header image
Aktualności arrow Start
Start
Koło Filmowe
Napisał nauczyciel   
  Uwaga Trójkowi Filmowcy!  

W bieżącym roku szkolnym rozpoczynamy kolejną filmową przygodę! Oprócz ciekawych projektów związanych z realizacją etiud fabularnych, czeka nas praca nad animacjami różnymi technikami.

Zapraszamy w poniedziałki od godz. 14.20 do 16.30 na zajęcia koła filmowego. Przynieście ze sobą plastelinę, różnego rodzaju materiały (skrawki tapet, tkanin do zrobienia makiet, elastyczny drut do zrobienia szkieletu postaci), nie zapomnijcie o dobrych humorach! Pod koniec roku szkolnego planujemy I Szkolny Festiwal Filmów- więc jest co robić!

Zapraszam!

Opiekun koła-M.Miszczak


PODSUMOWANIE AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA 2012
Napisał nauczyciel   
   14 września 2012 roku w Gimnazjum nr 3 jak co roku odbyła się Akcja Sprzątania Świata. Hasłem tegorocznej akcji było: „Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę". Uczniowie wszystkich klas wykonali plakaty, posprzątali swoje gabinety, wykonali jesienne bukiety, przynieśli zużyte baterie i elektrośmieci.

Ponadto wszyscy w tym dniu ubrali się na zielono, a dwuosobowe drużyny zmagały się z testem wiedzy o odpadach. Tradycyjnie klasy pierwsze wyruszyły na teren sprzątania z workami i rękawicami przyczyniając się do upiększenia ul. Teatralnej i nabrzeża Warty. Łącznie zebrano 15 dużych worków ze śmieciami. Najlepszym wynikiem może pochwalić się klasa I a, która zebrała aż 7 worków.

Najciekawszą pracę plastyczną wykonali uczniowie kl. III a. Klasa II b najliczniej przebrała się na zielono, zaś klasa III b wykazała się ogromnymi wiadomościami o odpadach.
Najładniejszy jesienny bukiet wykonała II a. W zbiórce baterii wygrała klasa IIIb, zaś najwięcej sztuk elektroodpadów zebrała klasa II b.

W klasyfikacji generalnej na I miejscu uplasowała się klasa III b zdobywając 63 punkty, na II miejscu znalazła się klasa II b z 60 punktami, zaś na trzecim miejscu klasa III a, która zdobyła 45 punktów.
Zwycięzcom gratulujemy. Szczegółowe wyniki zawarte są w tabeli zbiorczej. Zapraszamy do dalszej zabawy w konkursach ekologicznych organizowanych w naszej szkole i przypominamy o całorocznej zbiórce zużytych baterii i elektroodpadów, które należy dostarczać do gab. 22 do p. Pacześnej.
Opiekun: Iwona Pacześna

 
 
 

Klasa

IA

IB

IC

IIA

IIB

IIC

IIIA

IIIB

Gabinet

5

4

4

6

6

0

6

6

Bukiet

3

3

5

10

0

0

5

5

Konk. plast.

1

1

0

1

3

0

10

5

Zielono mi...

2

3

2

2

10

5

1

2

Baterie

0

0

0

11

3

10

15

20

Elektrośmieci

5

5

0

0

35

20

5

15

Test wiedzy

2

2

1

5

3

1

3

10

Suma pkt.

18

18

12

35

60

36

45

63

Miejsce

VI

VI

VII

V

II

IV

III

I


Otrzęsiny klas I
Napisał nauczyciel   

 Starsi koledzy już długi czas przed tym spotkaniem zastanawiali się, jak zorganizować tą imprezę, aby było dużo śmiechu i dobrej zabawy...

 Długi czas rozmyślali, w co mogliby się przebrać młodsi koledzy. Padało wiele pomysłów między innymi : " lata 70. " czy "kowboje" . Ostatecznie postawili na koszulki w tym samym kolorze. Klasie I a przypadł kolor zielony, klasie I b niebieski, a I c czarny.
Uczniów oceniało jury w składzie: Pan Dyrektor Zbigniew Prędkiewicz, Pani Anna Starzyńska i Pani Pedagog.

Pierwszą zabawą spotkania była gra w podchody. Uczniowie pod okiem starszych kolegów i koleżanek szukali po całej szkole wskazówek w kolorze swoich koszulek. Musieli wykonywać każde zadanie, bo każde było punktowane. Bez problemu dotarli do swoich klas i przynieśli schowany wcześniej przedmiot. Klasa I a miała przynieść gałązkę, ponieważ ich wychowawczynią jest p. Pacześna. Wychowawczynią klasy I b. jest p. Noworyta, dlatego przynieśli cyrkiel, natomiast klasa I c przyniosła piłkę, bo ich wychowawczynią jest p. Łopacińska. Wszystkim poszło świetnie, więc uczniowie otrzymali maksymalną liczbę punktów. W kolejnej konkurencji  dwóch uczniów z klasy przebrało się za celebrytów. Zostali poinformowani parę dni przed Otrzęsinami, aby zdążyli obmyślić, jak się zaprezentować, by spodobać się jury, które oceniało strój i pomysł na zaprezentowanie się. Klasa I a wylosowała na Magdę Gessler i Kubę Wojewódzkiego. Klasa I b królową Dodę i jej byłego partnera, Nergala, a Ic na showmana Szymona Majewskiego i Edytę Górniak, która "Nie była Ewą" Następną konkurencją był test dla uczniów wiedzy o szkole. Brał w nim udział jeden reprezentant z każdej klasy. Pytania brzmiały między innymi tak: "Jaki numer ma gabinet polskiego? " czy "Jak nazywa się pani od geografii? " Wszyscy byli zdziwieni, że nikt nie znał odpowiedzi na żadne z zadanych pytań.    Małą niewiedzę, uczniów nadrobili wychowawcy, którzy mieli za zadanie, bez pomyłki, powiedzieć, jak każdy z uczniów z jego klasy ma na imię Każdy z nauczycieli wykazał się oryginalnością. Pani Pacześna okazała się największą wiedzą, pani Noworyta szukała imion w oczach uczniów, a pani Łopacińska postawiła swoje kotki na baczność. Po wielu zabawach nastąpiła chwila przysięgi nauczycieli. Wychowawcy stanęli na środku z prawdą ręką podniesioną w górze i powtarzali tekst ślubowania:
Nie będę przychodzić na lekcje swoje.
Nie wezmę dziennika w ręce moje.
Dzień Wagarowicza będę święcić.
O uczeniu nigdy nie będę ględzić.
Nie będę stawiać jedynek i dwój.
Pamiętam, że uczeń to brat mój.
Nie będę skarżył na ucznia mego.
Nie będę zakłócać mu czasu wolnego.
Pozwolę spać podczas moich lekcji.
I nie powiem o niczym dyrekcji.

Wielu uczniów ma nadzieję, że wychowawcy  dotrzymają tej przysięgi. :)
Po wychowawcach nadeszła pora na kociaki. Prowadzące przeczytały tekst ślubowania, po czym uczniowie bez najmniejszego zastanowienia wspólnie krzyknęli: "ŚLUBUJEMY ". Podczas podliczania wyników okazało się, że był remis między klasą I a i I c, więc jury zarządziło szybką dogrywkę. Ta klasa, która szybciej wymyśliła wierszyk o sobie miała wygrać. Tu pojawił się kolejny problem... Obie klasy zrobiły to jednocześnie. Nawet po odsłuchaniu wierszyków był problem z wyznaczeniem zwycięzcy, więc pan dyrektor Zbigniew Prędkiewicz postanowił, że trzeba ogłosić remis i w przyszłym roku "otrzęsiny" poprowadzą dwie klasy. :)Możemy uroczyście oświadczyć, że uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie włączeni w społeczność naszego Gimnazjum. Gratulujemy! :)

Zapraszamy do galerii zdjęć!


<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 331 - 334 z 334
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 15 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: