header image
Aktualności arrow Start
Start
KREATYWNY WOLONTARIAT
Napisał nauczyciel   
 
Koło kreatywnych to nie tylko dyskusje, zabawy, gry intelektualne i przygotowanie do konkursów - to także możliwość sprawdzenia stopnia swojej komunikatywności i radzenia sobie w nowych sytuacjach społecznych.
 

Takim wyzwaniem dla uczennic klasy 3a były spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 33. Wierzcie mi, poradziły sobie znakomicie - przedszkolaki były zachwycone.

 Opiekun koła Anna Starzyńska-Maniecka
III FILMOWA GRA MIEJSKA ZA NAMI!
Napisał nauczyciel   
 
2 czerwca 2017 r. odbyła się w Gorzowie III Filmowa Gra Miejska zorganizowana przez Pracownię Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3. I jak zgodnie mówią uczestnicy oraz organizatorzy, ta gra na długo zostanie w naszej pamięci. Trzynaście drużyn z gorzowskich szkół: I LO, Gimnazjum nr 13, Gimnazjum nr 20, Zespołu Szkół Elektrycznych, Zespołu Szkół Gastronomicznych, Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Różankach, III LO, Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 3, Katolickiego Liceum św. Tomasza z Akwinu, Zespołu Szkół Mechanicznych, miało okazję wejść do TRZECIEGO WYMIARU i uczestniczyć w interaktywnym spacerze po mieście śladami niezapomnianych filmów S-F.  Uczestnicy Gry wkroczyli w świat popularnych filmów, takich jak „Avatar”, „Matrix”, “Sala Samobójców”, „Iluzja” „Strażnicy Galaktyki”, „Z archiwum X”, „Podróż na Księżyc” i rozwiązywali ciekawe zadania sprawdzające wiedzę o tych filmach. Uczniowie musieli wykazać się również kreatywnością, poczuciem humoru i sprawnością fizyczną. Aktywnie i dzielnie  towarzyszyli im opiekunowie, którzy zgłosili grupy do tegorocznej gry.
 

 Pod Dominantą gracze budowali unikalny statek kosmiczny, w Parku Kopernika szukali za pomocą przydatnych aplikacji mobilnych śladów obecności tajemniczej Banshee, a w Pracowni Filmoteki Szkolnej tworzyli ekipę filmową, która miała zadanie sfilmować i odegrać scenę z „Sali Samobójców” J. Komasy. Nie można pominąć również iście magicznej stacji w Księgarni “Versus”, przystanek Avatarów przy MOS-ie, muzycznego zakątka w “Elvisie” i labiryntu rodem z “Matrixa” w TMA zone! Po prawidłowo zaliczonym filmowym zadaniu, uczestnicy mogli również wykazać się wiedzą o naszym mieście, które w tym roku świętuje 760-lecie.

 
 
 Nikt nie ukrywał pozytywnego zaskoczenia, a uśmiechy uczestników były dla organizatorów dowodem na to, że ich praca nie poszła na marne. Duże zainteresowanie tym wydarzeniem również pokazuje, z jaką aprobatą została przyjęta inicjatywa Filmowej Gry Miejskiej w Gorzowie. Jedno jest pewne, że świat filmów przyciągał, przyciąga i będzie przyciągać wielu młodych  pasjonatów kina!
 
 

Koordynatorzy III Filmowej Gry Miejskiej: Małgorzata Miszczak, Renata Smilgin - Roszczyk, Grzegorz Trześniowski

Partnerzy III Filmowej Gry Miejskiej: TMA Zone, Miejski Ośrodek Sztuki, Sklep Muzyczny Elvis, Koło Teatralne „As” ze Szkoły Podstawowej nr 17, Księgarnia Versus.

Lokalni Sponsorzy: Biuro Promocji Miasta, Filharmonia Gorzowska, Kino 60 Krzeseł, Kino Helios, Kino Cinema 3D, Rada Rodziców III LO, TMA Zone, Macmillan.

 
 

Filmowa Gra Miejska w Gorzowie Wlkp. realizowana jest w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” we współpracy z Filmoteką Narodową i Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

A tymczasem, do zobaczenia na następnej Filmowej Grze Miejskiej!

 Julia Kłosek

Piszą o naszej grze!- kliknij

i tutaj


 

 

MEDIACJE JAKO SPOSÓB POROZUMIENIA I ROZPOZNAWANIA SWOICH POTRZEB
Napisał nauczyciel   
 W tym roku szkolnym wszyscy uczniowie gimnazjum mieli okazję poznać mediację jako sprzyjający porozumieniu sposób komunikowania się.

Udział w lekcjach wychowawczych, podczas których spotkali się ze stałym mediatorem sądowym,  umożliwił im powiązanie  informacji z zakresu prawa i psychologii z praktycznymi działaniami, sprzyjającymi rozwiązywaniu konfliktu w początkowej jego fazie. Wielu z Was odkryło, że ma predyspozycje do bycia mediatorem a pozostali, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

Przypominam, że wiele informacji dotyczących mediacji znajdziecie na stronie Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim oraz Ministerstwa Sprawiedliwości.

Anna Starzyńska-Maniecka

 
 
 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 13 - 18 z 332
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 31 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: