header image
Aktualności arrow Start
Start
PAMIĘCI ANDRZEJA WAJDY
Napisał nauczyciel   
 
Uczniowie klas drugich przygotowali projekty na temat twórczości i życia zmarłego 9 października 2016 r. Andrzeja Wajdy, wybitnego reżysera teatralnego i filmowego.
Każdy uczeń miał za zadanie wybrać i obejrzeć trzy filmy oraz wykonać plakat, na którym znajdą się informacje o tym, jakie wrażenie zrobiły na nim i jakie myśli przywołały.
Drugim etapem pracy było zaprezentowanie, przed pozostałymi uczniami klasy, swoich doznań i przemyśleń dotyczących obejrzanych filmów.
Muszę przyznać, że zadanie nie było proste, ale uczniowie obu klas poradzili sobie z nim bez trudu, za co należą im się ogromne brawa!
 
Warto zauważyć, że najczęściej wybieranymi filmami były: „Człowiek z marmuru", „Człowiek z żelaza", „Wałęsa. Człowiek z nadziei", „Panna Nikt", „Katyń", „Kanał", „Popiół i diament".
Opiekunem działań była pani Anna Starzyńska-Maniecka.
 Julia Sztachańska
Warsztat z Wędrującym Filmoznawcą
Napisał nauczyciel   

6 grudnia w Pracowni Filmoteki Szkolnej naszej szkoły odbędzie się warsztat dla uczniów gimnazjum i liceum z filmoznawcą i kulturoznawcą dr Karolem Jachymkiem. Spośród wielu propozycji zagadnień związanych z filmem, nasi uczniowie zaproponowali temat warsztatu. I właśnie  wspólnie z filmoznawcą spróbują odpowiedzieć na pytanie: czy można czerpać wiedzę z kina?

W ramach programu Filmoteka Szkolna powstała sieć Wędrujących Filmoznawców, którzy pracować będą z nauczycielami i uczniami czerpiąc wzajemnie ze swoich zasobów wiedzy i umiejętności podczas których wspólnie wypracowane zostaną twórcze pomysły na wykorzystanie filmów podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.
Zajęcia odbywają się w ramach programu Filmoteka Szkolna prowadzonego przez Filmotekę Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 
Zobacz film naszych uczniów. Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
Napisał nauczyciel   
 

Uczniowie naszego liceum zrealizowali spot filmowy nawiązujący do tematu promowania właściwych postaw  w szczególności ludzi młodych, którzy - z różnych powodów - nie mają odwagi, aby reagować w sytuacjach, kiedy są świadkami zakupu i spożywania napojów alkoholowych przez osoby niepełnoletnie. Film został wysłany na konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego pn. „Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!", którego organizatorami są: Zarząd Województwa Lubuskiego oraz Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Wiodącym tematem III edycji konkursu „Widzisz Nie zgadzaj się! REAGUJ!” jest uświadomienie   ludziom młodym, iż ich postawa ma nie tylko wpływ na ich własne bezpieczeństwo i zdrowie, ale również może wpłynąć na zachowania i zmianę postaw sprzedawców alkoholu oraz osób niepełnoletnich kupujących i spożywających alkohol.


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 43 - 48 z 334
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 17 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: