header image
Aktualności
To jest sukces!
Napisał nauczyciel   

Nasze dwie drużyny siatkarek zwyciężyły w wojewódzkim etapie Orlik Volleymanii 2012! „To ogromny sukces, ale przed nami jeszcze sporo pracy” – mówi trenerka drużyn, Anna Bujanowska.
Drużyny grały w następujących składach:

 • Paulina Roszko
 • Julia Wiśniewska
 • Roksana Krzyżanowska
 • Julia Wierzbicka
 • Sandra Kulisz
 • Wioletta Blatkiewicz
 • Daria Podlaszewska
 • Weronika Dojczman
 •  Paulina Kucharska
 • Natalia Jaroszyńska
 • Dominika Kościuszko
 • Dorota Plichowiec
 • Dominika Cencelewicz
 • Oliwia Słomińska
 • Daria Rybarczyk
 • Sandra Mińczuk
Selekcjonerka powiedziała nam, że momentami było ciężko. „Miałyśmy trudne chwile, zwłaszcza w meczu z Lubskiem, ale na szczęście udało nam się pokonać wszystkie drużyny w województwie i jedziemy na finał do Sopotu” – wspomina. Zapytana o to, która z naszych siatkarek była najlepsza odpowiada: „Nasz sukces jest zasługą wszystkich zawodniczek, stworzyły świetny zespół”. Słowa te potwierdza Natalia Jaroszyńska: „Nie faworyzujemy nikogo, wszystkie grałyśmy dobrze.”
O treningach Dorota Plichowiec wypowiada się tak: „Wszystko jest według jednego schematu: rozgrzewka, ćwiczenia z piłką, gra.”
 - Ale zaraz, zaraz. Żeby nie wyszło na to, że jest nuda. Treningi siatkarek to nie tylko odbicia i gra. Mamy mnóstwo ćwiczeń ogólnorozwojowych, wytrzymałościowych, skocznościowych itp.. A same ćwiczenia z piłką są różne! Przecież doskonalimy technikę odbić, przyjęcie, rozegranie, atak, zagrywkę… - mówi wuefistka – więc wszystko jest zróżnicowane.
Pod koniec wywiadu p. Anna mówi redakcji: „Mam nadzieję, że nasze zwycięstwa zwrócą uwagę na siatkówkę dziewcząt w tym mieście”.
Finały mistrzostw odbędą się w Sopocie w dniach 6 - 7 października, mecze zaś rozpoczynają się każdego dnia o 10:00. Życzymy powodzenia!
Autor: Kuba Kruszakin, II a


(aktualizacja administratora strony) Z ostatniej chwili: niestety nie udało się awansować do grupy finałowej, ale i tak jesteśmy dumni z postawy naszych siatkarek! Życzymy powodzenia w przyszłorocznych rozgrywkach i zwycięstwa w finale  Orlik Volleymania 2013!


Koło Filmowe
Napisał nauczyciel   
  Uwaga Trójkowi Filmowcy!  

W bieżącym roku szkolnym rozpoczynamy kolejną filmową przygodę! Oprócz ciekawych projektów związanych z realizacją etiud fabularnych, czeka nas praca nad animacjami różnymi technikami.

Zapraszamy w poniedziałki od godz. 14.20 do 16.30 na zajęcia koła filmowego. Przynieście ze sobą plastelinę, różnego rodzaju materiały (skrawki tapet, tkanin do zrobienia makiet, elastyczny drut do zrobienia szkieletu postaci), nie zapomnijcie o dobrych humorach! Pod koniec roku szkolnego planujemy I Szkolny Festiwal Filmów- więc jest co robić!

Zapraszam!

Opiekun koła-M.Miszczak


PODSUMOWANIE AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA 2012
Napisał nauczyciel   
   14 września 2012 roku w Gimnazjum nr 3 jak co roku odbyła się Akcja Sprzątania Świata. Hasłem tegorocznej akcji było: „Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę". Uczniowie wszystkich klas wykonali plakaty, posprzątali swoje gabinety, wykonali jesienne bukiety, przynieśli zużyte baterie i elektrośmieci.

Ponadto wszyscy w tym dniu ubrali się na zielono, a dwuosobowe drużyny zmagały się z testem wiedzy o odpadach. Tradycyjnie klasy pierwsze wyruszyły na teren sprzątania z workami i rękawicami przyczyniając się do upiększenia ul. Teatralnej i nabrzeża Warty. Łącznie zebrano 15 dużych worków ze śmieciami. Najlepszym wynikiem może pochwalić się klasa I a, która zebrała aż 7 worków.

Najciekawszą pracę plastyczną wykonali uczniowie kl. III a. Klasa II b najliczniej przebrała się na zielono, zaś klasa III b wykazała się ogromnymi wiadomościami o odpadach.
Najładniejszy jesienny bukiet wykonała II a. W zbiórce baterii wygrała klasa IIIb, zaś najwięcej sztuk elektroodpadów zebrała klasa II b.

W klasyfikacji generalnej na I miejscu uplasowała się klasa III b zdobywając 63 punkty, na II miejscu znalazła się klasa II b z 60 punktami, zaś na trzecim miejscu klasa III a, która zdobyła 45 punktów.
Zwycięzcom gratulujemy. Szczegółowe wyniki zawarte są w tabeli zbiorczej. Zapraszamy do dalszej zabawy w konkursach ekologicznych organizowanych w naszej szkole i przypominamy o całorocznej zbiórce zużytych baterii i elektroodpadów, które należy dostarczać do gab. 22 do p. Pacześnej.
Opiekun: Iwona Pacześna

 
 
 

Klasa

IA

IB

IC

IIA

IIB

IIC

IIIA

IIIB

Gabinet

5

4

4

6

6

0

6

6

Bukiet

3

3

5

10

0

0

5

5

Konk. plast.

1

1

0

1

3

0

10

5

Zielono mi...

2

3

2

2

10

5

1

2

Baterie

0

0

0

11

3

10

15

20

Elektrośmieci

5

5

0

0

35

20

5

15

Test wiedzy

2

2

1

5

3

1

3

10

Suma pkt.

18

18

12

35

60

36

45

63

Miejsce

VI

VI

VII

V

II

IV

III

I


Otrzęsiny klas I
Napisał nauczyciel   

 Starsi koledzy już długi czas przed tym spotkaniem zastanawiali się, jak zorganizować tą imprezę, aby było dużo śmiechu i dobrej zabawy...

 Długi czas rozmyślali, w co mogliby się przebrać młodsi koledzy. Padało wiele pomysłów między innymi : " lata 70. " czy "kowboje" . Ostatecznie postawili na koszulki w tym samym kolorze. Klasie I a przypadł kolor zielony, klasie I b niebieski, a I c czarny.
Uczniów oceniało jury w składzie: Pan Dyrektor Zbigniew Prędkiewicz, Pani Anna Starzyńska i Pani Pedagog.

Pierwszą zabawą spotkania była gra w podchody. Uczniowie pod okiem starszych kolegów i koleżanek szukali po całej szkole wskazówek w kolorze swoich koszulek. Musieli wykonywać każde zadanie, bo każde było punktowane. Bez problemu dotarli do swoich klas i przynieśli schowany wcześniej przedmiot. Klasa I a miała przynieść gałązkę, ponieważ ich wychowawczynią jest p. Pacześna. Wychowawczynią klasy I b. jest p. Noworyta, dlatego przynieśli cyrkiel, natomiast klasa I c przyniosła piłkę, bo ich wychowawczynią jest p. Łopacińska. Wszystkim poszło świetnie, więc uczniowie otrzymali maksymalną liczbę punktów. W kolejnej konkurencji  dwóch uczniów z klasy przebrało się za celebrytów. Zostali poinformowani parę dni przed Otrzęsinami, aby zdążyli obmyślić, jak się zaprezentować, by spodobać się jury, które oceniało strój i pomysł na zaprezentowanie się. Klasa I a wylosowała na Magdę Gessler i Kubę Wojewódzkiego. Klasa I b królową Dodę i jej byłego partnera, Nergala, a Ic na showmana Szymona Majewskiego i Edytę Górniak, która "Nie była Ewą" Następną konkurencją był test dla uczniów wiedzy o szkole. Brał w nim udział jeden reprezentant z każdej klasy. Pytania brzmiały między innymi tak: "Jaki numer ma gabinet polskiego? " czy "Jak nazywa się pani od geografii? " Wszyscy byli zdziwieni, że nikt nie znał odpowiedzi na żadne z zadanych pytań.    Małą niewiedzę, uczniów nadrobili wychowawcy, którzy mieli za zadanie, bez pomyłki, powiedzieć, jak każdy z uczniów z jego klasy ma na imię Każdy z nauczycieli wykazał się oryginalnością. Pani Pacześna okazała się największą wiedzą, pani Noworyta szukała imion w oczach uczniów, a pani Łopacińska postawiła swoje kotki na baczność. Po wielu zabawach nastąpiła chwila przysięgi nauczycieli. Wychowawcy stanęli na środku z prawdą ręką podniesioną w górze i powtarzali tekst ślubowania:
Nie będę przychodzić na lekcje swoje.
Nie wezmę dziennika w ręce moje.
Dzień Wagarowicza będę święcić.
O uczeniu nigdy nie będę ględzić.
Nie będę stawiać jedynek i dwój.
Pamiętam, że uczeń to brat mój.
Nie będę skarżył na ucznia mego.
Nie będę zakłócać mu czasu wolnego.
Pozwolę spać podczas moich lekcji.
I nie powiem o niczym dyrekcji.

Wielu uczniów ma nadzieję, że wychowawcy  dotrzymają tej przysięgi. :)
Po wychowawcach nadeszła pora na kociaki. Prowadzące przeczytały tekst ślubowania, po czym uczniowie bez najmniejszego zastanowienia wspólnie krzyknęli: "ŚLUBUJEMY ". Podczas podliczania wyników okazało się, że był remis między klasą I a i I c, więc jury zarządziło szybką dogrywkę. Ta klasa, która szybciej wymyśliła wierszyk o sobie miała wygrać. Tu pojawił się kolejny problem... Obie klasy zrobiły to jednocześnie. Nawet po odsłuchaniu wierszyków był problem z wyznaczeniem zwycięzcy, więc pan dyrektor Zbigniew Prędkiewicz postanowił, że trzeba ogłosić remis i w przyszłym roku "otrzęsiny" poprowadzą dwie klasy. :)Możemy uroczyście oświadczyć, że uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie włączeni w społeczność naszego Gimnazjum. Gratulujemy! :)

Zapraszamy do galerii zdjęć!


14 WRZEŚNIA 2012 - Akcja Sprzątania Świata
Napisał nauczyciel   
 

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM DNIA:

KONKURENCJE DLA WSZYSTKICH KLAS I, II, III

1.KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY GABINET "SPRZĄTANIE ZACZNIJ OD SIEBIE!''

 •  każda klasa porządkuje swój gabinet lub gabinet, w  którym spędza  najwięcej czasu
 • komisja oceniać będzie porządek, estetykę, ukwiecenie, klimat gabinetu
 • klasy przygotowują gazetkę o Akcji Sprzątania Świata
 •   odpowiedzialni:  wychowawcy klas
 •   sprawdzanie gabinetów: 17.09.12 (poniedziałek)

2. Dekorujemy gabinety: „KWIATOWA TRÓJKA"

 • każda klasa przynosi jesienny bukiet kwiatów (wrzosy, dalie, astry, chryzantemy, marcinki itp.) do  gabinetu tworząc własną kompozycję
 • odpowiedzialni: wychowawcy klas

3. KONKURS PLASTYCZNY: „Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę"

 • każda klasa dostarcza jedną pracę plastyczną zgodną z hasłem podanym w  temacie
 • termin oddania prac: 14.09.12 (piątek) do p. K. Przybysz gab. 18 lub  I. Pacześnej gab.22
 •  format pracy: A1, technika: dowolna

4.  KONKURS: „Zielono mi...."

 • uczniowie przychodzą ubrani w odcienie zieleni(koszulki, spodnie, buty, bluzy itp.)
 • zliczana będzie ilość uczniów przebranych na zielono
 • wszyscy przebrani są niepytani

5.     ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII

 •   zużyte baterie R6, R14, R20 i inne przynosić należy do p.  I. Pacześnej,  gab. 22
 • KAŻDY KILOGRAM PRZYNIESIONYCH BATERII TO 10 PKT DLA KLASY!!!

                 - termin: do 14.09.2012(piątek)

                 - Uwaga!!! Zbiórka baterii jest akcją całoroczną

 6.     ZBIÓRKA STARYCH TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH I NIEPOTRZEBNEGO MAŁEGO SPRZĘTU RTV/AGD tzw. elektrośmieci

 •   stare, niepotrzebne, zepsute telefony komórkowe, radia, magnetofony, lokówki, suszarki, prostownice, ekspresy do kawy, mp3, drukarki,  klawiatury itp.  przynosić należy do p.  I. Pacześnej  gab. 22
 • KAŻDY SZTUKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU TO 5 PKT DLA KLASY!!!

                 - termin: do 14.09.2012(piątek)

                 - Uwaga!!! Zbiórka baterii  i  telefonów komórkowych  jest akcją całoroczną

 7. KONKURS WIEDZY O ODPADACH

 •   test wiedzy  o odpadach produkowanych  przez człowieka oraz o tym co z nimi robić
 •   2 osoby z klasy
 • 14.09.2012(piątek) 4 godz. lekcyjna gab. 4 (świetlica gimnazjum), odpowiedzialna: p. Pacześna

 KONKURENCJE  TYLKO DLA  KLAS I

WYJŚCIE KLAS I NA TEREN SPRZĄTANIA

 • Gospodarz klasy odbiera worki i rękawice w piątek 14.09.12 (piątek) o 8.45   w gab. 22
 • klasy wychodzą na teren sprzątania z na 3 godzinie lekcyjnej wg ustalonego planu
 • Miejsce sprzątania i nauczyciele odpowiedzialni:

IA - 3 godz.- p. I. Pacześna- nabrzeże Warty wejście od LIDL'A

IB  - 3 godz. - p. E. Noworyta - nadbrzeże Warty (wejście od Cichońskiego)

IC  - 3 godz.-  p. B. Łopacińska-  ul. Teatralna (garaże) i ul. Szkolna

Uwaga!!!

Ze względów bezpieczeństwa nie  zbieramy:

 • środków opatrunkowych, strzykawek, przedmiotów ostrych
 •  uczniowie zbierają śmieci do mniejszych, ciemnych worków, po czym wkładają je do większych, które są bardziej wytrzymałe i ZAWIĄZUJĄ!
  worki składamy na terenie LO od strony ul. Szkolnej przy platanie!
Akcji Sprzątania Świata  W ŚRODĘ  19.09.2012. Zwycięskie klasy otrzymają dyplomy, a uzyskane punkty wliczane zostaną do ogólnej puli punktów w konkursie EKOKLASA roku 2012/2013
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnia >>

Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 14 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: