na stronie niespodzianka…


  Konkurs fotograficzny
  Napisał nauczyciel   
   
   Jego celem jest ukazanie postaw patriotyczno-religijnych człowieka we współczesnym świecie. Dotyczy to zarówno zachowań jak i praktyk oraz postaw ludzi w życiu codziennym, rodzinnym, społecznym i zawodowym. Na prace czekamy do 10.11.2013. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 zdjęcia. Szczegółowe informacje, porady oraz pomoc uzyskać można u p. Krzysztofa Grygiela, u którego należy także składać fotografie.
  Weź kamerę lub aparat fotograficzny albo komórkę do ręki! Nakręć krótki spot!
  Napisał nauczyciel   
  Filmowcy z Trójki, do dzieła! Filmowego- rzecz jasna!
  Przedmiotem pierwszego konkursu, którego organizatorem jest Fundacja Contra Crimen w Gorzowie Wlkp. oraz Wydział Prewencji Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. jest przygotowanie spotu telewizyjnego (czas trwania spotu: do jednej minuty), którego treść zachęcać będzie do podejmowania odpowiedzialnych wyborów - reakcja na cyberprzemoc, pomoc rówieśnikom dotkniętym cyberprzemocą.
   
  Uwaga! Autorem spotu może być TYLKO JEDNA OSOBA.

  Autorzy najlepszych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe zakupione przez Fundację "Contra Crimen" w Gorzowie Wlkp. i ufundowane przez Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. Pracę należy przesyłać za pośrednictwem szkół do 28 listopada 2013 r.

   

   

  Przedmiotem drugiego konkursu, którego organizatorem jest Fundacja Contra Crimen w Gorzowie Wlkp. oraz Wydział Prewencji Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp.  jest stworzenie 45 sekundowego spotu telewizyjnego tematycznie pokazującego zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków i możliwości pomocy osobie uzależnionej np.: przybliżenie informacji dot. telefonu zaufania 801 199 990

  Uwaga! Autorem spotu może być TYLKO JEDNA OSOBA.

  Autorzy najlepszych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe zakupione przez Fundację "Contra Crimen" w Gorzowie Wlkp. i ufundowane przez Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. Pracę należy przesyłać za pośrednictwem szkół do 19 listopada 2013 r.,

   Więcej informacji: u opiekuna koła filmowego p. M. Miszczak
  PO TO ZGINĘLI TAMCI, ABYŚMY MY MOGLI ŻYĆ...
  Napisał nauczyciel   
  W czwartek, 03.10.2013r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
  Razem z występującymi uczniami, mogliśmy się przenieść do okupowanej Warszawy, zobaczyć odwagę i determinację Polaków, którzy walczyli nie tylko w kraju, ale również na wszystkich frontach II wojny.
   
   
   Oprócz pięknych wierszy i piosenek, zostały zaprezentowane filmy i spoty dotyczące tamtych tragicznych wydarzeń. Duże wrażenie wywarła opowieść o Powstaniu Warszawskim w wykonaniu zespołu LAO CHE. Na zakończenie aktorzy otrzymali gorące brawa.
   
   
  Apel odbywał się pod hasłem „ ...PO TO ZGINĘLI TAMCI,ABYŚMY MY MOGLI ŻYĆ". Wojna to dla nas odległa historia, ale musimy pielęgnować pamięć o tamtych wydarzeniach, o bohaterach, bez odwagi których, nie byłoby dziś wolnej Polski.
   

   Wystąpili: Mateusz Pogonowski i Piotr Krasnowski z kl. I a, Ola Polowczyk, Dawid Cyfer, Rafał Kucułyma, Mateusz Śmigiel z kl. I b, Sandra Mińczuk, Kamila Grusza, Julia Miszczak z kl. III b. Nad sprzętem dźwiękowym czuwał Damian Kaźmierczak z kl. II b.

  Koordynatorzy: p. D. Szymankiewicz i p. M. Miszczak  Akcja Sprzątania Świata
  Napisał nauczyciel   
     20 września 2013 roku w Gimnazjum nr 3 jak co roku odbyła się Akcja Sprzątania Świata. Hasłem tegorocznej akcji było: „Odkrywamy czystą Polskę"
  .
  Uczniowie wszystkich klas wykonali plakaty, posprzątali swoje gabinety, przynieśli kosze do selektywnej zbiórki odpadów, zużyte baterie i elektrośmieci. Ponadto wszyscy w tym dniu ubrali się na zielono, a dwuosobowe drużyny zmagały się z testem wiedzy o odpadach.Niestety po raz pierwszy w tym roku uczniowie nie uczestniczyli w sprzątaniu okolicy szkoły z powodu odwołania akcji przez Urząd Miasta
     
  Najciekawszą pracę plastyczną wykonali uczniowie kl. III a. Klasa I a najliczniej przebrała się na zielono, zaś klasa III b wykazała się ogromnymi wiadomościami o odpadach.
  W zbiórce baterii wygrała klasa IIb, zaś najwięcej sztuk elektroodpadów zebrała klasa II a.

  W klasyfikacji generalnej na I miejscu uplasowała się klasa I a zdobywając 39 punktów, na II miejscu znalazła się klasa III a z 34 punktami, zaś na trzecim miejscu klasa II b, która zdobyła 30 punktów.

   Zwycięzcom gratulujemy. Szczegółowe wyniki zawarte są w tabeli zbiorczej. Zapraszamy do dalszej zabawy w konkursach ekologicznych organizowanych w naszej szkole i przypominamy o całorocznej zbiórce zużytych baterii i elektroodpadów, które należy dostarczać do gab. 22 do p. Pacześnej.
  Opiekun: Iwona Pacześna
  Otrzęsiny klas pierwszych!
  Napisał nauczyciel   

  19 września 2013 roku o godz. 16.00 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3 odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Zgodnie z tradycją naszej szkoły organizatorem imprezy była klasa zwycięska z ubiegłego roku szkolnego, czyli klasa II A .
   
   Przed wejściem na otrzęsiny każdy pierwszoklasista musiał się poddać dobrowolnemu kociemu makijażowi twarzy. Po powitaniu przybyłych uczniów klas pierwszych, ich wychowawców - pań: Anny Sadowskiej, Małgorzaty Miszczak i Anny Czarneckiej oraz jury: pana Dyrektora Zbigniewa Prędkiewicza, brata Tomasza Mędrka oraz uczenia II a Damiana Zawadzkiego, prowadzące imprezę uczennice klasy IIa: Julia Pernet, Emilia Kina i Marcelina Maciejewska rozpoczęły Otrzęsiny 2013.
  Pierwszą konkurencją było zaprezentowanie scenki, tańca lub piosenki w stylu punk, rasta lub hip-hop. Ponadto jury oceniało ilość przebranych uczniów w w/w stylu.
   
   Drugą konkurencją był quiz o szkole. Zadziwiający był fakt, iż nowi uczniowie wiedzą o Gimnazjum 3 tak wiele.
   
   Kotki z trójki na piątkę poradziły sobie z przejściem po ławeczce z książką na głowie, wyłowieniem jabłka z wody za pomocą ust, wypiciem wcale nie takiego kwaśnego soku z cytryny, zjedzeniem zawieszonego na sznurku donuta. Ponadto napisano wierszyk o swojej klasie oraz z zawiązanymi oczami rysowano koty.
   
   Najśmieszniejsze jednak okazały się konkurencje z udziałem pań wychowawczyń, które z zawiązanymi oczami karmiły swojego kociaczka jogurtem naturalnym oraz odgadywały imiona wszystkich swych kociąt.
   
  Na koniec złożono uroczyste ślubowanie oraz podsumowano Otrzęsiny 2013. Pan Dyrektor przyjął kocięta w poczet pełnoprawnych uczniów Gimnazjum nr 3 i wręczył dyplomy zwycięzcom. Po zaciętej rywalizacji, z różnicą tylko 1 punktu w klasyfikacji ogólnej, najlepszą klasą z 79 punktami okazała się klasa I b, na II miejscu z 78 punktami klasa I a, zaś na III miejscu uplasowała się klasa I c, która zyskała 77 punktów.
   
  Zwycięzcom gratulujemy, zaś gimnazjalistom TRÓJKI życzymy sukcesów szkolnych. Organizatorzy: klasa II a, opiekun p. Iwona Pacześna

  Redakcja 2015/2016
  Napisał nauczyciel   
   REDAKCJA STRONY
   Administrator  p. Małgorzata Miszczak
   kontakt:
  kontakt dla nauczycieli i redaktorów:

  Ty też tworzysz stronę!
  Napisał nauczyciel   

  Masz jakąś informację o tym, co się dzieje w szkole?

  Chcesz napisać o czymś interesującym?

  Może nawet marzysz o posadce dziennikarza na stronie?

  Skontaktuj się z nami:

  Napisz artykuł lub newsa i wyślij go na powyższy e - mail.

  Pamiętaj jednak:
  •  o unikaniu błędów językowych,
  •  o tym, żeby się podpisać,
  •  o tym, że artykuł musi być prawdziwy,
  •  o tym, że nie wolno nikogo obrażać.

  Można pisać:

  • o kulturze,
  • o świecie,
  • o muzyce,
  • o sporcie,
  • o sprawach naszej szkoły,
  • o ważnych wydarzeniach w naszym gimnazjum.
  Czekamy na Wasze artykuły cały czas!

  Wakacyjne wspomnienia...Obóz siatkarski w Międzyzdrojach!
  Napisał nauczyciel   
   Pod koniec drugiego miesiąca wakacji razem z naszymi trenerkami: p. Beatą, p. Anią, p. Bogusią i trenerem: p. Tomkiem pojechaliśmy na 10 dni do Międzyzdrojów na obóz sportowy.
   Pomimo tego, że na treningach trzeba było ciężko pracować nasz obóz obfitował w wiele atrakcji, nie tylko tych sportowych, ale i kulturalnych i rozrywkowych.  Przykładem może być to, że udało nam się spotkać z Piotrem Gruszką, znanym polskim siatkarzem; w latach 1995-2011 reprezentantem kraju (rekordzistą pod względem liczby meczów rozegranych w kadrze). Mieliśmy okazję obserwować jego pracę trenerską, a po treningu poprosić o autograf i wykonać pamiątkowe zdjęcie.
     
     
    
  W międzyczasie trenerzy nie pozwalali nam się nudzić. Zabrali nas do Parku Linowego, na koncert zespołu Ukeje i na wystawę LEGO. Było dużo śmiechu i świetnej zabawy.
     
   
  Do domu wróciliśmy 25 sierpnia, zadowoleni z pobytu w Międzyzdrojach. Jeśli chcesz zdrowo i aktywnie spędzić czas polecam wyjazd na obóz w następne wakacje!
  Zachęcam: Julia Miszczak z kl. 3B
  AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA W GIMNAZJUM NR 3-Odkrywamy czystą Polskę!
  Napisał nauczyciel   
   
  ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ - pod takim hasłem rusza tegoroczna, akcja „Sprzątanie świata – Polska”, której finał przypada, jak zwykle na 3. tydzień września, czyli 20 – 21 - 22 września.
   SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM- 20 WRZEŚNIA 2013:
   KONKURENCJE DLA WSZYSTKICH KLAS I, II, III

  1.KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY GABINET  „SPRZĄTANIE ZACZNIJ OD SIEBIE!''

  - każda klasa porządkuje swój gabinet lub gabinet, w  którym spędza  najwięcej czasu

  - komisja oceniać będzie porządek, estetykę, ukwiecenie, klimat gabinetu

  - klasy przygotowują gazetkę o Akcji Sprzątania Świata i nowych zasadach   segregacji odpadów

  - odpowiedzialni:  wychowawcy klas

  - sprawdzanie gabinetów: 23.09.13 (poniedziałek)

  2.KOSZE DO SEGREGACJI ODPADÓW: „MAGICZNE KOSZE"

  - każda klasa przynosi 2 kosze plastikowe, metalowe(jeden na szkło, drugi na pozostałe odpady), który postawione zostaną w gabinetach

  1a- gab. 23, 1b- gab. 44, 1c- gab. 20

  2a- gab. 22, 2b- gab.24,

  3a- gab. 21, 3 b- gab.17

  - odpowiedzialni: wychowawcy klas- do nich kosze

  - termin: 18.09.2013(piątek)

  3. KONKURS PLASTYCZNY: „ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ"
  -każda klasa dostarcza jedną pracę plastyczną zgodną z hasłem podanym  w  temacie

  -termin oddania prac: 18.09.13 (środa) do p. K. Markiewicz gab. 18 lub  I. Pacześnej gab.22

  - format pracy: A1

  - technika: dowolna

  4.  KONKURS: „Zielono mi...."

  - uczniowie przychodzą ubrani w odcienie zieleni(koszulki, spodnie, buty, bluzy itp.)

  -zliczana będzie ilość uczniów przebranych na zielono

  -wszyscy przebrani są niepytani

  -20.09.2013 (piątek)

  5. ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII

  - zużyte baterie R6, R14, R20 i inne przynosić należy do p.  I. Pacześnej,   gab. 22

  - KAŻDY KILOGRAM PRZYNIESIONYCH BATERII TO 10 PKT DLA KLASY!!!

                   - termin: do 20.09.2013(piątek)

                   - Uwaga!!! Zbiórka baterii jest akcją całoroczną

  6. ZBIÓRKA STARYCH TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH I NIEPOTRZEBNEGO MAŁEGO SPRZĘTU RTV/AGD tzw. elektrośmieci

  - stare, niepotrzebne, zepsute telefony komórkowe, radia, magnetofony, lokówki, suszarki, prostownice, ekspresy do kawy, mp3, drukarki,  klawiatury itp.  przynosić należy do p.  I. Pacześnej  gab. 22

  - KAŻDA SZTUKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU TO 5 PKT DLA KLASY!!!

                   - termin: do 20.09.2013(piątek)

                   - Uwaga!!! Zbiórka baterii  i  telefonów komórkowych  jest akcją całoroczną

  7. KONKURS WIEDZY O ODPADACH

  - test wiedzy  o odpadach produkowanych  przez człowieka oraz o tym co z nimi robić

  - 2 osoby z klasy

  - 20.09.2013(piątek) 4 godz. lekcyjna gab. 4 (świetlica gimnazjum)

  - odpowiedzialna: p. Pacześna

   

  KONKURENCJE  TYLKO DLA  KLAS I

  WYJŚCIE KLAS I NA TEREN SPRZĄTANIA

  - Gospodarz klasy odbiera worki i rękawice w piątek 20.09.13 (piątek) o 7.50  w gab. 22

  - klasy wychodzą na teren sprzątania  na 2 godzinie lekcyjnej wg ustalonego planu

  - Miejsce sprzątania i nauczyciele odpowiedzialni:

  IA - 2 godz.- p. A. Sadowska- nabrzeże Warty wejście od LIDL'A

  IB - 2 godz. - p. W. Malinowski, B. Szumińska- nabrzeże Warty wejście od LIDL'A

  IC  - 2 godz.-  p. A.Starzyńska- Maniecka-  ul. Teatralna (garaże) i ul. Szkolna

  Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa nie zbieramy:
  •   środków opatrunkowych, strzykawek, przedmiotów ostrych
  •   uczniowie zbierają śmieci do mniejszych, ciemnych worków, po czym wkładają je do większych, które są bardziej wytrzymałe i ZAWIĄZUJĄ!
  •   worki składamy na terenie LO od strony ul. Szkolnej przy platanie!

  PODSUMOWANIE KONKURENCJI W RAMACH Akcji Sprzątania Świata  W ŚRODĘ  25.09.2013r. Zwycięskie klasy otrzymają dyplomy.


  Uwaga! Konkurs z fizyki!
  Napisał nauczyciel   
   Ogłaszamy konkurs na scenariusz przedstawienia z FIZYKĄ w tle.
  Regulamin konkursu:
  1. Konkurs jest konkursem wewnątrzszkolnym.
  2. Skierowany jest do gimnazjalistów i licealistów ZSO 3 w Gorzowie Wlkp.
  3. Scenariusz przedstawienia powinien składać się z następujących dokumentów:
  • Dane osobowe autora/autorów ( można pracować w grupach)
  • Propozycja tytułu przedstawienia
  • Scenariusz
  • Charakterystyka postaci

  4. Scenariusz powinien spełniać następujące parametry ogólne:
  • Oryginalna i innowacyjna koncepcja
  • Objętość scenariusza owego przedstawienia nie powinna przekraczać 8 stron formatu A4 (czcionka Times New Roman 12)
  • Adresat: uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych
  • Czas trwania 40 min.

  5. Scenariusze w formie wydrukowanej oraz elektronicznej składamy u pani Anny Czarneckiej, gabinet nr 20.
  6. Termin składania prac: do 20 grudnia 2013r.
  7. Na podstawie scenariusza, który okaże się być najlepszym, przygotujemy dla Państwa przedstawienie i zaprezentujemy na auli w II semestrze roku szkolnego 2013/14.
  8. Komisja, w składzie p. A.Czarnecka oraz poloniści, ogłosi wyniki konkursu w 2 tygodniu stycznia 2014r

  Przedstawienie ,np. Dzień z życia A.Einsteina, Lekcja fizyki wg.M.Skłodowskiej-Curie, itp.
  Wszelkie informacje dodatkowe uzyskają Państwo u p. A.Czarneckiej
  Zapraszamy!


  Nowy rok szkolny
  Napisał nauczyciel   
   
  2 WRZEŚNIA 2013 r. - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
  Spotykamy się o godz. 9:00 na dziedzińcu szkoły.
  Msza Święta odbędzie się o godzinie 8:00 w Białym Kościele.
   

  Zaczynają się egzaminy poprawkowe
  Napisał nauczyciel   
  Informacje dotyczące egzaminów poprawkowych w roku szkolnym 2012/2013-otwórz
  << Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnia >>

  Nasze logo
  Filmoteka Szkolna
  S.O.S
  http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
  Projekt edukacyjny
  Certyfikaty
  Polecamy
  Gościmy
  Aktualnie jest 6 gości online
  Monitoring w naszej szkole sponsoruje: