header image
Aktualności arrow Start
Start
Europejski Dzień Języków Obcych
Napisał nauczyciel   
 
W naszej szkole został zorganizowany Europejski Dzień Języków Obcych. Odbył się z jego okazji szereg imprez i konkursów. Przez cały dzień uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły nosili przy sobie wyrażenie lub idiom w języku angielskim, niemieckim, włoskim oraz rosyjskim. Podczas przerw w sali kinowej uczniowie mogli oglądnąć i posłuchać fragmentów znanych filmów w różnych językach europejskich, np. Harry Potter po francusku, Spiderman po rosyjsku czy Kung Fu Panda po szwedzku oraz poczęstować się pysznym popcornem.
 
Zostały rozstrzygnięte konkursy na plakat promujący Dzień Języków Obcych, na ciasto lub deser pochodzący z wylosowanego kraju europejskiego oraz na przebranie pochodzące z tego kraju. Pod koniec dnia odbył się też quiz kulturoznawczy o regionach anglo- i niemieckojęzycznych, w którym udział wzięli przedstawiciele wszystkich klas gimnazjum. Zwycięzcy wszystkich konkursów otrzymali słodkie nagrody.
Zwycięzcy poszczególnych konkursów:
- Najsmaczniejsze ciasto - 3a(Hiszpania)
- Najciekawszy plakat - 2a (Niemcy)
- Najbardziej oryginalny strój - 1b (Włochy)
- Quiz kulturoznawczy - 2a

Podziękowania dla S.O.S
Napisał nauczyciel   

Podsumowanie Akcji Sprzątania Świata 2016
Napisał nauczyciel   
   16 września 2016 roku w Gimnazjum nr 3 jak co roku odbyła się Akcja Sprzątania Świata. Hasłem tegorocznej akcji było: „Podaj dalej... drugie życie odpadów".
Uczniowie wszystkich klas wykonali plakaty, posprzątali swoje gabinety, niestety już po raz kolejny nieliczni przynieśli zużyte baterie i elektrośmieci. Ponadto wszyscy w tym dniu ubrali się na zielono., żółto i niebiesko. Uczniowie klas pierwszych udali się na teren sprzątania czyli ul. Teatralną i Szkolną.
Najciekawsze prace plastyczne wykonali uczniowie kl.IIa i IIb. Klasa IIIa najliczniej przebrała się w kolory Ziemi, zaś klasa I a przyniosła najwięcej baterii i elektrośmieci. W tym roku klasa I a okazała się bezkonkurencyjna i w ogólnej klasyfikacji zajęła I miejsce zdobywając 25 punktów. Drugie miejsce zajęły ex aequo klasy II a i III a(15punktów), zaś trzecie IIb 13 punktów).
 
Zwycięzcom gratulujemy. Szczegółowe wyniki zawarte są w tabeli zbiorczej. Zapraszamy do dalszej zabawy w konkursach ekologicznych organizowanych w naszej szkole i przypominamy o całorocznej zbiórce zużytych baterii i elektroodpadów, które należy dostarczać do gab. 22 do p. Pacześnej.
Pamiętajmy o segregowaniu odpadów na terenie szkoły: papier, plastik, metal wrzucamy do żółtych koszy, szkło do czarnych(niebieskich koszy), zaś odpady organiczne, biologiczne do zielonego kosza.
Opiekun: Iwona Pacześna

Klasa/Konkurs

IA

IB

IIA

IIB

IIIA

IIIB

Konkurs plastyczny 10/5/3

3

1

10

10

5

0

Chodź pomaluj mój świat… %,  10/5/3

68%

1

73%

3

85%

5

73%

3

94%

10

55%

1

Baterie, 1 kg=1 pkt

2,1 kg

0

0

0

0

0

Elektrośmieci,1 szt.= 1 pkt

19 szt

0

0

0

0

3

Suma punktów

25

4

15

13

15

4

Miejsce

I

IV

II

III

II

V


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 55 - 60 z 332
Nasze logo
Filmoteka Szkolna
S.O.S
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/pliki/ed/publikacje/sos_y_logo_pion_full_jpg.jpg
Projekt edukacyjny
Certyfikaty
Polecamy
Gościmy
Aktualnie jest 49 gości online
Monitoring w naszej szkole sponsoruje: