header image
Aktualności arrow Start
Start
Wycieczka do Laboratorium Wyobraźni PPNT w Poznaniu
Napisał nauczyciel   
 
Minionego czwartku (16 marca br.) grupy przyrodnicze z gimnazjum i liceum miały okazję na chwilę oderwać się od szkoły i wybrać się do Laboratorium Wyobraźni PPNT w Poznaniu. Tam uczestnicy rzucili bliżej okiem na świat przedmiotów ścisłych. Poznali drugie, chemiczne oblicze rzeczy codziennego użytku, odkryli fizyczny sekret zegara czy huśtawki oraz zmierzyli się z matematycznymi zagadkami. Uczniowie nie ukrywali zadowolenia i chętnie brali udział w doświadczeniach. Z uśmiechami na twarzach wsiedli do autokaru i wrócili do Gorzowa, zabierając ze sobą nie tylko nowy zasób wiedzy, ale również pozytywne wrażenia oraz satysfakcję z miło spędzonego czasu.
 
 

Wycieczka edukacyjna została dofinansowana ze środków Unijnych w ramach projektu: "Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa".

Julia Kłosek

 Poznań Laboratorium Wyobraźni 16.03.2017r.(obejrzyj)

 Szczecin Eureka 15.03.2017r.(obejrzyj)

Podsumowanie działań filmowców Trójki w Warszawie!
Napisał nauczyciel   
 

Jak zakończyć całoroczne działania filmowe Pracowni Filmoteki Szkolnej? Najlepiej w Warszawie, na Festiwalu!

 12 i 13 czerwca w Warszawie odbył się 8. Festiwal Filmoteki Szkolnej, w którym wzięło udział 200 uczniów i nauczycieli z ponad 40 miejscowości z całej Polski. Wśród zaproszonych po raz kolejny znaleźli się filmowcy z Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w Gorzowie Wlkp. Uczennice z pierwszej klasy III LO, Wanessa, Karolina i Julka wraz z liderką Filmoteki Szkolnej, Małgorzatą Miszczak prezentowały tam efekty całorocznej pracy z filmem, który towarzyszył projektowi Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa Wlkp., prowadzonemu w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w ramach programu edukacyjnego Filmoteka Szkolna. Efekty całorocznej pracy TRÓJKA FILM PROJEKT? To oczywiście filmy uczniów- cztery ukończone i kolejne dwa, jeszcze w trakcie realizacji. Do licznych działań filmowych Pracowni Filmoteki Szkolnej doliczyć należy również Filmową Grę Miejską, w której uczestniczyło razem z organizatorami około 90 uczniów i nauczycieli ze szkół z Gorzowa i okolic.

 
W Warszawie, na uroczystej gali w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej, organizatorzy Festiwalu przedstawili grupę z Gorzowa: „TRÓJKA FILM PROJEKT" to weterani naszego festiwalu. Przyjechali, by opowiedzieć nam o tegorocznych działaniach, które, jak to zwykle bywa w gorzowskiej Pracowni Filmoteki Szkolnej, były intensywne i ambitne. Uczestnicy projektu brali udział w zajęciach teoretycznych z wiedzy o filmie oraz praktycznych, związanych z realizacją i montażem krótkich etiud filmowych (fabuły, dokumentu lub animacji)."
Potem już były tylko atrakcje przygotowane przez organizatorów Festiwalu. Między innymi pokaz filmu „Komunia" w reżyserii Anny Zameckiej, doceniony na arenie międzynarodowej, zwycięzca MFF w Locarno i Warszawskiego Festiwalu Filmowego w kategorii film dokumentalny oraz laureat Orła za najlepszy film dokumentalny ubiegłego roku. Po projekcji odbyło się inspirujące spotkanie z autorką zdjęć Małgorzatą Szyłak.
 
 Kolejny punkt to wizyty studyjne w: Archiwum Filmoteki Narodowej, DI Factory, Human Ark, Studiu Miniatur Filmowych i WFDiF. Podczas spotkań w instytucjach filmowych uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji z dziedziny filmu. Gorzowianki uczestniczyły w warsztatach charakteryzacji filmowej w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, prowadzonych przez specjalistów pracujących, na co dzień w branży filmowej. Miały okazję pogłębić swoje zainteresowania sztuką filmową i poznać specyfikę poszczególnych zawodów filmowych.
 
Kolejnego dnia swoje drzwi dla uczestników Festiwalu otworzyła Warszawska Szkoła Filmowa, w której odbyły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Młodzież miała okazję sprawdzić się jako aktorzy, ale i ćwiczyć montaż, scenariopisarstwo, sztukę operatorską, dowiedzieć się o organizacji i programowaniu festiwalu filmowego, promocji filmu, krytyce filmowej i tworzeniu wideobloga. Nauczyciele doświadczyli zjawiska wirtualnej rzeczywistości oraz dowiedzieli się, jak edukacyjnie wykorzystać potencjał filmu artystycznego.
 
Młodzież zdobyła na festiwalu wiele nowych i cennych doświadczeń, które z pewnością pozwolą im rozwinąć swoją pasję i dadzą siłę do podejmowania kolejnych działań filmowych. Jest to wspaniałe przedsięwzięcie i mamy nadzieję, że wrócimy tam za rok!
Festiwal Filmoteki Szkolnej jest wspólnym projektem Filmoteki Narodowej (od 1 czerwca Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego), Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej organizowanym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
 Małgorzata Miszczak, liderka Filmoteki Szkolnej
KREATYWNY WOLONTARIAT
Napisał nauczyciel   
 
Koło kreatywnych to nie tylko dyskusje, zabawy, gry intelektualne i przygotowanie do konkursów - to także możliwość sprawdzenia stopnia swojej komunikatywności i radzenia sobie w nowych sytuacjach społecznych.
 

Takim wyzwaniem dla uczennic klasy 3a były spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 33. Wierzcie mi, poradziły sobie znakomicie - przedszkolaki były zachwycone.

 Opiekun koła Anna Starzyńska-Maniecka
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 13 - 18 z 334
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 17 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: