header image
Aktualności arrow Start
Start
Realizujemy Projekt Partnerski
Napisał nauczyciel   
Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa Wlkp.


II Charytatywny Meczu Piłki Siatkowej Kromka chleba Caritas
Napisał nauczyciel   
 
W dniu 17 września 2017r. na Hali Sportowej przy ul. Czereśniowej w Gorzowie Wlkp. odbył się II Charytatywny Meczu Piłki Siatkowej Kromka chleba Caritas zorganizowany przez Caritas Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Celem imprezy było pozyskanie środków na dożywianie dzieci z placówek wsparcia dziennego, prowadzonych przez Parafie i Parafialne Zespoły Caritas w Gorzowie Wlkp.
W pokazowym meczu wystąpili siatkarze, trenerzy a także miłośnicy gorzowskiej siatkówki m.in. Waldemar Wspaniały, Sebastian Świderski, Roman Bartuzi, Jakub Głuszak, Tomasz Paluch, Jerzy Gerstenkorn, Jan Łojewski, Stanisław Kuryś, Krzysztof Gierczyński, Tomasz Kucharski, Waldemar Malinowski, Tomasz Gornow i wielu innych. Spotkanie trybun oglądała licznie przybyła publiczność, a wśród niej Katarzyna Zaroślińska, Elżbieta Ciaszkiewicz, Marek Ciaszkiewicz, Nikołaj Mariaskin, Marcin Kobiałko.
Przed meczem gwiazd nasi kadeci z S.O.S. przy Gimnazjum nr 3 reprezentujący klub GSZS Gorzów Wlkp. zmierzyli się z zespołem UKS „Set" Gorzów Wlkp. wygrywając 4:0.
Imprezie towarzyszyło przyznanie złotych i srebrnych odznak PZPS dla siatkarzy i działaczy związanych z siatkówką. Można było zobaczyć puchary z Finałów Mistrzostw Świata, jak również trofea zdobyte przez siatkarzy Stilonu Gorzów. Po zakończeniu spotkań wszyscy przenieśliśmy się przed halę sportową, gdzie zorganizowany był piknik. W II Charytatywnym Meczu Piłki Siatkowej Kromka chleba Caritas zebrano 3407 zł.
Fot. A. Łukowiak, T. Gornow

Podsumowanie działań filmowców Trójki w Warszawie!
Napisał nauczyciel   
 

Jak zakończyć całoroczne działania filmowe Pracowni Filmoteki Szkolnej? Najlepiej w Warszawie, na Festiwalu!

 12 i 13 czerwca w Warszawie odbył się 8. Festiwal Filmoteki Szkolnej, w którym wzięło udział 200 uczniów i nauczycieli z ponad 40 miejscowości z całej Polski. Wśród zaproszonych po raz kolejny znaleźli się filmowcy z Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w Gorzowie Wlkp. Uczennice z pierwszej klasy III LO, Wanessa, Karolina i Julka wraz z liderką Filmoteki Szkolnej, Małgorzatą Miszczak prezentowały tam efekty całorocznej pracy z filmem, który towarzyszył projektowi Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa Wlkp., prowadzonemu w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w ramach programu edukacyjnego Filmoteka Szkolna. Efekty całorocznej pracy TRÓJKA FILM PROJEKT? To oczywiście filmy uczniów- cztery ukończone i kolejne dwa, jeszcze w trakcie realizacji. Do licznych działań filmowych Pracowni Filmoteki Szkolnej doliczyć należy również Filmową Grę Miejską, w której uczestniczyło razem z organizatorami około 90 uczniów i nauczycieli ze szkół z Gorzowa i okolic.

 
W Warszawie, na uroczystej gali w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej, organizatorzy Festiwalu przedstawili grupę z Gorzowa: „TRÓJKA FILM PROJEKT" to weterani naszego festiwalu. Przyjechali, by opowiedzieć nam o tegorocznych działaniach, które, jak to zwykle bywa w gorzowskiej Pracowni Filmoteki Szkolnej, były intensywne i ambitne. Uczestnicy projektu brali udział w zajęciach teoretycznych z wiedzy o filmie oraz praktycznych, związanych z realizacją i montażem krótkich etiud filmowych (fabuły, dokumentu lub animacji)."
Potem już były tylko atrakcje przygotowane przez organizatorów Festiwalu. Między innymi pokaz filmu „Komunia" w reżyserii Anny Zameckiej, doceniony na arenie międzynarodowej, zwycięzca MFF w Locarno i Warszawskiego Festiwalu Filmowego w kategorii film dokumentalny oraz laureat Orła za najlepszy film dokumentalny ubiegłego roku. Po projekcji odbyło się inspirujące spotkanie z autorką zdjęć Małgorzatą Szyłak.
 
 Kolejny punkt to wizyty studyjne w: Archiwum Filmoteki Narodowej, DI Factory, Human Ark, Studiu Miniatur Filmowych i WFDiF. Podczas spotkań w instytucjach filmowych uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji z dziedziny filmu. Gorzowianki uczestniczyły w warsztatach charakteryzacji filmowej w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, prowadzonych przez specjalistów pracujących, na co dzień w branży filmowej. Miały okazję pogłębić swoje zainteresowania sztuką filmową i poznać specyfikę poszczególnych zawodów filmowych.
 
Kolejnego dnia swoje drzwi dla uczestników Festiwalu otworzyła Warszawska Szkoła Filmowa, w której odbyły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Młodzież miała okazję sprawdzić się jako aktorzy, ale i ćwiczyć montaż, scenariopisarstwo, sztukę operatorską, dowiedzieć się o organizacji i programowaniu festiwalu filmowego, promocji filmu, krytyce filmowej i tworzeniu wideobloga. Nauczyciele doświadczyli zjawiska wirtualnej rzeczywistości oraz dowiedzieli się, jak edukacyjnie wykorzystać potencjał filmu artystycznego.
 
Młodzież zdobyła na festiwalu wiele nowych i cennych doświadczeń, które z pewnością pozwolą im rozwinąć swoją pasję i dadzą siłę do podejmowania kolejnych działań filmowych. Jest to wspaniałe przedsięwzięcie i mamy nadzieję, że wrócimy tam za rok!
Festiwal Filmoteki Szkolnej jest wspólnym projektem Filmoteki Narodowej (od 1 czerwca Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego), Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej organizowanym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
 Małgorzata Miszczak, liderka Filmoteki Szkolnej
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 6 z 324
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 21 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: