header image
Aktualności
Eksperymenty na scenie!
Napisał nauczyciel   
 
20 października klasy trzecie gimnazjum udały się do MCK na interaktywny spektakl mający na celu przywrócenie pamięci "O dwóch takich co skropili azot". Przedstawienie trwało ponad godzinę. Podczas występu angażowana była publiczność. Aktorzy pokazali w humorystyczny sposób właściwości i zastosowanie ciekłego azotu. Było wiele zaskakujących doświadczeń, które cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników, np. lody, które wykonali naukowcy z dżemu, śmietany i ciekłego azotu.
Widownia była zachwycona eksperymentami i humorystycznym podejściem do nauki.
Przedstawienie jest efektem współpracy Fundacji Miasto Nauki oraz Agencji Artystycznej Kompania Marzeń.

Napisała,
Maja Matuszewska, kl.3b
Sukces Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3
Napisał nauczyciel   
 
Pani Małgorzata Miszczak, na łamach Gazety Lubuskiej relacjonuje swój pobyt na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Zachęcamy do przeczytania artykułu oraz obejrzenia galerii zdjęć umieszczonej na stronie gazetalubuska.pl.
Jesień, ach to Ty!
Napisał nauczyciel   
 
 Konkurs organizowany przez świetlicę szkolną pt. "Jesień, ach to Ty" ROZSTRZYGNIĘTY!

Osoby nagrodzone w owym konkursie to:
1. Weronika Kwiatkowska, kl.1b
2. Julia Szczambura, kl.3a
3. Julia Majewska, kl.3a

Dziewczynom SERDECZNIE GRATULUJEMY i dziękujemy za piękne prace.
Dzień Nauczyciela
Napisał nauczyciel   
 
W czwartek 13-ego października, w naszej szkole odbyło się bardzo ciekawe starcie pomiędzy drużyną uczniów, a drużyną nauczycieli. Konkurencja polegała na odpowiedzi na pytania o naszej szkole. Po usłyszeniu pytania uczeń bądź nauczyciel, który znał odpowiedz musiał zadzwonić dzwonkiem, jeśli odpowiedział źle, szansę dostawał jego przeciwnik. Zwyciężyła drużyna nauczycieli z wynikiem 10:7. Zabawa była przednia, wszyscy świetnie się bawili dopingując swoim drużynom. Pod koniec spotkania ogłosiliśmy wyniki konkursu i wręczyliśmy dyplomy zwycięzcom poszczególnych kategorii. A oto wyniki :
Najsympatyczniejszy nauczyciel - P. Jolanta Kulej Najbardziej elegancki nauczyciel - P. Anna Czarnecka. Najostrzejszy nauczyciel - P. Iwona Pacześna Nauczyciel roku 2016 - P. Jolanta Kulej
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a nauczycielom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego !
Julia
 
Spotkanie z mediatorem i zebrania informacyjne dla rodziców
Napisał nauczyciel   
 19 października o godzinie 17.00 w Gimnazjum nr 3 odbędą się informacyjne zebrania z rodzicami.
19 października o godzinie 15.30 w auli Gimnazjum nr 3 (przed wywiadówką), w ramach Międzynarodowego Tygodnia Mediacji, będziecie mogli Państwo uczestniczyć w spotkaniu informacyjnym prowadzonym przez mediatora sądowego oraz radcę prawnego.

Mediacja stanowi alternatywną metodę rozwiązywania sporów, która jest uznawana przez sądy w Polsce od wielu lat. Od stycznia tego roku, każdy sędzia ma obowiązek rozpoznać, czy strony skonfliktowane korzystały z mediacji oraz, czy pełnomocnicy stron, sprzyjali takiemu działaniu.

Mediator to bezstronna osoba, która ułatwia stronom komunikację a ustalenia zawarte w ugodzie mediacyjnej, mogą być przez sąd wpisane do wyroku lub zatwierdzone klauzulą wykonalności na posiedzeniu niejawnym.

Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z możliwości profesjonalnej konsultacji.

Patronem Tygodnia Mediacji jest Ministerstwo Sprawiedliwości
http://mediacja.gov.pl/news/5.html

Anna Starzyńska-Maniecka


ŚWIĘTO KOTA. Kici, kici- czyli otrzęsiny klas I
Napisał nauczyciel   

 28 września 2016r. uczniowie klasy 2b (ubiegłoroczni zwycięzcy) przygotowali dla uczniów klas pierwszych otrzęsiny. Zarówno każda klasa, jak i wychowawcy otrzymali zadanie otrzęsinowe - niespodziankę. Były one pewnym wyzwaniem, ale i okazją do sympatycznej zabawy oraz życzliwej rywalizacji, a także wzajemnego poznania się uczniów i integracji społeczności klas pierwszych.
 Przygotowano konkurencje, w których uczniowie mieli okazję wykazać się inwencją twórczą, błysnąć intelektem, a także zaprezentować się w rywalizacji sportowej.
Zabawę rozpoczęto od rozgrzewki dla klas pierwszych pt."WYŚCIG DO SZKOŁY", w której udział brały całe klasy. Potem klasy PREZENTOWAŁY SIĘ na forum publicznym w sposób dowcipny, wesoły i interesujący - wiersz lub piosenka.
 
 Kolejna konkurencja sprawdzała UMIEJĘTNOŚCI MALARSKIE. Wychowawcy rysowali portret swojego SZEFA czyli Dyrektora, natomiast uczniowie - portret wychowawcy. Pan Dyrektor wyłonił zwycięzców konkursu.
Następne zadanie - "WYWIAD Z WYCHOWAWCĄ", czyli, co uczniowie wiedzą o swoim wychowawcy?- zespół dziennikarzy miał ok. 3 minuty na szybkie przeprowadzenie wywiadu z wychowawcą, po czym nastąpił test na zbieżność odpowiedzi.
 
 Sprawność „ kociaków" sprawdzała „1 PRÓBA MLEKA" - picie mleka przez dziurawą słomkę, później była „PRÓBA MĄDROŚCI" - w której reprezentanci każdej klasy odpowiadali na 3 wylosowane przez siebie pytania.
Najzabawniej wypadło zadanie „PORA NA ŚWISTAKA!", w którym uczniowie biorący udział  w tej konkurencji mieli za zadanie zagwizdać przed „wypiciem" kieliszka z bułką tartą i po jej zjedzeniu.
 Kolejne zadanie - „2 PRÓBA MLEKA" polegała na przelaniu mleka z jednego naczynia do drugiego łyżeczką, bez rozlewania.
Koty lubią harcować, więc kolejne zadanie polegało na USYPIANIU CZUJNOŚCI WYCHOWAWCY. Uczniowie klas pierwszych śpiewali kołysankę usypiając swojego wychowawcę. Ostatnim zadaniem był „BIEG KULAWYCH STRUSIÓW".
W czasie podliczania punktów przez Komisję pod przewodnictwem p. Dyrektora uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do pamiątkowych zdjęć otrzymując wcześniej plastry cytryny do zjedzenia.
 
 
Pan Dyrektor pogratulował wszystkim „kociakom" pasowania na gimnazjalistę i ogłosił wyniki. Wygrała klasa 1b. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodką nagrodę.
Wszyscy pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp.
 p. Elżbieta Noworyta

Zajęcia integracyjno - laboratoryjne w TOEE
Napisał nauczyciel   
 
5.10.2016r. klasa 1a Gimnazjum wybrała się na pierwszą wycieczkę klasową. Wraz z wychowawcą p. Anną Czarnecką oraz z pedagogiem szkolnym p. Barbarą Stasiak, klasa wybrała się na zajęcia integracyjno - laboratoryjne do TOEE - Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu.
Na owym wyjeździe sprawdzaliśmy się z wiedzy chemicznej, a także sami praktykowaliśmy w laboratorium czy to z ciekłym azotem, czy też z zasadami i kwasami.
 
Następnie miło spędziliśmy czas integrując się w grach i zabawach przygotowanych przez panią pedagog. Dzięki tym zabawom mogliśmy się poznać z całkiem innej strony.
Zwieńczeniem naszej wyprawy było ognisko z kiełbaskami smażonymi na kijach. Mniam ;-)
 
Wszystkim ogromnie dziękuję za wspólnie spędzony czas. Liczę, że to dopiero początek naszych wspólnych wypraw.
Anna Czarnecka
Zew Gdyni! Daliśmy się zaprosić na Festiwal!
Napisał nauczyciel   
 
 24. września zakończył się 41. Festiwal filmowy w Gdyni. W tegorocznej edycji udział wzięło dziesięciu laureatów konkursu Zew Gdyni! Daj się zaprosić na Festiwal! Ci niezwykli goście, którzy przybyli do Gdyni z różnych stron Polski, przez tydzień korzystali z uroków tego pełnego energii miasta oraz z atrakcji festiwalowych.
Czytaj całość...
II Filmowa Gra Miejska w Gorzowie Wlkp. zaliczona!
Napisał nauczyciel   
30 września 2016 r. odbyła się w Gorzowie II Filmowa Gra Miejska zorganizowana przez Pracownię Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3. Pięcioosobowe zespoły uczniów wraz z opiekunami ze szkół ponadgimnazjalnych wzięły udział w interaktywnym spacerze po mieście śladami niezapomnianych filmów. Tegoroczna Gra była pełna niespodzianek oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji przygotowanych przez filmowych bohaterów, sprytnie przemykających na trasie gry. Na uczestników w różnych miejscach miasta czekało osiem stacji, na których organizatorzy prezentowali ciekawe zadania dotyczące wiedzy o filmach.
Uczniowie musieli wykazać się również kreatywnością, poczuciem humoru i sprawnością fizyczną, m.in. odgrywając role żołnierzy z filmu pt. „Karbala” K. Łukaszewicza, szukając antidotum dla bohaterów filmu animowanego „Arka” G. Jonkajtysa, czy rozwiązując zagadkę muzyczną z serialu „Polskie drogi”.

Organizatorami Filmowej Gry Miejskiej byli uczniowie III LO i Gimnazjum nr 3. Swoim zaangażowaniem przy realizacji przedsięwzięcia udowodnili, że wspólna inicjatywa potrafi zintegrować i przełożyć się na satysfakcję zarówno ich jako organizatorów jak i uczestników gry.

Filmowa relacja z Gry

Partnerzy II Filmowej Gry Miejskiej:

TMA Zone, Miejski Ośrodek Sztuki, Sklep Muzyczny Elvis, Koło Teatralne „As” Szkoła Podstawowa nr 17.

Lokalni Sponsorzy:

Filharmonia Gorzowska, Kino 60 Krzeseł, Kino Helios, Biuro Promocji Miasta Gorzów, Rada Rodziców III LO.

Filmowa Gra Miejska w Gorzowie Wlkp. realizowana jest w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” we współpracy z Filmoteką Narodową i Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Opiekunowie projektu: Małgorzata Miszczak, Renata Smilgin-Roszczyk, Grzegorz Trześniowski

zdjęcia poniżej....

Czytaj całość...
Europejski Dzień Języków Obcych
Napisał nauczyciel   
 
W naszej szkole został zorganizowany Europejski Dzień Języków Obcych. Odbył się z jego okazji szereg imprez i konkursów. Przez cały dzień uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły nosili przy sobie wyrażenie lub idiom w języku angielskim, niemieckim, włoskim oraz rosyjskim. Podczas przerw w sali kinowej uczniowie mogli oglądnąć i posłuchać fragmentów znanych filmów w różnych językach europejskich, np. Harry Potter po francusku, Spiderman po rosyjsku czy Kung Fu Panda po szwedzku oraz poczęstować się pysznym popcornem.
 
Zostały rozstrzygnięte konkursy na plakat promujący Dzień Języków Obcych, na ciasto lub deser pochodzący z wylosowanego kraju europejskiego oraz na przebranie pochodzące z tego kraju. Pod koniec dnia odbył się też quiz kulturoznawczy o regionach anglo- i niemieckojęzycznych, w którym udział wzięli przedstawiciele wszystkich klas gimnazjum. Zwycięzcy wszystkich konkursów otrzymali słodkie nagrody.
Zwycięzcy poszczególnych konkursów:
- Najsmaczniejsze ciasto - 3a(Hiszpania)
- Najciekawszy plakat - 2a (Niemcy)
- Najbardziej oryginalny strój - 1b (Włochy)
- Quiz kulturoznawczy - 2a

Podziękowania dla S.O.S
Napisał nauczyciel   

Podsumowanie Akcji Sprzątania Świata 2016
Napisał nauczyciel   
   16 września 2016 roku w Gimnazjum nr 3 jak co roku odbyła się Akcja Sprzątania Świata. Hasłem tegorocznej akcji było: „Podaj dalej... drugie życie odpadów".
Uczniowie wszystkich klas wykonali plakaty, posprzątali swoje gabinety, niestety już po raz kolejny nieliczni przynieśli zużyte baterie i elektrośmieci. Ponadto wszyscy w tym dniu ubrali się na zielono., żółto i niebiesko. Uczniowie klas pierwszych udali się na teren sprzątania czyli ul. Teatralną i Szkolną.
Najciekawsze prace plastyczne wykonali uczniowie kl.IIa i IIb. Klasa IIIa najliczniej przebrała się w kolory Ziemi, zaś klasa I a przyniosła najwięcej baterii i elektrośmieci. W tym roku klasa I a okazała się bezkonkurencyjna i w ogólnej klasyfikacji zajęła I miejsce zdobywając 25 punktów. Drugie miejsce zajęły ex aequo klasy II a i III a(15punktów), zaś trzecie IIb 13 punktów).
 
Zwycięzcom gratulujemy. Szczegółowe wyniki zawarte są w tabeli zbiorczej. Zapraszamy do dalszej zabawy w konkursach ekologicznych organizowanych w naszej szkole i przypominamy o całorocznej zbiórce zużytych baterii i elektroodpadów, które należy dostarczać do gab. 22 do p. Pacześnej.
Pamiętajmy o segregowaniu odpadów na terenie szkoły: papier, plastik, metal wrzucamy do żółtych koszy, szkło do czarnych(niebieskich koszy), zaś odpady organiczne, biologiczne do zielonego kosza.
Opiekun: Iwona Pacześna

Klasa/Konkurs

IA

IB

IIA

IIB

IIIA

IIIB

Konkurs plastyczny 10/5/3

3

1

10

10

5

0

Chodź pomaluj mój świat… %,  10/5/3

68%

1

73%

3

85%

5

73%

3

94%

10

55%

1

Baterie, 1 kg=1 pkt

2,1 kg

0

0

0

0

0

Elektrośmieci,1 szt.= 1 pkt

19 szt

0

0

0

0

3

Suma punktów

25

4

15

13

15

4

Miejsce

I

IV

II

III

II

V


Zbliża się...
Napisał nauczyciel   
 
Podaj dalej... drugie życie odpadów
Napisał nauczyciel   
   16 WRZEŚNIA 2016 odbędzie się w naszej szkole Akcja Sprzątania Świata. Hasłem tegorocznego sprzątania jest:
Podaj dalej... drugie życie odpadów"
SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM DNIA:
KONKURENCJE DLA WSZYSTKICH KLAS I, II, III

1. KONKURS PLASTYCZNY: Podaj dalej... drugie życie odpadów\"
-każda klasa dostarcza jedną pracę plastyczną zgodną z hasłem podanym w temacie
-termin oddania prac: 15.09.16 (czwartek) do p. K. Markiewicz lub
I. Pacześnej gab.22
- format pracy: A1
- technika: dowolna

2.KONKURS: Chodź pomaluj mój świat na żółto, niebiesko i zielono.
- uczniowie przychodzą ubrani w odcienie żółtego, zieleni, niebieskiego (koszulki, spodnie, buty, bluzy itp.)
-zliczana będzie ilość uczniów przebranych w wymienione barwy
-wszyscy przebrani są niepytani
-16.09.2016 (piątek)

3. ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII

- zużyte baterie R6, R14, R20 i inne przynosić należy do p. I. Pacześnej
gab. 22
- KAŻDY KILOGRAM PRZYNIESIONYCH BATERII TO 1 PKT DLA KLASY!!!
- termin: do 15.09.2016(piątek)
- Uwaga!!! Zbiórka baterii jest akcją całoroczną

4. ZBIÓRKA STARYCH TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH I NIEPOTRZEBNEGO MAŁEGO SPRZĘTU RTV/AGD tzw. elektrośmieci
- stare, niepotrzebne, zepsute telefony komórkowe, radia, magnetofony, lokówki, suszarki, prostownice, ekspresy do kawy, mp3, drukarki, klawiatury itp. przynosić należy do p. I. Pacześnej gab. 22
- KAŻDY SZTUKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU TO 1 PKT DLA KLASY!!!
- termin: do 15.09.2016(piątek)
- Uwaga!!! Zbiórka elektrośmieci jest akcją całoroczną

KONKURENCJE TYLKO DLA KLAS I!!!
WYJŚCIE KLAS I NA TEREN SPRZĄTANIA

- Gospodarz klasy odbiera worki i rękawice w piątek 16.09.16 (piątek) o 7.50
w gab. 22
- klasy wychodzą na teren sprzątania na 2 i 3 godzinie lekcyjnej wg ustalonego planu
- Miejsce sprzątania i nauczyciele odpowiedzialni:
IA - 2 godz.- p. Anna Czarnecka - ul. Szkolna, garaże przy ul. Teatralnej
IB - 3 godz. P. Damian Bąkowski- ul. Teatralna w kierunku LIDLA
Uwaga!!!
Z uwagi na duży ruch na ul. Teatralnej proszę o zachowanie szczególnych zasad bezpieczeństwa!!!
Proszę poinformować uczniów, aby ze względów bezpieczeństwa nie zbierali:
środków opatrunkowych, strzykawek, przedmiotów ostrych
uczniowie zbierają śmieci do mniejszych, ciemnych worków, po czym wkładają je do większych, które są bardziej wytrzymałe i ZAWIĄZUJĄ!
worki składamy na terenie LO od strony ul. Szkolnej przy platanie!!!

PODSUMOWANIE KONKURENCJI W RAMACH
Akcji Sprzątania Świata W ŚRODĘ 21.09.2016.
Zwycięskie klasy otrzymają dyplomy.

Światowy Tydzień Mediacji
Napisał nauczyciel   
   19 października o godzinie 15.30 w Auli Gimnazjum nr 3 (przed wywiadówką), w ramach Światowego Tygodnia Mediacji, będziecie mogli Państwo uczestniczyć w spotkaniu informacyjnym prowadzonym przez mediatora sądowego.
Mediacja stanowi alternatywną metodę rozwiązywania sporów, która jest uznawana przez sądy w Polsce od wielu lat. Od stycznia tego roku każdy sędzia ma obowiązek rozpoznać, czy strony skonfliktowane korzystały z mediacji i, czy pełnomocnicy stron, sprzyjali takiemu działaniu.
Mediator to bezstronna osoba, która ułatwia stronom komunikację a ustalenia zawarte w ugodzie mediacyjnej, mogą być przez sąd wpisane do wyroku lub zatwierdzone klauzulą wykonalności na posiedzeniu niejawnym.
Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z możliwości profesjonalnej konsultacji.

Patronem Tygodnia Mediacji jest Ministerstwo Sprawiedliwości
http://mediacja.gov.pl/news/5.html


Drugi etap wydarzenia Zew Gdyni! Daj się zaprosić na Festiwal!
Napisał nauczyciel   
 

18 czerwca w ramach ogólnopolskiego wydarzenia Zew Gdyni! Daj się zaprosić na Festiwal! widzowie filmu „Zew morza”, wyświetlanego w 90 polskich kinach, mieli okazję wziąć udział w konkursie i wygrać podwójne zaproszenia na tegoroczny Festiwal Filmowy w Gdyni.

Spośród wszystkich uczestników wylosowani zostali szczęśliwi laureaci: pan Leszek Opara z kina Sokół w Nowym Sączu oraz pan Dariusz Kozłowski z kina Kultura w Gołdapi. Obaj panowie wraz z osobami towarzyszącymi już wkrótce będą gośćmi specjalnymi Miasta Gdynia oraz organizatorów Festiwalu.

Lokalną promocją wydarzenia zajęli się animatorzy wszystkich 90 kin, prześcigając się w pomysłach i inicjatywach propagujących projekt. Aby docenić ich starania, organizatorzy Zewu Gdyni ogłosili konkurs na najlepszą promocję lokalną. W konkursie przewidziane było przyznanie nagrody głównej tylko jednemu kinu, jednak ze względu na wysoki poziom działań komisja konkursowa zdecydowała się na przyznanie dodatkowych dwóch wyróżnień.

Nagroda główna przypadła pani Małgorzacie Miszczak – liderce Pracowni Filmoteki Szkolnej w Gorzowie Wielkopolskim, natomiast dwa wyróżnienia powędrowały do pani Magdaleny Bień z Kina w Hrubieszowskim Domu Kultury oraz pani Anity Pawlak-Zygmy z Kina za Rogiem w Radomsku.

19 września dziesięciu miłośników kina po raz pierwszy przyjedzie na największy festiwal filmowy w Polsce, aby przez cały tydzień śledzić wydarzenia filmowe, spotykać się z twórcami oraz oczywiście poznawać uroki Gdyni.

Przez cały czas będzie towarzyszyć im oko kamery, co pozwoli śledzić pobyt laureatów na Festiwalu na facebookowej stronie projektu www.facebook.com/zewgdyni, a później zobaczyć ich jako bohaterów filmu.


Czytaliśmy...
Napisał nauczyciel   
   W przededniu ogólnopolskiego zrywu, "Narodowe Czytanie" miało miejsce w naszym gimnazjum.
Uczniowie zostali zapoznani z historią akcji i ... rozpoczęło się czytanie " Quo vadis" oraz dyskusja nad problematyką wybranych fragmentów.
Udział w czytaniu wzięli uczniowie wszystkich klas. Akcję szkolną poprowadziły panie: Anna Starzyńska-Maniecka, Magda Lalko oraz Katarzyna Markiewicz. 
Samorząd gotowy do działania!
Napisał nauczyciel   

 PLAN  PRACY SAMORZĄDU SZKOLNEGO NA ROK 2016/2017- kliknij


Warsztaty w Pracowni Filmoteki Szkolnej
Napisał nauczyciel   
 
W poniedziałek, 12 września 2016 r. w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 odbędzie się warsztat dla uczniów, którzy podjęli się wyzwania, jakim jest organizacja II Filmowej Gry Miejskiej. Pod czujnym okiem animatora z Poznania uczniowie nabędą wiedzę oraz umiejętności praktyczne niezbędne do organizacji gry. Jakie filmy wybiorą, które będą bohaterami poszczególnych stacji gry oraz jakie wymyślą zadania do wykonania dla uczestników wspólnej zabawy? Przekonać się będzie można w piątek, 30 września. Zapraszamy!
3 września-Narodowe Czytanie!
Napisał nauczyciel   
 

"Quo vadis" Henryka Sienkiewicza lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku.

Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.
- To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić - mówił w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami" Władysława St. Reymonta, „Weselem" Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami" Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie".

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później „Trylogii" Henryka Sienkiewicza.

W naszej szkole czytanie lektury odbędzie się już jutro, 2 września 2016r.


Witaj szkoło!
Napisał nauczyciel   
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
odbędzie się 01 września o godz. 9.00

Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego
- Biały Kościół godz. 8.00.


Regulamin-przeczytaj
Napisał nauczyciel   
KOMUNIKAT O PODRĘCZNIKACH SZKOLNYCH
Napisał nauczyciel   
Przypominamy, że w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas I i II otrzymają podręczniki w szkole na zasadzie wypożyczenia. Podręczniki będą wydawane uczniom we wrześniu po rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Uczniowie klas III gimnazjum muszą nabyć podręczniki zgodnie z przygotowanym wykazem na własny koszt. 

Nasze sukcesy w roku szkolnym 2015/ 2016
Napisał nauczyciel   
 Uczniowie naszej szkoły w minionym roku szkolnym popisali się swoją wiedzą odnosząc liczne sukcesy w różnych konkursach przedmiotowych. Dwoje z nich za swoje osiągnięcia otrzymało stypendium naukowe z rąk Prezydenta miasta Gorzowa.

Stypendyści Prezydenta Miasta Gorzowa:
• Maja Dąbrowska klasa 3a
• Wiktor Koropczuk klasa 3a

Tytuł laureata osiągnęło dwoje uczniów:
laureat etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki W. Koropczuk klasa 3a
laureat etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z j. angielskiego Maja Dąbrowska - klasa 3a
Tytuł finalisty osiągnęło sześcioro uczniów:
finalista etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z chemii -Wiktor Koropczuk - klasa 3a oraz Mateusz Pogonowski - klasa 3a
finalistka etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z j. polskiego - Julia Kłosek - klasa 3a, Mateusz Pogonowski - klasa 3a
• finalistka etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii - Piotr Krasnowski - klasa 3a Wiktor Koropczuk - klasa 3a


Jak ZEW GDYNI okazał się ZEWEM MARZEŃ
Napisał nauczyciel   
 
18 czerwca w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w Gorzowie, w ramach wydarzenia ZEW GDYNI! DAJ SIĘ ZAPROSIĆ NA FESTIWAL!, odbyła się projekcja filmu H. Szaro pt. „Zew morza", jednego z najciekawszych filmów niemego kina, ze skomponowaną współcześnie muzyką Krzesimira Dębskiego.
 
Pokaz odbył się równocześnie w 90 wybranych miejscach Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Sieci Kino za Rogiem oraz Pracowni Filmoteki Szkolnej w Polsce. Po filmie - na żywo z Gdyni - przeprowadzona została transmisja losowania specjalnych nagród dla widzów, w tym dwóch 2-osobowych zaproszeń na wrześniowy 41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Zaproszenia co prawda powędrowały do innych kin w Polsce, ale na zgromadzonych w Pracowni gorzowian czekały jeszcze dwie niespodzianki.
 
 Pierwszą było losowanie trzech nagród pocieszenia, a drugą był premierowy pokaz filmu uczniów ZSO nr 3 pt. „Zew marzeń", zrealizowany w konwencji niemego kina, bez dialogów, z napisami na planszach, inspirowany filmem H. Szaro.
 
 Udział uczniów z Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w wydarzeniu ZEW GDYNI! był twórczy, ciekawy i niezwykle inspirujący. Młodzi filmowcy mieli okazję poznać nieme kino, nie tylko oglądając film „ZEW MORZA", ale również mogli sprawdzić się przed i za kamerą, realizując swój własny film w urokliwych miejscach Gorzowa.
 
Dodatkowym walorem pracy młodych filmowców była możliwość realizacji zdjęć na KUNIE, zabytkowym gorzowskim lodołamaczu, na który zaprosiło uczniów Stowarzyszenie Wodniaków Przystań Gorzów. 

Wielkie podziękowania dla filmowców realizujący projekt ZEW GDYNI!: Michał Smętkowski, Ada Majchrzak, Ewelina Ciężka, Małgosia Adamska, gościnnie absolwent Gimnazjum nr 3- Paweł Sokolnicki. Opiekun: Małgorzata Miszczak


Podsumowanie konkursu fotograficznego pt. Moja codzienność
Napisał nauczyciel   
W tym roku szkolnym odbył się konkurs fotograficzny pt. „Moja codzienność". Wzięło w nim udział sześcioro uczestników z gimnazjum i liceum: Anna Kurowska, Julia Strzałkowska, Julia Sztachańska, Hubert Włoskowicz, Iga Szafirowicz, Joanna Dudziak.
Za interesujące i oryginalne ujęcie tematu oraz ciekawą estetykę fotografii laureatką została Julia Strzałkowska z kl. 2a gimnazjum. Na wyróżnienie za pomysłowość w ukazywaniu przestrzeni zasłużyły także zdjęcia Julii Sztachańskiej z kl. 1a gimnazjum, która zajęła drugie miejsce.
 
 

 
 

Prace nagrodzone oraz wybrane zdjęcia pozostałych uczestników zostały wywołane w dużych formatach i będą eksponowane na ścianach szkolnego korytarza na II piętrze.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do obejrzenia zdjęć. Niech staną się dla wszystkich inspiracją do twórczych zmagań z fotografią.


Sukces naszego siatkarza!
Napisał nauczyciel   

Jakub Pulkowski z klasy 2 naszego gimnazjum został powołany jako jedyny zawodnik z województwa lubuskiego na Kampy S.O.S odbywające się w Białej Podlaskiej, gdzie pod okiem fachowców będzie miał szansę rozwijać swój talent.

GRATULUJEMY!

   
Programować każdy może!
Napisał nauczyciel   
30 maja 2016 r. o godz. 13.00 w siedzibie PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego „PROGRAMOWAĆ KAŻDY MOŻE". W konkursie brało udział  13 najlepszych szkolnych programistów ze szkół gimnazjalnych i 12 z ponadgimnazjalnych z terenu naszego województwa.
Laureatem konkursu wśród uczniów szkół gimnazjalnych został Wiktor Koropczuk zajmując trzecie miejsce. Gratulujemy!

Organizatorzy konkursu: II LO im. Marii Skłodowskiej Curie w Gorzowie Wielkopolskim, Wydział Techniczny PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim oraz Stowarzyszenie TALENT w Gdyni.
Patronat: Lubuski Kurator Oświaty Rektor PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., Lubuskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

 
Zew Gdyni w Pacowni FS coraz bliżej!
Napisał nauczyciel   
 

Tak jak wielkimi krokami zbliża się wydarzenie ZEW GDYNI! DAJ SIĘ ZAPROSIĆ NA FESTIWAL!, tak przy tej okazji nadchodzi moment premiery filmu uczniów naszej szkoły. O tym jak film „ZEW MORZA” H. Szaro zainspirował licealistów  do pracy nad własnym filmem zrealizowanym w konwencji niemego kina, bez dialogów, z napisami na planszach oraz w jaki sposób przebiegała realizacja filmu możecie dowiedzieć się oglądając rozmowę redaktor TVP3 Gorzów z p. Małgorzatą Miszczak  w programie Kalejdoskop .

kliknij poniżej


Daj się zaprosić na Festiwal!
Napisał nauczyciel   

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu ZEW MORZA, który odbędzie się w PRACOWNI FILMOTEKI SZKOLNEJ w naszej szkole, 18 czerwca 2016 r. o godz. 17.00.

Przed nami wyjątkowa impreza urodzinowa równocześnie w 90 kinach w Polsce, pod hasłem Zew Gdyni! Daj się zaprosić na Festiwal! Jubileusz Gdyni uświetnimy pokazem miłosno-przygodowej historii Zew Morza (1927) - jednego z najciekawszych filmów niemego kina, z muzyką współcześnie skomponowaną przez Krzesimira Dębskiego.
 
Oprócz projekcji filmu czekają nas niespodzianki oraz losowanie nagród!!!
 
 
 

Halo Gdynia, tu Gorzów!
Napisał nauczyciel   

 
 
18 czerwca w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w Gorzowie Wlkp. odbędzie się pokaz filmu z 1927 r. pt. ZEW MORZA w reż. Henryka Szaro, na który serdecznie zapraszamy. (Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.  Zgłoszenia należy wysyłać drogą mailową od 6 do 15 czerwca na adres: W mailu należy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego.
Tymczasem nasi uczniowie: Michał Smętkowski, Ada Majchrzak, Ewelina Ciężka i Małgosia Adamska oraz zaprzyjaźniony z nami, absolwent naszego gimnazjum- Paweł Sokolnicki wraz z opiekunem koła filmowego p. Małgorzatą Miszczak realizują własny film pt. ZEW MARZEŃ, będący swoistą odpowiedzią na legendarny film H. Szaro.

Zapowiedzią miejsca, w którym realizowaliśmy zdjęcia do naszego filmu niech będzie zdjęcie poniżej...  Szczegóły wkrótce...


Stypendia naukowe dla naszych uczniów
Napisał nauczyciel   

13 czerwca 2016 r. prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki wręczył stypendia naukowe i artystyczne Miasta Gorzowa Wlkp. za osiągnięcia uczniów gorzowskich szkół w roku szkolnym 2015/2016. Wśród stypendystów znaleźli się również nasi uczniowie: Maja Dąbrowska i Wiktor Koropczuk.

Gratulujemy!


MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
Napisał nauczyciel   
 
10.06.16r odbył się MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ. Około godziny 13 uczniowie zebrali się na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 17. Pierwszą połowę rozegrała klasa 1b gimnazjum z klasą 6b i skończyła się wynikiem 5:1. Drugą połowę rozegrała klasa 1a gimnazjum z klasą 6a. Po zaciętej walce mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla klas gimnazjalnych. Po rozegranym turnieju uczniowie ustawili się do zrobienia pamiątkowych zdjęć i wręczenia dyplomów.
 
WARTO CZYTAĆ!
Napisał nauczyciel   
Uczniowie klas pierwszych gimnazjum mogli w tym roku szkolnym wziąć udział w konkursie czytelniczo-literackim pt.WARTO CZYTAĆ!, który zorganizowali p. Barbara Śmierciak i p. Krzysztof Grygiel. Przystąpiło do niego jedenaścioro uczestników. Mieli oni za zadanie zapoznać się z jedną książką wybraną spośród zaproponowanych, a następnie napisać tekst zachęcający do jej przeczytania. Można było zdobyć 36 punktów.
Wyniki konkursu:
1. Aniela Głazik kl.1a - 28 punktów
2. Justyna Łotoczko kl.1b - 25 punktów
3. Zuzanna Krajnik kl.1a - 22 punkty

4. Wiktoria Tykwer kl.1a - 22 punkty
5. Wiktoria Kocińska kl.1a - 22 punkty
7. Kamila Gwiazdowska kl.1a - 21 punktów
8. Nikola Gacek kl.1b - 19 punktów
9. Jakub Rąblewski kl.1b - 17 punktów
10. Aleksandra Jocz kl.1b - 16 punktów
Chemia w Małej skali
Napisał nauczyciel   
11 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty laboratoryjne z chemii „Chemia w Małej skali".
 
Zajęcia prowadziły Panie z Torunia z Centrum Chemii w Małej Skali, które przyjechały na zaproszenie nauczycielki chemii z naszej szkoły p. Jolanty Kulej.
 
 Uczniowie przez dwie godziny mogli eksperymentować samodzielnie a na koniec wszyscy uczestnicy warsztatów zostali zaproszeni na pokaz doświadczeń do sali gimnastycznej. Wszyscy bawili się świetnie.
 

Gimnazjalne obrady ONZ
Napisał nauczyciel   
 
W dniach 23-25 maja b.r. uczniowie naszego gimnazjum: Konrad Kawka, Mateusz Pogonowski i Mateusz Śmigiel wzięli udział w symulacjach obrad ONZ zorganizowanych przez Gimnazjum nr 9. Nasi uczniowie jako delegacja Republiki Czeskiej przygotowali rezolucje i próbowali znaleźć rozwiązanie jakie Organizacja Narodów Zjednoczonych mogłaby przyjąć w kwestiach ograniczenia zanieczyszczenia środowiska, umożliwienia leczenia medyczną marihuaną oraz zaprzestania wykorzystywania dzieci do pracy. Językiem debaty był język angielski.
 
Nabór do klasy siatkarskiej w Gimnazjum nr 3
Napisał nauczyciel   

Jeżeli jesteś uczennicą, uczniem klasy 6, lubisz sport, jesteś aktywny fizycznie to zapraszamy do klasy sportowej o profilu siatkarskim Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp.

Nabór odbędzie się

23.06 ( poniedziałek ) o godzinie 16:00

(sala sportowa)

 

Gimnazjum nr 3
ul. Warszawska 18,
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. 95 7202400
e-mail:

Trener:
Tomasz Gornow, tel.: 609443556


Zrób film! Wygraj nagrody!
Napisał nauczyciel   
 
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego "Zabytkomania", organizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studentów i absolwentów szkół filmowych. Celem konkursu jest rozwijanie pasji filmowej wśród młodych ludzi połączone z upowszechnianiem wiedzy o zabytkach i lokalnym dziedzictwie kulturowym.

W tym roku uczestnicy będą ubiegać się o nagrodę w następujących kategoriach:

Grupa I - uczestnicy między 13 a 18 rokiem życia mogą nadsyłać prace w kategoriach: film dokumentalny lub reportaż nt. Pomników Historii oraz film animowany promujący lokalne tradycje, zwyczaje i obyczaje

Grupa II - uczestnicy powyżej 18 roku życia mogą nadsyłać prace w kategoriach: film dokumentalny lub reportaż nt. Pomników Historii, spot reklamowy promujący Europejskie Dni Dziedzictwa, film animowany promujący lokalne tradycje, zwyczaje i obyczaje.

oraz zarejestrować się poprzez formularz dostępny na stronie rejestracja.zabytek.pl.

Na zgłoszenia uczestników czekamy do 30 czerwca 2016. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone we wrześniu 2016 podczas uroczystej gali festiwalu Zabytkomania.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Szczegółowe informacje u p. M. Miszczak. Zapraszam!


Wizyta w I LO
Napisał nauczyciel   
 
12 kwietnia 2016 r. klasa 3a wraz z p. Anną Czarnecką uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych w I LO. Corocznie udajemy się do "Puszkina", by wiedzę teoretyczną z Prądu Elektrycznego wykorzystać tworząc obwody elektryczne na profesjonalnym sprzęcie, które I LO nam udostępnia. Tak też było i tym razem.

Zmierzyliśmy się z prawem Ohma i poszło nam całkiem nieźle ;-). Gratuluję klasie 3a wiedzy, pracowitości i humoru ;-). Liczę, że w przyszłym roku znów zawitamy do "Puszkina" na laboratoria, choć niestety w innym składzie.

p. A. Czarnecka


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
Napisał nauczyciel   
 

05.04.2016r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział pięć uczennic. Ich zadaniem była recytacja dowolnego wiersza lub fragmentu prozy nieprezentowanej do tej pory w innych konkursach.
Poziom był wysoki, uczennice zaprezentowały się w następującym repertuarze:
Julia Czapska - Edward Stachura „Życie to nie teatr"
Aniela Głazik - anonim „Chłopiec"
Anita Masłowska - Jan Twardowski „Śpieszmy się"
Oliwia Różańska - Tadeusz Różewicz „List do ludożerców"
Roksana Szymańska - Jacek Podsiadło „Don't leave me"

Panie polonistki: Anna Starzyńska- Maniecka i Anna Sadowska wyłoniły zwyciężczynie: Anitę Masłowską i Roksanę Szymańską. Uczennice będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu- eliminacjach powiatowych, które odbędą się 13.04.2016r. w Miejskim Centrum Kultury.
Wszystkim uczestniczkom gratulujemy trafnego doboru repertuaru, wysokiej kultury słowa oraz ciekawej interpretacji utworów.


Anna Sadowska i Anna Starzyńska- Maniecka


Dyskusja nad filmem w Pracowni Filmoteki Szkolnej
Napisał nauczyciel   
 Zapraszam wszystkich uczniów na projekcję filmu pt. „Biegnij, chłopcze, biegnij", która odbędzie się w czwartek, 08.04.2016 o godzinie 16:00 w Pracowni Filmoteki Szkolnej.
Po obejrzeniu tego przejmującego obrazu zapraszam do dyskusji.
Reżyserem dramatu wojennego jest Pepe Danquart, film jest produkcji francusko- niemiecko- polskiej. Główny bohater, ośmioletni chłopiec ucieka z getta i znajduje schronienie u Polki, wkrótce opuszcza nowy dom i wyrusza w niebezpieczną podróż. W tę rolę wcielili się bracia: Andrzej i Kamil Tkacz, ich ojca zagrał Zbigniew Zamachowski, zobaczymy również kreację Przemysława Sadowskiego, Mirosława Baki czy Grażyny Szapołowskiej.
Serdecznie zapraszam, Anna Sadowska

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnia >>

Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 13 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: