Aktualności arrow Start
Realizujemy Projekt Partnerski

II Charytatywny Meczu Piłki Siatkowej Kromka chleba Caritas

W dniu 17 września 2017r. na Hali Sportowej przy ul. Czereśniowej w Gorzowie Wlkp. odbył się II Charytatywny Meczu Piłki Siatkowej Kromka chleba Caritas zorganizowany przez Caritas Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Celem imprezy było pozyskanie środków na dożywianie dzieci z placówek wsparcia dziennego, prowadzonych przez Parafie i Parafialne Zespoły Caritas w Gorzowie Wlkp.
W pokazowym meczu wystąpili siatkarze, trenerzy a także miłośnicy gorzowskiej siatkówki m.in. Waldemar Wspaniały, Sebastian Świderski, Roman Bartuzi, Jakub Głuszak, Tomasz Paluch, Jerzy Gerstenkorn, Jan Łojewski, Stanisław Kuryś, Krzysztof Gierczyński, Tomasz Kucharski, Waldemar Malinowski, Tomasz Gornow i wielu innych. Spotkanie trybun oglądała licznie przybyła publiczność, a wśród niej Katarzyna Zaroślińska, Elżbieta Ciaszkiewicz, Marek Ciaszkiewicz, Nikołaj Mariaskin, Marcin Kobiałko.
Przed meczem gwiazd nasi kadeci z S.O.S. przy Gimnazjum nr 3 reprezentujący klub GSZS Gorzów Wlkp. zmierzyli się z zespołem UKS „Set" Gorzów Wlkp. wygrywając 4:0.
Imprezie towarzyszyło przyznanie złotych i srebrnych odznak PZPS dla siatkarzy i działaczy związanych z siatkówką. Można było zobaczyć puchary z Finałów Mistrzostw Świata, jak również trofea zdobyte przez siatkarzy Stilonu Gorzów. Po zakończeniu spotkań wszyscy przenieśliśmy się przed halę sportową, gdzie zorganizowany był piknik. W II Charytatywnym Meczu Piłki Siatkowej Kromka chleba Caritas zebrano 3407 zł.
Fot. A. Łukowiak, T. Gornow

Podsumowanie działań filmowców Trójki w Warszawie!

Jak zakończyć całoroczne działania filmowe Pracowni Filmoteki Szkolnej? Najlepiej w Warszawie, na Festiwalu!

12 i 13 czerwca w Warszawie odbył się 8. Festiwal Filmoteki Szkolnej, w którym wzięło udział 200 uczniów i nauczycieli z ponad 40 miejscowości z całej Polski. Wśród zaproszonych po raz kolejny znaleźli się filmowcy z Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w Gorzowie Wlkp. Uczennice z pierwszej klasy III LO, Wanessa, Karolina i Julka wraz z liderką Filmoteki Szkolnej, Małgorzatą Miszczak prezentowały tam efekty całorocznej pracy z filmem, który towarzyszył projektowi Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa Wlkp., prowadzonemu w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w ramach programu edukacyjnego Filmoteka Szkolna. Efekty całorocznej pracy TRÓJKA FILM PROJEKT? To oczywiście filmy uczniów- cztery ukończone i kolejne dwa, jeszcze w trakcie realizacji. Do licznych działań filmowych Pracowni Filmoteki Szkolnej doliczyć należy również Filmową Grę Miejską, w której uczestniczyło razem z organizatorami około 90 uczniów i nauczycieli ze szkół z Gorzowa i okolic.

W Warszawie, na uroczystej gali w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej, organizatorzy Festiwalu przedstawili grupę z Gorzowa: „TRÓJKA FILM PROJEKT" to weterani naszego festiwalu. Przyjechali, by opowiedzieć nam o tegorocznych działaniach, które, jak to zwykle bywa w gorzowskiej Pracowni Filmoteki Szkolnej, były intensywne i ambitne. Uczestnicy projektu brali udział w zajęciach teoretycznych z wiedzy o filmie oraz praktycznych, związanych z realizacją i montażem krótkich etiud filmowych (fabuły, dokumentu lub animacji)."
Potem już były tylko atrakcje przygotowane przez organizatorów Festiwalu. Między innymi pokaz filmu „Komunia" w reżyserii Anny Zameckiej, doceniony na arenie międzynarodowej, zwycięzca MFF w Locarno i Warszawskiego Festiwalu Filmowego w kategorii film dokumentalny oraz laureat Orła za najlepszy film dokumentalny ubiegłego roku. Po projekcji odbyło się inspirujące spotkanie z autorką zdjęć Małgorzatą Szyłak.

Kolejny punkt to wizyty studyjne w: Archiwum Filmoteki Narodowej, DI Factory, Human Ark, Studiu Miniatur Filmowych i WFDiF. Podczas spotkań w instytucjach filmowych uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji z dziedziny filmu. Gorzowianki uczestniczyły w warsztatach charakteryzacji filmowej w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, prowadzonych przez specjalistów pracujących, na co dzień w branży filmowej. Miały okazję pogłębić swoje zainteresowania sztuką filmową i poznać specyfikę poszczególnych zawodów filmowych.

Kolejnego dnia swoje drzwi dla uczestników Festiwalu otworzyła Warszawska Szkoła Filmowa, w której odbyły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Młodzież miała okazję sprawdzić się jako aktorzy, ale i ćwiczyć montaż, scenariopisarstwo, sztukę operatorską, dowiedzieć się o organizacji i programowaniu festiwalu filmowego, promocji filmu, krytyce filmowej i tworzeniu wideobloga. Nauczyciele doświadczyli zjawiska wirtualnej rzeczywistości oraz dowiedzieli się, jak edukacyjnie wykorzystać potencjał filmu artystycznego.

Młodzież zdobyła na festiwalu wiele nowych i cennych doświadczeń, które z pewnością pozwolą im rozwinąć swoją pasję i dadzą siłę do podejmowania kolejnych działań filmowych. Jest to wspaniałe przedsięwzięcie i mamy nadzieję, że wrócimy tam za rok!
Festiwal Filmoteki Szkolnej jest wspólnym projektem Filmoteki Narodowej (od 1 czerwca Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego), Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej organizowanym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
 Małgorzata Miszczak, liderka Filmoteki Szkolnej
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>